Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Katero ime? :)

Katero ime? :)

komur tema ni zoprna, prosim za mnenja, ostali pa preskočite 🙂
z možem izbirava ime za najinega četrtega otroka. razmišljava, izbirava, piševa ideje, pogoj pa je, da ima tri črke, saj sva tudi do zdaj za vse tri (fante) izbrala tričrkovna imena. Za fantka sva že povsem odločena.. Pri dekletcu pa sva prišla do dveh imen in med tema dvema bi vas tudi prosila da “glasujete”.
AVA ali ELA?
Hvala!

Obe sta mi lepi, vendar mi je Ava meni med najlepsimi poleg Lane. Moj glas torej za Avo. Mi je pa Ela tudi zelo lepo.

Eva – glede na to, da je prva ženska med moškimi
drugače pa Ava, Ela mije prehladno

nova
Uredništvo priporoča

Vsekakor Ela.

Tudi jaz za Elo:-)

Kaj je Ava? Nič. Ela je pa tudi že vsaka druga. Boljše Eva, Ema ali vsaj Eli.

Če je kaj fuj, je to tvoj zaničljiv komentar. Ava je povsem normalno ime, si že slišala za Avo Gardner? Ne moreš kar tako posplošit. Ela pa tudi sploh ni tako pogosto. Če jih ti poznaš več s tem imenom ne moreš kar takole zaključit.

Meni sta obe imeni všečni, izberem pa Elo. Srečno družini z novim dojenčkom!


Ne ni nic…je oseba s taksnim imenom…ce pa je zate nic, si pa o sebi najvec povedal…

AVA je pralni prašek. Torej Ela 🙂

to, da te ni bilo, ko je Ava Gardner po svetu hodila ni noben izgovor, da je ne poznaš…

Ana Ali Eva ……

Jaz ti lahko dam nekaj svojih najljubših s tremi črkami: Ina, Ema, Lia, Gea. Ava je tudi ljubko ime. Lp

Ela je meni najljubše ime sploh! Tudi naša svetlolasa princeska ga nosi in ji zelo pristaja!

Moja teta je Slava, kličemo jo Ava.

Sem vprašala svojo mamo, je rekla, da Ela, tudi jaz menim tako. Tako da iz naše familije imata dva glasa za Elo;))) Srečno!

Med “izbiro”, Eli.

Meni je bolj všeč Ava, ampak sta obe imeni lušni. Za tistega, ki je trdil, da Ava “ni nič” – v angleščini je varjanjta Eve (http://www.behindthename.com/name/ava-1), v germanskih jezikih nasploh je to pomanjševalnica številnih starih germanskih imen, med drugim je bila Ava tudi Frankovska svetnica iz 9. stoletja (http://www.behindthename.com/name/ava-3), v Iranu pa ime uporabljajo še iz časa stare Perzije in sicer pomeni glas, zvok (http://www.behindthename.com/name/ava-2).

Bi pa ugibala, če smem; se vaši trije fantki imenujejo Nik, Gal in Vid? 🙂

to, da te ni bilo, ko je Ava Gardner po svetu hodila ni noben izgovor, da je ne poznaš…[/quote]

Mlado dete, he he, hvala za kompliment
Nihče ne pravi, da je ne poznam, vendar….moja prva asociacija je pač na pralni prašek :-))

Imena otrok morajo biti le tvoja in partnerjeva izbira. Le zakaj sprasujes katero ime je lepse. Vsak

Jaz glasujem za Elo definitivno.. Cortkano ime;)

Elaaa veliko lepše!
Pa še nekaj mojih idej: NIA, LEA, OTA, BEA

Vem da je ze vec kot dve leti od tega, a mogoce sedaj ze mamica se vedno zaide na ta forum 🙂 smem vprasat katero ime je “zmagalo”? 🙂 obe imeni imava namrec tudi midva v ozjem izboru (poleg se dveh :))

Če želiš lahko glasujemo, če boš napisala še drugi dve imeni. Od teh dveh pa sta meni obe tako-tako.

to, da te ni bilo, ko je Ava Gardner po svetu hodila ni noben izgovor, da je ne poznaš…
[/quote]

Vseeno, če jo poznam ali ne, ava je še vedno pralni prašek he he

Hvala, samo saj v bistvu ne želim, da glasujete za ime najinega otročka, itak bova dala to, kar bo nama takrat najbolj všeč, samo iz firbca sprašujem 🙂

Sem mislila, da bo izbor imena enostaven, pa se že midva ne moreva čist uskladit, ker nimava istega okusa, tako da ne pričakujem, da bo ime vsakemu všeč ali da bom z glasovanjem na forumu dobila zmagovalca 🙂

Pa tudi, če nekomu Ava asociira na pralni prašek ali se mu Ela zdi bedno, mi je res vseeno… Tudi meni najbrž imena teh oseb, ki kritizirajo ti dve imeni, niso všeč, pa kaj 🙂

Me pa zanima odločitev tistih, ki ravno med istimi imeni izbirajo… in, kaj je na koncu pretehtalo 🙂

New Report

Close