Hormonske motnje

Imate težave s ščitnico? Morda težave z nepravilnim delovanjem žlez, nadledvičnih žlez, jajčnikov...? Zastavite vprašanje, ali preberite že objavljene strokovne odgovore. asist. dr. Katja Zaletel, dr. med., KC, Klinika za nuklearno medicino

Moderatorji:
Edi P
doc.dr. Edvard Pirnat,
dr. med., spec. internist 
NOVA TEMA Izberi forum
X
Zdravstvene posvetovalnice    Darovanje organov    Dermatologija    Družinska medicina (mapa)       Družinska medicina       ED - želiva si spolnosti       Prva pomoč       Urgenca    Farmacija (mapa)       Zdravila in zakonodaja       Farmacevt svetuje    Fizioterapija (mapa)       Elektromagnetna terapija       ARTHRON - fizioterapija       Fizioterapija in masaže    Genetska posvetovalnica    Ginekologija in porodništvo (mapa)       ABC ginekologije in porodništva       Bioidentični hormoni       Darovanje spolnih celic       Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb       Fetalna kardiologija       Klimakterij       Matične celice       Kontracepcija       Neplodnost    Hujšanje    Interna medicina (mapa)       Alergije       Astma in druge pljučne bolezni       Bolečine v križu       Bolezni prebavil (gastroenterologija)       Bolezni ledvic       Hormonske motnje       Inkontinenca       Kako živeti z boleznijo ščitnice - Metuljčica       Kardiologija       Proktologija       Revma       Sladkorna bolezen       Srčno popuščanje    Kirurgija (mapa)       Radiologija       Klinika dr. Fabjana       Urologija       Žilna kirurgija       Estetsko preoblikovanje telesa       Abdominalna kirurgija       Estetska in plastična kirurgija    Manualna medicina - zdravljenje gibalnega sistema    Nevrologija (mapa)       Multipla skleroza       Kronična utrujenost    Onkologija (mapa)       Pravna pomoč bolnikom z rakom       Limfom in levkemija       Kako živeti z rakom?    Optika    Ortopedija in travmatologija (mapa)       ARTHRON - Sklepne in športne poškodbe       ARTHRON - Zdravstveno svetovanje v športu       Nevrokirurgija       Ortopedija       Zdravljenje obolenj in deformacij stopala    Otorinolaringologija in ustna higiena    Pediatrija (mapa)       Pediatrija       Neonatologija    Prehrana in varnost živil    Preventivna medicina (mapa)       Cepljenja       Oksidativni stres       Kajenje    Psihiatrija in terapevtska pomoč (mapa)       Demenca       Depresija, anksioznost in razpoloženjske motnje       Psihoterapija       Psihiatrija    Stomatologija (mapa)       Ortodontija - čeljustna in zobna ortopedija       Ustno zdravje in higiena       Maksilofacialna in oralna kirurgija       Zobna protetika       Otroško in mladinsko zobozdravstvo       Endodontija       Parodontologija       Splošna stomatologija    ARHIV - zdravstvo Zdravo življenje in alternativne vede (mapa)    Duhovnost, meditacija in joga    Homeopatija    Medex – zdravi z naravo    Preventivni pregled dojk    Prehrana in kulinarika    Masaža    Zdravilstvo    Prehrana, rekreacija in oblikovanje telesa    ARHIV - alternativa in zdravo življenje Starševstvo in medsebojni odnosi (mapa)    Čustvena inteligenca, komunikacija in odnosi    Enostarševske družine    Obporodno obdobje    Ljubezenski nasveti    Ločitev, nezvestoba in varanje    Mejna osebnostna motnja    Mejna in narcistična osebnostna motnja - svojci    Mladi, ljubezen in spolnost    Nosečnost    Partnerska in družinska posvetovalnica    Sex v mestu    Starši, učitelji in učenci    Starševski čvek    Starejši so modrejši    Starši in otroci    Vrnitev k sebi    Vrtci in varstvo otrok    Vzgoja otrok in družine    Ženski in Moški čvek    Življenje, ah to življenje Sociala, delo, izobraževanje in pravo (mapa)    Bolni otroci - svetovanje    Delovno pravo in zaposlitev    Iščete delo, delavca?    Motnje hranjenja    Duševno zdravje    Otroci s posebnimi potrebami    Pomoč starejšim in bolnim    Posvojitev otroka in rejništvo    Pravni nasveti    Stres    Varna hiša    V svetu tišine    Zasvojenost in pomoč    Za ženske v stiski    Žalovanje in slovo    Žensko podjetništvo    Arhiv - sociala Dom, tehnika in prosti čas (mapa)    Al' prav se piše ...?    Domače živali in veterina    Glasba, film in fotografija    Gradimo, opremljamo in urejamo dom    Knjižni molji    Nepremičnine    Politični čvek    Računalništvo, telefonija, internet in televizija    Skrinjica idej!    Slovenci po svetu    Vrtičkarstvo, zelišča in urejanje okolice    Arhiv - prosti čas Mali oglasi    Vse za malčke in mamice    Ostali oglasi    Menjave Zavarovanja in finance (mapa)    Financiranje    Računovodstvo    Pokojninsko zavarovanje    Poravnave in odškodnine    Prostovoljna zdravstvena zavarovanja    Zavarovanja Avto.Over.Net: Avtomobilizem (mapa)    Avtomobilizem in F1    Avtomobilska zavarovanja    Pomoč voznikom v prometu Style.Over.Net: Moda, ličenje in nega    Poroka in poročno potovanje    Nega, ličenje in style Travel.Over.Net: Počitnice in potovanja (mapa)    Izleti po Sloveniji    Praktični nasveti in popotovanja    Kam in kako na počitnice O omrežju Over.Net (mapa)    O omrežju Over.Net    Tehnična podpora    Zdravstvo pri nas?    TEST - Testni forum 3 (148)    TEST - Minister za zdravje obvešča       Podforum - TEST    TEST - Testni Forum 2 (153)    TEST - Testni forum 4 (62)    TEST - Testni forum 5 (127)    Varna pot    Estetska dermatologija
Odgovori

Rdečica na obrazu

Default avatar Anja-Janina 24 Jan 2011 13:14

Pozdravljeni,

prosim za odgovor. Že nekaj mesecev se mi pojavlja rdečica po nosu in okrog njega, po bradi in vse višje gre, sedaj tudi vse pogosteje. Tedaj čutim tudi odrevenelost v spodnji ustnici in licih, zatečenost v nosu ter pritisk, tudi v predelu med očmi. Krvni tlak imam nizek, to ne more biti vzrok, prav tako ne alkohol ali hrana. Istočasno ko se mi pojavi ta rdečica, mi pogosto razbija srce. Stara sem 51 let. Kaj bi to lahko bilo? Bojim se možganske kapi ali infarkta.

Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav,

Anja-Janina

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo

Spoštovani!

Žal niste navedli ali se rdečica pojavi samo občasno za krajši čas, ali je prisotna trajno? Sicer rdečica nosu in obraza lahko nastane zaradi različnih vzrokov. Lahko gre za neravnovesje avtonomnega živčevja, lahko za različne oblike alergij, vpliv prehrane in posebej alkohola, vnetne spremembe na koži....Priporočam obisk pri izbranem zdravniku, ki si bo spremembe natančno ogledal in opredelil stanje.

Lp

Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Default avatar Anja_Janina 28 Jan 2011 11:47

Spoštovani!

Hvala za vaš odgovor. Rdečica se mi pojavi pa spet izgine večkrat dnevno, zadnje čase pa je vse bolj prisotna. Ne gre za težave s kožo, pojav čutim kot pritisk in oteženo dihanje. Ali bi lahko bilo od preutrujenosti?

Lep pozdrav, Anja-Janina

Spoštovani!

Rdečica obraza verjetno ni posledica utrujenosti, lahko pa sta morda lahko posledica utrujenosti pritisk in občutek oteženega dihanja. Vsekakor priporočam obisk pri izbranem zdravniku družinske medicine.

Lp

Default avatar Ružica 23 Jul 2011 16:57

Pozdravljeni,
stara sem 42 let in se mi rdečica pojavlja vse pogosteje in sicer izgleda, kakor da mi je nerodno oz. sem v zadregi. V bistvu gre za problem, ker se že v naprej bojim pojava, pride do le-tega. Prisotna je vznemirjenost in povišan utrip. Čeprav moram priznati, da mi ni nerodno ali sram, ampak enostavno me kaj preseneti in v trenutku se ustrašim, da se pojavi rdečica. In takrat se res.
Zadeva je moteča, saj se najraje ne odpravljam v javno izpostavljenost. Mogoče je kakšna povezava s pritiskom, utripom, hormonske motnje? Rada bi našla vzrok in odpravila pojav.

LP

Spoštovani!

Rdečica na obrazu, ki se pojavlja občasno je najpogosteje posledica neravnovesja avtonomnega živčevja, lahko pa dodatno tudi hormonskih sprememb. Niste navedli ali imate reden menstruali ciklus, kakšna je vaša telesna težain višina in ali prejemate kakršnokoli terapijo?

Lp

Default avatar Ružica 28 Jul 2011 12:12

Pozdrav,
se zahvaljujem za odgovor in željena nadaljna pojasnila.
menstrualni ciklus mi v zadnjih letih zaostaja za kakšen dan, glede na leta v mladosti je dosti šibkejši. prej je trajal 6 dni, sedaj le 3 dni. Ginekolog pravi, da to niso znaki mene. Tablet nimam nobenih, tudi zaščitnih ne.
Teža pa se je tudi povačala za 8kg v zadnjih npr.6 letih, med delom sedim in imam 75 kg. Visoka sem 168 cm.
Pred kakšnimi 3 leti sem sama dala z UZ pregledat vrat in je bilo ugotovljeno, da imam na ščitnici neko bulico veliko 13mm x 6mm. baje ni nevarna, čeprav pregledov dodatnih glede tega nisem imela. je pa izvide pogledat otorinolaringolog.

Hvaležna bi vam bila za dodatna pojasnila.
LP

Spoštovani!

Glede na to,da imate reden menstrualni ciklus,hormonske motnje niso vzrok za pojav rdečice na obrazu. Najverjetneje gre za neravnovesje avtonomnega živčevja. Vsekakor bi bilo koristno nekoliko znižati telesno težo. Spremembo na ščitnici je koristno slediti z UZ enkrat na leto do dve.

Lp

Default avatar gassper007 14 Nov 2011 21:28

zdravo. imam težave nekim kožnim obolenjem. že nekaj let se mi na vsakih nekaj tednov na obeh straneh ob nosu, pojavi nedeločena oblika, približno cm velika rdečiča, žarišče. izgine mi po nekaj dneh zaradi tega ker se mazanjaz predlaganim antibiotičnim mazilom betrion. po tem koža na tem mestu v luskah postaja rumene ali bele barve, ko ta koža odpade, pa je vse popolnoma okej, vendar se kamlu spet pojavi rdečina... prej sem poskušal tudi z bepantholom in podobno, ampak je bila rdečina zaradi tega samo še bolj močna. kaj bi lahko bil razlog, in kako se težave znebim za dalj časa? hvala! G.

Spoštovani!

Glede na to, da antibiotično mazilo betrion odpravi težave, gre verjetno za ponavlajočo bakterijsko vnetje kože. Priporočam obisk pri dermatologu.

LP

Default avatar prevarana 02 Dec 2011 16:30

Čudno. Mene so pošiljali k dermatologu zaradi rdečice na obrazu. Ko sem prišla slučajno v ambulanto za pregled ščitnice, pa me je zdravnica prvo vprašala, če sem imela kdaj probleme z rdečo kožo na obrazu. Seveda sem imela te probleme. Šele tedaj sem zvedela, da je to od premajhnega delovanja ščitnice.

Stran 1 od 1
Na vrh