Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pravici bo zadoščeno ali ne?

Pravici bo zadoščeno ali ne?

Nekaj me tišči že dve leti in želim si da bi resnica prišla na dan. Moja mlajša hči se je pred 6 leti poročila z moškim ločenim, s takrat 8 let staro deklico. Moja hči je njegovo hči lepo sprejela in prav tako deklica njo. Dobila sta še sina in moram priznati da imam oba otroka izredno rada in ne delam razlik. Nihče v naši familiji se ni ukvarjal s tem da bomo dobili ločenca z otrokom razen moževa sestrična je imela precej za povedat. Živimo na vasi in tu se čenče prenašajo hitreje kot hitra pošta. Moževa sestrična ima 3 otroke, 2 že dolgo na svojem razen srednja hči je dolgo izbirala in si naposled le našla moškega svojih sanj. To je ločenec s 4 otroci, z novo izbranko sta dobila sina dobri 2leti nazaj. Nihče ni vedel zgodovine tega moškega razen nje in njene družine. Moževa sestrična je to skrbno skrivala kajti na vasi je sramotno če bi se ta mlada poročila z ločencem. Pa je skrivnost le priplavala na površje. Posmehovala se je nam češ kako nesposobna je moja hči da je vzela moškega z otrokom. Njena ima sedaj moža z 4 od prej in 1 skupnim. Bi ji vi porotniki povedali v obraz da je brezobrazna opravljivka? Toliko poniževanja in obrekovanja smo doživeli z njene strani in vest mi ne da miru da ji ne bi povedala kar ji gre. Zamolčala je da ima on 4 otroke nič krive in še sedaj laže da to ni res, vse zaradi sramu. Mož pravi da se ne bo vtikal, da si ona zasluži besedno klofuto a naj sama presodim. Bi vi povedali?

Tako tako, pošteno se loti tega, kajti življenje je preveč monotono, če se nimaš o čem drugem pogovarjat kot o vremenu. In te opolzke zgodbice, kje in komu je katera dala noge narazen in kaj vse zamolčala, vedno naletijo na velik odziv in postanejo obširna tema za raznorazne razprave.:-))))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Zakaj bi?
Dobila je, kar je iskala in ona mora živeti s tem. Na koncu vedno vse pride na svoje.

nova
Uredništvo priporoča

Obelodanit, seveda. Po možnosti na FB, javno! Pač povprašaš po zdravju ostalih otrok! Torej je moški slab človek ter oče, če ima od prej 4 otroke in z njimi nobenih stikov. Kajti če bi stike imel, bi cela vas vedela, da je ločen.
Nekaj tukaj ne štima – ali vse to ni res, ali pa niti ženska niti on nista vredna žličke tople vode, če otroci ne smejo imeti stikov z očetom.

kako zadoščenje si ti obetaš od tega??
lahko ji vržeš kaj v obraz, ampak dvomim da se boš ti zaradi tega kaj dosti bolje počutila.
ker tebe še vedno muči v resnici to, kar si napisala

da je pri vas na vasi sramota, se poročit z ločencem in da je tvoja hči to naredila in ne glede na to, s koliko ločenci se druge ženske poročijo, boš ti še vedno trpela zaradi svoje hčere….

Nekoč je bilo tako a že dolgo ni. Boš že dobila priložnost povedat v obraz. Ne beli si glave z njo. Če se je vtikala v tvojo družino je le dobila svoje in ponavadi gre tako. Bolj se smeješ drugim se na koncu drugi smejejo tebi. Kje pa so ti 4 otroci od prej? Živijo daleč?

Ob priliki bi omenila, da se zarečenega kruha največ poje in ob tem bi jo globoko gledala v oči. Nič drugega ne bi rekla, bi že bilo to dovolj.

Bolj ko mešaš dr.ek, bolj smrdi.
Kaj ko bi se spravila nad lastne vzorčke? Po vzorcu ‘kaj bodo rekli drugi’ je kar težko živeti. Po svoji vesti živi in se ne meni za druge. Itak imajo nezreli vedno kaj za povedat, ker šele z osebnim dozorevanjem se spravijo pometat pred svoj prag.
Sploh pa, kje piše, da en ločen ne more nikoli zasnovati uspešne skupnosti?

Pusti pri miru, stvari se same porihtajo. Moja starša sta tudi trpela zaradi čenč, ker sem vzela starejšega. Meni nista nikoli omenjala, niti mi kaj očitala, za kar sem jima zelo hvaležna. Razumemo se, otroka jih imata rada.
V sorodstvu, ki je imelo toliko za povedati pa se je razpletlo takole: bratranec vzel ločeno z otrokom, sestrična ima otroka s poročenim, druga sestrična se je ločila po enem letu, en bratranec naredil samomor….

Zakaj bi si mazala “roke”? Saj življenje samo poskrbi, tako kot je treba. Ravno to, kar je ostalim prdigala, je dobila na pladnju. Pusti, saj verjetno še ni končano, če je šele na plano prišlo.
Ko ti bo kdo kaj rekel, ti lepo reci, da naj tistega, ki je karkoli rekel, pripelje do tebe, pa se boste lepo na štiri oči zmenili in če želi, je lahko zraven, da bo lahko tako sam presodil, kako in kaj. In da drugače ne rabi govoriti nečesa, o čemer se mu ne sanja oz. poslušati stvari, kjer ima drugi človek pred svojim pragom več dreka kot ti prahu. Če že. Drugače ne bi, ker življenje res samo poskrbi, če ne danes, pa jutri, čez pol leta, čez leto, dve, pet. Si ne bi mazala rok,

Razumem da so te pretekli dogodki prizadeli ko se je vtikala v tvojo družino. Brez načrtovanja enkrat se bosta že srečali in ji povej če že moraš.


To z vestjo nima veze. Ego te daje.

Vem da boli in tudi sama sem pretrpela več kot bo kdo od vas kdajkoli. Mene je cela moževa družina odrivala ker doma nismo imeli kmetije pa čeprav sem se vsega dela navadila in se 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} lotila kar je bilo potrebno. So bili premožnejši a je kljub pridigam mož ni ločil od mene. Postala sem močnejša in jaz se na tvojem mestu ne bi maščevala ta trenutek. Sestrična bo mogoče ravno tvojo pomoč enkrat rabila in sama veš kaj ti je storiti. Jaz sem samo čakala dan ko me bo tašča krvavo rabila. Ta dan je prišel in rekla sem ji ne. Vztrajala sva na kmetiji, delala, a je prišel dan so otroci odšli, prodala sva svojo hišo zraven njene in se preselili 40 km stran. Ona ni bila zmožna skrbet zase, mož jo je obiskoval. Jaz pa ne. Ko praviš zadoščanje točno vem kaj želiš povedat. Moje zadoščanje je bilo ko ji nisem nikoli več želela pomagat. Trpela 27 let, tudi udarila me je z metlo pa tega nisem možu nikoli omenila. Starka je dobila svoje. Jaz pa sem si po 27 letih skupnega dvorišča in komandiranja zaslužila svoj mir.

hči – njegovo hčer … slovnica ti po tolikih provokacijah še vedno ne gre …

Točno tako! Vsaka stvar se ob svojem (pravem) času postavi na svoje mesto- brez da sami v to vlagamo (negativno) energijo.

Pa kaj živite v srednjem veku?

1. Dobro, da ne živim na vasi.
2. Dobro, da imamo tukaj gor ljudi, ki so obsedeni s slovnico in na sproti opozarjajo na pravilno sklanjatev besede – hči.
3. Ne maži si rok, ker potem boš ista. “Motiti se je človeško, odpuščati je božansko.”
Zdaj imaš enkratno priliko, da dokažeš, da si boljša od nje oz da si dober človek.
Saj veš …. to za vse velja ….”Kar seješ, to žanješ.”.
Zato ti polagam na srce … ne zapletaj se v to in se prepusti, da se vse postavi na svoje mesto, tako kot je treba.

New Report

Close