Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Gimnazija v Celju ali Ljubljani? Splošna ali klasična?

Gimnazija v Celju ali Ljubljani? Splošna ali klasična?

Pozdravljeni!

Sem devetošolka oziroma bodoča gimnazijka. Odločam se ali grem na gimnazijo v domačem kraju – torej v Celju, tukaj bi šla 10000{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} procentov na I.gimnazijo ali pa v Ljubljano na Gimnazijo Poljane. Doma me zadržuje moja zajčica – večini se bo zdel zelo smešen in beden razlog, pa vendar, zelo zelo sem navezana na njo, če je ne vidim en dan se mi zdi že cela večnost. Po gimnaziji si želim iti na medicinsko ali pa zdravstveno fakukteto – ja vem da je velika razlika ali pa mogoče književnost. Vem da sta medicina in književnost čisto nasprotni vedi ampak baje naj bi bile narovoslovcem s humanističnim pridihom odprte vse poti ane? Torej vaše mnenje?

Hvala:)

Greš na gim POljane ter v dom vzameš zajca v kletki s seboj.
Če pa to ne gre, se pač šolaš doma.

Odločitve v življenju so včasih zelo enostavne; le mi si jih kompliciramo

Kako pa je zajčku ime?

Ta v domačem kraju bo čisto ok. Tudi jaz sem izbrala tako, klasično smer, pa če bi danes še enkrat izbirala, bi isto ostala v domačem kraju, samo da bi izbrala naravoslovno (ali splošno) smer.

Te tedenske/dnevne migracije vzamejo zelo veliko časa, živeti v v dijaškem domu prinaša več nevšečnosti, kot prednosti (oz. odvisno od človeka). Predlagam, da to izkušnjo raje pustiš za študentska leta, imaš še dovolj časa za izkusit življenje v Lj. 🙂

Še nekaj o klasičnem programu – meni je kasneje pri študiju (naravoslovnotehniška) precej manjkalo poglobljeno znanje matematike (ki je pri klasičnem programu malce na stranskem tiru). Pri opisu programa so poudarjali, kako super je to za nadaljni študij medicine in prava. No, na ta dva študija je šlo sedem mojih sošolcev, prav vsi so mi kasneje rekli, da ni bilo opazne prednosti. Kvečjemu manjkalo je malo matematike/fizike/kemije…

New Report

Close