Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje bromergon in prolaktinom

bromergon in prolaktinom

Pozdrav,

Imam tumor hipofize – prolaktinom in zaradi tega ne morem zanositi. v bolnišnici pa je čakalna doba uhuhu. naročili so me na oddelku za zdravljenje neplodnosti in sicer septembra. Že več kot eno leto nimam menstruacije in sem že čisto obupana. Bi šla samoplačniško, pa ne vem, kam.
pred leti sem imela zvišan prolaktin (sedaj pa nimam pojma), sedaj pa ne vem, kam bi lahko šla na hormonske teste. ali naj grem k osebnemu zdarvniku, da me naroči, ali naj počakam do septembra? kako dolgo pa se čaka? ali pa da mi vsaj Bromergon napiše (s tem sem se takrat zdravila).
imam zelo suho kožo in lasje mi izpadajo, pa iz zelo gostih sem v nekaj letih dobila zelo tanke, redke…imunski sistem imam zelo slab. sklepam, da je to od hormonov.
kako pa je z operacijo tumorja?

Spoštovani!

Glede na to, da imate tumor hipofize-prolaktinom je potrebno, da se kontrolirate pri endokrinologu. Ta vam bo predpisal ustrezno zdravljenje in vam tudi svetoval glede možnosti morebitne zanositve. Prolaktinome sicer zdravimo z zdravili agonisti dopamina (Bromergon, norprolac) in analogi somatostatina. Zdravljenje je navadno uspešno, tako, da se za operativni poseg pri prolaktinomih odločajo izjemno redko. Priporočam obisk pri izbranem zdravniku družinske medicine in napotitev k endokrinologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni!

Imam povišan prolaktin in zaradi tega neredne menstrualne cikle in s tem tudi odsotne ovulacije. Trenutno jemljem tablete Bromergon. Ali lahko med časom jemanja tablet Bromergom zanosim? Namreč ginekolog mi ni nič omenil, da naj počakam na zanositev dokler jemljem tablete Bromergon. Zdaj me namreč skrbi, da sem v tem času zanosila. Kaj lahko tablete Bromergon škodijo plodu?

Zanima me še zakaj se pri povišanemu prolaktinu težko zanosi, če pa ženska kljub povišanemu prolaktinu ima redne menstruacije in ovulacije, ne more zanositi?

Hvala za odgovor!

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Ob jemanju Bromergona lahko zanosite, ker Bromergon ni kontracepcijsko sredstvo. Načeloma je potrebno v nosečnosti z jemanjem Bromergona, ker varnost uporabe med nosečnostjo ni bila potrejena s kliničnimi raziskavami. Glede jemanja Bromergona v nosečnosti se posvetujte z zdravnikom, ki vam je zdravilo predpisal.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Vsem uporabnikom Bromergona:

Veliko nas je bilo zaradi prolaktinoma hipofize primoranih jemati Bromergon. Stranski učinki (bruhanje, slabost, omotičnost …) so nam vsem dobro poznani. Sama sem med 21. in 24. letom večkrat kakšen dan preživela ob lavorju za bruhanje in potem v postelji.

Na mojo “srečo” sem po Sloveniji zamenjala 5 endokrinologov. Zadnji med njimi, ki je še danes moj endokrinolog, mi je zdravila Bromergon ukinil in to pospremil z besedami, da bi on takšna zdravila predpisal le 100 kilogramskemu moškemu.

Sedaj jemljem nova zdravila CABEROLINE TEVA. brez slabosti, brez bruhanja, brez otopelosti, redne menstruacije, uravnan prolaktin (začela sem z vrednostjo 125). Zame skratka novo življenje. Če vam bromergon ne ustreza, poskusite z drugimi tabletami. Če bi sama prej vedela za kaj takšnega …

Srečno!

Spoštovani!

Hvala za informacije.
LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog
Objava čaka odobritev

New Report

Close