Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek toplice

toplice

Vedno, ko se vrnem iz toplic, dobim vnetje ušes. Ko smo se kopali v Moravskih toplicah, je bilo vse v redu. nobenega prepiha, ni, tudi v temni vodi sem se dobro počutila in se po kopanju dobrostuširala.
Že drugi dan, ko sem se vrnila domov, sem čutila hudo bolečino v ušesih, gluhoto in zvonenje.Vzela sem kapljice in jih dala v uho, vendar ni bilo boljše. Sem morala prav k zdravniku , ki mi je predpisal antibiotik.
Isto se mi je zgodilo spomladi v Dobrni in jeseni v Čatežkih toplicah.
Poleg ušes me je bolel tudi mehur in jajčniki. Sodelavka mi je rekla, da je to zaradi velike količine klora v vodi. Mar naj se odpovem toplicam, ki jih imam tako zelo rada.
Ima še kdo take probleme?

Gotovo do vnetja ne pride zaradi klora ampak zaradi bakterij, ki jih kar mrgoli.

Voda naj bi bila čista, vendar nekateri ljudje so zelo občutljivi na določeno vrsto bakterij in težko prenašajo vodo v nekaterih toplicah.
Meni ustrezalo samo toplice v Podčetrtku.
V Moravskih toplicah v naftni vodi v bazenu zunaj dobim tako močno alergijo, da ne grem več tja. najbrž so tam ljudje z luskavico in se mažejo z določenimi preparati, ki meni naredijo alergijo.

Kako pa paziš na ušesa? Si jih zbrišeš do suhega, ko prideš iz vode ali po tuširanju?

Če se ti ponavljajo vnetja enkrat, dvakrat, trikrat…ja potem pa ne hodi tja, kjer ti očitno ne paše,

Ušesa lahko rešiš s čepki. V lekarni prodajajo neke volnene ali nekaj takega, ki ne prepuščajo vode, ti so pomagali moji hčeri.

Pri taki masi ljudi, voda ne more biti čista. Včasih tudi vidiš ljudi s plenico, da ne govorim o masi otrok, od katerih prav gotovo ne tekajo vsi v stranišča.
Velikokrat sem dobila prav v bazenih ginekološka vnetja, ki sem jih prav s težavo pozdravila.

Meni je v toplicah všeč. Voda je čista in mislim, da dovolj pogosto dezinfecirana.
Če se pojavljajo vnetja, je vzrok kje drugje, ne v bazenih.

New Report

Close