Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Še ena čez Mercator (zanimivo branje)

Še ena čez Mercator (zanimivo branje)

Hehe. V bloku imamo Mercator (Plava laguna, Linhartova, Ljubljana). Štacuna je odprta do 21h zvečer. Gre za srednje veliko trgovino. 100 metrov naprej pa je Lidl, tudi odprt do 21h.

Malce prej sem obiskal obe trgovini.

Mercator:

Prodajalk noter 6 ali 7… v trgovini 2 stranki + jaz. Prodajalke se vlečejo ko megla, zdolgočasene, čistijo, poravnavajo in obračajo izdelke na policah, ena na blagajni, pred mano ena stranka in akcija se začne. Najprej prodajalka išče čike po vseh blagajnah, potem pike, potem želi poravnavo pike kartice na položnico, prodajalka na koncu nima drobiža za vrnit. Skupaj sem pri blagajni čakal 4 minute.

Lidl:

V trgovini je bilo tam okoli 50, 60 strank, delalo je 5 blagajn, enega prodajalca sem še videl zlagati na police, torej skupno okoli 6 prodaajlcev. Pred mano je bilo 6 ljudi. To je letelo, hitrost na višku. Na vrsti sem bil v 5 minutah.

In pol se čudite, zakaj je Mercator tako drag? V štacuni imajo za par kupcev toliko prodajalcev kot jih ima Lidl za 50 in več kupcev.

Mene pa moti, da v Mercatorjevi trgovini v Pred…….., konstantno nimajo drobiža, za primerjavo v Lidlu in Hofru, ko imajo blagajno polno drobiža. Ne vem ali so krive trgovke ali njihovo vodstvo morda zaradi blagajniškega maksimuma …..

Avtor, se popolnoma strinjam s teboj. Nisi mogel bolje napisati.

Debate o trgovinah niso smiselne, ker vsak hodi kamor mu paše … Kupci znamo včasih tudi precej naložit, da se ja čim bolje sliši, a ne?
Jaz osebno npr. v Lidl (praktično) ne hodim, ker vse skupah zgleda kot kup krame. V Mercatorju pa zapravim recimo polovico vsega kar pustim v trgovinah.

zadnji čas, da Mercator vrže ven redno zaposlene in najame kader preko agencij.
Upam, da bo katera delala na tak način iz vaše družine

točno tako je…
drugače pa, imam velko denarja, v bistvu smo nad povprečjem..pa me ne vidijo v mercatorju..kupujem največ v hoferju, občasno lidl,spar, leclerc, celo eurospin..
pa nikoli nisem edina z dobrim avtom pred lidlom, še manj pred hoferjem.

Kupujem v Mercatorju ali Sparu. V diskonte ne hodim, ker prodajajo zastrupljeno hrano.

Ja, avtor, poznam in prav imaš.

Sicer pa škoda tu gor pričeti kakršnokoli debato, ker takoj, ko se rszvija, je že ni več.

Kot bi nam tisti, s katerim gremo na kofe, pobegnil tisti hip, ko kavo prinesejo.

Torej, isti šmorn od tega foruma, kot merkator.
En kup grmenja pa nič dežja, ker so kelnarji zanič ali se bojijo opeči, ker kave ne znajo kuhati.

Na živce mi gre tisto hitro, hitro, hitro…. Tudi naše prodajalke so bolj počasne, pa malo pobolim in gre že bolj hitro.
Pri Lidlu me osebno zelo moti, ko pride v trgovino celi kup črnih in drugače govorečih. Prav neprijetno mi je. Pa tudi reklame me motijo, razni čudni naglasi, ki niso slovenski…

Potem pa nisi v pravem Mercatorju. Pridi v “našega”, če ne veš, kaj je problem, ko plavaš med brodom in čamcem, znaš brez kruha ostat :p

Manjši Mercator v Lescah zraven MR2… prijazne trgovke, ustrežljive, ni da ni. Z veseljem grem vedno tja. Za malo denarja dobim veliko, res pa da kupujem njihovo znamko. Na blagajni je tudi normalno. Vse pohvale.

Grem raje tja, kjer dohajam prodajalke. V trgovino grem 1x tedensko in do vrha napolnim voziček (2 gospodinjstvi), potem moram to vse zložiti gor in nazaj dol, v Lidlu me bi pobralo od divjanja. :))) V Mercatorju vedno naletim na prijazne prodajalke, se še malo pohecamo vmes. Mesarji, ženske na delikatesi in v ribarnici so tudi kot po pravilu face (hipermarketi v Kranju, Šk.Loki, le pri kruhu imajo vedno neko čudno osebje, a to še kdo opaža? 🙂 )

V Lidl grem včasih med malico, ne morem se znebiti občutka, kot da hodim po skladišču. Stvari vse nekih čudnih znamk, umetnega okusa.

V Lidl že nekaj časa ne hodim več. jebeš njihove akcije. Ko prideš tja, izdelkov ni več. Pa ni važno, ali gre za hrano ali druge reči. Če te ni tam ob osmih zjutraj, se lahko obrišeš pod nosom. So me parkrat nategnili, in me ne bodo več. V Merkatorju imajo pogosto akcije za bistveno kvalitetnejše izdelke kot v Lidlu. Ne vidim razloga, zakaj bi se morala gužvat v Lidlu.


Ali tebi Lidl plačuje tole sranje? Njihov PR morda?
Ali ti samo takole mimo pripelje ena taka misel, pa si nad njo navdušen in jo deliš z nami?
Lidl in Hofer pa kar je še teh diskontarjev na naše tržišče pošljeta tisto, kar nikjer drugje ne bi uspela prodati. Vi pa, kot ovce, pogledate cene in menite, da je zato, ker je poceni tudi dobro, ne dobro, najboljše.
Pa kje ste se, starci v glavi vzeli ?
Nimaš nobenega drugega veselja v življenju kot hodit po štacunah pa gledat kaj delajo. So ti v Mecatorju odpovedali DR ?

V soboto v Mercatorju, delajo 4 blagajne, pred menoj 3 stranke. Navajen Hofferja si mislim: “Takoj bom na vrsti”. A tedaj blagajničarka desno od “moje” začne mojo spraševati za neke cigarete, ki jih ona nima. No, tudi “moja” jih nima, a jih najdejo pri “levi”. In zgodba se ponavlja skoraj pri vsaki stranki. Se ne spoznam na cigarete a izgleda da jih je neskončno variant: modre, rdeče, kratke, dolge …. In seveda, vsak želi tiste, ki jih njegova blagajna nima. In začne se pogajanje in hoja okoli.
In potem še “pika kartica” pa občasno kuponi …..
Diskontarji izgleda tega “problema” ne poznajo. Imajo omejen nabor, na voljo na vsaki blagajni in pika.

Tudi meni gre na živce divjanje na lidlovih blagajnah. Ko ti prodajalec dobesedno zmeče vse v vrečko tako da se lahko še kakšna stvar pomečka…sicer proti izdelkom nimam nič še celo zeli všeč so mi. Tako da je to prav škoda..mislim da to moti precej ljudi.
Z merkatorjem in sparom pa tudi nimam slabe izkušnje,prav rada zavijem v kako srednje veliko štacuno,prodajlke prijazne (seveda je verjetno odvisno od kraja do kraja-jaz ljubljančanka sem bila zelo pozitivno presenečena nad štajerskim koncem-šentjur) pa tudi dokaj hitro si skozi ali greš pa na hitro tik-tak blagajno.

Že to, da je v Mercatorju v dokaj veliki štacuni v enem trenutku ena sama stranka – stara mamka, ki kupuje najcenejši navadni jogurt, v istem trenutku pa 100m stran v Lidlu 50, 60 strank, nekaj pove, vsaj meni.

Mene pa moti, da mi v Hofru in Lidlu stvari skenirajo tako hitro, da jih ne morem normalno niti zložit v vrečko. Kot da bi mi govorili: PLAČAJ IN ČIMPREJ ODIDI.

Moti me tudi to, da so vse te prodajalke zgarane, da jih izkoriščajo, so podplačane.

Sem se trudila it parkrat v Lidl zadnje dni…pa ne grem več. Ogromno neuvidevnega folka na kupu, žal. Ko moram pa na traku pred blagajno žensko 50+ lepo prosit, da naj se mi neha z vozom v rit zaletavat, je pa zame višek. Pa hitro skeniranje prodajalk. Grem raje v Merkator na tiktak blagajno.

Imate pa problem s temi vrečkami… A za zdravo kmečko pamet še niste slišali? Npr. da na trak daš težje stvari najprej in jih tako potem tudi v voziček zdevaš? Pa da se kasneje ukvarjaš z zlaganjem v vrečke? Pretežko…

daj lidlovo trgovko pred mercator blagajno pa boste videli da je tudi drugje ozko grlo:

-V lidlu so paketi in kode tako prilagojene da jih zmogljiv laser prebere z vseh mrtvih kotov.zato lahko še opica porine izdelek pa ga bo prebralo. V merctorju so kode drobne, skrite kot transmaščobe. trgovka se včasih še z ročnim skenerjem matra.

-V mercatorju prinese robo iz skladišča, v lidlu jo pripeljejo 20x več naenkrat z ročnim viličarjem.
V mercatorju ne morejo voziti robe, zaradi slabe zasnove prostora med policami.

-v lidlu raje vidijo da jim daš bankovec, in ti izurjene prodajalke vrnejo hitro drobiž. ko zmanjkuje drobiža, zaprejo blagajno.
V mercatorju se išče drobiž. Kot prvo pri strankah, nato še pri vračilu. Posledično postane vse grozno počasi. ko zmanjka drobiža, se ne odpre sosednja blagajna, ampak čakaš da gre ali pa nekdo prinese paket drobiža.

-v lidlu ni zbirateljskih ugodnosti, že takoj dobiš ugodno ceno. V mercu se dodatno ukvarjajo s pika kartico, kar dodatno upočasni proces.

-v lidlu imaš pred nosom vnos pin številke.
v mercu trgovka ponavadi čaka, nato zapiska, pa se spomni da mora najti tisto tipkovnico na žici, pa ti jo poda, pa vneseš, pa jo spet nekam skrije pod pult.

-V mercatorju trgovka gre med police zlagati, pa za kruh narezati, pa za blagajno poračunati pa v skladišče po kompot, pa v delikateso sira narezati… vse to šetanje, ponovno odklepanje blagajn,vsakič umivanje rok….je blazna izguba časa.
V lidlu poračuna za 20 strank naenkrat, nato gre malo možgančke razbremeniti v skladišče po paleto, nato zloži na police in nazaj za blagajno. izkoristek je mnogo večji, delavec ima cikel in vnaprej ve kje bo čez pet minut. v mercu ni nobenega cikla, trgovke skačejo sem in tja na vsa delovna mesta naenkrat, posledično se na delavčevi psihi pozna.

-v mercator vsako jutro prifura kup kombijev, vsak prinese nekaj svoje robe-kruh,mleko,sadje….z vsakim je delo, birokracija.
v lidlu EN šleper prifura vso robo še pred odprtjem. roba leti ven na paletah. strošek logistike na posamezen proizvod je tako nižji.

-v mercatorju čakaš na meso, čakaš na kruh, čakaš na delikatesi. v lidlu imaš že vse zapakirano,narezano in pripravljeno po nizki ceni. stranka prišpara čas, trgovec pa strošek. ti delavci so tako lahko v skladišču koristno porabljeni, ne pa da talajo nekaj, kar si kupec sam lahko vzame.

-Ta visoka učinkovitost se tudi finančno izide. v lidlu prodajalke dobivajo večje plače za skrajšan čas dela, lidl ustvarja lep dobiček, kupci pa kupujemo slovenske izdelke ceneje.

Lidl in ostali diskonti so poznani po tem, da tam nakupuje zelo veliko tujcev. Črnci, migranti, cigani in seveda tudi naš domači najnižji sloj, ki se tudi podobno obnaša.


Krasno napisano,gledano čez oči prodajalke.

To je strupena hrana, dobesedno prodajajo strup na policah.

Konkurenti, Mercator vas krepko prehiteva…zadnjič, ko so bili izdelki Ledo znižani, so kupci izpraznili vse hladilnike. Opaženo pa je bilo, da Tuš prodaja kopijo sladoleda Ledo quattro s sloganom, da gre za pravi slovenski izdelek.

New Report

Close