Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Odščip

Odščip

Naslednji teden grem na odščip. Je treba biti tešč ? Nič mi niso rekli. Še to me zanima, koliko od vas, ki ste imele biopsijo materničnega vratu, je šlo kasneje na konizacijo ? Okrevanje… skratka zanimajo me osebne izkušnje.

Živjo.
V Postojni moraš biti tešča, ker delajo pod narkozo. Ne vem če je tako povsod….

Konizacija pa: 5 dni bolnice in cca 10 dni bolniške po tem doma. Kakšnih posebnih bolečin ni bilo, z izjemo dneva dveh po operaciji.
malo se moraš mirkat potem en čas, to je pa vse.
Nič groznega. Vse bo ok, srečno.

Hvala za odgovor. Kaj pa po odščipu, kaj boli, kako dolgo se je treba pazit ?

nova
Uredništvo priporoča

Dokler krvaviš naj ne bi imela spolnih odnosov pa kakšnih hudih naprezanj. Par dni, vsaj pri meni je bilo tako.
Ampak za vsak slučaj pojdi tešča, ker sem bila enkrat na ginekološki kjer so žensko zavrnili ker ni bila. Pa je imela datum in uro, čakala par mesecev na termin.
Vzemi raje kak prigrizek s seboj.

Ok, hvala.

Meni so brez narkoze, pa ni bolelo, sa sekundo je samo malce zapeklo. Potem sem par dni po odščipu minimalno kvavela, morda kaka kapljica in nič več. Odvisno od izvida tkiva se potem odločijo ali je potrebno nadalje še na konizacijo. Mene po konizaciji, ki jo opravijo v splošni anesteziji ni bolelo, le par dni me je nonstop tiščalo na vodo, ker mi je gaza s katero pokrijejo rani pritiskala na mehur. Po odstranitvi gaze je bilo vse okej Pred 25.leti, ko sem imela jaz ta poseg, sem bila v bolnici 14-dni in potem še en teden bolniške. Nekaj časa ne smeš imeti spol. odnosov in to je vse.

Meni v leoniscu niso dali nobene narkoze. Za moje mnenje je za odscip tudi ne rabis. Nisem bila na tešče, saj niti vedela nisem, da mi bodo to naredili. Prof. Rakar mi je po odscipu porinil v roke kozarček z odscipljenim koščkom v fiziološki, da sem ga odnesla sestri. Se dobro, da nisem občutljiva za take stvari, ker lih lepo res ni zgledalo.
Po odscipu sem si po 24 urah odstranila trak oz. zlozenec gaze in to je to.

Potem sem šla na odstranitev sprememb z laserjem – delajo v operacijski, a brez vsake anestezije. Nič ne boli. Čez par let pa se Leetz, po tej operaciji sem bila doma dva dni, a za to niti ni bilo potrebe.

Hvala drage gospe.

tudi jaz cakam na konizacijo septembra.. pridem tesca zjutraj.. zvecer pa grem domov ce bo use ok…

biopsijo so mi pa delali brez narkoze… sem sla domov… in prisla po 3 urah nazaj ker sem prevec krvavela…
drugace pa tako kot je predhodnica rekla, malo zapece…

Iz vaših odgovorov sklepam, ds ste vse, ki ste imele biopsijo, bile tudi na konizaciji. Očitno je temu vedno tako. Se pravi, da moram biti pripravljena tudi na to. Hvala vsem.

Jaz nisem bila na konizaciji. Lletz in laser nista konizacija, ampak manj invazivni metodi. Pri meni je Lletz pomagal, imam že 15 let povsem normalne brise, vidne spremembe na MV pa so bile v celoti odstranjene.

Srečno in brez strahu!

Jaz nisem bila na konizaciji. Lletz in laser nista konizacija, ampak manj invazivni metodi. Pri meni je Lletz pomagal, imam že 15 let povsem normalne brise, vidne spremembe na MV pa so bile v celoti odstranjene.

Srečno in brez strahu![/quote]

Konizacija in lletz JE ENAKA ZADEVA!!!

New Report

Close