Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali gate perete na 30°C, ker tako piše na listku?

Ali gate perete na 30°C, ker tako piše na listku?

Ali gate perete na 30°C, ker tako piše na listku? Jaz tako moje kot moževe perem na 60°C, čeprav na listku piše, da se perejo na 30°C. Kako ve perete gate? Na koliko stopinj?

Vse spodnje hlače, bele ali barvaste, perem na 90.

Večino na 90

nova
Uredništvo priporoča

Praviloma bi morali spodnje perilo prekuhati. Gate perem na 95 ali pa najmanj na 60. Dam tudi še enkrat na izpiranje.

Pa se ne uničijo, razbarvajo…??

Pa se ne uničijo, razbarvajo…??[/quote]

Ne, je pa res, da kupujem samo bombažne. Nikoli še ni bilo težav zaradi barve.

Vse gate perem na 40. Še sem živa in zdrava. 🙂 Sicer pa so večinoma danes gate zanič kvalitete – tanko blago, da so hitro luknjice.
A mi kdo priporoči kakšne, ki so malo boljše (no, pa ne čisto mamaste, mora biti tudi kaj elastana). Kupila od Lisce, Skinny, Pompeo,….. Včasih so bile še ok, sedaj pa so res zanič.

Jaz perem na 30 in je vse ok. Prav enako so oprane, kot bi jih prala na 90. Ko pa sem prala na 90, so pa takoj bile vse fuč. Raztegnjene, uničena elastika, uničene čipke.. pa čeprav so bile od znamke. Nikoli več na 90.


Zelo podobno. Bolj občutljive s čipko na 30 (z modrci in drugim občutljivim perilom), bolj navadne barvaste na 40 (z drugim pisanim perilom), bele/svetle bombažne brez čipk na 60 z ostalim belim/svetlim perilom. Kuham perila ne, vsake kvatre (na cca 2 meseca) zalaufam en stroj belega perila na 95, da se kao malo stroj prečisti. Tako počnem že dobrih 30 let in se čisto obnese.
Res ne vem, kako vam uspe prat kako bolj fino perilo na 95 stopinj pa da ga ne uničite?

Sp. perilo perem na 60 stopinj, redko in izjemoma kdaj na 40 stopinj pa še to bolj od mojega boxarce, ker niso umazane, ker uporabi bide po veliki potrebi:-)

Na 90.Tole ni modna muha ampak nuja.
Pa to so ja osnove.

Gate perete in to celo na 90 stopinj.
A res kdo še to dela?
Ne morem verjet kako si eni komplicirate lajf. Tu mač.
Jaz jih lepo vsak drugi dan okol obrnem, da se radišijo in to je to.


Ti bom jaz povedal! Kupujemo kvalitetno perilo namesto pofla!


Ti bom jaz povedal! Kupujemo kvalitetno perilo namesto pofla![/quote]
A mi lahko, prosim, napišeš katero je to? Še tisto, kar je včasih bilo dobro, je danes pofl. Zato, prosim za info. Hvala!


Enako. Velja za vse spodnjice, vključno s čipkastimi. Firma čipkastega perila? Večinoma Palmers in Intimissimi.

Spodnje perilo vse perem na 60 ali 90, na manj nikoli, ne glede na etiketo – itak zadnje čase skoraj na vsem piše 30. Ko se uniči, kupim novega.


Enako. Velja za vse spodnjice, vključno s čipkastimi. Firma čipkastega perila? Večinoma Palmers in Intimissimi.[/quote]
Pa to res pereš na 90? Na enih piše celo 30 stopinj. Kako pa potem to zgleda?

Gatke – bombažne z malo elastana perem na 60 (tudi barvne). Ko izgubijo obliko (se raztegnejo ali skrčijo) letijo v smeti in kupim nove.
Modrce in čipkasto perilo pa na 40. Če bi te dala na kuhanje, bi bili le za enkratno uporabo.

Mene pa zanima, ženske, ki pravite, da perete perilo na 30 in 40 stopinj. Kaj pa če vam na te talepe čipkaste spodnjice kapne malo menstrualne krvi? Ali pa težava z belim tokom? A nosite dnevne vložke kar vse dni v mesecu razen ob menstruaciji? To je ja leglo bakteij in pri nekaterih tudi glivic, ki pa se pri 30 in 40 ne uničijo …

Spodnje perilo 60. Občasno kuham na 90.

Ko imam menstruacijo ne nosim čipkastih gatk, ampak bombažne z mal elastana, ki jih perem na 60. Nimam tako močnega belega toka, da bi nosila vse dneve vložke. Če bi se zgodilo, da bi se zamazale s kako kapljo, jih operem na roke.
Gate tudi nimam leta in leta – to je po navadi potrošna roba, ki se obrne najkasneje v 1 letu.

Glede na to, da nimam težav ne z mehurjem ne ginekoloških, mi to očitno ne škoduje. Aja, res čipkastih skoraj ne nosim. Klasika so bombaž+elastan.


Zakaj že je to nuja? Kje ste pobrali te “osnove”?
In kaj, če tega ne počnem?

jaz perem vsaj na 60 (črne, pisane), bele pa večinoma na 90. Res je, da včasih dam kakšne v stroj k perilu, ki ga perem na 40, če imam ravno ene viška. Ampak to je bolj izjema.

Vse gate, ki niso lih za stare mame in stare atkote, imajo na etiketah pranje na 40 stopinjah. Izjema so kakšne bele, z debelejšim bombažem, kjer piše 60.

Odvisno – pri nas imamo različne “stopnje” spodnjega perila 🙂 Tisto “za doma” perem na 60 (barvno) ali 95 (belo). Gre za navaden bombaž z malo elastana, ki se seveda hitreje obrabi, elastike pa uničijo. Ostalo spodnje perilo perem na 30 in 40. Svoje čipkasto perilo in modrce perem na roke. Pretiravanje z razkuževanjem se mi nikoli ni zdelo pametno – razni razkužilni robčki in čiščenje kuhinjskih površin z varikino, ker sem rokovala s surovim mesom…

New Report

Close