Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Medrol, hidrokortizon in izguba menstruacije

Medrol, hidrokortizon in izguba menstruacije

Pozdravljeni,

sredi junija sem IM dobila Depo Medrol 120 mg, ki je izvenel nekako po enem mesecu, med operativnim posegom v začetku avgusta pa sem še IV prejela hidrokortizon po Laphardovi shemi (kaj bi to pomenilo?). Zadnjo menstruacijo sem imela 5.7., prej pa sem jo imela skozi redno, le da je nihala od 21 – 35 dni. Malo me skrbi, da nisem zaradi prejetih zdravil kar padla v meno, imam 50 let, kaj lahko pričakujem glede menstruacije? Se mi bo povrnila, bi morala do ginekologa?

Lep pozdrav.

Spoštovani!

Kortikosteroidni hormoni lahko vplivajo na menstrualni ciklus. Prioročam počakati ciklus ali dva, da se ciklus uredi.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni.
Od zacetka septembra zaradi adrenalne insuficience jemljem hidrokortizon, povprecno 10mg na dan,ceprav bi ga po zdravnikovih navodilih morala 20mg. Ze zadnji dve mestruaciji sem imela zelo kratki, sedaj pa mi zamuja ze vec kot 14 dni. Vse zivljenje sem imela redne menstruacije, na 26 dni (+/- 1 dan ali 2), stara pa sem 31 let.
Zanima me, kaj lahko pricakujem, ali je to pac posledica jemanja hidrokortizona?
Hvala za odgovor!

Spoštovani,

hidrokortizon lahko vpliva na menstrualni ciklus, vendar tega navadno pri manjših odmerkih ne opažamo. Če se ciklus ne bo uredil priporočam posvet z ginekologom.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog
Objava čaka odobritev

New Report

Close