Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Visina invalidske pokojnine

Visina invalidske pokojnine

Spostovana Barca ali kdo, ki se na to razume!
Stvar je taka: Imam 32 let delovne dobe, od tega sem bila dve leti na Zavodu, kjer mi je seveda tekla pokojninska doba. Trenutno sem še zaposlena, neto plača ves cas nekje malo pod slovenskim povprečjem, nekje od 800 do 900 eur. V nekaj mesecih bo šla firma v stečaj. Ker imam kar konkretne težave s hrbtenico, bi se, po zagotovilih zdravnice, lahko invalidsko upokojila. Tukaj pa se mi pojavi vprasanje, ali bom s tako pokojnino sploh lahko prezivela? Živim z mladoletno hčerko, ki bo še nekaj casa hodila v šolo. Iz tabel na spletni strani Pokojninskega ne znam razbrati kaj so to za eni koeficienti in kam se pristevajo. Ali je invalidska pokojnina bistveno nižja od navadne, ceprav mi manjka še nekaj let? V primeru, da znese pokojnina samo nekaj 100 eur, se žal ne morem upokojit pa tudi če grem za cistilko (če bom seveda vsaj tako službo dobila). Hvala za odgovor.

Moja ima frderbano hrbtenico in je bila tehnološki višek in je dobila 3.kategorijo to je 60 procent invalidske in je imela plačo od 1200 do 1500 eur neto.Naračunali so ji 600 eur invalidske penzije ,če bi šla v polno.

Tisti lds konj je uvedel pri izračunu penzije količnik in ne glede koliko si plčevala prispevkov ti izračunano povprečje pomnožijo s čemorkoli hočejo.temu se reče kraja.Zračunajo ti penzijo 1000 into pomnožijo z 0,8 in smo tam kjer ni muh.banda

Ce prav vem, se je nacin upostevanja kolicnika spremenil 2005…

Se opravičujem, ampak še vedno ne razumem. Ali to pomeni, da je višina ista ali si vplaceval 30 let ali pa 3 leta?

in kaj naj bi bilo s tem narobe?

Seveda ni ista visina, uposteva se stevilo let, vzrok invalidnosti, starosti, osnove … http://www.zpiz.si/cms/?ids=content&inf=328

Veš kaj je narobe.Narobe je to,da te pripada penzija recimo 1000 eur in oni jo znižajo brez vzroka za 200 eur.Če se osnova izračuna pošteno zakaj je treba še množit z nerazloženim količnikom krepko izpod 100 procentov.

Ne vem kaj naj naredim s koeficientom 52, 94? Kateri znesek se s tem pomnozi? Nekaj sem videla, da se odracuna od bruto plače? Ali je to neto +prispvki, ali je to od bruto bruto plače – se pravi od zneska, ki ga dejansko plača delodajalec. Se opravičujem, ampak se res ne znajdem med temi podatki. Moj bruto je 1.300.

Sem se pogovarjala z bivšo sodelavko, ki se je pred kratkim invalidsko upokojila in je rekla, da invalidska ni bistveno nižja od navadne pokojnine – da koeficienti kar povišajo znesek. na pokojninski pa zelo neradi naredijio izračun. so pa pokojnine nažalost nizke.


Mogoče ker invalidska pokojnina ni polna pokojnina …?
V invalidsko penzijo gredo ljudje predčasno, ker zaradi takih in drugačnih zdravstvenih težav ne morejo oddelat polne delovne dobe. Meni je povsem logično, da potem ne morejo dobit polne penzije.


Mogoče ker invalidska pokojnina ni polna pokojnina …?
V invalidsko penzijo gredo ljudje predčasno, ker zaradi takih in drugačnih zdravstvenih težav ne morejo oddelat polne delovne dobe. Meni je povsem logično, da potem ne morejo dobit polne penzije.[/quote]
Invalidski pokojnini je primerno nižja tudi osnova.Se pravi ta količnik še dodatno zniža.Ista zadeva je pri redni pokojnini.Isti količnik dajo po končnem izračunu osnove tak,da nima veze ali invalidska ali starostna, odrežejo ti kar nekaj odstotkov.Preverjeno.maLo poguglaj.

New Report

Close