Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek a tudi vi kaj "ukradete" v službi

a tudi vi kaj "ukradete" v službi

Mi je znanka pripovedovala kaj vse se počne v njeni službi. Ljudje pobirajo wc papir, tekoče milo, izdelke, pa še kaj bi se našlo. Me je prav šokiralo, njej se je zdelo čisto normalno, češ, če kradejo veliki, zakaj ne bi tudi drugi. Počnete tudi vi tako?

Znano. Zgražanje nad goljufijami in krajami “velikih”, ki so krivi za propad, pod roko pa sami nekaj vzamejo, pač kar lahko (magari sekret papir očitno). Seveda če bi bili oni poštenjaki bogi na položajih pa ne bi kradli. Ker so ja drugačni – pošteni, bogi in delovni. Glup folk, ki se sploh ne zaveda kako blesav je.

Zakaj je izraz ‘ukradete’ v navednicah?

Nič ne kradem ampak vzamem kar mi pripada


Mogoče si kdo kaj samo sposodi.


Mogoče si kdo kaj samo sposodi.[/quote]

Recimo stol, pa omaro, pa klimo …. ;)))

Jaz en kuli na leto in en selotejp vsaki dve leti, priznam.

https://www.youtube.com/watch?v=Njb4iclu2Q4

Ne, nimam te navade. Tudi kuli ostane v garderobni omarici. Je pa sodelavec ostal brez službe, leta nazaj, ko so ga dobili s škatlo polno službenih stvari.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

v 10 letih delovne dobe, so se pri meni doma pomotoma znašli trije kuliji!

Pihnem marsikaj od embalažne folije naprej,tud plin ukradem in nafto.Ampak ukradem v svoji lastni firmi,kjer sem jaz edini lastnik.In ,ko mi se dvigne med šihtom si pišem ure a grem seksat ženo.Čista kraja.Ustavim stroje in porivam na stroške moje lastne firme.
Tud denar poberem iz računa moje firme.Kar tako ga porabim za nekaj brez veze.
Skratka imam rajsko službo.

Ravno obratno, sem slišala o podjetjih kjer morajo zaposleni prinašati WC papir, delovno opremo in obleko.

V socializmu, ko so vsi kradli in s tem uničevali najpravičnejši red na zemlji, sam nisem ukradel niti koščka sekret papirja. Zdaj, v kapitalizmu, ko so vsi usrani in ne upajo ničesar, pa jaz kradem ko sraka. Itak je vse, kar vzamem, z mojim denarjem kupljeno. Ves kapital je moj, ker sem jaz delal zanj, ne delodajalec lopovski. On si ga samo prisvoji.

Krade se samo ponoči,jaz vzamem pri svetlem!!!

Jaz sem nezaposlen ampak skret papir si kupim tisti najboljši ne pa vi,ki se brišete z unim cenenim .Zato mate zapečene riti.

Poglejte na bolšjaku. Kako se prodaja vojaška oprema. Pokradena med sodelavci ali iz skladišča. Raznorazni motoristi se vozijo v vojaških cotah, še znaka SV si ne odrežejo stran. Nosijo vojaške nahrbtnike. Povsod kradejo.



Hahaha, spoštujem tvoja načela.


Mogoče si kdo kaj samo sposodi.[/quote]
Sposodi ali ‘sposodi’?

Da, sem že. Pred par dnevi 4 kovinske sponke za papir. Pred časom pa žlico. Aja, pa neko malo košarico, pred kakimi 15 leti.

Ja, včasih kakšno privat zadevo sprintam ali skopiram v službi.

Enkrat letno (ali še manj) vzamem 1 paket A4 papirja za domače printanje. Bolj zato, ker je ravno pri roki, da mi ga ni treba hodit v štacuno iskat. Pa občasno kaj sprintam ali fotokopiram.
Da bi pa sekret papir pa žajfe in podobno domov vlačila, mi pa v 30 letih službe ni prišlo na misel, bi mi bilo pod častjo …

Ja, obcasno kaksno uro, ko visim na internetu.

Ne hodim v službo, zato tam nič, sem pa v zadnjem letu razvila navado, da ko grem na kavico, si jo sladkam, potem pa ene 3, 4 ali 5 vrečkic dam v torbico. In to rjavi sladkor.

Niti na misel mi ne pride, da bi ukradla selotejp ali kuli. Brez slabe vesti pa kaj sprintam za otroke. Mogoče 20 strani letno.


Tudi meni je brez veze domov nosit pisarniški drobiž. Če že odšvercam, pol tako stvar, ki je na trgu cena 20€ plus.

New Report

Close