Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bila sem na muslimanskem pogrebu ampak adijo pamet

Bila sem na muslimanskem pogrebu ampak adijo pamet

Bila sem na muslimanskem pogrebu, ampak mi neke fore ne potegnejo.
1. Ko so sle zenske v vezico, so se pokrile z ruto ali pa se z njo ogrnile…
2. Ko je hodza (njihov duhovnik) zacel obred, so bili ob krsti z umrlim samo moski (vecinoma samo muslimani), zenske so bile na drugem koncu in cakale, da hodza opravi klanjanje-molitve
3. Obred poteka v arabskem jeziku-zakaj? ostale formalnosti v srbskem-bosanskem jeziku
4. Za pogrebom za krsto spet grejo najprej moski posebej, zenske za njimi. Pri grobu, ko krsto dajo v jamo, so lahko le moski, zenske stojijo na drugem kocu, pa ne glede, ali je zena, mama, sestra….
Naj mi eden razlozi, v cem je fora, da zenske ne smejo moliti z duhovnikom-hodzo, da ne smejo iti tako kot pri nas za krsto, kot najblizji druzinski clan umrlega, da tam na pogreb nihce ne pride v crnih cunjah.
Za moje pojme je to rasizem in nacionalizem proti zenskam, oziroma popolno zatiranje zensk. In kako izgleda tak pogreb, ko umre zenska, ker tu je bil pogreb moskega. Pred pogrebom, pa so za nekaj casa iz vezice morale iti ven zenske, noter je ostalo nekaj moskih, ki so baje pokojnika uredili za pogreb. Podrobnosti ne vem. In kdo ureja zensko truplo, ker baje je slo za neke vrste umivanja ali nekaj takega. A mi lahko kdo razlozi tale mismas?

ampak spolnega nadlegovanja v javnosti in neprimernih (šovinističnih) komentarjev pa ženske niso bile deležne

Zato ker so v vsem drugacni in morajo tut to met drugace kot vsi. V cem je pa islam sploh normalen? In tisto njihovo raketo bomo moral vsi ljubljancani gledat. In naj se kdo rece da mormo bit strpni. Se prevec smo strpni !

nova
Uredništvo priporoča

ti pa še najbrž nisi bila pri kaki katoliški maši kje daleč na podeželju, a ne…
a ti povem, kako je pri nas to zgledalo?
moški na eni strani cerkvene ladje in zgoraj na koru, ženske na drugi. strogo ločeno. tudi pri otrocih
pri vsem imajo moški prednost. ko je konec maše, ženske potrpežljivo počakajo, da najprej vsi moški grejo okoli oltarja (če gre za darovanje okoli oltarja), in šele potem je dovoljeno še njim dat tisti denar v pušico.
da o tem, da starejše gospe hodijo z ruto v cerkev, ne zgubljam besed. moji babici bi kap, če bi jima kdo rekel, da bi šli k maši brez rute na glavi…


ni, da verjemaš – ampak v državah z 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} muslimani imajo tudi katoliške cerkve ☺
toliko o strpnosti

Ah, daj no…. tudi jaz sem s podeželja, daleč od središča Slovenije in udi hodim v cerkev, pa sedijo moški in ženske tam kjer hočejo. Se je pa v preteklosti prav tako delila cerkev na žensko in moško stran. Zdaj tisti, ki pride v cerkev, sedi ali stoji tam, kjer on hoče.

Ups, šele zdaj vidim, da si napisala…kako je pri nas to zgledalo…
Ja v preteklosti je morda res bilo tako, ampak avtor opisuje pogreb muslimana v sedanjem času….

Take tralala stvari so se v katoliskih cerkvah dogajale pred vec desetletji, v bistvu pred II. svetovno vojno in morda se nekaj let po njej. Ponekod se vedno velja tak sedezni red, v rutah pa danes k masi hodijo samo se zelo stare mamce, tam rojene pred 1930, ce katera toliko stara sploh se pride. Ne bos verjela, ampak zivim v zelo “konvencionalni vasi”, kjer se zelo na veliko uposteva javno mnenje in je prenasanje tracarskih novic skoraj nacionalna tradicija. In ze 50 let, skoraj vsako nedeljo grem tudi k masi. Zato mislim, da vem o teh stvareh glede katoliskih obicajev in navad, vec, kot kdor koli od vas.


ni, da verjemaš – ampak v državah z 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} muslimani imajo tudi katoliške cerkve ☺
toliko o strpnosti[/quote]

butl – te katoliške cerkvice so bile pred prihodom islama že tam postavljene … območje današnje sirije, iraka in irana ter palestine je bilo nekoč veliko območje prve krščanske vere … v sedmem stoletju po našem štetju se je pa med nomadskimi ljudstvi našel en mohamed, ki je po običajih svoje tedanje kulture in tradicije novo krščansko vero in staro zavezo razširil med soje (in jo po svoje prepisal/napisal) …

tako da primerjava ni umesna …

Take tralala stvari so se v katoliskih cerkvah dogajale pred vec desetletji, v bistvu pred II. svetovno vojno in morda se nekaj let po njej. Ponekod se vedno velja tak sedezni red, v rutah pa danes k masi hodijo samo se zelo stare mamce, tam rojene pred 1930, ce katera toliko stara sploh se pride. Ne bos verjela, ampak zivim v zelo “konvencionalni vasi”, kjer se zelo na veliko uposteva javno mnenje in je prenasanje tracarskih novic skoraj nacionalna tradicija. In ze 50 let, skoraj vsako nedeljo grem tudi k masi. Zato mislim, da vem o teh stvareh glede katoliskih obicajev in navad, vec, kot kdor koli od vas.[/quote]

dokaz, da so muslimani zaostali, nobenega razvoja, napredka, vodilo jim je tisočletje in pol stara knjiga, ki se je strogo držijo. naši kristjani biblijo vsaj nekoliko prilagodijo današnjemu času, oni pa se strogo dobesedno držijo vsake besede.


ni, da verjemaš – ampak v državah z 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} muslimani imajo tudi katoliške cerkve ☺
toliko o strpnosti[/quote]

butl – te katoliške cerkvice so bile pred prihodom islama že tam postavljene … območje današnje sirije, iraka in irana ter palestine je bilo nekoč veliko območje prve krščanske vere … v sedmem stoletju po našem štetju se je pa med nomadskimi ljudstvi našel en mohamed, ki je po običajih svoje tedanje kulture in tradicije novo krščansko vero in staro zavezo razširil med soje (in jo po svoje prepisal/napisal) …

tako da primerjava ni umesna …[/quote]
1. cerve so
2. cerkveni – krščanski obredi se izvajajo aktivno še danes
” še kaj?

Take tralala stvari so se v katoliskih cerkvah dogajale pred vec desetletji, v bistvu pred II. svetovno vojno in morda se nekaj let po njej. Ponekod se vedno velja tak sedezni red, v rutah pa danes k masi hodijo samo se zelo stare mamce, tam rojene pred 1930, ce katera toliko stara sploh se pride. Ne bos verjela, ampak zivim v zelo “konvencionalni vasi”, kjer se zelo na veliko uposteva javno mnenje in je prenasanje tracarskih novic skoraj nacionalna tradicija. In ze 50 let, skoraj vsako nedeljo grem tudi k masi. Zato mislim, da vem o teh stvareh glede katoliskih obicajev in navad, vec, kot kdor koli od vas.[/quote]
kolikor vem, je pri nas še zdaj tako
jaz sem hodila k maši in k verouku v 80 letih in je bilo strogo ločeno, vse ženske nad 50 obvezno z rutami.

Take tralala stvari so se v katoliskih cerkvah dogajale pred vec desetletji, v bistvu pred II. svetovno vojno in morda se nekaj let po njej. Ponekod se vedno velja tak sedezni red, v rutah pa danes k masi hodijo samo se zelo stare mamce, tam rojene pred 1930, ce katera toliko stara sploh se pride. Ne bos verjela, ampak zivim v zelo “konvencionalni vasi”, kjer se zelo na veliko uposteva javno mnenje in je prenasanje tracarskih novic skoraj nacionalna tradicija. In ze 50 let, skoraj vsako nedeljo grem tudi k masi. Zato mislim, da vem o teh stvareh glede katoliskih obicajev in navad, vec, kot kdor koli od vas.[/quote]

Nisem z vasi, je pa moja prijateljica in to ne iz neke hude zabačene Vuko*ebine, pa ona in njena mati sicer k navadni maši gresta brez rute, če je pa kak praznik, spoved, maša za pokojne ali pogreb, pa obvezno z ruto. Ženska je stara 30 in še malo, za mamo pa ne vem, verjetno okoli 60.

Take tralala stvari so se v katoliskih cerkvah dogajale pred vec desetletji, v bistvu pred II. svetovno vojno in morda se nekaj let po njej. Ponekod se vedno velja tak sedezni red, v rutah pa danes k masi hodijo samo se zelo stare mamce, tam rojene pred 1930, ce katera toliko stara sploh se pride. Ne bos verjela, ampak zivim v zelo “konvencionalni vasi”, kjer se zelo na veliko uposteva javno mnenje in je prenasanje tracarskih novic skoraj nacionalna tradicija. In ze 50 let, skoraj vsako nedeljo grem tudi k masi. Zato mislim, da vem o teh stvareh glede katoliskih obicajev in navad, vec, kot kdor koli od vas.[/quote]
kolikor vem, je pri nas še zdaj tako
jaz sem hodila k maši in k verouku v 80 letih in je bilo strogo ločeno, vse ženske nad 50 obvezno z rutami.[/quote]

A si ti z lune padla ali kaj? Kakšna ruta, kakšne obvezne rute. Če niste zaostali, potem pa zaostalih res ni. Primerjati islam in krščanstvo je isto kot primerjati hudiča z angelom…. Te naše rute se ne morejo primerjati z muslimanskimi, ker jih imajo ženske samo NA GLAVI (in nimajo zakritega obraza) zato, da jim lasje po gnoju ne smrdijo, ker se niso mogle umiti pri -20 stopinj celzija, živino pa morajo nafutrati vsak dan, ker je bila Slovenija 99 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kmečka država.

Muslimanke imajo pa to zato, ker je Mohamed tako rekel…. ne zaradi gnoja…

Islam in krščanstvo je kot dan in noč…


kolikor vem, je pri nas še zdaj tako
jaz sem hodila k maši in k verouku v 80 letih in je bilo strogo ločeno, vse ženske nad 50 obvezno z rutami.[/quote]

A si ti z lune padla ali kaj? Kakšna ruta, kakšne obvezne rute. Če niste zaostali, potem pa zaostalih res ni. Primerjati islam in krščanstvo je isto kot primerjati hudiča z angelom…. Te naše rute se ne morejo primerjati z muslimanskimi, ker jih imajo ženske samo NA GLAVI (in nimajo zakritega obraza) zato, da jim lasje po gnoju ne smrdijo, ker se niso mogle umiti pri -20 stopinj celzija, živino pa morajo nafutrati vsak dan, ker je bila Slovenija 99 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kmečka država.

Muslimanke imajo pa to zato, ker je Mohamed tako rekel…. ne zaradi gnoja…

Islam in krščanstvo je kot dan in noč…[/quote]

sori no, ampak moji babici res nista kidali gnoja. rute sta nosili, ker se je to spodobilo.
smo šli na dopust v kamp, babica je hodila okoli oblečena tako, da se je od kože videlo ven samo roke pod komolci in obraz. ker je bila vzgojena, da se tako spodobi. da se las ne kaže.

krščanstvo ima zelo dosti skupnega z islamom, sploh, kar se položaja žensk tiče.

Si iz prve roke vidla zatiranje žensk.

Tudi pri RKC vidiš stvari, ki so nenaravne
npr. duhovnik ne sme imeti družine.

Ah, daj no…. tudi jaz sem s podeželja, daleč od središča Slovenije in udi hodim v cerkev, pa sedijo moški in ženske tam kjer hočejo. Se je pa v preteklosti prav tako delila cerkev na žensko in moško stran. Zdaj tisti, ki pride v cerkev, sedi ali stoji tam, kjer on hoče.

[/quote]

V naši lokalni katoliški cerkvi v Ljubljani je še nekaj let nazaj veljalo, da gredo v procesiji (recimo velikonočni) najprej duhovnik in ministranti, potem pevski zbor, za zborom otroci, za njimi moški in na koncu ženske. Prav takšna izrecna navodila je dal župnik vsakič posebej.

So ga pa par let nazaj premestili – kako je pod zdajšnjim župnikom, ne vem.

Ampak pojmov pa ti res nimaš razčiščenih. Kaj imata rasizem in nacionalizem z zatiranjem žensk znotraj določene vere?

Osnova rasizma je rasa, osnova nacionalizma pa nacionalnost. Zapomni si to, da se ne boš osmešila še kje, kjer ne boš anonimna.

Kaj bi rekle, če bi vam papež povedal, da je islam vatikanski proizvod?
Kar tudi je.
Potrebno bo še malo raziskovanja, kritičnih premislekov, raziskav zgodovinskih laži, razkrinkanje le- teh, pa bo.

Kar tako naprej.
Ste na dobri poti, da odkrijete resnico, ki jo Vatikan in svetovna politika skrbno prikrivajo.
Pričnite pa z brezmadežnim spočetjem.
Alfa in omega samega bistva, ter sredstvo za razkritje.

Jaz se pa še nikoli nisem udeležila pogreba, kjer bi mi za pokojnika tako zelo dol viselo, da bi se ukvarjala s traparijami.

Zakaj je tako? Tako hoče tisti pravi “big Bog” iz vesolja.

Zato, da so družine bolj kompaktne in ohranjajo številčnost in s tem tudi te naše vrste.
Nataliteta 1,25, “bele krščanske rase” tega ne zagotavlja.
Muslimanov je po letu 1945 štiri krat več (4x) kot katolikov in to je to. To je tisto pravo in tako bo čez
100 let večinsko v teh kao naših krajih.

Perspektiva je postati musliman.

Primerjave in pol. Ženske sedijo že desetletja kjer hočejo v cerkvah. Rute nosijo tiste, ki jih hočejo. Jih je pa zelo malo. Smrklje hodijo oblečene, kot se omenja v temi o šefli in kodeksu oblačenja.
Kar se islama tiče. Očitno gremo naprej v preteklost. Napredni socializem je mimo, kapitalizem bo mimo, čaka nas fevdalizem in suženjstvo. Sicer zavit v celofan in mašnjico…

Ene res ne locite kruha od salame, ko tole prebiram. Za vas so verski obicaji in stroge verske zapovedi eno in isto. Tele rute in daljsi rokavi nasih babic, nacin kako se izvede ena procesija, so obicaji. To, kar pa se grejo muslimani, pa so stroge verske zapovedi.
Pa tista je tud originalna, da je Islam vatikanski produkt, ko tole berem, ne morem verjet, da zivim v isti drzavi s skoraj nepismenemi ljudmi v 21. stoletju. In da so vse vere zatiralne do zensk in ceprav samo zato, ker se duhovniki ne morejo porociti.
Ne vem, kje zivite in kaj po TV poslusate in berete, ampak, kot da bi prisli iz nekega Marsa, kjer je vse pomesano, ker ocitno vam enim se vedno ni jasno, kaj zatiranje zensk sploh pomeni.
Pojem RASIZEM,zame ne pomeni locevati ljudi samo po barvi koze, ampak tudi po spolu in zato ISLAM zame to tudi je.

Kljub 24 odgovorom, se vedno ne vemo , kako izgleda pogreb zenske….bravo

butl – te katoliške cerkvice so bile pred prihodom islama že tam postavljene … območje današnje sirije, iraka in irana ter palestine je bilo nekoč veliko območje prve krščanske vere … v sedmem stoletju po našem štetju se je pa med nomadskimi ljudstvi našel en mohamed, ki je po običajih svoje tedanje kulture in tradicije novo krščansko vero in staro zavezo razširil med soje (in jo po svoje prepisal/napisal) …

tako da primerjava ni umesna …[/quote]
1. cerve so
2. cerkveni – krščanski obredi se izvajajo aktivno še danes
” še kaj?[/quote]

pri nas se na novo gradi đamija. Koliko katoliških cerkva se na novo gradi v muslimanskih državah?


Si mi iz jezika vzela, sem tud jaz hotela se enkrat pisat in pri vseh teh nebulozah, ki jih strsajo zdaj eni, da tole ni bila tema, ki bi bila namenjena enim komentarjem enih zivcno naperjenih ljudi, ki jim vse, kar disi po veri pride prav, da lahko napadajo. Ce ste tle gor tiste, ki imate muslimanske korenine in zato tolcete po katolikih, rajsi odgovorite na konkretno vprasanje v prvem postu. Aja, saj vam ni za zamerit, ker ste pol pismene in sploh ne znate prestimat, kaj je glavno sporocilo oziroma vprasanje tega prispevka.

New Report

Close