Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj obleči za v cerkev?

Kaj obleči za v cerkev?

Spodaj je odprta ena debata, kaj je šefinja prepovedala obleči delavkam v službi. Prepovedala je kratka krila, majčke z naramnicami, japonke.
Pri nas v cerkvi vidim, da velja “popolna svoboda”. Ženske in to že starejše (čez 50) hodijo oblečene v kratka krila, bluze brez rokavov, z globokimi dekolteji, nekatere imajo popolnoma prozorne bluze in obleke, da se vse vidi skozi.
Po mojem mnenju to ni primerno za v cerkev. Kamorkoli gremo, moramo imeti neke kriterije. Mini krila, dekolteji, obleke brez rokavov in prozorne bluze so za na plažo ali za v disko, ne pa za v cerkev. V cerkev se ne hodimo razkazovat in iskat pozornost, pač pa naj bi šli primerno, spodobno oblečeni. Nikoli ni tako strašno vroče, da se ne bi dalo zdržati v običajni bluzi in v krilu do kolen ali v dolgih hlačah.

Aja, važno je kako obleči telo, pa makar je duša želi svojega bližnjega žene.

Človek čistega srca in lastne pameti se ne bo oziral kako so drugi v cerkvi oblečeni sploh… Ker gre tja na pogovor s svojim Stvarnikom in so mu zato posvetne stvari nepomembne…

V duše ne vidimo, kakšne so, pa ima pravico soditi le Bog. Obleko pa vidimo in tudi z obleko izražamo spoštovanje do nekoga.

nova
Uredništvo priporoča


Morda pa hodijo v cerkev zaradi vere, ne zaradi opravljanja, tako kot ti!

Ko je bilo tkole večkrat brati, kje bi kakšna koga spoznala, mogoče zdej pa še v cerkvah poizkušajo he he.
Lahko se hodijo pa mal hladit, ker so cerkve ponavad bolj hladne. Ne bi bilo pa prvič, da bi hodile osvajat fajmoštra. )))

Mislim kje jih pobirate??? Aja, v cerkvi…

drugače je ravno obratno, Boga se spoštuje z goloto, saj je tako ustvaril tudi Adama in Evo. In ta pravljica se ponovi vsakič, ko se nekdo ali nekaj rodi.

Cerkev je pa kača, ki vedno in vedno znova skuša Evo, in ta ji vedno in vedno znova naseda…
Tak da, si samo ena izmed mnogih Ev, ki si preko kače hudiču prodaja svojo dušo.

Gost, koga sem opravljala, govorila sem samo o oblačenju v cerkvi. O nobenem nisem govorila, kakšen je, kakšen človek je, ampak samo in izključno o OBLEKI!

Mislim kje jih pobirate??? Aja, v cerkvi…

drugače je ravno obratno, Boga se spoštuje z goloto, saj je tako ustvaril tudi Adama in Evo. In ta pravljica se ponovi vsakič, ko se nekdo ali nekaj rodi.

Cerkev je pa kača, ki vedno in vedno znova skuša Evo, in ta ji vedno in vedno znova naseda…
Tak da, si samo ena izmed mnogih Ev, ki si preko kače hudiču prodaja svojo dušo.[/quote]
A veš, da bi bilo to logično? Vsi se ob vstopu dlečejo, pa ni problema.

Mislim kje jih pobirate??? Aja, v cerkvi…

drugače je ravno obratno, Boga se spoštuje z goloto, saj je tako ustvaril tudi Adama in Evo. In ta pravljica se ponovi vsakič, ko se nekdo ali nekaj rodi.

Cerkev je pa kača, ki vedno in vedno znova skuša Evo, in ta ji vedno in vedno znova naseda…
Tak da, si samo ena izmed mnogih Ev, ki si preko kače hudiču prodaja svojo dušo.[/quote]
A veš, da bi bilo to logično? Vsi se ob vstopu dlečejo, pa ni problema.[/quote]

Ja itak da je logično… samo prodane duše tega nočejo zastopit…

Poglej ti to: še ko s svojimi darovi ustšvarjaš novo bitje po božji podobi,(beri seksaš do blaženosti) se morš slečt, oz je to njbl fajn počet gola. Pa tudi rodila ni še nobena v gatah, in tako naprej…

Tak da, več ali manj so verniki za na servis, da se jim na novo formatira c, in naloži nov softver.;)

Aja, no pa k smo glih pri oblekah ane:

Prostitutka je po običajnem dojemanju ženska, ki razkriva svoje telo raznim strankam ane? Če pa dobro premisliš, je pa ravno obratno… Tista ženska ki svoje telo ljubosumno zakriva je prostitutka, kajti če bi bila svobodnakinja, tega ne bi počela….

Pa poglejmo še kaj je resničen namen obleke? A ni to varovanje telesa pred naravnimi pojavi kakor so mraz, vročina, dež, sneg, umazanija, poškodba………?
Če je temu tako, potem vsaka oseba ki zakriva svoje telo iz drugačnih vzgibov ni svobodna
temveč je prosta. Služi svojim frustracijam kakršnim koli že, zato deluje nenaravno torej je prostaška oz prostitut/ka, če se njene frustracije nanašajo na odnose do drugih. isti ti je đoko, prodam ti svoje telo- ne prodam ti svojega telesa… Prostitut/ka je vsaka oseba, ki svoje darove(telo razum čustva) dojema kot sredstvo trgovanja, če se gre za osebne odnose.

drgač je pa na tržnici ali pri mesarju zlo podobn: ali blago zavijem, dam v vrečko,… ali ne? 😉


Torej napiši, da so obleke na obešalniku, ne na bejbah, ki pridejo k maši!


Torej napiši, da so obleke na obešalniku, ne na bejbah, ki pridejo k maši![/quote]
Še tole, da ne boš lagala!
Ženske in to že starejše (čez 50) hodijo oblečene v kratka krila, bluze brez rokavov, z globokimi dekolteji, nekatere imajo popolnoma prozorne bluze in obleke, da se vse vidi skozi.


Torej napiši, da so obleke na obešalniku, ne na bejbah, ki pridejo k maši![/quote]
Še tole, da ne boš lagala!
Ženske in to že starejše (čez 50) hodijo oblečene v kratka krila, bluze brez rokavov, z globokimi dekolteji, nekatere imajo popolnoma prozorne bluze in obleke, da se vse vidi skozi.[/quote]

Nazadnje sem bila pri maši danes dopoldne in pri Bogu prisežem, da ni bile nobene nespodobno oblečene. Še najbolj moja šestletna hči, ki je imela oblekco brez hrbta in zavezano okoli vratu…


Še tole, da ne boš lagala!
Ženske in to že starejše (čez 50) hodijo oblečene v kratka krila, bluze brez rokavov, z globokimi dekolteji, nekatere imajo popolnoma prozorne bluze in obleke, da se vse vidi skozi.[/quote]

Nazadnje sem bila pri maši danes dopoldne in pri Bogu prisežem, da ni bile nobene nespodobno oblečene. Še najbolj moja šestletna hči, ki je imela oblekco brez hrbta in zavezano okoli vratu…[/quote]
O pohujšanje! hahaha

bila danes, spodnje se ne nanaša nate, ampak na splošno.
Pa kaj si delate take probleme s človeškim telesom. Kaj je res treba še hrbet in ramena seksualizirat?

Tudi sama sem opazila, da za nekatere to res drži, čeprav mislim, da niso v večini. Mislim, da je prav, da se to omeni (mogoče župnik?), pa ne v obliki graje ali navodil, ampak le z branjem odlomkov in v sproščenem, dobronamernem in spoštljivem pogovoru z verniki. Veliko se da tu verjetno narediti pri verouku in raznih bibličnih skupinah in podobnem. Po mojem mnenju ni prav, da se zadeva forsira, ker se tako ne doseže nič – vernik bi moral vedno stremeti k temu, da Boga v vsem spoštuje in časti, ta želja pa izhaja od znotraj. Ko človek začne o tem enkrat razmišljati kmalu ugotovi, da je (manjši) del priprave na bogoslužje tudi to, da se umije, uredi in primerno obleče. Prvo je seveda, da je na bogoslužje pripravljena duša, ampak mislim, da pošlihtana duša eventuelno vodi v pošlihtan izgled.

Res ne vem kam hodiš v cerkev, pri nas kaj takega ne vidiš. OK so žemske oblečene v krilo vendar do kolen ali tik nad kolenom. Majčke iz kratkimi rokavi vendar do meje nekega okusa. Skratka vsak človek naj bi imel občutek kaj si obleči ali za naplažo ali za v hribe ali za v fitnes ali za v službo ali cerkev.

Prav je, da imaš kriterije – zase. Tisti trenutek, ko se vtakneš v neprimernost oblačenja ‘starejših žensk čez 50’ pomeni, da si bila z mislimi pri vsem čem drugem, kot naj bi v cerkvi bila. Čeprav ti moram priznat, da imaš posebne sposobnosti, saj si ‘neprimernice’ v detajle poskenirala (predvsem v tistem delu, ko se vidi vse skozi).

Izraz, ki sem ga poudarila, pa se lahko tolmači na nešteto načinov: kakih 60 let nazaj je bilo čisto nespodobno imeti čevlje s petko za v cerkev, saj naj bi za nekatere pomenile višek afnanja in tako pogumne posameznice so bile deležne zgražanja tistih, ki si jih same niso upale obuti. Kdo ve, če bi se danes uspele (te, iste ženske) zediniti, koliko centimentrov v razdalji (pod ali nad) koleni je še primerno… Taka ‘pravovernost’ me je vedno odbijala – naj jo zaznam v pripovedovanjih ali zanjo slišim dandanes. Predvsem pa odraža scenarije, ki se pletejo v glavam pripovedovalcem. Meni se ob pogledu na kratko krilo kvečjemu utrne misel, da ima ženska lepe noge. In če ga lahko nosi tista pri dvajsetih, zakaj ga ne bi smela druga pri petdesetih?

Zato, ljudje, ukvarjajte se s seboj.

P.S.
V cerkev zaidem največkrat takrat, ko sem v njej sama. Očitno se župnik tiste podružnice ne obremenjuje z garderobo, saj zmore odprto in prijazno spregovoriti tudi, če imaš obute superge in prideš tja z ruzakom na rami…

Ena starka v prozornih cunjah, ki v pehar vrže 20€ bo uničila RKC in MON, ja pa kaj še.

Spet katolibanska dvoličnost. Samo babe te motijo in njihovo oblačenje te. Kaj pa metalec na križu, on je pa lahko v kopalkah? Pa Adam na freskah? Pa debeli angelčki lahko brez problema razkazujejo svojo tolščo, to pa ni nespoštljivo do nikogar? Pa naj še kdo reče, da katolibani niso kot muslimani, a vedno je okoli katolibanskih templjev nek “problem” nekomu, da babe niso dost zadekane, čez dedce pa nihče nič ne reče.

Mislim, da se morate katolibani mal prestavit k puščavskim bratom muslimanom, zdaj boste imeli na voljo džamijo, tam ne bo nikoli problema, da bi bila katera premalo zadekana. Bo zadekane spoštljivosti kamor seže oko.

Maškari teče voda v grlo, ker pada število ovac, so malo bolj ohlapna pravila zdaj, je bikini dovoljen, če le kaj v pušco vržeš.

New Report

Close