Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija alergija – pralni praški

alergija – pralni praški

Zanima me kako rešujete problem, če so otroci alergični na pralni prašek? S čim potem perete?

Hvala za vsakršno idejo?

Imam tri otroke in vsi so alergični, najmlajša ima še posebno hudo obliko alergije. Dokazov , da je alergija na pralni prašek , nimamo. Ker pa ima prizadeto kožo in ker je možna preobčutljivost na strupe v pralnih praških , sem tudi pri tem pazljiva.
Perem s tekočimi pralnimi praški (persil, rex) , dam manj praška, kot je predpisano. Pralni stroj ne napolnim do konca in program za izpiranje poženem dvakrat. Zelo agresivna so sredstva za odstranjevanje madežev, zato jih ne uporabljam (razen v nujnih primerih) .

Prav tako je veliko strupenih in agresivnih snovi v raznih čistilih. Zato jaz čistim večkrat samo z vodo in kisom (ki je naravno razkužilo) ,čistilna sredstva pa uporabim čim redkeje.
Mislim , da bi tako (oz.še varčnejše) morali ravnati VSI zaradi odgovornosti za zemljo in kasnejši rod .

Tudi jaz bom vesela kakšnega nasveta glede pranja.

Lep pozdrav Metka

Nasa dojencica sicer ni alergicna na pralni prasek (vsaj ne da bi vedeli), vendar kljub temu zaradi hudega atopicnega dermatitisa uporabljamo bio pralni prasek, ki ga kupujemo v Celovcu, imenuje se Ecover. Je cisto brey vonja. Po nekaj tednih uporabe so mi zaceli klasicni pralni praski (ce sem z njimi recimo oprala kaksen tepih) tako smrdeti, kot bi prisla v kaksno tovarno hudih kemikalij. Da ne govorim o mehcalcih, bljak! Neverjetno, kako smo navajeni na te umetne vonjave, pa se lepo nam disijo, pa se vedno mocnejsih si zelimo…

nova
Uredništvo priporoča

Jaz perem dojenčkove cunjice s tekočim pralnim praškom Frosch, ki ga dobim v Muellerju.

LP

MV, se popolnoma strinjam s tebo! Vse preveč kemikalij spuščamo v naravo. Žal!
LP

Mi tudi nimamo dokazane alergije na pralni prašek, pa vseeno zaradi zelo suhe kože (pri sinu) in raznih rdečih pikic dam zelo malo praška (tekočega), 2x izpiram, potem pa še bodije in žabice operem pod tekočo vodo in ožamem.
Lp, Sara:)

Ecover imajo tudi v Kalčku.

Ecover imajo tudi v Kalčku.[/quote]

Imajo ga tudi v Mercatorju v Šiški.

S pralnimi kroglicami ne spuščate nobenih kemikalij v podatalnico in tako ne onesnažujete okolja. Ozračje naše zemlje postaja katastrofalno, zemljo bomo počasi izčrpali, ponekad že primanjkuje pitne vode, čas je da se začnemo zavedati kaj pravzaprav počnemo s to našo zemljo. Mi bomo preživeli, kaj pa naši otroci, vnuki?

Pralne krogle so super, ne povzročajo nobenih alergij, dobro operejo, res pa je, da ne boste imele dišečega perila, samo meni že perilo z navadnim praškom oprano smrdi po umetnem. Lahko dodate kakšno kapljico eteričnega olja.

Jaz imam doma nekaj, kar nikoli več ne dam od sebe! magnetne pralne krogle…super so….za vedno…imajo jih na spletni strani http://www.poglejinimej.si če koga zanima pa naj si več tam prebere-tudi vsi ki jih imajo so zelo navdušeni

Pozdravljena ekogirl!

Ne boš vrjela, sem jih ravno včeraj naročila 🙂
Sem pa vesela pozitivnih izkušenj, ker sm malo skeptična okoli takih stvari! Sicer jih ima že moja soseda, pa je z njimi zelo zadovoljna-pravi da praška skoraj ne rabi več. Je to res? kakšne so tvoje izkušnje?

Lep dan
MM

pa kaj niso to te ki uničujejo pralne stroje? matr če dam to v pralni stroj, se bo soseda najbrž kar pred moja vrata utaborila, ker jo bo motilo.

Pozdravljeni,

moj mali sinek ima 5 tednov in po obrazu in prsih ima rdeče pikice in rdečino in zelo suho kožo. Po telesu (nogice, rokice) pa nima izpuščajev. Sumim, da je alergičen na prašek. Kako se je pri vas kazala alergija na prašek?

Moj sin je dobil rdeče flekce po obrazu in telesu, ki so ga srbeli.

Če si prav razlagam te rdeče pikice so lahko tudi od vročine. Moj jih predvsem poleti dobi takšne drobne in “goste” pikice po telesu, če mu je prevroče.

Težko je kar na pamet rečt, če so od praška, vseeno pa poskusi oprati en stroj brez praška, da vidiš kako bo.

Imajo pa akcijo dveh pralnih kroglic http://www.priskrbi.si/pralna-krogla-set.html , če se odločiš za njo. Jaz jo imam in sinu se je koža zelo popravila. Težave imamo samo še poleti, ko je zelo vroče.

niabokal…no superca, res si vložila denar v pravo stvar!

ju3…ne vem kaj je z uničevanjem strojev pri ostalih, te so nove in nikjer nimajo takih, ker imajo patent in obstajajo manj kot letov svetu, pri nas pa par dni!! imajo miljon priporočil…

pa če malo pomisliš ne more ropotat, če so magnetne, KER SE PRILEPIJO NA STROJ!!!!

sicer pa imaš na spletni strani, kjer to prodajajo vse napisano, zakaj bi jaz tukaj razlagala….

orix jaz sem si naročila magnetne, ki imajo doživljensko garancijo in sem zadovolna, zelo.ker se mi zdi brez pomensko kupovat nekaj kar ima življensko dobo tri leta za isti denar.
če ti kaj pomaga jih imajo na [www.poglejinimej.si]

Hej, hej!
Tudi jaz imam otroke, ki imajo alergijo. In tudi jaz sem si kupila pralne krogle, čeprav se mi je to najprej zdelo golo nategovanje (se opravičujem izrazu). Saj mi drugega tako ni preostalo, če ne bi preizkusila, ne bi naredila vse, da pomagam mojim otrokom. No, pa sem si naročila te magnetne, z doživljensko garancijo, ki so zdaj tako zelo in, 3/4 mojih sodelavk jih ima, pa moram reči, da sem zelo zadovoljna! operejo vse tisto, kar opere prašek, trdovratne madeže pa prej našpricam, pa gre potem večina stranstran.
Zanima pa me, ali kdo ve za kakšno različico eko odstranjevanje trdovratnih madežev,pa da dela, ker tisto iz kalčka mi ni všeč, ker ne gre stran skoraj nič!? Prosim za nasvet
Hvala in lp
maja

Punce, jaz sem pa razočarana nad pralnimi kroglami. NIč ne operejo, preverjeno in testirano tudi v potrošniški oddaji na slo 1, sama jih uporabljam pol leta – nič. V Nemčiji testirali tudi pralne oreške – res metanje denarja stran (pa sem jih tudi kupila). Frosch, Persil sensitiv – da.
Tekoči detergenti bolj obremenjujejo okolje kot praški.

New Report

Close