Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Briketi HAPPY CAT

Briketi HAPPY CAT

Za poznavalce… so briketi Happy Cat OK? Sedaj junior, kasneje morda indoor linija?

Ne vem na pamet, ampak kolikor sem gledala, so nekaj srednjega, tudi cisto primerno ceni. Ce nameravas poleg briketov dati se vsaj kaki cisto mesni obrok (sveze, ne konzerva, je tudi dosti ceneje od konzerv), je v redu. Za odraslo macko pa kupuj adult, ker vse te indoor in sterilised zadeve pri vseh znamkah so same zitarice. Potem raje na zadrugi kupis vreco koruze.

Kateri briketi so pa primerni, če mačku ne nameravam dajat mesnega obroka?

Po trgovinskih briketih in mokri hrani maček driska. Zaenkrat ima royal canin kitten in intestine.

Zanima me še za travo. Se da trava kadarkoli ali ko je maček zaprt oz. zdriskan? Po travi sicer nikoli ne bruha.

Hvala za nasvet gledr indoor sranja.

nova
Uredništvo priporoča

Happy cat… Jej 2 meseca samo in izključno mc donalds hamburger ali kakšni mesni doručak, pa povej, kako se potem počutiš.
Ostalo – če se ti že ravno ne da mačku mesa dat, izberi kvalitetne brikete.
Namesto dragih konzerv, kjer je 100g več kot 2 eur, raje kupi celega piščanca.

p.s. Trava se nič ne da, saj niso krave, ampak jo pač imaš nekje posjano in jo jedo, ko jo potrebujejo.

Od celega piščanca maček morda poje dva obroka svežega mesa, ker potem začne smrdeti in noče več jest. Kako naj shranim piščanca, da bo trajal dalj časa?

Bi rekla, da bi ga bilo pametno zamrznit po porcijah.

Ali naj ga tudi skuham ali odmrznem in mu ga dam surovega? Res ne vem, ker pri piščancu svarijo za salmonelo…

Če boš zamrzovala surovega, ga skuhaj potem. Lahko pa skuhaš, narediš porcije, odtajaš, pogreješ.
Kar se shranjevanja tiče, je popolnoma isto kot pri mesu, namenjenem za ljudi.

In kaj so to kvalitetni briketi? In kaj je narobe s happy cat? Gledam primerjavo sestavin royal canin in happy cat in ne opazim neke hude razlike. Happy cat je npr. brez soje, umetnih barvil, arom in konzervansov. Resno me zanima na kaj naj bo človek pozoren?

Dobro poglej deklaracijo in primerjaj.

Kolikor sem na hitro pogledala, sem se ustavila že pri 32{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} surovih proteinov. Mačka je namreč tipični mesojed.

Koliko {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} surovih beljakovin pa naj bi bilo? RC kitten jih ima 36. Torej tudi to ni ok?

Čimveč. Ampak jaz sem itak pristaš sveže hrane. Se itak marsikaj dobi dosti ceneje od briketov in konzerv, sploh če kupiš, ko je nekaj v akciji, pa vsaj veš, kaj živali daš.

Sem sla zdaj prav gledat sestavo in je slaba tretjina krme zivalskega izvora, ostalo je riz in koruza, pa nekaj malega dodatkov. Ampak podobno sestavo imajo tudi briketi bolj zvenecih imen… po drugi strani pa tudi npr Hofrovi in Lidlovi pod oznako “premium” ali podobno.

Briketi so super iznajdba, ker se ne posusijo in ne zasmrdijo in jih ima macka lahko stalno na razpolago, ce ni pozresna in ji ni treba omejevati obrokov. Vsebujejo tudi kaki vitamin in razne zadeve, ce se ti ne da komplicirat in sestavljat obrokov.

Ampak!
Macka je mesojeda zival in si z 2/3 zitaric nima kaj zacet. Razen tega je macja hrana naravno sestavljena tako, da macka zelo malo pije. Ce jo hranis z briketi, mora popiti dosti vec vode kot bi ji normalno ustrzalo. Nekatere pa tudi ne pijejo dovolj. Skratka, same tezave.
Po drugi strani pa zdaj dobis v Lidlu kilo kurjih beder za dobra 2 eur. Streses jih v lonec, zalijes z vodo in pustis kakih 20 minutbali pol ure pocasi vret. Ohladis. Poberes ven kosti in jih vrzes stran. Kozo lahko delno odstranis, nikakor pa ne vse. Vsaj polovico je pustis. Meso narezes ali natrgas na manjse koscke in spakiras porcije po priblizno 100 g. Zamrznes. Vsak dan odmrznes eno vrecko in streses vsebino na kroznik. Tako imas za dober teden dodatka k briketom za 2 ali 3 eur in 10 minut dela z izkoscicenjem in pakiranjem.

Aja. Ce zraven teh beder vrzes v vodo se en koren in en petersilj, jo lahko potem odcedis, solis in zakuhas in imas juho se za sebe.

New Report

Close