Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Islam in mi

Islam in mi

Sem pogledala spodaj linke, s katerimi eni dokazujejo, kakšen je islam. Sedaj mi pa nekaj ni jasno. Marsikaj (seveda še zdaleč ne vse), s čimer kritizirajo zahodno družbo, namreč drži: o ženski kot seksualnem objektu (tudi tisto o plastičnih operacijah), izvoru praznikov, potrošniški naravnanosti pri sodobnem praznovanju božiča (tudi meni, ki islama sploh en poznam, se zdi, da se je v letih po osamosvojitvi ta praznik čisto “izpraznil”: darila, božične večerje – v času strogega posta!, ves ta kič). Mislim, da kakšno stvar imajo pa tudi prav,

Islam ni problem problem so kristjani kar sem tudi sama in mi ni problem priznati. Islam je lepa vera, ki bi jo morali sprejeti odprtih rok v Sloveniji, da bi obogatili našo družno tako pa samo tonemo in tonemo v sovraštvu.

Jaz se strinjam, marsikaj imajo prav. Čeprav v praksi isto pretiravajo kot zahod. Zahod svoje ženske slači in jih ima za objekte, islam pa svoje ženske zelo nerazumno fejst oblači, pa jih ima ravno tako za spolne objekte.

Mogoče bi pa probali nekako, da ženske bile čimbolj podobno moškim oblečene, da ne bi izstopalo, bi bile tako najmanj objektificirane verjetno. Ne zdaj preveč ali premalo.

nova
Uredništvo priporoča

Ni problem ce posameznik zeli biti musliman in zivet po islamu. Problem je ali nastane ko hoce posameznik prisiliti druge k islamu. Tu je srz problema prisilno sirjenje neke vere ideje itd..

vera je beseda ki pove da veruješ ne da imaš dokaze da nekaj obstaja

rkc ne meče naprej islamu nonsensov ki jim oni verjamejo, zato tudi islam tega rkcju ne bi smel ne?

naj verujejo kar hočejo dok pustijo nas ateiste pri miru s tem..in dok sta cerkev in država ločeni

drugače pa eno vprašanje zate..ti je všeč kak musliman? bi se poročila z njim? da bi te lahko vsak večer posilil če bi hotel?

na papirju sta obe čudoviti veri..zakaj praviš da krščanstvo na papirju ni? oz v čem je islam na papirju boljši?

Islam ženskam vrača tradicionalno vlogo, v kateri so najbolj srečne. Zakaj pa bi morala ženska sama hoditi okoli in tvegati da je napadena ali oropana če ji ni treba? V ta namen islam uvaja skrbnika, da jo varuje in da ne nori sama po mestu.

vera je beseda ki pove da veruješ ne da imaš dokaze da nekaj obstaja

rkc ne meče naprej islamu nonsensov ki jim oni verjamejo, zato tudi islam tega rkcju ne bi smel ne?

naj verujejo kar hočejo dok pustijo nas ateiste pri miru s tem..in dok sta cerkev in država ločeni

drugače pa eno vprašanje zate..ti je všeč kak musliman? bi se poročila z njim? da bi te lahko vsak večer posilil če bi hotel?[/quote]
Točno to, vera je ravno zaradi nedokazljivosti posameznikova svobodna izbira.
Vere so si med seboj konkurenčne, zato si prepogosto očitajo razlike, namesto bi iskale stične točke (ki so večinoma občečloveške vrednote).
Linki so s strani, namenjene muslimanom, se pravi, da mnenja ne vsiljujejo drugim, pač pa si znotraj skupnosti sporočajo, kaj mislijo (kar se mi zdi popolnoma legitimno).
Sem pa drugače agnostičarka (ki je ne verniki ne ateisti ne motijo, saj se tudi neobstoja boga ne da dokazat) iz ateistične družine, poročena s kristjanom, v službi imam pa toliko dela, da za gledat tipe (in raziskovati, katere vere so) naokrog ne bi bilo časa ne energije, tudi če bi se mi zahotelo.

Islam ženskam vrača tradicionalno vlogo, v kateri so najbolj srečne. Zakaj pa bi morala ženska sama hoditi okoli in tvegati da je napadena ali oropana če ji ni treba? V ta namen islam uvaja skrbnika, da jo varuje in da ne nori sama po mestu.[/quote]

Problem je, če jo ta skrbnik ropa, tepe in posiljuje. Potem je pa ornk najebala, še 100x bolj kot če bi jo en na ulci.

Če boste govorili proti islamu?

[img]http://www.dcclothesline.com/wp-content/uploads/2014/08/behead-those-who-insult-islam-600×290.jpg[/img]

Kakšno odkrivanje tople vode. Muslimani so k nam na delo iz Bosne prihajali pred 40 imi leti in tukaj ostali, mi pa zdaj “odkrivamo” njihovo kulturo zaradi par migrantov.

Pišete, kot da sta na svetu samo islam in krščanstvo. Kaj pa tisti, ki nismo ne eno in ne drugo? Pustite nas na miru in nam ne vsiljujte svojih prepričanj! Kar pa islam dela! Prav briga me, kakšna vera je, zavračam pa njeno vsiljevanje tam, kjer nikoli ni bila prisotna!

vera je beseda ki pove da veruješ ne da imaš dokaze da nekaj obstaja

rkc ne meče naprej islamu nonsensov ki jim oni verjamejo, zato tudi islam tega rkcju ne bi smel ne?

naj verujejo kar hočejo dok pustijo nas ateiste pri miru s tem..in dok sta cerkev in država ločeni

drugače pa eno vprašanje zate..ti je všeč kak musliman? bi se poročila z njim? da bi te lahko vsak večer posilil če bi hotel?[/quote]
Točno to, vera je ravno zaradi nedokazljivosti posameznikova svobodna izbira.
Vere so si med seboj konkurenčne, zato si prepogosto očitajo razlike, namesto bi iskale stične točke (ki so večinoma občečloveške vrednote).
Linki so s strani, namenjene muslimanom, se pravi, da mnenja ne vsiljujejo drugim, pač pa si znotraj skupnosti sporočajo, kaj mislijo (kar se mi zdi popolnoma legitimno).
Sem pa drugače agnostičarka (ki je ne verniki ne ateisti ne motijo, saj se tudi neobstoja boga ne da dokazat) iz ateistične družine, poročena s kristjanom, v službi imam pa toliko dela, da za gledat tipe (in raziskovati, katere vere so) naokrog ne bi bilo časa ne energije, tudi če bi se mi zahotelo.[/quote]
Pa še to, pa tudi če bi me kdo prepoznal. V službenem okolju se srečujem s pripadniki različnih ver in tudi ateisti, obeh spolov. Imam pa lažjo telesno hibo, pri kateri imam določene omejitve, s katerimi sem se že sprijaznila, trpi pa seveda estetika. Nisem kot iz reklame. 🙂 Edina skupina, ki jo to moti, so, jaz temu rečem agresivne svobodnjakinje (sta pa ateistki). Kristjani, muslimani, imamo tudi enega, ki verjame v reinkarnacijo in je strogi vegetarianec . pri vseh sem že našla spodbudne besede. Edini, ki me zaradi posebnosti zavračata, sta ti dve moderni ženski “kot iz kataloga”, kvazi supertolerantni (vehementni pri zagovarjanju pravic te ali one manjšine) pa čeprav moje delo zaradi hibe ne trpi. Se človek vpraša o tej odprtosti, ki je odprta samo do nekaterih skupin – do tistih, do katerih je moderno biti odprt.


Točno to, vera je ravno zaradi nedokazljivosti posameznikova svobodna izbira.
Vere so si med seboj konkurenčne, zato si prepogosto očitajo razlike, namesto bi iskale stične točke (ki so večinoma občečloveške vrednote).
Linki so s strani, namenjene muslimanom, se pravi, da mnenja ne vsiljujejo drugim, pač pa si znotraj skupnosti sporočajo, kaj mislijo (kar se mi zdi popolnoma legitimno).
Sem pa drugače agnostičarka (ki je ne verniki ne ateisti ne motijo, saj se tudi neobstoja boga ne da dokazat) iz ateistične družine, poročena s kristjanom, v službi imam pa toliko dela, da za gledat tipe (in raziskovati, katere vere so) naokrog ne bi bilo časa ne energije, tudi če bi se mi zahotelo.[/quote]
Pa še to, pa tudi če bi me kdo prepoznal. V službenem okolju se srečujem s pripadniki različnih ver in tudi ateisti, obeh spolov. Imam pa lažjo telesno hibo, pri kateri imam določene omejitve, s katerimi sem se že sprijaznila, trpi pa seveda estetika. Nisem kot iz reklame. 🙂 Edina skupina, ki jo to moti, so, jaz temu rečem agresivne svobodnjakinje (sta pa ateistki). Kristjani, muslimani, imamo tudi enega, ki verjame v reinkarnacijo in je strogi vegetarianec . pri vseh sem že našla spodbudne besede. Edini, ki me zaradi posebnosti zavračata, sta ti dve moderni ženski “kot iz kataloga”, kvazi supertolerantni (vehementni pri zagovarjanju pravic te ali one manjšine) pa čeprav moje delo zaradi hibe ne trpi. Se človek vpraša o tej odprtosti, ki je odprta samo do nekaterih skupin – do tistih, do katerih je moderno biti odprt.[/quote]

To si pa krasno opisala. In verjamem ti, popolnoma. Tudi jaz sem bila, ko sem bila se v sluzbi, na tvojem mestu. Imela sem tako telesne hibe, kot probleme z zdravjem. Predno sem totalno obupala in v bistvu zaradi vsega na silo odsla iz firme, oziroma ne samo iz doticnega kolektiva, je bilo enako. Malo manj kot dve leti, me v ta kolektiv niso sprejeli. Prvi, drugi, tretji dan, mi je bilo normalno. Pa sem si govorila: VSAK DAN BO BOLJSE, SAJ SLABSE NE MORE BITI. Pa je bilo. Se mi zdi, da sem bila na zacetku se nekako interirana v kolektiv, potem pa se z mano sploh niso vec ne ukvarjali, ne pogovarjali. Pa ceprav bi bilo vsaj ukvarjanje z mano NUJNO iz vidika uvajanja v delo, ker postopkov nisem poznala. Na koncu so mi dali eno tako delo na IZI, da so imeli mir pred mano. In enkrat vmes, sem predlagala, da bi skupaj z njimi zjutraj in opoldan pila kavo, ker druge pavze razen malice nisem imela, saj nisem kadilka. In odgovor? Se danes ga ne poznam, ceprav je minilo tri leta odkar nisem vec v firmi. Tista sodelavka, ki sem jo vprasala, se je nekaj zmrdnila, z enim mutnim izgovorom, ces da ima(j)o premajhno dzezvo za eno kavo vec, da pa obstaja moznost, dokler je ena od teh kofetaric bila na bolniski. Ampak mi te moznosti druge verjetno niso odobrile, ker me ni nihce poklical zraven. Ne tisti dan, ne naslednji, ne nikoli.
In bistvo tega je, da so bile vmes oziroma v vecini tele 90*60*90, oziroma, so se vsaj imele, da so. Ceprav je bila tudi doticna, ki sem jo vprasala, po postavi bolj KNAP. Glavno pa je, da je bila to zena enega dohtarja, mislim da celo taglavnega v enem oddelku nekje v Ljubljani. Pa je moz ni ocitno nic naucil, oziroma so tudi dohtarji taki, ki nas devajo v kasto in predalcke.
Med temi ni bilo (bog ne daj) nobene muslimanke, sve Slovenke.
Pa nisem navdusena nad begunci, migranti, muslimani ali islamom.


Točno to, vera je ravno zaradi nedokazljivosti posameznikova svobodna izbira.
Vere so si med seboj konkurenčne, zato si prepogosto očitajo razlike, namesto bi iskale stične točke (ki so večinoma občečloveške vrednote).
Linki so s strani, namenjene muslimanom, se pravi, da mnenja ne vsiljujejo drugim, pač pa si znotraj skupnosti sporočajo, kaj mislijo (kar se mi zdi popolnoma legitimno).
Sem pa drugače agnostičarka (ki je ne verniki ne ateisti ne motijo, saj se tudi neobstoja boga ne da dokazat) iz ateistične družine, poročena s kristjanom, v službi imam pa toliko dela, da za gledat tipe (in raziskovati, katere vere so) naokrog ne bi bilo časa ne energije, tudi če bi se mi zahotelo.[/quote]
Pa še to, pa tudi če bi me kdo prepoznal. V službenem okolju se srečujem s pripadniki različnih ver in tudi ateisti, obeh spolov. Imam pa lažjo telesno hibo, pri kateri imam določene omejitve, s katerimi sem se že sprijaznila, trpi pa seveda estetika. Nisem kot iz reklame. 🙂 Edina skupina, ki jo to moti, so, jaz temu rečem agresivne svobodnjakinje (sta pa ateistki). Kristjani, muslimani, imamo tudi enega, ki verjame v reinkarnacijo in je strogi vegetarianec . pri vseh sem že našla spodbudne besede. Edini, ki me zaradi posebnosti zavračata, sta ti dve moderni ženski “kot iz kataloga”, kvazi supertolerantni (vehementni pri zagovarjanju pravic te ali one manjšine) pa čeprav moje delo zaradi hibe ne trpi. Se človek vpraša o tej odprtosti, ki je odprta samo do nekaterih skupin – do tistih, do katerih je moderno biti odprt.[/quote]

Islam ima rešitev tudi za tile dve. Osvobodil ju bo feminizma in jima podaril svobodo. Skrb za družino, hišo in služenje možu.


Pa še to, pa tudi če bi me kdo prepoznal. V službenem okolju se srečujem s pripadniki različnih ver in tudi ateisti, obeh spolov. Imam pa lažjo telesno hibo, pri kateri imam določene omejitve, s katerimi sem se že sprijaznila, trpi pa seveda estetika. Nisem kot iz reklame. 🙂 Edina skupina, ki jo to moti, so, jaz temu rečem agresivne svobodnjakinje (sta pa ateistki). Kristjani, muslimani, imamo tudi enega, ki verjame v reinkarnacijo in je strogi vegetarianec . pri vseh sem že našla spodbudne besede. Edini, ki me zaradi posebnosti zavračata, sta ti dve moderni ženski “kot iz kataloga”, kvazi supertolerantni (vehementni pri zagovarjanju pravic te ali one manjšine) pa čeprav moje delo zaradi hibe ne trpi. Se človek vpraša o tej odprtosti, ki je odprta samo do nekaterih skupin – do tistih, do katerih je moderno biti odprt.[/quote]

Islam ima rešitev tudi za tile dve. Osvobodil ju bo feminizma in jima podaril svobodo. Skrb za družino, hišo in služenje možu.[/quote]Pravzaprav sem tu govorila o človečnosti, ne feminizmu. Verujočim različnih ver je pogosto očitano prav pomankanje človečnosti, ampak te najpogosteje manjka ravno vehementnim svobodnomislečim osebam.

Polovica svetovnega prebivalstva ni ne kristjanov ne muslimanov, ampak so budisti, hinduisti, šintoisti… tako, da se toliko posvečat samo muslimamom in kristjanom je brez veze. Manj se obremenjujmo z religijami in več svojega časa posvečajmo reševanju svojih problemov, ki jih imamo vsi, pa bo za vseh bolje!


Pa še to, pa tudi če bi me kdo prepoznal. V službenem okolju se srečujem s pripadniki različnih ver in tudi ateisti, obeh spolov. Imam pa lažjo telesno hibo, pri kateri imam določene omejitve, s katerimi sem se že sprijaznila, trpi pa seveda estetika. Nisem kot iz reklame. 🙂 Edina skupina, ki jo to moti, so, jaz temu rečem agresivne svobodnjakinje (sta pa ateistki). Kristjani, muslimani, imamo tudi enega, ki verjame v reinkarnacijo in je strogi vegetarianec . pri vseh sem že našla spodbudne besede. Edini, ki me zaradi posebnosti zavračata, sta ti dve moderni ženski “kot iz kataloga”, kvazi supertolerantni (vehementni pri zagovarjanju pravic te ali one manjšine) pa čeprav moje delo zaradi hibe ne trpi. Se človek vpraša o tej odprtosti, ki je odprta samo do nekaterih skupin – do tistih, do katerih je moderno biti odprt.[/quote]

To si pa krasno opisala. In verjamem ti, popolnoma. Tudi jaz sem bila, ko sem bila se v sluzbi, na tvojem mestu. Imela sem tako telesne hibe, kot probleme z zdravjem. Predno sem totalno obupala in v bistvu zaradi vsega na silo odsla iz firme, oziroma ne samo iz doticnega kolektiva, je bilo enako. Malo manj kot dve leti, me v ta kolektiv niso sprejeli. Prvi, drugi, tretji dan, mi je bilo normalno. Pa sem si govorila: VSAK DAN BO BOLJSE, SAJ SLABSE NE MORE BITI. Pa je bilo. Se mi zdi, da sem bila na zacetku se nekako interirana v kolektiv, potem pa se z mano sploh niso vec ne ukvarjali, ne pogovarjali. Pa ceprav bi bilo vsaj ukvarjanje z mano NUJNO iz vidika uvajanja v delo, ker postopkov nisem poznala. Na koncu so mi dali eno tako delo na IZI, da so imeli mir pred mano. In enkrat vmes, sem predlagala, da bi skupaj z njimi zjutraj in opoldan pila kavo, ker druge pavze razen malice nisem imela, saj nisem kadilka. In odgovor? Se danes ga ne poznam, ceprav je minilo tri leta odkar nisem vec v firmi. Tista sodelavka, ki sem jo vprasala, se je nekaj zmrdnila, z enim mutnim izgovorom, ces da ima(j)o premajhno dzezvo za eno kavo vec, da pa obstaja moznost, dokler je ena od teh kofetaric bila na bolniski. Ampak mi te moznosti druge verjetno niso odobrile, ker me ni nihce poklical zraven. Ne tisti dan, ne naslednji, ne nikoli.
In bistvo tega je, da so bile vmes oziroma v vecini tele 90*60*90, oziroma, so se vsaj imele, da so. Ceprav je bila tudi doticna, ki sem jo vprasala, po postavi bolj KNAP. Glavno pa je, da je bila to zena enega dohtarja, mislim da celo taglavnega v enem oddelku nekje v Ljubljani. Pa je moz ni ocitno nic naucil, oziroma so tudi dohtarji taki, ki nas devajo v kasto in predalcke.
Med temi ni bilo (bog ne daj) nobene muslimanke, sve Slovenke.
Pa nisem navdusena nad begunci, migranti, muslimani ali islamom.[/quote]

no mogoče je razlika med ostalimi ateistkami in mano to, da so bile one vzgojene v kakih komunističnih zdravniških, učiteljskih,…družinah, jaz sem pa hodila k verouku, prejela cerkvene zakramente, krščanska družina pač..

a ker sem razumno bitje, me ni nikomur uspelo prepričati da bog obstaja…sem vzela kar je bilo dobrega…cerkvene zapovedi, načela,…pustila pa to kar mi ni ustrezalo

no iz kakšnih družin so te ateistke?

Včeraj sem se globoko zamislila. Pred zasilnim izhodom sem zagledala zadnjico, bose noge in neprestano hitro priklanjanje.
Sredi množice, sredi dogajanja. Na razpolago imamo tudi več molilnic, da ne bo nesporazuma. Nisem proti, a tega sredi največje frekvence ne odobravam.

To pa sploh ni problem. Slovenceljni so itak tega navajeni oziroma drugače sploh ne znajo živet. Če jih je nekdo prisilil v idejo komunizma, je potem čisto normalno, da jih bo nekdo drug v islam.
Kako gre že tista: “… je hrbet biča voljan …”

Krščanska vera sploh ni nič drugačna od Islama.Popolnoma enaki zakoni,enaka vera.

Težava je le,ker se Islam poudari,krščanska pa ne pa ne in zato ljudje samo mislijo da je islam slab.Pred dnevi krščan pobil zdravnika in policista,pa bodo rekli,da on ni bil pravi krščan.A ko jim rečeš,da teroristi niso muslimani,pa ti rečejo da so.Tudi v krščanski veri ob varanju mož pretepe ženo ali jo ubije.Ampak takih stvari ne smejo javno objavljat,saj se le o muslimanski veri mora pisat.

Spodaj berem,da se muslimani smejijo iz našega božiča in praznikov,tudi jaz se,saj se časti sonce,horoskopske znake,planete.Drugače pa imam prijatelje muslimane,sodelavce muslimane in nikoli nisem slišal nobenega da bi se smejal.Voščijo mi za vsak naš cerkveni praznik.

Tule so pač ovčke z opranimi možgani.Verjamejo samo novicam,verjamejo vsemu slabem,častijo slabe stvari,častijo ubijanja,sovražnost,vojne,zato karkoli lepo,resnično,ljubezen je za njih laž.Gojijo sovraštvo v sebi.

Najhuje kar je doletelo pravljicarje pa je to da se je najmogocnejsi kralj nad kralji prikazal le zidom in tob celemu ljudstvu zbranim pod goro, kjer so pred njim zaprisegli mu vecno zvestobo. Vsem ostalim je posiljaj sluzabnike gabrijela jezusa mohameda itd..ampak le zidje so bili vredni njegovega osebnega obiska. Pravljicarji ne morejo tega prezivet ne morejo se sprijaznit da vesolni stvarnik dela take razlike. Vsi na drevo in v jok..

Verjamem samo in izključno v znanost. Ne verjamem v nobenega boga. Čeprav danes celo grem k maši. Na moževo željo, ker želi videti, kako je na črnskih mašah, kjer vsi pojejo, plešejo, ploskajo.

Je pa tako, da če nekdo hoče versko svobodo zase, jo mora dati tudi drugim. In potem imamo, kar imamo. Da je v imenu vere dovoljeno marsikaj. Jaz še vedno verjamem samo v znanost.

Po tvojem pisanju sodeč si FDVjevka. In taki se imate za znanost.
PS: daj raje ostani zunaj cerkve, ker ti pa tam res nimaš kaj početi.


Tako je, FDV je podn, hočemo nazaj FSPN, kjer je diplomiral naš Janez Janša!

New Report

Close