Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko urina naenkrat polulate?

Koliko urina naenkrat polulate?

Ste že kdaj merili, koliko urina naenkrat polulate? Kako pogosto hodite na wc? Koliko pijete? Greste šele, ko vas res močno prime, ali hodite tudi “preventivno”?

kako to misliš preventivno?

Recimo, da veste, da nekaj časa ne boste mogli iti na wc – ali greste takrat tudi v primeru, da se vam še ne mudi močno?

nova
Uredništvo priporoča

ne hodim preventivno. Pijem ogromno. Polulam normalno. Včasih malo-včasih cel liter-odvisno.
je pa res-če me prime težko držim-dlje zdržim pri kakcu :-)))))))))))))

Kaj pa to pomeni, da popiješ “ogromno”? To je lahko namreč relativno.

Kolikokrat na dan približno pa uriniraš?

Upam, da vprašanja niso preveč osebna, z njimi skušam predvsem preveriti, ali so moje navade v okviru nekega povprečja.

Nekje sem prebrala, da je optimalna količina enkratnega uriniranja je med 200 in 500 ml.

Kaj pa to pomeni, da popiješ “ogromno”? To je lahko namreč relativno.

Kolikokrat na dan približno pa uriniraš?

Upam, da vprašanja niso preveč osebna, z njimi skušam predvsem preveriti, ali so moje navade v okviru nekega povprečja.[/quote]
In tvoje navade so ?

ja tako nekako kokr reče spretna.. uriniram čisto odvisno kdaj in kako. ampak med 200 in 500ml na dan. Pijem ogromno v smislu da skos pijem vodo. tudi pozimi. Če je kozarec prazen avtomatično napolnim in imam pri računalniku. tudi ko delam. tako da..
kolikokrat na dan uriniram pa nimam pojma. ne štejem res.

Jaz sem hodila v povprečju na uro in pol na vodo, ko sem vmes popila kakšne 4 dcl vode, sicer pa menda redkeje. Včasih sem šla tudi nekako preventivno, če sem vedela, da dlje časa ne bom mogla iti. V zadnjem času sem postala pozorna na to in se mi zdi, da se mi v bistvu ves čas mudi in kar ne morem odmisliti. Vem, da je psihično, ampak je zato na nek način še težje premagati.

svetujem ti da greš k zdravniku.

svetujem ti da greš k zdravniku.[/quote]

Zakaj?

sem imela urodinamske preiskave, kar pomeni da so mi dovajali vodo v mehur. Običajno se signal, da te tišči pojavi pri 350 ml, meni se je šele pri 600 ml. To pomeni, da so mi natočili (po cevki) skoraj dve flaši.

Si imela zaradi tega (600ml) kakšne težave oz. zakaj si šla na urodinamske preiskave?

Ampak ti lulaš v posteljo, si pozabila?

Na dan poleti popijem do tri litre vode, ker se tudi potim, pozimi do 1,5 litra, ker mi je za kaj več že slabo. Do 9h zjutraj spijem liter vode, do 12 še pol litra, do treh še pol, do šestih še pol, če je pa tako kot sedaj, pa sigurno še liter. Po šestih pa bolj po požirkih, ker drugače imam uzbuno ponoči, ker moram odtočiti. Na enkrat odtočim tako tudi do pol litra.
Preventivno lulanje pa ni priporočljivo.
http://www.uroweb.si/index.php?menu=uhajanje_seca_inkontinenca

New Report

Close