Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tašča cerkvi daruje tudi do 10€?!

Tašča cerkvi daruje tudi do 10€?!

Danes smo bili skupaj s taščo pri maši v njeni vasi. Jaz se nisem mogla izogniti vprašanju, ko je, preden smo šli k maši, v žep pospravila 10€, da jo vprašam, za kaj potrebuje ta denar. Ona mi direktno odgovori, da bo med mašo to vrgla v pušco. Jaz jo vprašam, če ni to malce preveč denarja. Ona pa, da bo dala 10€ zato, ker je cerkev potrebna nove strehe. Potem pa ona nam jamra, da ima premalo denarja, prenizko penzijo. Hm, za cerkev pa se vedno najde denar. Čudno. Še bolj čudno je, da v roku dveh let (toliko časa zbirajo denar za streho), niso nabrali potrebnega denarja za novo streho. Le kam gre ta denar? Tašča zaslepljena pa res misli, da gre njen denar za streho cerkve.

Bolano!

Drugače vi tašči pomagate z denarjem ali ne?

Če ga potrebuje in da ji denar lahko posodimo, brez problema.

A vam samo jamra ali vas prosi, da jo nato financirate? Nekateri jamrajo, ker so penzije res nizke, imajo pa skrite rezerve, recimo.
Fajmoštra vprašaj, kdaj bo kaj streha pri koritu, glede na “donacije”. Če že.

Da jo je stari Monkl pohvalil.

Ni edina. Mamce se komaj prebijajo skoz mesec, župniki jih pa nategujejo z bronastimi zvonovi. Da si upajo ljudem gledat v oči in pridigat o morali. Sram jih bodi.

Kaj te briga, kaj tašča počne s svojim denarjem!
A se ne bi ti raje zase brigala? Trapa!

deset tisoč eurov je res prevelik dar.

Kaj te briga, kaj tašča počne s svojim denarjem!
A se ne bi ti raje zase brigala? Trapa![/quote]

Ker si bo kupila nebesa, naj bo na tej zemlji lačna. Itak tisti, ki bolj trpi, prej pride v nebesa. Zmenjeno.

Bo tako bolj pravilno?

Moja mama hodi vsako nedeljo v cerkev in vedno vrže v puščico nekaj drobiža. Koliko, ne vem in me tui ne briga, kaj počne s svojim denarjem. Pogosto pa reče: “Če gremo v gledališče ali v kino, plačamo za predstavo in maša je neke vrste predstava, zato rada dam dar.” Ji dam čisto prav. A so boljši tisti, ki svoj denar znosijo v gostilne, za cigarete, na fitnese, ipd?

Avtorica, lažeš in zavajaš! Danes je bilo v vseh slovenskih cerkvah darovanje z MIVO – za nakup vozil za misijonarje, ki jih potrebujejo pri svojem delu (npr. da peljejo nosečnico v porodnišnico rodit v zelo oddaljen kraj). Če bi bila pri maši, bi to vedela!
Danes smo vsi verniki darovali več kot običajno, vsako leto tudi RKC obvesti, koliko sredstev je zbrala in koliko avtomobilov – terencev je bilo kupljenih.
Če je tašča dobrega srca in rada daruje, se zgleduj po njej, v obratnem primeru pa bodi vsaj tiho.

Bolan al bolana si ti ki se vtikaš v tuje zadeve. S streho cerkve ti nimaš nič za pometat poglej si le če maš ti streho nad glavo pa da ti je slučajno ni financiral tvoj možek ali TAŠČA srčno upam.
Moja teta je vse premoženje zapustila Cerkvi.(vrednost 212.000 eur)
In ponosen sem na svojo teto.

Sicer sem ateist a 10€ za maši se mi ne zdi veliko. Koliko date za kino? Tu je pa enourna živa predstava z večimi nastopajočimi, glasbo, petjem. Bi rekel da je 10€ skoraj minimum. Kdor to potrebuje in uporablja, je pošteno, da tudi financira.

Ma nehejmo se ukvarjat z nekimi smetmi iz foruma Mon itak jih je tu gor preveč

Poročen katoličan

Če ga potrebuje in da ji denar lahko posodimo, brez problema.[/quote]

Se pravi, ga pri vas ne išče, ker če bi ga, bi ji ga lahko posodili.

Lahko ti samo rečem: Sram naj te bo!

Vtikas se v tuje finance. Ona z dnarjem lahko dela kar ce in ce ji je to zadovoljstvo in se bilje pocuti, pa naj. Ti jo ne zivis!

Hvala bogu, da ima dovolj zase in da ima se kej za podarit, ker ko bo odvisna od tebe, ji ti ne bos dala, ampak posodla!

Kaksni to ljudje hodte po zemlji? Fuj in fej!

Namesto, da poskrbite za starse, da naucite svoje otroke, da je treba poskrbet za njih…. Da bodo tudi oni mogoce kdaj za vas… Ti pa tkole….

Sej ni cudn da so domi za ostarele polni, velikokrat z vitalnimi ljudmi….

Zacni sparst a svojo posteljo, ker tvoji otroci ne bodo poskrbeli zate….

Sej veš, vzgled vleče!

Če ga potrebuje in da ji denar lahko posodimo, brez problema.[/quote]

Se pravi, ga pri vas ne išče, ker če bi ga, bi ji ga lahko posodili.

Lahko ti samo rečem: Sram naj te bo!

Vtikas se v tuje finance. Ona z dnarjem lahko dela kar ce in ce ji je to zadovoljstvo in se bilje pocuti, pa naj. Ti jo ne zivis!

Hvala bogu, da ima dovolj zase in da ima se kej za podarit, ker ko bo odvisna od tebe, ji ti ne bos dala, ampak posodla!

Kaksni to ljudje hodte po zemlji? Fuj in fej!

Namesto, da poskrbite za starse, da naucite svoje otroke, da je treba poskrbet za njih…. Da bodo tudi oni mogoce kdaj za vas… Ti pa tkole….

Sej ni cudn da so domi za ostarele polni, velikokrat z vitalnimi ljudmi….

Zacni sparst a svojo posteljo, ker tvoji otroci ne bodo poskrbeli zate….

Sej veš, vzgled vleče![/quote]

Tale smrad od avtorice čisti totalni poden od človeka ne bo mela nikol otrok da se bojo z njo ukvarjal, cunjo ničvredno
Raje naj si išče kak dom za na stara leta da jo bojo vsaj uni iz doma se z njo ubadal na stara leta podnom od podna

Ni res, da se ji ni treba vtikat v taščine finance oz. je to odvisno od taščine starosti in zdravja. Starejši ljudje so večkrat žrtve raznih prevarantov, kamor spada tudi cerkev. Večkrat pomagam starejšim sorodnikom, ko morajo sklenit kakšno zavarovanje ipd. Ena me večkrat pokliče, ko dobi kakšnen katalog, kjer obljubljajo neka darila ob nakupu. Če bi videla, da kdo nosi preveč denarja župnikom, bi se zagotovo skušala pogovoriti z njim.

da tkole prek neta opravljaš finance lastne tašče ki ti je marsikdaj finančno pomagala pa ti zasodila denar te je loh sram.
Če tvoj mož to izve te bo poslal naravnost v p.m, tja kamor ti in tebi podobni dejansko spadaste
Sploh pa ni vprašanje več če bo izvedel ampak ko bo izvedel ti seronja sralka lastne familije nula poden od nule

Ali ti komu odgovarjaš za vsakih 10 evrov, ki jih brez veze porabiš? Kofetkanje, frizerke, pa druge bedarije… Pusti tašči njeno “veselje”, naj te ne skrbi.

Ma, kaj pa sploh hodite k maši?! Lahko še bolj nekoristno nucate cajt?!

To še ni nič. Naša sorodnica je, ki je imela mamo na skrbi zadnjih 20 let, katera je imela 650 € penzije, znosla vse v cerkev in je sama povedala, da je izgubila veliko denarja zaradi Zvona.

Ko pa je mama umrla, pa ni bilo pri hiši niti denarja za pogreb, čeprav sta zraven maminih prejemkov bili še dve penziji pri hiši. Torej 3 ljudje, 3 penzije, denarja pa nič, čeprav se vse doma pridela in skoraj ni potrebno kaj veliko dokupiti. To je šele žalost.

Se pravi, ga pri vas ne išče, ker če bi ga, bi ji ga lahko posodili.

Lahko ti samo rečem: Sram naj te bo!

Vtikas se v tuje finance. Ona z dnarjem lahko dela kar ce in ce ji je to zadovoljstvo in se bilje pocuti, pa naj. Ti jo ne zivis!

Hvala bogu, da ima dovolj zase in da ima se kej za podarit, ker ko bo odvisna od tebe, ji ti ne bos dala, ampak posodla!

Kaksni to ljudje hodte po zemlji? Fuj in fej!

Namesto, da poskrbite za starse, da naucite svoje otroke, da je treba poskrbet za njih…. Da bodo tudi oni mogoce kdaj za vas… Ti pa tkole….

Sej ni cudn da so domi za ostarele polni, velikokrat z vitalnimi ljudmi….

Zacni sparst a svojo posteljo, ker tvoji otroci ne bodo poskrbeli zate….

Sej veš, vzgled vleče![/quote]

Tale smrad od avtorice čisti totalni poden od človeka ne bo mela nikol otrok da se bojo z njo ukvarjal, cunjo ničvredno
Raje naj si išče kak dom za na stara leta da jo bojo vsaj uni iz doma se z njo ubadal na stara leta podnom od podna[/quote]

Ti si pa ziher pankrt od kakega župnika.

….besedni zaklad in način pljuvanja se z lahkoto primerja s srditostjo zagrizenih islamistov. Bravo! Kar uživajte v utajevanju davkov in zagovarjanju ne transparentnega poslovanja. Občasni prostovoljni prispevki so eno, pranje možganov obubožanim starcem pa čisto nekaj drugega in s strani tistih, ki se širokoustijo o skromnosti je …. povsem neprimerno in neetično? Polna usta skromnosti in usmiljenja, vse cerkve v zlatu, prejemaje državnih nepovratnih sredstva za “kulturne spomenike” in socialno varnost seveda nima veze z nenamensko porabo in dvojnim financiranjem…. Vsak euro z veseljem vzamejo, nazaj pa ne bi dali niti centa davka. Njihov lobi je tako močan, da ne rabijo niti davčnih blagajn. Naj plačajo pošteno in vržejo račune na mizo, tako kot ostali, pa ne bo nobenih očitkov. Zakaj pa ne bi tudi oni enkrat javno objavili svoje bilančno stanje? Če se mora vsak navaden obrtnik pred davčno inšpekcijo sleči do gat, naj se tako obnaša tudi RKC. Sami poštenjaki na kupu, ne vem kaj skrivajo?!?

Bolan al bolana si ti ki se vtikaš v tuje zadeve. S streho cerkve ti nimaš nič za pometat poglej si le če maš ti streho nad glavo pa da ti je slučajno ni financiral tvoj možek ali TAŠČA srčno upam.
Moja teta je vse premoženje zapustila Cerkvi.(vrednost 212.000 eur)
In ponosen sem na svojo teto.[/quote]

No, to je pa tudi bolano, he he, tokrat v drugo smer 🙂

že težko čakaš, da se bo spet začel pouk?

saj bodo počitnice kmalu minile, do takrat pa uživaj.
poglej malo skozi okno, danes je zunaj sonček, pojdi se s kakšnim prijateljčkom žogat…

New Report

Close