Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko dobi profesor plačano, če je mentor pri diplomi, magistrski?

Koliko dobi profesor plačano, če je mentor pri diplomi, magistrski?

iz firbca me zanima

95 bruto

Imo 300 EUR + blowjob

Nic, to gre v redno delo, ki ga moras opravit

Povem ti, da ne dobijo nic. Je moj moz profesor tako, da vem. To pac spada v redno delo, ceprav na diplomah dela tudi doma po sluzbi in obvezno med vikendi.

Dobi predvsem točke za bibliografijo, ki se upoštevajo pri napredovanju oz. ubranitvi dosedanjega naziva. Denarno pa zagotovo ne dosti. Če ne upoštevamo, da mu študent tako rekoč zastonj naredi kaj, kar lahko uporabi pri svojih projektih.


Dobi nek promil točke, ki se šteje pri pedagoških točkah, ampak res zelo malo. Plačano pa to posebej ni.

Zelo različno po fakultetah.

No, potem me pa čisto resno zanima, kje so mentorji plačani. Ker jaz nisem. Tiste dodatne točke so pa tudi zanemarljive v primerjavi z objavami. Dobivala sem edino dodatek kot mentor mlademu raziskovalcu, pa se ne spomnim koliko, reda 40 €.

To sem pa takrat celo še nekoga vprašala. Ne spomnim se ali je takrat rekla, da dobi 300€ ali 500€. Je pa izredna profesorica. Ta ženska ima denarja kot solate.

🙂 res?

🙂 res?[/quote]

Jp…kaj točno ne verjameš?

Ničesar.

V srednji šoli se mentorstvo pri nalogi za IV. izpitno enoto ne plača nič. To vem.

Me sploh ne zanima. V glavnem prevec, pa tudi, ce dobi 10 e. Vse kar dela, je itak v opisu del in nalog, oziroma, ko se je odlocil za ta poklic, se je seznanil z vsem, kar spada zraven. To je zame tako, kot da bi dva mladoporocenca v primeru nekih dodatnih nalog ali problemov v druzini, zahtevala placilo, za resevanje nekih izrednih situacij. Naprimer, ko se rodi bolan otrok, kar ni po planu, ko eden ali oba izgubita sluzbo, ko dozivita materialno katastrofo, ali ko moz ali zena skoci cez plot, kar tudi ni planirano. A pri vsakem obredu, civilnem ali crkvenem, se poudari, da je to obstojeca zveza, v dobrem in slabem. No potem je tudi poklic profesor, po mojem nekaj takega. Ko pride neka situacija, da moras biti nekomu pac mentor, ker vsak nekoga rabi, da mu pomaga da se usposobi, to sprejmes brez zahteve po placilu. V prejsnjem sistemu je dostudiralo XY generacij, bilo je prav toliko mentorjev diplomskih, magisterskih nalog, pa ni bilo nobenega jodlanja glede placila. Nikoli nisem takrat slisala nobenih polemik, danes pa vsak dan. Vsi, ki so bili prej tiho in ponizni, so zdaj butnili na plan. Mislim, da je cas, da jih nekdo spet ustavi in skrajsa peruti. Med drugim so pa tej prfoksi, ki zdaj zahtevajo posebno placilo, takrat mentorstvo dobili zastonj. In butare neumne profesorske tega ocitno ne priznajo, oziroma se imajo za vec vredne od svojih predhodnikov. Res ne vem, kaj se dogaja.

Moj mož je univerzitetni profesor. Letos si je na 14 dnevni dopust nesel s sabo pet diplom. Koliko si si jih pa ti?
Vsak, ki ima diplomanta naj bi z njim resno delal. Je kar konkretno delo, čeprav se študenti iz leta v leto zelo slabšajo v pripravljenosti, v zagnanosti v pismenosti, v … Predvsem pa pričakujejo, da jim bo mentor malodane vse prinesel na krožniku. Kot so bili navajeni na srednji šoli. Sploh poklicne šole ne dajo nič od sebe.
Diplom se profesorji v glavnem otepajo, ker z njimi ni nič drugega kot samo delo. Da niti ne omenim “prispevka v znanosti” na katerega bi se baje naj šlepali… hahahahaha

Moj mož je univerzitetni profesor. Letos si je na 14 dnevni dopust nesel s sabo pet diplom. Koliko si si jih pa ti?
Vsak, ki ima diplomanta naj bi z njim resno delal. Je kar konkretno delo, čeprav se študenti iz leta v leto zelo slabšajo v pripravljenosti, v zagnanosti v pismenosti, v … Predvsem pa pričakujejo, da jim bo mentor malodane vse prinesel na krožniku. Kot so bili navajeni na srednji šoli. Sploh poklicne šole ne dajo nič od sebe.
Diplom se profesorji v glavnem otepajo, ker z njimi ni nič drugega kot samo delo. Da niti ne omenim “prispevka v znanosti” na katerega bi se baje naj šlepali… hahahahaha[/quote]
No, ravno taprava si se oglasila. Samo tole me zanima: ker je tudi tvoj moz profesor, je verjetno toliko let nazaj tudi on diplomiral. Torej je rabil mentorja. In koliko je ta njegov mentor od drzave kasiral za enga takega tvojega profesorja?

Moj mož je univerzitetni profesor. Letos si je na 14 dnevni dopust nesel s sabo pet diplom. Koliko si si jih pa ti?
Vsak, ki ima diplomanta naj bi z njim resno delal. Je kar konkretno delo, čeprav se študenti iz leta v leto zelo slabšajo v pripravljenosti, v zagnanosti v pismenosti, v … Predvsem pa pričakujejo, da jim bo mentor malodane vse prinesel na krožniku. Kot so bili navajeni na srednji šoli. Sploh poklicne šole ne dajo nič od sebe.
Diplom se profesorji v glavnem otepajo, ker z njimi ni nič drugega kot samo delo. Da niti ne omenim “prispevka v znanosti” na katerega bi se baje naj šlepali… hahahahaha[/quote]
No, ravno taprava si se oglasila. Samo tole me zanima: ker je tudi tvoj moz profesor, je verjetno toliko let nazaj tudi on diplomiral. Torej je rabil mentorja. In koliko je ta njegov mentor od drzave kasiral za enga takega tvojega profesorja?[/quote]

Diplomiral je 25 let nazaj, magistriral okoli 19 let nazaj, doktoriral pa 16 let nazaj, ampak v tujini. Koliko so dobili mentorji nimam pojma. Ne vem kako je bilo takrat.
Je pa vsako titulo dobil “pod” drugim profesorjem.


No, ravno taprava si se oglasila. Samo tole me zanima: ker je tudi tvoj moz profesor, je verjetno toliko let nazaj tudi on diplomiral. Torej je rabil mentorja. In koliko je ta njegov mentor od drzave kasiral za enga takega tvojega profesorja?[/quote]

Diplomiral je 25 let nazaj, magistriral okoli 19 let nazaj, doktoriral pa 16 let nazaj, ampak v tujini. Koliko so dobili mentorji nimam pojma. Ne vem kako je bilo takrat.
Je pa vsako titulo dobil “pod” drugim profesorjem.[/quote]
Se mi je zdelo, da bo, oziroma je bilo, nekaj takega. Ko nekoga pritisnes ob zid, se pa zacne izgovarjat ali pa celo izmisljat izgovore, a ne? Ja, da ne bo pomote, jaz ti cisto verjamem, da je bilo pri tebi tako kot si napisala, pa verjetno tudi pri vseh drugih profesorjih, magistrih…toliko let nazaj.

Oba z možem sva profesorja. Diplome in magistrske spadajo pod redno delo, torej niso dodatno plačane, tako da naj vas ne skrbi 🙂 Jih je pa zdajle ogromno, ker morajo – če hočejo – diplomirati vsi zaspanci po starih programih. Na dopustu sem imela s sabo 10 neprebavljivih izdelkov – njihovi avtorji žal ne bodo diplomirali.

Če 10 let nisi diplomiral sploh ne vem kaj se imaš za jezit

Z veseljem bi si nesla na dopust 10 diplom kot redno delo, ker bi to pomenilo, da vseh ostalih 50 tednov na leto ne delam 40 (ali kakšno več) ur na teden. To je vsa umetnost. V kolikor bi 50 tednov na leto delali po 8 ur na dan, 40 ur na teden, bi poleg tistih nekaj ur predavanj spravili not tudi tistih 10 diplom, ki si jih nesejo s seboj. Tako pa ne.

Ne potrebujem replike na to. Predobro poznam sistem.

Ne vem zakaj potem moj dragi hodi vsako jutro ob pol šestih na delo in se vrača malo pred mrakom? Včasih še kosit ne uspe. Mogoče veš ti, ker predobro poznaš sistem? In zakaj je recimo v teh dobre pol leta v službi preživel tudi vsaj deset sobot od jutra do večera?
in zakaj je imel v letu 2016 do sedaj 23 diplomskih zagovorov? Eni pač delajo. Vsi pa seveda žal ne.

nekateri profesorji odzivni in ne bi trajalo po mesec ali več, da spravijo skupaj dva stavka v e-pošti, bi lahko več ljudi diplomiralo oz. magistrialo. Prijateljica je eno leto nazaj oddala magistrsko (znanstveno) in dokler ni komisija zavrnila dela kot ”neustrezno” sploh ni vedela. Mentorico je vseskozi spraševala, ali je magistrsko delo sprejemljivo, če bi ji že leto, dve nazaj povedala, da se ona ne bo s tem ukvarjala, bi danes že magistrirala tako je pa pred kratkim šele zamenjala mentorja in upam, da ji bo uspelo magistrirati. Pa tudi na fakulteti so ji zamolčali, da profesorica ni več zaposlena pri njih. Ne vem kaj naj naredi v primeru, da ji ne uspe magistrirati, glede na to, da je v pisanje, raziskave in vse ostalo vložila več kot 5 let, predvsem zaradi neodzivnosti mentorice 🙁

O odzivnosti ne bi, ker imaš res svašta po faxih. je pa 5 let prehuda, tega ne verjamem. Ampak znanstvenih magisterijev več kot eno leto že ni več. Magisterijev kot takih po svetu sploh ne poznajo.

New Report

Close