Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Stalno prebivalisce- a ne zivijo tu

Stalno prebivalisce- a ne zivijo tu

Z mozem ziviva ze 10 let v hisi, ki je last njegovega oceta-oce je se ziv, a nepokreten in v domu. Na tem naslovu nas je prijavljenih 7, zivimo samo 3je . Stroske placujemo (vodo, smeti) za 7 oseb samo midva z mozem.
Poleg naju sta na tem naslovu stalno prijavljeni se 2 mozevi sestri z otroci, v bistvu pa zivijo drugje ze 20 let, in pa imava sina, mladoletnega.

Ne vem kaj imajo od tega, da so prijavljene tu (???) Saj imata ze polnoletne otroke. Kar naprej so kregi okrog poste. Kar naprej jim manjka neka posta, kljub temu da samo jaz praznim nabiralnik.in je ze prislo skoraj do tega, da naj bi jaz namerno(baje) metala stran posto. Ker mi gre vse skupaj cedalje bolj na zivce, me zanima; kaj imajo od tega da so prijavljeni tu? Zakaj bi bil prijavljen drugje, ce ze 20 let ne zivis tam? Ne razumem tega. Do sedaj me ni motilo da placujem 40e vec stroskov mesecno ceprav ne zivijo tu, zdaj mi pa postaja vse skupaj zaradi njihovih jadikovanj malo too much. V 10ih letih se je tega nabralo za 5000€, kot receno, to placujeva midva z mozem. Predlagala sem ze da si naj kupijo svoj nabiralnik in ga naj hodijo praznit, ceprav mi je vse skupaj res butasto in ne razumem. Moz tudi pravi da ne ve zakaj je tako, da je ze od nekdaj tako. Pa da se ne bo kdo vpicil- za oceta sva skrbela od nekdaj midva in mu tudi placujeva dom in delava vecje investicije v hiso, tako da ne bivava zastonj.. jaz pa tudi nocem delati revolucije z temi stalnimi prebivalisci, ce je ze od nekdaj takoj, ampak me pa vseeno zanima zakaj je tako? V cem je fora?

Mogoče so prijavljeni zato, da dobivajo v službi večje potne stroške ali pa ker se jim ne da spreminjat naslova. Število na naslovu nima veze s stroški. Če ti prijavis, da živita dva, bosta plačevala za dva. Jaz to zase spreminjam poleti, ker nas ni na tem naslovu oz. pustim enega človeka. In tako placam stroške le za enega. Septembra pa spet vse prijavim.

Ti lepo na upravno vlogo daj vlogo za ugotavljanje njihovega stalnega prebivališča. Če se v postopku ne bodo sami odjavili oz. prijavili tam, kjer so, bodo lepo odjavljeni po uradni dolžnosti in bo problem rešen enkrat za večno. Za ravno toliko časa boste pa potem seveda skregani:)))

Tega ne verjamem (da plačujete za 7) ali ste pa tako leni, da ne uredite nič. Komunala in ostalo se plačuje ne glede na stalno prebivališče, temveč glede na dejansko bivanje. In ena oseba plačuje za en naslov (oče npr. v domu), nikakor ne za dva naslova. Ko sem se jaz ločila, sem ostala z otroki v hiši (ki je last moža), on je ostal prijavljen na tem naslovu za stalno (in še vedno je), doma pa ima že leta začasno prebivališče. In niti urejala nisem nič, a v roku dveh mesecev sem začela plačevati za eno osebo manj. Tako da, pot pod noge in zadeve uredit.

Tu živimo trije, plačamo pa stroške za šest. Sem poskusila urediti, pa upravitelj ne dovoli. Češ take in take stvari je treba prej uredit. ker pa teh stvari ne morem uredit, saj to mora urediti najemnica, torej moja mati. jaz ne morem nič. Njej sem že velikokrat rekla, pa noče nič uredit. pa sem nehala plačevat, ker sem sama dolžna plačati za dva in ne šest. Če noče stvari uredit, pa naj ji trgajo od pokojnine. Ne bom pa plačevala za šest ljudi, če imam samo za dva. Ker ko sem računala, je razlika kar občutna. Tako voda, kot čiščenje kot odvoz smeti(ta je kar čez 30 evrov mesečno za 6 ljudi ! ). Ti praviš, da je 40 evrov pri vas za 7 ljudi, pri nas za 100 evrov razlike. Ne vem, kaj ima od tega, da noče it uredit zadev.


ker ti je moral urediti on kot lastnik.
Pri meni mora mati, pa noče! Noče narediti nič! Edino kar mi preostane je, da si spet najdem svoj domek in plačujem spet samo za naju dva. pa vem, da takrat ne bom mogla naju odjavit od stroškov, ker to mora spet ona naredit. je pa zanimivo to, da novorojenčka takoj štejejo k stroškom, ne da bi ga kdo prijavil. A lej ga vraga, da odjavit ga pa ne moreš, če nisi lastnik ali nosilec najemne pogodbe. Res me to jezi. A ona noče nič uredit!

Midva ziviva na naslovu sele eno leto in par mesecev. Prejsnja prebivalca in lastnika sta v novi hisi in prijavljena tu. Ce se poskusim pogovoriti vedno obljubita da bosta uredila zadevo in sla delat nove dokumente. Na stroske ne vpliva, ker je vse na stevcih, norim pa zjutraj ko prinasajo neverjetne kolicine priporocene poste, obicajno takrat ko se se poskusam naspati po nocni.

Strosek menjave bivalisca in novih dokumentov je zanemarljiv pri njunih prihodkih, zato se sprasujem kaj imata za bregom. Predvidevam, da gre za dedovanje ali kaksen drug pravni hakeljc, ki naju bo mocno udaril po zepu cez par let.

Nastavite za njih drug nabiralnik ali kanto, ko bo polno, jih obvestite, da lahko odvozijo.
Vsekakor pa, če ste dejansko samo trije, prijavljenih je pa sedem, bo obračun za sedem in ne za tri. Ali naj se odjavijo ali pa naj poravnajo svoj del stroškov. Oziroma, razdelajte števce in naj hodijo položnice na njihovo ime. Ne vem sicer, kakšna je procedura, ker se nisem s tem srečala, se pa da vse urihtati.
Če mož ne ve, zakaj je tako in če se z vsem tem ne strinjata, sploh če nanese toliko stroškov oz. bi jih lahko kako drugače uporabila (ker vama denar ne raste na drevesu), je morda čas, da o tem kako konkretno začnete reševati stvari. Ali pa se pač sprijaznita, da bo tako ostalo.

Jaz sem tudi pomislila na premoženjske koristi, v bistvu se lahko sestri kar pojavita v hiši in tam živita, saj sta še vedno stalno prijavljeni. Ce dedovanje ni urejeno, se lahko bojita, da bo oče hišo kar prepisal na vas – kot darilo, pa da bosta izviseli.

Kaj nakladaš. Če živite v hiši kot praviš, plačuješ vodo po števcu, ki ga hiša zagotovo ima, smeti pa po velikosti kante.

Pa tudi če bi bila v bloku, se nekateri stroški delijo glede na dejanskem bivanju oseb, ne pa po številu prijavljenih na UE. Koliko je stalno prijavljenih na nekem naslovu nima veze s stroški.

Števcev nia


Števcev nimajo povsod. Sploh tam ne, kjer so vodovode gradili ljudje sami in jih dolgo tudi sami upravljali.
Obračuna se na podlagi stalno prijavljenih v gospodinjstvu.

Če imate stalno prijavljene ljudi, ki dejansko zivijo drugje, morate na UE, sprozit postopke ugotavljanja stalnega prebivalisca

Meni hodi naprej neka korist (npr. potni) ali dedovanje. Morate pa biti vsi po vrsti neke lene riti, da se vam ne ljubi urediti zadeve, a vsi dobro veste in vemo kaj je najbolj prav. Me prav zanima, kdo in kdaj bo na UE. Zdaj nimate nobenega odnosa-tega tudi ne bo po odjavi. Zakaj komplicirate in kaj vas bremza?!? 😉

V kolikor bodo imeli izvršbe in neporavnane obveznosti, se vse rubi tam, kjer je stalni naslov.

Men bivsi lastnik stanovanja obljubljal, da bo spremenil in na koncu sm sla po uradni poti, nej ugotavljajo kje je njihov stalni naslov.

Kazni so pa velike v primeru, ko ga ne spremenijo.

Rešitev imaš opisano malo više in ne razumem, kaj še čakata. Da se bo zmigal kdo drug namesto vaju?
Če bo kaka frka, ju bodo iskali na vajinem naslovu. Sam tolk.

New Report

Close