Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tisti, ki kar jamrate, kako ne morete na morje

Tisti, ki kar jamrate, kako ne morete na morje

Če hočeš se da. Pa magari greš za en dan, avtobusni prevozi do tja in nazaj so organizirani za 15, 20 eur. To si večina Slovencev lahko privošči. Ješ tam ali doma, te v vsakem primeru stane. Se splača iti samo za en dan? Seveda se. Ker v tistem dnevu lahko doživiš več, kot prej v pol leta rutine doma.
Torej pri večini se da, če pa človek noče, ker potem ne bo mogel več jamrat, da si ne more niti morja privoščit, ja potem pa pač noče. Da pa se. Je pa res, da je jamranje in kdo je bolj bogi že kar naš šport. Če rečeš, da ti je 1000 evrov plače premalo, ti bojo drugi začeli jamrat, da imajo minimalca, pa morejo 8 člansko familijo preživet. Ja sori, saj minimalc je tudi premajhen. Ampak meni je tudi 1000 evrov premalo in imam vso pravico, da mi je to premalo.

Če že hočeš… na morje se da tudi s kolesom ali celo peš.
Vendar tisti ki jamrajo, verjetno niso mislili tega.

Seveda se da. Jaz sama s hčerko hodim že par let.. Z eno plačo.. Za en dan, dva, tudi več.. Je pa treba mal pobrskat po netu… Da se tud z vlakom pa malo s kolesom… Če celo leto delaš, rabiš kak dan za odklop…

nova
Uredništvo priporoča

Avtorše, česa ne razumeš? Tudi če bi šli z avtobusom za en dan, kar nikakor niso počitnice, bi po tvojem izračunu za štiričlansko družino recimo prišel samo prevoz 80 eur, kar je z mnoge ogromno, ki komaj strnejo za preživeje čez mesec. Tako da tupoglavo kot si in nesrmano do tistih, ki so revni, bi si res zaslužilo stradanja in ga boš najbrž tudi doživelo kmalu v prihodnosti.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Na štop do Dalmacije in spanje v spalki pod borovci je zakon.
Pa Nutella z kruhom tudi.


No veš do Reke prideš z vlakom in tremi otroci za 18€.

Daj povej, zakaj daješ državi pravico, da si bo vedno znova zamislila, kako je potrebno zategovati pas in ne moremo biti država, ki bi si tudi na dopustu bila zmožna odahniti, ne da gledajo ljudje za vsak cent? Ne podpiraj tega. In da ti bo država morda rekla, da je v neki Afriki še slabše in da si srečen celo lahko, da imam celo pitno vodo. Nehaj jih podpirati v to smer. Ker sami preveč dobro sedijo v udobnostih.


No veš do Reke prideš z vlakom in tremi otroci za 18€.[/quote]Verjamem, dokler imaš polno rit je lahko to govorit, ko pa ne bi imela niti za položnice kot skoraj polovica ljudi pri nas, bi pa malo drugače govorila.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................


No veš do Reke prideš z vlakom in tremi otroci za 18€.[/quote]Verjamem, dokler imaš polno rit je lahko to govorit, ko pa ne bi imela niti za položnice kot skoraj polovica ljudi pri nas, bi pa malo drugače govorila.[/quote]
Nisem komentirala, al se da al ne, ampak tvojih 80€ za prevoz, da se da tudi ceneje priti do morja.

S prevozi prideš do slo obale za 5 eur.
Je pa res, da ti to nič ne pomaga, tako kot 18 eur za na Rijeko ne, če nimaš potem nič.


Glej, ta teden se je ena pohvalila, da sta dva preživela devet dni s 40€, res da v svojem, ma če najdeš plac tam pri nunah, to redka ve, kako gre, ma za par dni nekaj imaš. Se pa strinjam z MV, če ni za položnice, je jeba ker tut za v usta ni, kaj šele za drugo pol.


No veš do Reke prideš z vlakom in tremi otroci za 18€.[/quote]

Koliko vlak poje za večerjo?


No veš do Reke prideš z vlakom in tremi otroci za 18€.[/quote]

Koliko vlak poje za večerjo?[/quote]

kaj komplicirate. a ne morete en vikend preživet ob sadju in sendviču? To z leti rataš tak preserator al kako?


Glej, ta teden se je ena pohvalila, da sta dva preživela devet dni s 40€, res da v svojem, ma če najdeš plac tam pri nunah, to redka ve, kako gre, ma za par dni nekaj imaš. Se pa strinjam z MV, če ni za položnice, je jeba ker tut za v usta ni, kaj šele za drugo pol.[/quote]

Ja, ampak sta spraznila tudi hladilnik in skrinjo doma, kot je povedala.

gledam vozni red, pa nikjer ne najdem kdaj vlak ali avtobus pobirata potnike v SG.
Če mi ti najdeš ta podatek, še tebi plačam en tak organiziran izlet.

Zakaj pa je tako pomembno iti na morje?

Evo, s prevozi najdeno veliko ceneje:
https://prevoz.org/?f=Slovenj{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20Gradec&fc=SI&t=koper&tc=SI&d=2016-08-28#results
Ne paše?

Evo, s prevozi najdeno veliko ceneje:
https://prevoz.org/?f=Slovenj{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20Gradec&fc=SI&t=koper&tc=SI&d=2016-08-28#results
Ne paše?[/quote]
NE, NE PAŠE. KER GOVORIMO O ORGANIZIRANEM AVTOBUSNEM IZLETU. Vstopiš in izstopiš na avtobusni postaji, kot imajo nekatera druga mesta…. ker avtorica misli, da če to obstaja v njenem mestu, da je to povsod!!!!!!

Aja, zdaj mora biti organizirano. Ja, saj, verjamem, da vam je enim hudo, če ni vse k riti prinešeno, ja.

Ni tema, temveč tema.

Namreč, a ti zmoreš kdaj brez pedagogiziranja?

Res me zanima, če veš, kaj je konstruktivna debata?
A pri temah o psih in s strokovnjaki o psih pa menjaš način zviška na ljudi gledat?

Pa ja ne misliš, da s tem gestapovskim načinom ljudi kaj naučiš, svetuješ, pripomoreš, ali morebiti prestrašiš?
Ma, daj, ženska pri štiridesetih je pa ja v polnem razcvetu, ne pa, kot da vse z nje visi, teče, sika, pljuva…

Ma, mene je bila ena sama milina.
Ženska, ki ima močan duh, ne rabi bit kot stara Berta.
K seb se spravi, no, ter pokaži svoje lepe strani.
Vem, da jih imaš. Ne skrivaj jih, kot kača noge, če te je nekdo nekoč prevaral. Je bil pač kreten.

Ko sem se nekoč trudila, pisala in razlagala kako preživeti poceni ampak res poceni dopust tudi ob rekah in jezerih, sem bila deležna samih polen pod noge. Ne trudi se, al nočejo slišati.

Daj povej, zakaj daješ državi pravico, da si bo vedno znova zamislila, kako je potrebno zategovati pas in ne moremo biti država, ki bi si tudi na dopustu bila zmožna odahniti, ne da gledajo ljudje za vsak cent? Ne podpiraj tega. In da ti bo država morda rekla, da je v neki Afriki še slabše in da si srečen celo lahko, da imam celo pitno vodo. Nehaj jih podpirati v to smer. Ker sami preveč dobro sedijo v udobnostih.[/quote]

Moj podpis!

Jaz pa te fame okoli “iti na morje” nisem in ne bom nikoli razumela. Pa da bom z avtobusom ali vlakom se nekam fijakala, zato da se bom mal v vodo namočila, trikrat zaplavala? Pa spet nazaj z avtobusom. Meni ni vredno, res ne. Ker bom bolj crknjena nazaj prišla, kot sem šla. Pa zajeb…., da se da v Reko za 18€? Sure, verjamem. Ampak spet, v Reko se pa ziher nihče ne bo za par uric z vlakom vozil in ko si tam, spet rabiš denar za nastanitev (družine). Tako ste ozki, pardon egocentrični, da verjet ne more. Na kratko je pa itak … hvala lepa za tak dopust, ki ni niti d od dopusta.


No veš do Reke prideš z vlakom in tremi otroci za 18€.[/quote]
A si pomislila, da je cena precej odvisna od tega, iz katerega kraja potujes?
Da je od nekje najcenejsi prevoz 10 eur na osebo V ENO SMER? Da je to recimo 60 ali 80 eur za familijo, s tem pa ze placas komunalo, rtv in mogoce se kako poloznico?

@Yo

… da so prevozi super resitev za potovanje enega ali dveh, da pa je vprasanje, ali je prostor za 3 ali 4 v istem avtu? Ce so mali otroci, pa je za daljso pot se problem sedeza oz pripasanja.

Ta tema je priblizno enako faljena kot vse tiste, kjer se revnim priporoca vrticek (za katerega bo vsak posten vrtickar povedal, da je bolj za rekreacijo, ker financne racunice ni) ali nabiranje plodov, kot da rastejo na zelenici za blokom.

Sem pomislila in poznam ljudi, ki to prakticirajo. Sedež za otroka seveda priskrbijo sami.

New Report

Close