Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek VSI imajo original Allstarke in vsi imajo drage telefone, samo jaz ne!!!!

VSI imajo original Allstarke in vsi imajo drage telefone, samo jaz ne!!!!

Rada bi vzgojila skromne otroke, tako kot sem bila vzgojena sama. Pa mi s hcerko ne uspeva, ker mi piha na duso, ces saj imam denar pa ji nocem kupit.
Res imam denar in res si zasluzi vse bogastvo tega sveta, meni se pa enostavno zdi neumno zapravljati na znamke, ko pa je tudi poceni lahko ravno tako lepo in kvalitetno….

Se mi zdi, da delam prav, nisem pa prepricana, saj se bojim, da bi se zaradi tega pocutila manjvredno. Gre za to, da pri nas doma nas je bilo veliko in mi nikoli ni niti padlo na pamet, da bi starsem tezila za kaj dragega, ker sem vedela da vsega vsem ne moreta kupiti. No, jaz bi ji lahko, pa nocem. Ponaredkov noce in raje nima nic!?! In potem se bo (spet) ata (ki ima manj denarja kot jaz) izkazal za heroja in ji on kupil “ta drage” zadeve, ker je pridna in ker si zasluzi.

Bi bilo torej bolj prav, da ji (ker je prida in ker si zasluzi) vse to kupim jaz? Kot sem rekla, denar ni problem, ampak ga raje nakazem revezem ki potrebujejo, kot da dovolim tako preseravanje. In zato sem zdaj slaba mama, pa da je ne maram pa kaj vem kaj vse….

Kaj bi bilo tule pametno?

Taredka, tebio se pa življenje, zgodbe in problemi veliko hitreje vrtijo, kot bi se v reali sploh lahko.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Kaj bi bilo tule pametno?

Da narediš tako, kot ti sama meniš da je prav. In ne da sprašuješ za mnenja druge ljudi. Jaz ti lahko povem, kako sem se odločila in kako ravnam s svojim otroci, v tvojo vzgojo se pa nimam pravice vtikati. In jaz svoje vzgajam tako, da “ne dobijo vsega, kar se jim sprdne”, še manj tisto, za kar trdijo, da imajo VSI (ker itak nimajo res vsi, še večina ne). So čisto ok, zdravi, psihično, duševno, čustveno trdni, nobenih travm in zamer, ker ne dobijo vsega, čeprav bi lahko. itd.

nova
Uredništvo priporoča

Najboljš, da zdaješ vso plačo revežem, pa naj si oni kupijo te allstarke.

A srednja pot pa ni možna? Da dobi allstarke, telefona pa pač ne? Mislim, da jo boš s tem veliko bolj izšolala kot s trmastim vztrajanjem pri svojem, da mora biti skromna. Skromna je lahko tudi na ta način, da se ji občasno kaka želja pa vseeno uresniči.

In ne, seveda nimajo vsi tega, niti slučajno ne.

Se strinjam s teboj.
Kaj boš hčerki kupovala all starke, pa ne vem kaj še vse … raje ga nakaži meni revežu, tam ene 10.000 € …. bo šlo. Tako rad bi si kupil avto, pa nimam denarja.

Ne bo slo, ker rabi oboje.

Če privoščim sebi, bom seveda tudi svojim otrokom. Pa bo prej zame zmanjkalo kot zanje. Nista oba v samih firmah, ampak če si nekaj želita, čeprav samo za dušo, bosta pri meni dobila. Brez pardona, pa razvajenost gor ali dol. Meni ni cilj, da bom otroke učila ponižnosti in skromnosti, za koga že? taki nikol nikamor ne pridejo. Kako vam to ni jasno?

Kdo je res revez in kdo ne, seveda ne morem zagotovo vedet, delam po obcutku, ko zacutim, takrat naredim 🙂

Se strinjam.
Kaj ti pa pravi občutek glede mene in moje želje?
Če boš zagotovo vedela, potem samo nakaži.
Ti pošljem številko računa, seveda če boš začutila. 😉

Ne bo slo, ker rabi oboje.[/quote]

A si ti mal neumna al kaj?
Kupiš allstarke in POCENI telefon, bumbarka ena.

Se strinjam.
Kaj ti pa pravi občutek glede mene in moje želje?
Če boš zagotovo vedela, potem samo nakaži.
Ti pošljem številko računa, seveda če boš začutila. ;)[/quote]

Sory, tu nisem zacutila nic….

Provokacija al pa je avtorica res en tak bumbar, da jo še hčerka zlahka manipulira. Hčeri povej, da ne more imeri ajfona in allstark hkrati, lahko ima le eno drago stvar naenkrat. Ali bo to pomenilo ajfon in neki normalni čevlji ali pa npr telefon nižjega ranga, npr Huawei P9 lite in allstarke ( sicer bi pa ceno telefona prilagodila hčerini starosti). Še raje pa bi tamali pokazala, koliko dela je potrebno za en ajfon. Naj občuti, kakšno odrekanje nekje…žal sploh nima predstave, da toliko denarja sploh ni malo.

Glede ostalega mnenja, da moji pa za nič ne bodo prikrajšani in so potem v samih firmah z najdražjimi telefoni in tablicami…vidimo, zelo dobro vidimo, kam to vodi. Brez občutka za odgovornost.

Meni je predvsem fascinantno, kako se te predpotopne allstarke vedno vračajo v modo. Pa zelo neudobne so za nosit, mimogrede.

kaj če recimo te večje zadeve povežeš s kakimi prazniki. Recimo nove oriđinale alstarke za rojsnti dan, al pa za dosežen končni uspeh, telefon (kupiš npr. rabljenega na bolhi ne novega, ali pa ko so kake odprodaje ) pa ji kupite vsi skup za rojstni dan?

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Avtorica, Allstarke stanejo 40, 50€. Se tega ji ne privoscis? Ji raje kupujes v Deichmannu cevlje za 15€ da razpadejo po parih mesecih in je isti smorn al kaj? Ne morem verjet, cel cajt govoris kako pridna je, skoda ti je pa dat za kaksno stvar ki ji je vsec.

Tudi dober telefon danes dobis za 20-30 € na mesec. Ampak neeee..

…všečkam eno ali prvo ragljo…:))
dodajam pa ,najprej bo treba z decom razrešit kaj je vzgoja……
drgač pa živi se enkrat in priklopov za na drugi svet še niso izumli….:))


Preveč si poistovetena z reveži zaradi primarne vzgoje.
Te travmatične izkušnje si zdaj skušaš zdraviti s tem, da podpiraš reveže in svojim otrokom vsiljuješ nerealna prepričanja, saj je zdaj situacija drugačna in bi tebi tudi starši privoščili več, če bi dejansko imeli.
Ti pa zdaj zaradi lastnih nerazčiščenih travm, otrokom podarjaš le travme.

Kot da so Allstarke tako drage. V Hervisu so bile 44 €, ko je bilo znižanje, v Masu so bile pa 55 €, ta visoke.

Ti sploh ne veš kaj je to drago.

Edine alstarke je dobila lani septembra, danes ji niso vec prav, vmes je bila zima in jih ni skoraj nic nosila. Stale so 65 eur, kupil jih je njen ata. Tako kot tudi originalne roza krokse, potem pa je nosila moje bele iz dajhmana.
65 je prevec, sploh ker bi jih lahko dobil za 10-15 eur, kvaliteta n more biti tolikokrat slabsa, pa ne bo jih nosila vec kot no sezono itak. Meni je skoda denarja, ne vem pa ce je prav…

Kdo pa kupuje septembra allstarke, hudooo no. To se kupi maja, junija… to se sedaj nosi in čez poletje.

Kdo pa kupuje septembra allstarke, hudooo no. To se kupi maja, junija… to se sedaj nosi in čez poletje.[/quote]

In mogoče še nisi slišala za Bolho, kjer jih lahko prodaš dokaj drago, če so tako dobro ohranjene….

allstarke niso vec in !!!

Če je že najstnica, naj gre delat del poletja, pa ji bodo stvari bolj jasne. Jaz ne bi komplicirala, jo bo že življenje izučilo. Ali pa ne. Če jo boš preveč silila s skromnostjo se zna zgoditi kontra efekt.

Telefon je dobro, da ima velik ekran, ker drugače lahko fašeš očala.
Samo tistih ogabnih čevljev z zvezdo pa ne bi nosila, niti če bi mi plačali. Potem pa še pajkice v videzu kavbojk in punca ima naenkrat čisto kratke noge. Bruh

Glej, zakaj te moti, če ji je oče kupil? Njegov denar, njegova stvar. Al se mora tebi pokorit in vprašat, ko si tko stiskaška, še do svojih otrok, če si že do sebe? Še sreča, da imata otroka vsaj enega normalnega starša.
A sama nisi še nikoli ničesar kupila, kar ti je potem obležalo v omari?
Itak pa provociraš, ker ne verjamem, da obstaja mama, ki ne bi otroku enih allstark omogočila, sploh če keš ni problem.

Al pa priznaj, da provociraš, kot imam v spominu si ti tista, ki je lani iskala sobico poceni na morju.

New Report

Close