Delovno pravo in zaposlitev

Potrebujete informacije o zaposlitvi, službi, pogodbah, odpuščanjih, pravicah in dolžnostih? Na tem forumu boste našli vse potrebno o zaposlitvi.

NOVA TEMA Izberi forum
X
Zdravstvene posvetovalnice    Dermatologija (mapa)       Dermatologija    Družinska medicina (mapa)       Družinska medicina       ED - želiva si spolnosti       Prehlad, gripa in preventiva       Prva pomoč       Urgenca    Farmacija (mapa)       Zdravila in zakonodaja       Farmacevt svetuje    Fizioterapija (mapa)       Elektromagnetna terapija       ARTHRON - fizioterapija       Fizioterapija in masaže    Genetika (mapa)       Genetska posvetovalnica    Ginekologija in porodništvo (mapa)       ABC ginekologije in porodništva       Bioidentični hormoni       Darovanje spolnih celic       Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb       Fetalna kardiologija       Klimakterij       Matične celice       Kontracepcija       Neplodnost    Hujšanje tako in drugače (mapa)       Hujšanje    Interna medicina (mapa)       Alergije       Astma in druge pljučne bolezni       Bolečine v križu       Bolezni prebavil (gastroenterologija)       Bolezni ledvic       Hormonske motnje       Inkontinenca       Kako živeti z boleznijo ščitnice - Metuljčica       Kardiologija       Proktologija       Revma       Sladkorna bolezen       Srčno popuščanje    Kirurgija (mapa)       Radiologija       Klinika dr. Fabjana       Urologija       Žilna kirurgija       Estetsko preoblikovanje telesa       Abdominalna kirurgija       Estetska in plastična kirurgija    Manualna terapija, kiropraksa, osteopatija       Manualna medicina - zdravljenje gibalnega sistema    Nevrologija (mapa)       Cerebralna paraliza       Multipla skleroza       Miastenija gravis       Kronična utrujenost    Očesna medicina (mapa)       Optika       Oftalmologija in očesna refraktivna kirurgija    Onkologija (mapa)       Pravna pomoč bolnikom z rakom       Limfom in levkemija       Kako živeti z rakom?    Ortopedija in travmatologija (mapa)       ARTHRON - Sklepne in športne poškodbe       ARTHRON - Zdravstveno svetovanje v športu       Nevrokirurgija       Poškodbe in obolenja kolenskega sklepa       Poškodbe in obolenja ramenskega sklepa in komolca       Zdravljenje obolenj in deformacij stopala       Zlomi v predelu kolka in zapestja    Otorinolaringologija (mapa)       Otorinolaringologija in ustna higiena    Pediatrija (mapa)       Pediatrija       Nedonošenčki       Neonatologija    Prehrana (mapa)       Prehrana in varnost živil    Preventivna medicina (mapa)       Cepljenja       Oksidativni stres       Kajenje       Prehranska dopolnila    Psihiatrija in terapevtska pomoč (mapa)       Demenca       Psihoterapija       Depresija, anksioznost in razpoloženjske motnje       Splošna psihiatrija    Stomatologija (mapa)       Ortodontija - čeljustna in zobna ortopedija       Ustno zdravje in higiena       Maksilofacialna in oralna kirurgija       Zobna protetika       Otroško in mladinsko zobozdravstvo       Endodontija       Parodontologija       Splošna stomatologija    Transplantacijska medicina (mapa)       Darovanje organov    ARHIV - zdravstvo Zdravo življenje in alternativne vede (mapa)    Duhovnost, meditacija in joga    Homeopatija    Medex – zdravi z naravo    Preventivni pregled dojk    Prehrana in kulinarika    Masaža    Feng shui    Zdravilstvo    Prehrana, rekreacija in oblikovanje telesa    ARHIV - alternativa in zdravo življenje Starševstvo in medsebojni odnosi (mapa)    Čustvena inteligenca, komunikacija in odnosi    Enostarševske družine    Obporodno obdobje    Ljubezenski nasveti    Ločitev    Mejna osebnostna motnja    Mejna in narcistična osebnostna motnja - svojci    Mladi, ljubezen in spolnost    Nezvestoba - varanje    Nosečnost    Partnerska in družinska posvetovalnica    Sex v mestu    Starši, učitelji in učenci    Starševski čvek    Starejši so modrejši    Starši in otroci    Vrnitev k sebi    Vrtci in varstvo otrok    Vzgoja otrok in družine    Ženski in Moški čvek    Življenje, ah to življenje Sociala, delo, izobraževanje in pravo (mapa)    Bolni otroci - svetovanje    Delovno pravo in zaposlitev    Iščete delo, delavca?    Motnje hranjenja    Duševno zdravje    Otroci s posebnimi potrebami    Pomoč starejšim in bolnim    Posvojitev otroka in rejništvo    Pravni nasveti    Stres    Varna hiša    V svetu tišine    Zasvojenost in pomoč    Za ženske v stiski    Žalovanje in slovo    Žensko podjetništvo    Arhiv - sociala Dom, tehnika in prosti čas (mapa)    Al' prav se piše ...?    Domače živali in veterina    Glasba, film in fotografija    Gradimo, opremljamo in urejamo dom    Knjižni molji    Nepremičnine    Politični čvek    Računalništvo, telefonija, internet in televizija    Skrinjica idej!    Slovenci po svetu    Vrtičkarstvo, zelišča in urejanje okolice    Arhiv - prosti čas Mali oglasi    Vse za malčke in mamice    Ostali oglasi    Menjave Zavarovanja in finance (mapa)    Financiranje    Računovodstvo    Pokojninsko zavarovanje    Poravnave in odškodnine    Prostovoljna zdravstvena zavarovanja    Zavarovanja Avto.Over.Net: Avtomobilizem (mapa)    Avtomobilizem in F1    Avtomobilska zavarovanja    Pomoč voznikom v prometu Style.Over.Net: Moda, ličenje in nega    Poroka in poročno potovanje    Nega, ličenje in style Travel.Over.Net: Počitnice in potovanja (mapa)    Izleti po Sloveniji    Praktični nasveti in popotovanja    Kam in kako na počitnice O omrežju Over.Net (mapa)    O omrežju Over.Net    Tehnična podpora    Zdravstvo pri nas?    TEST - Testni forum 3 (148)    TEST - Minister za zdravje obvešča       Podforum - TEST    TEST - Testni Forum 2 (153)    TEST - Testni forum 4 (62)    TEST - Testni forum 5 (127)    Varna pot    Estetska dermatologija
Odgovori

na kateri datum se izplačuje denarno nadomestilo za brezposelnost?

Default avatar kofetarcaaaaaa 25 Feb 2009 12:01

Lepo pozdravljeni.

Po prenehanju pogodbe za določen čas, sem se prijavila na zavod za zaposlovanje in dobila odločbo o nadomestilu za brezposelnost. Zanima me, kdaj se izplačuje - za nazaj, npr. marec za februar (od začetka februarja imam status brezposelne osebe) ali za tekoči mesec in na kateri datum?

Hvala in lp

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar 39 25 Feb 2009 12:11

Približno 21. Če pa si vlogo oddala pozno ali pošto prevzela pozno, pa lahko šele okoli 10. drug mesec.

Default avatar kofetarcaaaaaa 25 Feb 2009 12:29

Ja dobila sem jo danes, torej, ta mesec ne bo, bo 10. potem za februar, če prav razumem ne?

Hvala.

Default avatar 39 25 Feb 2009 14:22

Če si jo prevzela danes, to pomeni 21. marca za februar. vem, da je dolgo...

Default avatar toygirl 25 Feb 2009 14:49

39,

ne mešat denarnega nadomestila za brezposelnost, ki ga izplačuje zavod za zaposlovanje in denarne socialne pomoči centra za socialno delo.

Za denarno socialno pomoč, vem, da se izplačuje 21. v mesecu, za denarno nadomestilo za čas brezposelnosti se mi pa zdi, da tam okrog 15. v mesecu.

Kofetarca,

če si odločbo dobila šele danes, bo izplačilo šele marca.

Lp.

Default avatar 39 25 Feb 2009 19:11

Nadomestilo je res okoli 15., socialna pa 21.

Default avatar vesenale 04 Mar 2010 15:41

pzdravleni dne3 . 3 2010 sem dobil odlocbo pa me zanima kdaj se bo izplacevalo.hvala

Default avatar 3DA 05 Mar 2010 07:45

Pozdravljena.Ko sem jaz dobivala denarno nadomestilo(november,december2009 in januar 2010) je bilo nakazano 15. v mesecu za pretkli mesec, približno tako ,kot če bi dobivala plačo.L.p.

Default avatar senada 20 Sep 2011 10:26

zanima me , na zavodu za delo sam iscem sluzbo.. pa su mi dali odlozbo za denarnu socialnu pomoc od 1.9 2011 pa me zanima kad bi bilo nakazilo ???

Default avatar gb 12 Okt 2011 19:38

Na kateri datum se izplačuje denarno nadomestilo za brezposelnost?

Default avatar mokan 22 Nov 2011 11:19

gb napisal:Na kateri datum se izplačuje denarno nadomestilo za brezposelnost?

Default avatar Javna uprava 01 Dec 2011 09:17

Denarno nadomestilo se izplačuje 15. v mesecu za pretekli mesec (primer: priznano den.nadomestilo, ki se izplačuje od 1.11. - 31.1., tako je prvo nakazilo izvedeno 15.12., čeprav tega, da se nakazuje 15. v mesecu za pretekli mesec, na odločbi ni napisanega - vsaj na moji ne).

Bojda to piše v vseh zloženkah - no potem pa jaz najbrž da nisem pismena, ker tega nisem zasledila. In torej, če že pred prijavo nisi dobival plačila za opravljeno delo, kaj potem, saj si lahko še 1 mesec brez...si že tak navajen (tako nekako razumem jaz ta odnos, ko zaposlene na zavodu vprašaš o tem datumu).

Default avatar Vprašanje 04 Dec 2011 12:00

Denarno nadomestilo se izplačuje 15. v mesecu za pretekli mesec (primer: priznano den.nadomestilo, ki se izplačuje od 1.11. - 31.1., tako je prvo nakazilo izvedeno 15.12., čeprav tega, da se nakazuje 15. v mesecu za pretekli mesec, na odločbi ni napisanega - vsaj na moji ne).

Točno tako sem jaz dobila na odločbi. 15.11. nisem dobila nič, se pravi bom 15.12. dobila dvojni znesek? Ker potem pride v poštev samo še 15.1., potem se mi pa že izteče.

Default avatar Anjuška 04 Dec 2011 14:48

Js sem od 1.11. brezposelna in u petek sem dobila odločbo da se bo denar izplačeval 1.11.11 do 31.1. 12 Na zavod sem se prijavila šele 23.11. in tud mene zanima če decembra dobim dvojni znesek? Hvala za odgovor in lp

Default avatar Anjuška 05 Dec 2011 10:55

Sem zvedla da se nakazuje denar za pretekli mesec tk da VPRAŠANJE ti dobiš nakazano decembra, januarja in februarja.

Default avatar Vprašanje 05 Dec 2011 11:21

O super, hvala Anjuška. Sem že mislila klicat, pa vidim, da mi ne bo treba. :) Hvala!

Default avatar Anjuška 05 Dec 2011 13:19

Ni kaj :)

Default avatar igor33 15 Feb 2012 10:08

pozdravljeni! jst sm dobil odločbo za denarno nadomestilo 26.1.2012 na odločbi mi piše,da sm upravičen od 11.12.2011 pa do 10.9.2012 pa me zanima kdaj bom dobil kaj nakazano in ali za en mesec ali dva meseca. hvala za odgovor. l.p. igor

Default avatar [email protected] 13 Apr 2012 16:16

ojla jaz pa sem brezposelen do 29.2 2012 in sem dobil pogodbo in me zanima gdaj bom dobil nadomesilo prijavil pa sem se 23.3 2012 in me sedaj zanima gdaj bom dobil denar kajti pogodbo sem dobil v ponedeljek 9.3 2012 in me zanima prosim za čim hitrejši odogor hvala

Default avatar kosmatinc 29 Maj 2012 20:49

Pozdrav
Zanima me kolk časa traja da ti pošljejo odločbo koliko in kdaj boš dobival nadomestilo?

hvala

Default avatar DasaMG 30 Maj 2012 05:33

Pozdravljeni,

skladno z Zakonom o splošnem upravnem postopku so odločbo dolžni izdati v roku 30 dni. Nakazilo pa izvršijo 15. v mesecu, upoštevajoč pravila, ki se nanašajo na to, če 15. v mesecu ni delovni dan.
Kolikor spremljam prakso odločbo izdajo cca v roku 20 dni. Naj bo tudi v Vašem primeru tako ali pa še bolje.

Pozdrave, Daša Modic Gorjup

Default avatar kosmatinc 30 Maj 2012 15:07

Torej če odločbe ne dobim ta mesec tudi nadomestila nebom dobil naslednji mesec? Prijavil sem se 23.5.

hvala za odgovor.

Default avatar DasaMG 30 Maj 2012 15:43

Če boste dobili odločbo pred 15., boste dobili tudi nadomestilo 15.

Pozdrave, Daša Modic Gorjup

Default avatar kosmatinc 30 Maj 2012 17:34

Najlepša hvala za odgovore.

Default avatar ne-srečna 31 Maj 2012 15:48

pozdravljeni...

očitno imam smolo - vloga za den. nadom. je bila oddana 14.3. ob prijavi na zavod; odločba je prispela 22.5. in danes 31.5. naj bi bilo prvo nakazilo - tudi za nazaj ker je zaostanek...
(obd. priznanja pravic je 11.3. - 10.6.)

in nakazila danes ni :(((

ali ni tole vse skupaj že nezakonito ?

Default avatar gogajaz 31 Maj 2012 16:02

jaz sem dobila odločbo 15.5. in sem tudi upala da bo danes pa ga še ni .......sam mi je kolegica rekla da se nakazilo nakazuje 5 in 15 v mesecu ....zdaj mi pa ni nič več jasno na zavodu so mi rekli konec meseca da naj bi dobila nakazano ....zdaj pa ne vem kdo ma prav kdo ne :(((

Default avatar gogajaz 31 Maj 2012 16:50

evo nakazilo je bilo ne-srečna !!!!!

Default avatar DasaMG 31 Maj 2012 19:49

Pozdravljeni,

svetujem Vam, da vprašate na Zavod, kaj se dogaja. Morda ste dali napačno št. TRR ali je prišlo do česa podobnega.

Vse bo v redu,

Daša Modic Gorjup

Default avatar ne-srečna 31 Maj 2012 22:29

gogajaz napisal:jaz sem dobila odločbo 15.5. in sem tudi upala da bo danes pa ga še ni .......sam mi je kolegica rekla da se nakazilo nakazuje 5 in 15 v mesecu ....zdaj mi pa ni nič več jasno na zavodu so mi rekli konec meseca da naj bi dobila nakazano ....zdaj pa ne vem kdo ma prav kdo ne :(((

Uuh ja, ob 4h ga še ni bilo, ob 6h je prišlo.... čeprav sem izgubila vse upanje, da bi tako pozno popoldan take transakcije še bile ... sem imela misli že v jutrišnjem dnevu, kako bom šla na zavod in kako se mi sesipa vse ... no pa je rešeno - hvala bogu ;-))

Default avatar kosmatinc 01 Jun 2012 10:59

mene pa zanima če bo novi supervarčevalni zakon, ki je prišel v veljavo udaril tudi po nas, ki prejemamo nadomestila?

Na vrh