Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako Romi naredijo vozniški izpit?

Kako Romi naredijo vozniški izpit?

Hčerka se pripravlja na vozniški izpit in rešuje na netu vprašanja za CCP. Če sam pogledam vsa ta vprašanja, nisem zihr, da bi CCPje danes naredil, čeprav sem že 30 let voznik.
Zanima me, kako Romi naredijo CCPje, še slovensko ne znajo dobro, da ne govorim o predpisih, ki jih moajo naštudirati…. Kdo jim to šenka, potrdi, da so naredili teste, da gredo vozit potem?? Sem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da s 5 razredi OŠ tega enostavno niso sposobni rešit.

Super provokacija – pa še nasmejala sem se. Hja, Romi vozijo z izpiti za avto (sigurno ga imajo vedno s seboj) in z urejeno prometno ter ispravnim avtomobilom …
Čeprav v Prekmurju dejansko so romske vasi, kjer so se Romi civilizirali – tako da če jim je to uspelo, potem tudi kak CPP ni težava. Ampak na žalost vem samo za eno takšno vas.

Pred leti so v našem koncu dobili izpit samo zato, da so jih lahko evidentirali. Kako stvari potekajo danes ne vem.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

To bi pa rad vedel

Poznaš pa ziher nobenega ne ane. :))
Kakšna vprašanja…Naslednja tvoja tema: zakaj pa romov ni v zoo…

Kako pa naredijo izpit rumeni pa rdeči pa črni…?
Pa so vsi trpeli skozi svoja obdobja in vsi so se morali asimilirati…ali si ali pa nisi.

Samo bela rasa je popolna, ki brez problema naredi cpp ane.

Romi dandanes naredijo vozniški izpit tako kakor vsi ostali kandidati, ki niso Romi. Se je pa v preteklosti dogajalo, da so si vozniške izpite kar kupovali, dokler zadeva ni bila razkrita v medijih.

Težko, ampak nekateri ga naredijo. Poznam mlado punco, Romkinjo, ki ga je naredila pred kakimi 3 leti, sicer po večkratnih poskusih, ampak ji je uspelo. Imela je pomoč prostovoljcev, ki so se učili z njo, se je pa dolgo pripravljala, ponavljala, gulila… pač je bila vztrajna in ji je uspelo, seveda je tudi pismena.

Če se ne motim, nepismeni ali slabo funkcionalno pismeni imajo lahko s seboj nekoga, ki jim prebere vprašanja in po izpolnjuje po kandidatovem nareku, seveda pod nadzorom. Nisem pa prepričana, vsaj pred leti je bilo nekako tako.

Zanimiva trditev. Jaz že nekaj časa opazujem kandidate v avtošoli prav s tem namenom. Roma za volanom še nisem videla!!

Moj otrok je končal 3. razred. V začetku leta so dobili roma ponavljalca, ki pa tudi letos praktično ni hodil v šolo, tako da razreda ni izdelal. Torej ima končana 2 razreda OŠ. Kakšna je verjetnost, da njemu ali njegovim staršem naredi klik v glavi, da bi bilo dobro hoditi v šolo? Tudi mene zanima, kako bo sposoben nekoč narediti izpit. V našem delu SLO imamo veliko romskih naselij, rome nenehno videvam za volanom. Saj vozijo še dokaj normalno, res pa je, da jih je v avtu vedno vsaj 6, nihče ni privezan, otroke vidiš po vsem avtu, tudi spredaj pod šipo. Nekoč je za njih veljalo, da imajo zelo slabe avte – danes to več ne velja. Večina jih ima boljši avto kot jaz. S tem, da jaz ne dobivam nobene socialne podpore …

Zdaj pa malo zares, da razjasnimo nekatere stvari…

Smo Slovenci dobri in slabi, pošteni in malo manj pošteni…
To velja za vse ljudi.
Prav tako v slovenskih družinah ni vse postlano z rožicami in razmere niso perfektne…

V eni romski družini je 5 otrok, od tega hodijo v šolo in lepo govorijo slovensko, vendar jim starša ne posvečata veliko pozornosti glede šole, izvenšolske dejavnosti itd…torej so otroci v šoli podpovprečni oz. povprečni…kolikor jim pač razmišljanje in lastno dojemanje dovoljuje…

V drugi družini je prav tako 5 ali 6 otrok, vsi odrasli (20+), imajo narejene šole, narejene šole, vozniške izpite(VSI), zato, ker sta se starša pobrigala, da jim bo v življenju lažje kot je bilo njima.

Za naselja “Žabjak” in ostala ne vem, ker ne poznam, kako je tam…
Kolikor sem prebral in videl v prispevkih je njim še vedno zelo težko…in, če otroci ne hodijo v šolo kako bodo potem lepo govorili ali celo brali…starši so tisti, ki bi morali poskrbeti za svoje otroke…in, če ne poskrbijo tudi nič ni.

Glede dobrih avtov pa računaj 5 otrok mesečna sociala pa se zrihta lizing 123… 🙂
Pa se vsaj znajde po svoje, da preživi… Ravno tako pa ima vsak svoje prioritete…eni službo, drugi dober avto, tretji sam ful otrok, ker so pač leni… 🙂

sto let lahko opazuješ avtošole na cesti, pa not ni nobenga črnega

Če poznaš koga pri avtošoli ali na izpitnem centru vprašaj. 🙂

Za svojo regijo ti povem, da so, jih je pa težje videti in še sploh med vožnjo kakšne barve so, ker je avtošol na cestah toliko kot taxijev in tudi ne pogledaš vsakega kakšen je. 🙂

Zato bi pa država to morala urediti. Če starši otrok ne pošiljajo v šolo – v osnovno šolo, ki je OBVEZNA – se jim vzamejo dokladi. S tem bi se jih prisililo, da bi otroci hodili v šolo in bili vsaj malo bolj izobraženi, vsaj neko osnovno znanje, nadarjenim bi se lahko omogočilo napredovanje, spodbujanje, nadaljnje šolanje. Zadeva bi napredovala, iz generacije v generacijo bi bilo gotovo boljše stanje, bili bi bolj ozaveščeni.

Še to lahko dodam o staju v naši šoli. V 1. in 2. razredu je otrok tudi imel sošolca roma. Ta je redno hodil v šolo, a je bil učno zelo slab. V 2. razredu je zaostal. Pri drugem otroku v prvem razredu pa so tudi dobili romskega ponavljalca, ki pa letos napreduje v višji razred. Še teh par razredov, ki jih naredijo, ni vrednih nič, saj osvojijo le minimalno znanja.
Se strinjam, da bi jim za neobiskovanje šole morali vzeti doklade.

Na Dolenjskem nima 99,9 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cig*otov izpita.
Še tisti, ki so ga imeli, so ga pa že izgubili. Se ga splača sploh delat? Registrirat avto?
A veste kok to stane?
Naj se s tem špila en drž. SLO (delavec), bo 3 leta delal samo za kazen in še 2 leti za drug avto. 🙁
Cig*o nima ka zgubit. Edino svobodo!

V Prekmurju je (mislim) drugače. So kar uredu. Vsaj svirajo in so solidni.

Hvala bogu, da ni te drhali na Gorenjskem! Ker vedo, da gre hrbtenica če bo ukradel glavo zelja! Kako pa kaj uni ljubljanski Romi (hehe), od une matere, k jo je Drnovšek objemal?

Kakšen izpit? Saj romi večinoma vozijo brez izpita (beri kroniko)

To bi se moralo urediti…

Ne, da bi se moralo, ampak se ureja na tak nacin. In kako hitro pripeljejo mulca v solo, ko se zagrozi s cim takim!
Je pa res, da sama prisotnost pri pouku, ne povzroci pismenosti. Za to je potrebno precej truda, dela in volje… Te pa velikokrat zmanjka uciteljem, saj gre le za ucenca Roma – nekateri so pac polni predsodkov. Seveda ne vsi.

Super za vaše iz Prekmurja. Na Dolenjskem je zgodba drugačna. Nepismeni, nešolani, pa imajo izpit. Kako? S podkupninami, z grožnjami. Redki ga imajo.

Me pa zanima, kako vam jih je v Prekmurju uspelo civilizirati. Na Dolenjskem, Beli krajini in Posavju ni recepta, vsak dan je samo še slabše, kljub temu, da jim država nudi vse, za razliko od nas, ki jih živimo.

Super za vaše iz Prekmurja. Na Dolenjskem je zgodba drugačna. Nepismeni, nešolani, pa imajo izpit. Kako? S podkupninami, z grožnjami. Redki ga imajo.

Me pa zanima, kako vam jih je v Prekmurju uspelo civilizirati. Na Dolenjskem, Beli krajini in Posavju ni recepta, vsak dan je samo še slabše, kljub temu, da jim država nudi vse, za razliko od nas, ki jih živimo.[/quote]

Sem napisala, da vem samo za eno takšno civilizirano romsko vas. Kjer ljudje gradijo hiše z dovoljenji (z denarjem, ki ga možje pošteno služijo v Avstriji in Nemčiji). Ampak to je bolj redek slučaj.

New Report

Close