Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj tudi jeseni elite pri odprtem oknu?

Kaj tudi jeseni elite pri odprtem oknu?

Pri nas doma pravzaprav celotno leto.

Ne

Tudi pri nas celo leto – tudi pozimi (takrat pa na kipanje).

Vedno, tako poleti kot tudi pozimi in ves cas vmes

Nehaj lagat. Noben normalen človek ne more spati pri odprtem oknu, ko je zunaj minus, saj bi zmrznil.

Jaz pri -20 res ne spim pri odpretem oknu. Opazam pa, da ima veliko ljudi strasno vroce v stanovanjih.

Odvisno od navad.
Jaz sem odraščala v toplem (zakurjenem) domu, zato sem rada na toplem tudi zdaj.

Poleti sicer spim pri odprtem oknu, ko postane hladno, nikakor. Preluftam čez dan in zvečer ležem v toplo posteljico. Ni ga čez svežo posteljnino in toploto 🙂

Ne. Mi ni prijetno in mi je skoda dobesedno metati denar skozi okno.

Sama si si kriva. Če bi bila povprečen monkeljski mrož ala kotaleča žogca iz kje že in večina ostalih, z deset cm potkožne maščobe, bi lahko celo zimo spala ob odprtem oknu in zaprtem radiatorju, tako kot to vsako leto znova zase piše Barca in se s tem želi pohvalit, koliko naprednejša od vseh nas je:-)

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Nehaj lagat. Noben normalen človek ne more spati pri odprtem oknu, ko je zunaj minus, saj bi zmrznil.[/quote]

Pa saj se tudi pri minusu zunaj prostor prek noci ne shladi do minusa…

Ne, nimam špeha, ki bi me grel.

Nehaj lagat. Noben normalen človek ne more spati pri odprtem oknu, ko je zunaj minus, saj bi zmrznil.[/quote]

Pa saj se tudi pri minusu zunaj prostor prek noci ne shladi do minusa…[/quote]
Te pač ne zebe, tvoja stvar, se ne bom spotikal ob to, sem celo poznal človeka, ki ni bil občutljiv na temeraturo, je ghodil poleti in pšozimi v kratkih rokavih. Ampak nekaj drugega me zanima, nimate težav z vlago in plesnimi, ko ni redno ogrevano? Ker običajno ta težava je, ne glede na kvaliteto izdelave hiše, to vidim marsikje.

Tudi včeraj je bilo ovjavljeno na RTV SLO, da bodo spremenili pri ogrevanju v večstanovanjskih stavbah, tako da bodo morali vsi vsaj 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ogrevat, ker so prvič prenizke temperture zdravju škodljive, zaradi neogrevanja nastaja vlaga in plesni, kar posledično vpliva na propadanje zunajih konstrukcij stavb.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Zdaj čez dan imam odprto komplet, ponoči samo na kip. Vendar proti jutru zaprem, ker mi je zoprno v mraz ustajat, že tko ne dvignem rada rit. Imam srečo da zadnje čase tako slabo spim in pol se posvečam tem opravilom. Pozimi samo zvečer spalnico na hitro preluftam in zaprem pa roleto dam do konca dol. Pozimi kurimo normalno, nismo tisti v trojih dolgih rokavih in flisu, ko nam je kao zadost toplo, v bistvu pa gledajo koliko porabijo. Imam v službi par takih tekmovalcev. Tut avto jim ne pokuri veliko na leto..ker je pač štiri mesece pri mehaniku. Tako da vsak po svoje, nobena skrajnost pa ni glih pametna. Kot pri vsem drugem ne.

Pa saj se tudi pri minusu zunaj prostor prek noci ne shladi do minusa…[/quote][/quote]
Te pač ne zebe, tvoja stvar, se ne bom spotikal ob to, sem celo poznal človeka, ki ni bil občutljiv na temeraturo, je ghodil poleti in pšozimi v kratkih rokavih. Ampak nekaj drugega me zanima, nimate težav z vlago in plesnimi, ko ni redno ogrevano? Ker običajno ta težava je, ne glede na kvaliteto izdelave hiše, to vidim marsikje.

Tudi včeraj je bilo ovjavljeno na RTV SLO, da bodo spremenili pri ogrevanju v večstanovanjskih stavbah, tako da bodo morali vsi vsaj 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ogrevat, ker so prvič prenizke temperture zdravju škodljive, zaradi neogrevanja nastaja vlaga in plesni, kar posledično vpliva na propadanje zunajih konstrukcij stavb.

pa so taisti kljukci povedli tudi na kakšen način ogrevat? ker tole kar ti limaš se nanaša na daljinska ogrevanja, upad pa se je začel ko je prenehal zakon ki je določeval ceno ogrevanja. Od takrat je to eden izmed inkomov za polnjenje blagajn, zato se je narod začel greti s klimami in sledil je upad uporabe omenjenega ogrevanja. Posledično tudi pojav plesni in ostale zadeve, ker so določeni prostori enostavno prehladni, uporaba ogrevanja (javnega) je pa (pre)draga

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Mi elite da, raja pa zapira in kuri.

Pa saj se tudi pri minusu zunaj prostor prek noci ne shladi do minusa…[/quote]
Te pač ne zebe, tvoja stvar, se ne bom spotikal ob to, sem celo poznal človeka, ki ni bil občutljiv na temeraturo, je ghodil poleti in pšozimi v kratkih rokavih. Ampak nekaj drugega me zanima, nimate težav z vlago in plesnimi, ko ni redno ogrevano? Ker običajno ta težava je, ne glede na kvaliteto izdelave hiše, to vidim marsikje.

Tudi včeraj je bilo ovjavljeno na RTV SLO, da bodo spremenili pri ogrevanju v večstanovanjskih stavbah, tako da bodo morali vsi vsaj 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ogrevat, ker so prvič prenizke temperture zdravju škodljive, zaradi neogrevanja nastaja vlaga in plesni, kar posledično vpliva na propadanje zunajih konstrukcij stavb.[/quote]

Kdo pravi, da hisa ni redno ogrevana? Ce se zvecer v spalnicah zapirajo radiatorji in odpirajo okna, to povprecno bralno sposobnemu pove, da so prej radiatorji odprti in topli.
In ne, nimamo prav nobenih tezav ne z vlago in ne plesnijo, saj redno ogrevamo in niti slucajno nismo na hladnem.
Ne vem pa, zakaj bi morala sredi zime biti v dnevni sobi bosa in v kratkih hlacah, ogrejemo toliko, da niso potrebna debela oblacila, dolga tanka trenirka in nogavice pa ja. In zdaj je v hisi povsod nad 20 stopinj (kar je ze skoraj vec, kot pa nekateri poleti ze vklapljajo klime in hladijo).

Ja, le pozimi 2-3 mesece spimo pri zaprtih oknih oz. balkonskih vratih.


Ampak ce imas celo noc odprto, se ohladijo tudi stene in tla in potem se porabi zjutraj dosti vec energije, da se prostor ogreje na dnevno temperaturo.
Ne komentiram tega, pri kaki temperaturi kdo spi. Samo pravim, da ni ravno sparovno.


Ampak ce imas celo noc odprto, se ohladijo tudi stene in tla in potem se porabi zjutraj dosti vec energije, da se prostor ogreje na dnevno temperaturo.
Ne komentiram tega, pri kaki temperaturi kdo spi. Samo pravim, da ni ravno sparovno.[/quote]

Se strinjam, če je zunaj minus, okno pa odprto celo noč, porabiš precej energije, da se prostor spet segreje na 20 stopinj.


Ampak ce imas celo noc odprto, se ohladijo tudi stene in tla in potem se porabi zjutraj dosti vec energije, da se prostor ogreje na dnevno temperaturo.
Ne komentiram tega, pri kaki temperaturi kdo spi. Samo pravim, da ni ravno sparovno.[/quote]

Se strinjam, če je zunaj minus, okno pa odprto celo noč, porabiš precej energije, da se prostor spet segreje na 20 stopinj.[/quote]

Res je in to jemljemo zavestno v zakup za svez, hladen zrak.

Se strinjam, če je zunaj minus, okno pa odprto celo noč, porabiš precej energije, da se prostor spet segreje na 20 stopinj.[/quote]

Res je in to jemljemo zavestno v zakup za svez, hladen zrak.[/quote]

Imate tudi vso pravico, če vam tako ustreza in si lahko privoščite!

Kaj pomeni elite?

Okna zapiram samo, ko me ni doma, sicer imam odprta vsaj na kip (pozimi). Termostat je v moji sobi, nastavljen na 18, tako da se drugi prostori lahko komot ogrevajo, samo meni je 18 in manj čist ok temperatura in jo komaj čakam. Trenutno je še vedno 24.

Porkaduš, pa ti si cela ledena, ne le tvoja duša :-))))

……nisi ti zame, jaz potrebujem topel telešček s toplo dušico.:-)

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Porkaduš, pa ti si cela ledena, ne le tvoja duša :-))))

……nisi ti zame, jaz potrebujem topel telešček s toplo dušico.:-)[/quote]

O tem, da jaz nisem zate, nisem dvomila nikoli.

New Report

Close