Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek otroci morajo na svoje

otroci morajo na svoje

Pri kakšni starosti so vaši “otroci” odšli od doma?

Jaz sem odšla pri 18. letih, moji otroci tudi, pri 18, 19.letih.
Kaj pa vaši?

Do osemnajstega so pri starih samo nesposobneži in lenuhi. Pri nas smo imeli vsi že osnovni šoli svoje firme in bajte.

Ja, se strinjam. Prej greš od doma, prej znaš živeti in sprejemati odgovornost!

Kam si šla pri 18? V študenta v Ljubljano, ali kar tašči pod streho?


A sončke, pa psa tudi??☺☺☺

Ce ste se vsi zaposlili pri 18, imate ocitno momaj poklicno solo in ste neizobrazeni!
Solanje danes traja vsaj do 19. leta!
Ce pa zivite v Vukojebini in ste sli pri 19 na faks, niste bili nic samostojni!

Še doma, brez službe. Iščem, iščem pa mi nekako ne gre.

Če pomeni iti na svoje, iti v študenta, pol to že ni to.
Če pa pomeni nakup Ali najem nepremičnine in živeti z lastnimi sredstvi, pol je pa to drugo.

Jaz pri 24tih na svoje, otrok pri 18 še v SŠ.

Jaz sem odšla na svoje pri 25 letih.

Moja hči pri 24 letih, sin pri 22 letih.

Moj brat živi še vedno doma, pri starših, star 50 let.

Evo, se že oglašajo tisti, ki so v zgodnjih dvajsetih s kelnarjenjem prek študentskih napotnic zaslužili za nove hiše. Sami finančni čarovniki.

Pa dajte no mir s to vašo nevoščljivostjo in pošljite otroke malo od doma.
Sami sončki nesposobni, leni….
Ma kakšen študentski dom, moji otroci študirajo ja, vsak ima svoje najemniško stanovanje, zraven študija delajo….in so na svojem – nemislijo se vračati domov, tudi med vikendi mi ne nosijo žehte, znajo prati in vse kar paše zraven!
Za sebe pa lahko rečem, da sem šla od doma zelo oo mlada, brez vsega, s trebuhom za kruhom, stanovala sem v eni mali sobici, kasneje zraven službe doštudirala in kupila stanovanje (odplačala 15 letni kredit), nimam ne tašče in ne staršev, z možem sva vse ustvarila z lastnimi rokami, zato prosim vas….ne bodite tako nestrpni in nevoščljivi slovenceljni!!!

Najemnino tudi plačujejo sami?

Jaz sem odšla pri 28-ih, prva hčera pri 19 v najem, druga pri 22 v stanovanje, ki ga je podedoval njen fant.

Kmalu po 18. letu. Sama, v najem.

Se strinjam z “nevoščljivci” pa “nergači”, ki “iščejo dlako v jajcu”. Če grejo otroci (po biološki paradigmi, ne starostni) na svoje, grejo, po moje, zato, ker čutijo dobro notranjo motivacijo za samostjono življenje (ena boljših je … seksualnost, kaj pa! Kdo pa hoče ta starim pod nosom seksat?!)

Delat iz zgodnjega odleta iz gnezda nek moralni prestiž, je pa že drugo vprašanje, in tukaj prav pridejo “nergači”. Res je: kakšna zagonska sredstva so imeli ti zgodnji ptički? In če so si jih sami prislužili, kdo jim je zrihtal delo? In če so si ga sami, kdo jim je omogočal prevoze na delo? In če so si jih sami, kdo jim je dal denar za avto? In če so ga sami kupili, kdo jim je od 7. leta starosti dajal žepnino? Itd. itd. Verjamem, da so posamezniki, ki so res sami veliko dosegli … pa vendar. Res sami? Tudi če ni bilo očka in mamice … kaj pa tisti, ki jih je vzel na delo, v službo? Ki jim je omogočil npr. napredovanje, višjo plačo, honorar? Čeprav so to mogoče dosegli zaradi svojih sposobnosti in delavnosti, pa vendar: kaj, če bi pri vsej sposobnosti in delavnosti njihov šef odločil, da bo pač redno zaposlil svojo nečakinjo ali sestrično ali od prjatla tamalo? Kaj, če bi šlo naslednje delovno mesto v odpis? Kaj, če bi bila sodelavka dovolj zlobna, da bi ga/jo (torej tega, ki si je “sam vse ustvaril”) onemogočila? Itd. itd. Zato je vedno na mestu vprašanje: Kdo ti je omogočil, da si pri 18, 20, 25 odšel/odšla popolnoma na svoje? In kdo ti je omogočal življenje popolnoma na svojem? Ko se take “karieriste” malo bolj privije in spregledamo skozi njihove obrambne mehanizme, vidimo, da četudi zelo mladi, v veliki večini primerov niti slučajno niso SAMI dosegli tega, s čimer se nato hvalijo. Samo ponavadi kar naenkrat vsa armada ljudi, od očkov in mamic in raznih drugih “vezic in poznanstev” do preprostih simpatij (nekdo je bolj simpatičen profesorju, zato mu ta zlobira štipendijo, nekomu drugemu pa ne …), ki so omogočili nekomu, da lahko živi po svoje, izpuhti iz spomina dotičnega “zgodnjega ptička” in ostane le ugotovitev, da si je vse priboril čisto sam/a …

Najemnino tudi plačujejo sami?[/quote]

Ja normalno, da najemnino plačujejo sami, tako kot tudi hrano, obleko, itd…

Mah, eni ste pa res tečni,..

Nekako si tezko predstavljam, da bi ob študiju medicine še imela toliko prostega časa, da bi delala in se sama preživljala. Ja, sem bila v najemu, stroškov pa si kljub štipendiji nisem mogla sama pokrivat. Dokončno sem šla na svoje ob prvi službi.

imava z možem 3 otroke
in ogromno bajto, res ogromno
3 štuki,vsi trije opremljeni narejena stanovanja komplet.
In mož, želi da grejo otroci od doma
stari so že 24, 20, 18
vse tri že jaz temu rečem, podi
čeprav jim lepo govori, da je čas pa pač to kar ene tuki
Jaz pa vas vprašam
kaj bova midva sama v taki bajti, majketi.
pa ne mi zdej zakaj pa mata tako
hiša je tle, otroc tud in kaj zdaj


Najemnino tudi plačujejo sami?[/quote]
Ja normalno, da najemnino plačujejo sami, tako kot tudi hrano, obleko, itd…[/quote]
Ne verjamem. Ti pa lahko še naprej živiš v svoji pravljici.

In koliko mesecno odstejes za otroke?


Ja normalno, da najemnino plačujejo sami, tako kot tudi hrano, obleko, itd…[/quote]
Ne verjamem. Ti pa lahko še naprej živiš v svoji pravljici.[/quote]

Poslušaj, nimam take domišlije in tudi ne časa, da bi živela v namišljenem svetu in prav vseeno mi je, če TI verjameš ali ne.
Izgleda da je res malo pridnih in sposobnih otrok v tej deželi.

Midva sva z takrat punco, danes ženo na svoje zaživela v podnajemniškem stanovanju pri 21 letih. Lepo je bilo..samo stran od staršev pa je vse v redu.


Ne verjamem. Ti pa lahko še naprej živiš v svoji pravljici.[/quote]

Poslušaj, nimam take domišlije in tudi ne časa, da bi živela v namišljenem svetu in prav vseeno mi je, če TI verjameš ali ne.
Izgleda da je res malo pridnih in sposobnih otrok v tej deželi.[/quote]

Če lahko poleg faksa še delajo toliko da zaslužijo za najemnino, potem zagotovo delajo nek levi faks. Na težkih faksih ni šans, da bi delala toliko, da bi lahko dala za najemnino, Vem, ker delam ob faksu, ampak le kakšnih 40, 50 ur na mesec, več ne morem, ker potem ne bi mogla obiskovati vseh predavanj, vaj, seminarjev, terenov + delo doma (učenje, seminarske naloge, domače naloge…). S tem denarjem pa nikakor ne morem plačati najemnine, oz. bi jo lahko, ampak potem ne vem s čim bi si kupila kaj za jesti, obleči, plačati telefon itd…

pri 18 šla od doma študirat, finančno nisem bila samostojna, pa je vseeno to drugačno življenje kot pri starših. Pri 24 sem se zaposlila in finančno osamosvojila, najprej najem potem nakup nepremičnine skupaj z možem. Moja hči je šla pri 20 živet k fantu, finančno še ni bila samostojna, je dobivala denar od naju, da je lahko študirala, ne glede na to, da je živela pri fantu. Meni se to zdi normalno, če hoče študirat, pač ne more toliko delat-seveda odvisno kater fax, naravoslovje-se ne bi izšlo že zaradi vseh predavanj in vaj. Pa tudi sicer, zakaj pa bi morala sam služit za študij? Če študira, je to kr oreng služba.

New Report

Close