Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek plača učiteljev med počitnicami

plača učiteljev med počitnicami

Zanima me ena stvar. Vemo, da so učitelji (na oš) doma med počitnicami skoraj 2 meseca. Kakšno plačo dobijo za julij in avgust, glede na to, da jih v teh dveh mesecih ni (skoraj nič ) v službi? Dobijo polno plačo? 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}? Tudi prevoz in malico polno? Samo zanima me.

1. kako to veš?
2. Vsak zaposleni ima med dopustom pravico do plače, ne pa tudi do prevoza in prehrane med delom. Tudi tebe med dopustom najbrž ni (skoraj nič) v službi, anede?
3. Si fovž učiteljem? Naredi pedagoški faks in pojdi med učitelje. Da vidimo tvoje izjave potem!
4. MON-ovke ste prvakinje v klamfanju!

1. kako to veš?
2. Vsak zaposleni ima med dopustom pravico do plače, ne pa tudi do prevoza in prehrane med delom. Tudi tebe med dopustom najbrž ni (skoraj nič) v službi, anede?
3. Si fovž učiteljem? Naredi pedagoški faks in pojdi med učitelje. Da vidimo tvoje izjave potem!
4. MON-ovke ste prvakinje v klamfanju![/quote]
Lej, pač vem. Nikomur nisem fouš, tudi jaz imam dopust, pa ne v kosu SKORAJ 2 meseca. Lahko odgovoriš na moje vprašanje? Če ne gre, tudi teme ni treba smetim, anede?

Dobim enako plačano, kot vsi ostali na dopustu.Osnovno plačo.
Ali ti dobiš potne stroške in malico, kadar te ni v službi.

To nebulozo si potegnil iz riti? Kdo te je spet nafarbal, da imajo učitelji 60 dni dopusta in to v enem kosu?
Če ni pouka, ne pomeni, da učitelji sedijo doma.

Avtor: agatha » 23 Avg 2016 20:22
4. MON-ovke ste prvakinje v klamfanju!

Osnovna plača, itak brez malice in prevoza. Tudi brez vseh ur ISP in DSP, ki jih krije občina.

A ti, ko si na dopustu, ne dobivaš plače? S prevozom je najbrž podobno, kot pri tebi, a ne?

To nebulozo si potegnil iz riti? Kdo te je spet nafarbal, da imajo učitelji 60 dni dopusta in to v enem kosu?
Če ni pouka, ne pomeni, da učitelji sedijo doma.

Avtor: agatha » 23 Avg 2016 20:22
4. MON-ovke ste prvakinje v klamfanju!
[/quote]
Nihče me ni nafarbal. Nisem napisala da imajo 60 dni, ampak malo manj. Cel julij in do 25 avgusta. Majčkeno manj. OK? Govorim pa za oš. Za druge ne vem.

To nebulozo si potegnil iz riti? Kdo te je spet nafarbal, da imajo učitelji 60 dni dopusta in to v enem kosu?
Če ni pouka, ne pomeni, da učitelji sedijo doma.

Avtor: agatha » 23 Avg 2016 20:22
4. MON-ovke ste prvakinje v klamfanju!
[/quote]
Nihče me ni nafarbal. Nisem napisala da imajo 60 dni, ampak malo manj. Cel julij in do 25 avgusta. Majčkeno manj. OK? Govorim pa za oš. Za druge ne vem.[/quote]

Ni cel julij. Večina je končala okrog 8. julija, začnemo pa mi jutri, nekateri pojutrišnjem.

[/quote][/quote]
Še vedno je to več kot 6 tednov dopusta, se pravi kakih 30 delovnih dni. Od kod vam toliko dopusta, če upoštevamo, da ste frej še za vse ostale počitnice (ali vsaj del počitnic med letom)? Imam 12 let delovne dobe, pa mi naračunajo 33 dni dopusta, kar se mi zdi več kot radodarno. Kako učiteljem sploh znese?

[/quote]
Še vedno je to več kot 6 tednov dopusta, se pravi kakih 30 delovnih dni. Od kod vam toliko dopusta, če upoštevamo, da ste frej še za vse ostale počitnice (ali vsaj del počitnic med letom)? Imam 12 let delovne dobe, pa mi naračunajo 33 dni dopusta, kar se mi zdi več kot radodarno. Kako učiteljem sploh znese?[/quote]

Znese brez problema.Pojdi med 25 pubertetnikov.Po moje zdržiš noter samo pol minute.
Potem se ti bo pa utrgalo.
Pa še vprašanje zate: Če bi bil ti učitelj – recimo – bi se odpovedal dopustu, ki bi ti ga določili???

Aja…foušija te daje…

Če še ne veš…s sončki je danes težko.Z njihovimi starši tudi.

In ne, nisem učiteljica,hvalabogu…

Spet ista stara, stokrat in tisočkrat prežvečena tema…
Šola se bliža, pa imate nekateri probleme.
Moj nasvet :Pokliči na Ministrstvo za šolstvo, pa ti naj tam vse obrazložijo.

Ne gre drugače. Moramo biti na dopustu in doma oddelati, kar nismo na dopustu. Šola se čisti in obnavlja za vašimi sončki. Misliš, da si pri teh mizernih plačah res lahko privoščimo toliko dopusta? Ne moremo si ga!
Večina nas po 8.juliju pospravlja še en teden domačo pisarno v kateri oddelamo med letom tiste tri ure, ki jih ne moremo preživeti v šoli, ker ni prostora. Od 15.8. pa se že veselo pripravljamo v domači pisarni na srečanje z vašimi spočitimi otročički.
Izzivam te, da se vpišeš na katerikoli PeF v Sloveniji, zaključiš študij in si najdeš službo v šolstvu.

Po mojem izračunu je to 6 tednov in 2 dni dopusta. Med šolskimi počitnicami učitelji nismo na dopustu, šole so nam odprte in lahko delamo tam, če želimo. Večinoma imamo takrat seminarje in izobraževanja, izkoristimo pa jih za tisto delo, ki ga sicer ne uspemo opraviti.

Dejmo se ne spet kregat glede tega, učiteljsko delo je specifično, kot velja še za nekatere druge poklice. Je tudi vzelo kreativno in noben kreativec ne more delati 5 dni na teden, po 8 ur, od 7h do 3h. Ustvarjalnost ne deluje tako in je prav, da nam je za tisti ustvarjalni del (torej ustvarjanje ur in gradiv in metod) omogočen naravi dela primeren urnik. Tisti neustvarjalni del oddelamo po regelcih, na delovnem mestu, od-do.

Saj ne dvomim, da je veliko učiteljev, ki sedijo na jajcih, ampak večina še vedno dela veliko in trdo. Rešitev ni dati tem še več dela in še manj denarja, ker bo kvaliteta pouka trpela. Rešitev je bolje nadzirati kako kvalitetno učitelji delajo. To tisti, ki delamo v prosveti, vemo zelo dobro. Tisti, ki ne, pa najprej poskusite, potem pa sodite. Pa ne mislim jokat, kako smo bogi – js imam izjemno rada svoj poklic in sem se zanj odločila tudi (še zdaleč pa ne predvsem) zaradi urnika (je namreč izjemno prijazen družinskemu življenju). Prej sem delala na zasebni šoli, zaslužila veliko bolje, ampak nisem še imela otrok. Zdaj si tega ne bi mogla privoščiti, ker urnik je bil za se ubit.


Nihče me ni nafarbal. Nisem napisala da imajo 60 dni, ampak malo manj. Cel julij in do 25 avgusta. Majčkeno manj. OK? Govorim pa za oš. Za druge ne vem.[/quote]

Ni cel julij. Večina je končala okrog 8. julija, začnemo pa mi jutri, nekateri pojutrišnjem.[/quote]
Hahaha… to je pa res smešno… bogi, niste bili cel julij na dopustu??.. celo do osmega ste hodili v sluzbo (beri zbornico)… pa 24.avgusta že morate nazaj (v zbornico)… mater se vam krivica godi… nič zato, saj bodo kmalu krompirjeve počitnice in božične in zimske in prvomajske.. no, pil bo pa kmalu 8.julij… hahaha

Običajno delovni teden traja vsaj 40 ur… pa sprašujem vas, učiteljice… koliko pedagoških (45 minut) ur imate ve tedensko?? Pa ne mi o pisanju priprav in podobnem bla bla bla… saj se ve… če ni sprememb v učnem načrtu, fotokopirate kar lanske oz. printate na novo… pa tudi ne o pripravah na pouk in šolskem delu doma… vse to bi lahko naredile v šoli, ampak se vam mudi domov, potem pa zvečer kontrolke popravljate… tak je… pa vso govorjenje o specifičnosti poklica… spet bla bla bla… otroke je preprosto treba imeti rad… kdo pa vas je silil na PF…

Zdaj pa jaz vas vprašam, zakaj učenci niso v šoli 40 ur, če so starši toliko?
No, zato pa tudi profesorji ne moremo biti. Kajne? Učenci se morajo naučiti, učitelji pa morajo vedeti (načrtovati, pripraviti sheme, prikaze), kaj bodo v 45 minutah povedali.

Btw. 15. 8. zvečer sem se začela pripravljati na predavanje, ki sem ga imela danes. Vzelo mi je ca. 48 ur, da sem pripravila vse analize, poročila, montaže filmov, izbor fotografij. Predavanje pa je z delavnico vred trajalo 45 minut. Na izobraževanju sem bila od 7.30 do 16.30. Jutri imam še eno, za drugo predmetno področje in vse tako do 1.9. Za vsak problem slehernega otroka (npr. sladkorna bolezen), se moramo učitelji usposobiti vsaj na osnovnem nivoju, da smo sposobni v kritičnih situacijah poskrbeti zanje.

Sem bila dovolj jasna?

Vaši otroci pa so na počitnicah in vi pišete na MON-u, da imam počitnice.
Ne more biti vsak, ki hodi k zdravniku zdravnik.
Ne more soditi vsak, ki je enkrat hodil v šolo, kaj obsega delo učitelja.

Seveda pa imamo delomrzneže tudi v šoli, tako kot povsod. Nekdo je po osmih urah v javni upravi za šalterjem izmučen. Drugi pa greje stol od dolgčasa v sosednji pisarni. Po pripovedovanju znancev, pa tudi privatne firme niso imune na take posameznike.

Take da so prevelike in jih bo potrebno zmanjšati v korist policistov, vojakov in gasilcev. Sploh glede na to, da je učiteljev in vzgojiteljev polovico preveč. Vidiš skupino 30 otrok iz vrtca na sprehodu, spremlja pa jih 5 ljudi. Učitelji pa kot vidimo proizvajajo samo brezposelne mlade. Torej obojih čimprej dati polovico proč.

Dajmo povedat tako kot je:
– učitelji ste doma ves julij in avgust
– nato so krompirjeve počitnice, pa božično novoletne počitnice, pa prvomajski prazniki
– kdaj je kateri učitelj na dan oddelal 8 ur in 40 ur na teden, tako kot moramo vsi ostali državljani?
– ne mi bluzit o delu doma in o pripravah. Jaz imam izobrazbo enakega ranga kot učitelj in si upam stopit vsak trenutek pred razred osnovnošolcev. Kakšne priprave neki, lepo vas prosim. Za kaj, zato, da tretji razred učite matematiko, za to se morate pripravljat? Ne me imeti za norca.

Neverjetno.
Ene in iste teme, ponavadi zato, ker foušija res gori.
Jep!
Učitelji so del julija in del avgusta doma (btw 25 dni dopusta je 5 tednov, kar lepo znese od 8jul do 15 avg).
Ampak ta čudoviti svet tudi prinaša, da npr. učitelji na morje ne morejo iti v posezoni/predsezoni, ko so cene in vreme prijaznejše, pa celo izbereš si lahko, kam boš položil brisačo. V bistvu praviloma ne morejo na dopust praktično nikoli drugače, kot zgolj ta julij in avgust (vsa čast izjemam, ki so si uspele izboriti še kaj vmes).
Res je tudi to, da imajo učitelji zaradi sončkov malo več dni dopusta, kot pa na primer uradnica v pisarni UE – enako kot npr. imajo psihiatri več dni dopusta. Je vseeno razlika, ali cel dan zlagaš račune v kuverte, ali pa se ukvarjaš s sončki (ali pa psihičnimi bolniki).
In kot je en/a lepo povedal/a: za razliko od lepljenja kuvert, za kar potrebuješ max 5 minut priprave (pod pogojem, da moraš po kuverte v sosednjo pisarno), v razred k sončkom ne moreš “kar tako”. In teh priprav praviloma nihče ne vidi – pač po kmečki preproščini, da če sončki nič ne delajo, tudi učitelji lenarijo.

Kdor želi biti učitelj, to lahko vedno postane.
Ni nekih norih ovir za to.
Če ti torej paše, kar izvoli!
Pa boš tudi ti imel/a dva meseca lenarjenja, v preostalih mesecih boš pa užival/a s sončki (in – kako sem lahko pozabil – njihovimi starši!).


Dopusta imam 30 dni in 15 let delovne dobe.
Mimogrede, veliko učiteljev sploh ni zaposlenih med poletnimi počitnicami, ne dobijo plače, ne tece delovna doba, kar pomeni, da je letna plača zelo slaba.
Veliko staršev z dvema otrokoma je zelo vesela, da gredo v šolo in se jih rešijo, ker je z dvema res težko. Kaj pa s 30imi? Halo? In veliko jih rabi navzočnost učitelja ena na ena, ker se ne znajo obnašati v skupini.
Zato mi grejo ti pametni, ki imajo zaradi svojih frustracij, toliko za povedat proti učiteljem, res na kozlanje.


Dopusta imam 30 dni in 15 let delovne dobe.
Mimogrede, veliko učiteljev sploh ni zaposlenih med poletnimi počitnicami, ne dobijo plače, ne tece delovna doba, kar pomeni, da je letna plača zelo slaba.
Veliko staršev z dvema otrokoma je zelo vesela, da gredo v šolo in se jih rešijo, ker je z dvema res težko. Kaj pa s 30imi? Halo? In veliko jih rabi navzočnost učitelja ena na ena, ker se ne znajo obnašati v skupini.
Zato mi grejo ti pametni, ki imajo zaradi svojih frustracij, toliko za povedat proti učiteljem, res na kozlanje.[/quote]

Upam da ti nisi učitelj, ker to bi znala še moja hčerka v 7. razredu bolj smisleno napisati in to ena na ena :))))

Veliko studentov, ki se vpise na PF se vpise zato, da izbere lazjo pot do izobrazbe. Je razlika ali studiras recimo kemijo na PF ali na Fakulteti za kemijo. Tisti na PF potem samo luftajo.


Dopusta imam 30 dni in 15 let delovne dobe.
Mimogrede, veliko učiteljev sploh ni zaposlenih med poletnimi počitnicami, ne dobijo plače, ne tece delovna doba, kar pomeni, da je letna plača zelo slaba.
Veliko staršev z dvema otrokoma je zelo vesela, da gredo v šolo in se jih rešijo, ker je z dvema res težko. Kaj pa s 30imi? Halo? In veliko jih rabi navzočnost učitelja ena na ena, ker se ne znajo obnašati v skupini.
Zato mi grejo ti pametni, ki imajo zaradi svojih frustracij, toliko za povedat proti učiteljem, res na kozlanje.[/quote]

Upam da ti nisi učitelj, ker to bi znala še moja hčerka v 7. razredu bolj smisleno napisati in to ena na ena :))))[/quote]
Ena na ena pomeni en učitelj na enega učenca. Včasih se to ne gre in mora priti še psiholog. Avtisti, aspergwrji, adhd in nevzgojenci potrebujejo več učiteljev, ker drugače ostali ne morejo delat.

Nihče. Smo šli zaradi tega, ker nas ustrezno kompenzirajo – z dovolj visoko plačo, dovolj prostega časa in drugimi ugodnostmi. Jamraš pa vseeno ti.

New Report

Close