Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Obetajo se višji prispevki za zdravstvo

Obetajo se višji prispevki za zdravstvo

Zdravniška zbornica bi rada zbrala več denarja v vreči, iz katere se na veliko krade. Da bi stvari uredili na odhodkovni strani, jim ne pade na kraj pameti. Izvzem zdravnikov iz sistema javnih uslužbencev bi bil le še en korak k privatizaciji zdravstva. Ministrica se je pa zmigala tik pred odstrelom, prej pa dve leti ni naredila nič.

Vaš link

Je tema že bila ali to nikogar ne zanima?

Na MON-u ljudi zanimajo teme, ki vsebujejo kri, varanje ali denar, tako kot rumeni tisk. Resne teme, ki nam vsem krojijo življenje, imajo tud zgolj par komentarjev. Takšno je stanje v družbi in to so tisti, ki nam vladajo in nas kradejo želeli doseči, pasivne in neumne državljane.

Če pogledaš kakšna zakonodaja se sprejema na področju okolja, ti je takoj jasno, da sta zadaj Monstanto in Bayer. Civilna družba je vsakič znova preslišana. Kaj pa je multinacionalkam podkupiti par politikov in uradnikov na ustreznih ministrstvih. Po moje nas prodajo že za kako potovanje v Sharm el sheikh al pa džeparac.

Zdravstvo je pa pri nas mafija, hujša od tiste, ki prekupčuje drogo. Vsakega ministra zminirajo v trenutku, ko hoče karkoli spremeniti. Sami postavljajo pogoje in pišejo zakone. Vsem nam je jasno, da je zdravstvena blagajna prazna, ker se iz nje na veliko krade, pa jim vseeno uspe zlobirat zvišanje prispevka, da bodo imeli še kaj za pokrast. Samo dokler se državljani ne bomo uprli takim posamičnim stvarem in si priborili nek učinkovit zakonodajni inštitut, ki bo cenejši in učinkovitejši od referenduma, bo šlo samo navdzol.

Da o kraji stolejta imenovani Slaba banka sploh ne začnem.

Dokler zdravstvo (zdravniška zbornica) ne pomete pred svojim pragom, se o višjih prispevkih niti nima smisla pogovarjati. Več kot je, več čudežno izgine.
Kakšen je bil epilog preplačanih operacijskih miz, ….. ?
Dokler popravaljajo napake, ne da obvestijo zdravniško zbornico in ostale pristojne službe (ala žilni kirurg Zimmerman) ne moremo zaupati v njihovo strokovnost.


Večini je to vse jasno in znano. Kot tudi to, da jamranje po forumu ne bo ničesar spremenilo.

Potem pa ustanovi lastno politično stranko in začni lobirat v korist državljanov. Ne vem, zakaj sploh izgubljaš čas tukaj.


Ministrica je sama izjavila, da je kar ‘čez noč’ dobila neke nove ideje. Ma nemoj. Verjetno je dobila ultimat pred interpelacijo. Ampak lutkarji in lutke se z lahkoto norčujejo iz publike, ker jih ta samo butasto opazuje.

V dobi tehnologije bi z lahkoto uvedli ‘on-line referendume’, kjer bi državljani glasovali o vsakem zakonu posebej s klikom na gumb. Izvoljenci ljudstva bi lahko zakone zgolj predlagali, ne pa da ljudem uničujejo življenja v imenu kapitala. Ampak za kaj takega pri odgovornih seveda ni nikakršnega interesa.

Takole to gre pri nas.

1. Sin gre k zobozdravniku. Pride nazaj in mi prinese račun. Pogledam, da je računala 2x zalivko + nekaj malega za doplačilo bele zalivke. Ker vem, da je imel le eno zalivko ga vprašam kaj mu je delala in reče, da mu je zamenjala staro razmajano amalgamsko zalivko z belo. Do sem vse ok. Ga vprašam koliko zob je vrtala, mi reče enega, pač tistega enega in edinega na katerem je imel plombo. Nič ne verjamem, odpri usta. In glej ga zlomka v ustih ima samo eno zalivko. Ok nisem zobozdravnik, sin je mogoče od straha pozabil koliko zob mu je vrtala… morda pa je vendarle nekje v ustih, meni nevida in skrita ter od sina pozabljena plomba.

Čez nekaj mesecev je imel ortopan in na njemu jasno vidna le ena zalivka… še na kliniki so komentriali to eno zalivko. Zdaj me pa zanima kje je tista druga zaračunana zalivka? Ve kdo?

2. Sem v BIH. Me kliče svakinja in mi naroči, da kupim neke tablete, ker so pač dol cenejše. S spiskom se odpravim v lekarno in nabavim naročeno. Pridem domov in ji odnesm naročeno. Ona vsa srečna, ker so neke tablete proti slabosti med vožnjo stale 4 KM (cca 2 €), pri nas pa baje stanejo 7€. Ne verjamem, da gre za isto zadevo. Odpre torbico in potegne ven popolnma isto škatlo, v škatli popolnoma iste tablete… le navodila so v drugem jeziku.

Zdaj me pa zanima kako se zaračunava pisanje naovodil? Po straneh, po udarcih na minuta/sekundo?

Za štos te vprašam – si jo prijavil in ali je bila ustrezno sankcionirana?

Očitno se bo spet kmalu zrolalo parim osebkom, ki bodo potem streljali na zdravnike ali pa jih z mesarskimi noži in mačetami lovili po hodnikih “javnih” bolnišnic in zdravstvenih domov.

In čez 1 leto bomo prebrali, kako si je z našimi višjimi prispevki nekdo izplačeval neke dodatke na kajvemkaj,

briga, briga…sam efekta ne bo nobenega. kako je že rekel Gantar ki je bil nekaj časa minister za zdravje..kako je z lobiji in bojevanjem proti njim

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Da si kdo ne bo kaj naredu, ker že drugi delajo. Potem naj zrihtajo ameriški sistem v celoti. Da ne bodo slučajno pohiteli, še kaj v žepe dati, z zrušenim sistemom, kdorkoli se je lotil že sistem postavljati. Bo vsaj zdravstvo, kolikor imaš, toliko dobiš. Pa vse debelo, razen holivuda.
Če je luknja v državi, jo bomo seveda pokrivali mi. Če je pa prosti trg, pa prav tako mi. In če ni ločnice za zajezljivost, je tako, kot je. Zdr. zavarovalnice pa kujejo dobičke. Na naš račun. Ponovno. Stanje je pa porazno.

Farmacevtske korporacije ni lahko zjebat. je treba precej volje in samodiscipline, da udariš vsaj dvakrat letno po tedenski post in si ohraniš zdravje. Ampak raja bi se basala s hamburgerji in kokakolo, potem pa še s tabletami, zraven pa se pritoževala čez McDonalds, Monsanto in Bayer kompanije. Malo preveč ste krivični do kapitalistov. Požrete vse, kar vam ponudijo, potem jih pa obtožujete, kot da so vam silo storili.

Gre ohranjanje zdravja tudi čisto lepo brez famoznega posta.

Verjamem, da so enake embalaže z kao enakim sredstvom kje ceneje ali dražje. Odvisno je, če plačuješ davek na izdelke (Nemčija), doplačilo na zdravila (so različno po državah, nekje so protibolečinske tablete doplačane s strani države/zdravstva, drugje ne) …

Moraš pa vedeti: ni rečeno, da so v BiH kupljene tablete dejansko povsem enake kvalitete kot v Sloveniji. Pralni prašek, šamponi, mila … v Mullerju v Sloveniji ali Nemčiji, stanejo isto, vendar so v Sloveniji slabše kvalitete. (embalaža enaka) Učinek je pa dostikrat bolj pvoezan s prepričanostjo v naših glavah …

Folk bi rad imel vedno boljše zdravstvo za enako denarja. tako ne bo šlo.

Res ne bo šlo, ker si množica parazitov in skorumpiranih akterjev ne bo dala vzeti bogatega cashflowa, ki se zliva v njihove žepe. Tuljenje po denarja več ima dva efekta:
1. daje vtis, da tavodilni nekaj delajo in da jim je mar za taspodnjo rajo, ki na enem koncu Slovenije čaka dve leti (razen samoplačniško seveda), na drugem pa za isto stvar tri mesece, oni isti tazgornji pa ne znajo zvezati dveh koncev skupaj, lepo te prosim, hahaha…
2. v privilegirane žepe se bo zlival še večji cashflow

New Report

Close