Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek oteklina in bolečina po piku čebele

oteklina in bolečina po piku čebele

Včeraj je sina pičila čebela v prst na nogi. Dala sem mu tabletko Flonidana, na mesto pika raztopljen Aspirin, hladila in nato namazala s Fenistilom. Zelo ga je bolelo, še nikoli tako, pa je imel že večkrat pik. Zjutraj je bila in je oteklina še večja, prst je debeline praktično 3-eh prstov, otekla je bližnja okolica, bolečine so še in srbečica. Tudi zjutraj sem mu dala Flonidan. Nima težav z dihanjem, a ker je oteklina precejšnja, me zanima, če bi bilo vseeno treba k zdravniku. Hvala.

Na vašem mestu bi peljala otroka h zdravniku. Lahko gre za alergijo. Verjetno mu bodo dali kakšne tablete proti alergiji, mogoče tudi injekcijo.

Mojega je pičila v bližino očesa, čez dva dni se je razširila oteklina toliko, da skoraj ni videl. Po dveh tabletih Claritina je začela usihat. ko ga je zadnjič na nogo, podobna zgodba. Tako, da mu sedaj že takoj dam claritin in obkladke.

nova
Uredništvo priporoča

Mogoce gre res za alergijo. Naslednjic poiskusi z naravno metodo 🙂

Cebulo daj cez pol in mu daj na mesto pika za kaksnih 5 min 🙂

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Bolje je biti gospodar pekla kot suženj nebes <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< Everyone has two eyes but no one has the same view.

Nič ne čakaj, ampak ga pelji k zdravniku. Očitno ima alergijsko reakcijo. Zdravila, ki jih dobiš proti alergiji brez recepta, so za tak primer prešibka. Pri zdravniku bo dobil tablete ali pa injekcijo z zdravilom na mesto vboda. Že v nekaj urah bo znatno bolje, jutri pa sploh ne bo vedel, da ga je kaj pičilo.

Pripis: v družini imamo nekoga s podobno reakcijo na pike in zato vem, kako takšne otekline izgledajo ter da Claritini temu niso kos.


Jaz sem samo napisala kaj je zdravnica mojemu napisala, je pa tudi res da je odvisno kje je mesto pika..pri očesu ko zateče vse mehko tkivo je mimogrede zatečen cel oko.

Hvala za odgovore. Pik je na nogi, ni sistemske reakcije, vsaj tako se mi zdi. Mi je pa nenavadno, ker je oteklina vse hujša, kljub 2-ema tabletkama v 12-ih urah! Ne zdi se mi ravno za na urgenco, tako pustiti mi je pa tudi …kaj pa vem. Ima 10 let, ni več prav majhen. Res ne vem.

Ja potem pa pokliči, saj kakšen dežurni kje dela, pa ti bo povedal.

Se strinjam s Tiso. Tudi sama sem alergična in mi začnejo po piku zatekati vsa mesta z bezgavkami – pod pazduho, tudi grlo – zelo nevarno za dihanje, tako da nujno k zdravniku, ki ti bo dal set prve pomoči ob piku ose/čebele za naslednjič.


Jaz sem samo napisala kaj je zdravnica mojemu napisala, je pa tudi res da je odvisno kje je mesto pika..pri očesu ko zateče vse mehko tkivo je mimogrede zatečen cel oko.[/quote]
Meni se zdi, da si super napisala. Ampak pri teh stvareh se vsak malo drugače odziva in glede na to, da je fant že dobil dve tabletki pa še vedno ni nič bolje, jaz z obiskom pri zdravniku ne bi odlašala.
Nima smisla, da se otrok muči, če mu lahko tam pomagajo.
Strinjam se tudi, da zdravniki pri svoji presoji zagotovo upoštevajo tudi mesto pika. Predel okrog oči je na primer poznan po tem, da že ob manjši travmi zelo zateče, kot si že zgoraj pojasnila.


Pokliči v dežurno ambulanto v tisti zdravstveni dom, kjer dela otrokov pediater in jih vprašaj kako in kaj. Zdravnik ti bo znal bolje svetovati kot mi tu na forumu. Če si iz Ljubljane, nujno medicinsko pomoč za otroke med vikendi zagotavljajo v ZDL Center na Metelkovi.

Hvala. Sem poklicala in moeam priti pokazati. Po telefonu pac ne morejo ocenit.

… našla sem nekaj “navodil”, ker smo imeli tudi mi tako težavo …
Vaš link

New Report

Close