Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? fiksni zobni aparat za odrasle

fiksni zobni aparat za odrasle

Sprašujem v imenu sodelavca. Ima fiksni aparat zgoraj, za katerega je plačal 550 eurov. Mislil je , da je to fiksna cena, zdaj pa je že dvakrat doplačal odpadle zvezdice, pred tremi meseci 2 zvezdici in menjava žice 160 eurov, danes 1 zvezdica in menjava žice 120 eurov. Ker je fant mlad in zaposlen preko agencije, se boji, da tega finančno ne bo zmogel, pa tudi pričakoval ni teh doplačil.Prosim, če ima kdo izkušnje s tem, naj pove ali je tako vsepovsod,saj mu tega ni prej nihče povedal.
Hvala za kakršnokoli mnenje.

Glede na ceno bi rekla, da je normalno. En lok sicer stane krepko čez tisoč evrov (no, odvisno tudi od ortodonta), vendar imaš s tem pokrite tudi vse preglede.

Meni je zvezdico, ki mi je odpadla, ponovno nalepila nazaj brez kakršnega koli doplačevanja. Drugače pa se žice res doplačujejo, s tem da jaz nikoli nisem plačala 160 e za eno žičko- to je resnično oderuštvo.
Nazadnje sem plačala 100 evrov, ampak ta je bila neka specialna, drugače pa so bile vse ostale žičke pod 100 evrov oz. nekje okrog 60 e.
Bi bilo dobro, da zamenja ortodonta. Predpostavljam, da hodi k ortodontu v LJubljani.

nova
Uredništvo priporoča

Javljam se iz tujine in imam ravno pred sabo ponudbo mojega ortodonta. Vceraj sem bila na pregledu in danes sem ze dobila pismo z mojim stanjem in celotnim nacrtom za vsa dela, ki so potrebna in z natancnim financnim nacrtom. TO JE NORMALNO, DA ZAHTEVAS PREDEN SE KAKRSNOKOLI DELO ZACNE ! In tudi pri nas se bodo morali nauciti oz. ljudje zahtevati preden zacnejo z delom.

Tarin, hodi k ortodontu v NM.

Koliko pa znaša predračun? Bi rada videla razlike v ceni v Slo. in tujini.

Njegova napaka, da se ni pozanimal. In krivda ortodonta, da mu ni povedal.

Meni je rekel ortodont, da se žičke ponavadi menjajo 3-4x, vendar jih je meni zamenjal samo dvakrat. Vsakič je bila cena 170€. Vsako popravilo aparata se ravno tako zaračuna. Snemanje aparata pa je poleg vsega mene prišlo še 700€, tako da mora računat še na ta znesek (oz. ustrezno manjši, če ga ima samo na eni čeljusti).

**************************************** (__/) (='.'=) (")_(")

A tudi snemanje aparata se plača? To pa prvič slišim.

Montaža in snemanje fiksnega aparata sta najdražji del celotne terapije.
Sicer pa je tud menjava žičk zelo odvisna od stanja zob. Jaz sem imela kar precej krive zobe, zato mi je žičke menjal že sigurno 5x v 8 mesecih. Gre od vedno tanjše, proti debeljši žici. Aja, jaz plačujem cca. 108 evrov za obe čeljusti. Torej ena žička okrog 55 evrov.

A tudi snemanje aparata se plača? To pa prvič slišim.[/quote]

Ja, jaz sem dvoletno terapijo plačala vnaprej, se pravi enkraten znesek, plus snemanje aparata, ki naj bi pri mojem ortodontu prišlo 300 evrov. Komaj čakam.

frankensteinova žena, smem vprašati koliko te je stala celotna terapija? Si imela bele ali navadne zvezdice? In pa če ni skrivnost kam si hodila… Me zanima malo primerjava cen.

Hodim v Podvin k dr. Mezgu. Spredaj imam bele zvezdice, imam aparat zgoraj in spodaj, in to je prišlo z vsemi pregledi vred 2700, potem pa še snemanje zaračuna posebej. Sem pa šele na pol poti :(. Borbam, borbam, imam kar precej problemov.
Imam kar zahtevno situacijo, spodnjo žičko mi zamenja praktično na vsakem pregledu.

frankensteinova žena, kar vztrajaj, se splača in Mezeg je res dober ortodont. Meni so vsi govorili, da se moje situacije ne da dobro porihtat, no njemu je pa uspelo. Aparat sem nosila več kot dve leti, zdaj sem pa že tri leta brez in ti povem, da je bilo vredno vsake bolečine in vsakega evra, oz. takrat še tolarja 🙂

h1, lepa spodbuda. Ja, saj sem najprej šla nekam drugam, pa so me napotili k njemu, da se skoraj ne upajo lotiti.
Zdaj itak ni več poti nazaj :). Imam pa stalno nekaj ožuljeno, sploh prvih nekaj mesecev sem imela kar precej hude razjede, zdaj “samo” še občasno. Nisem si pa mislila, da bo tako hudo, ker večina ljudi pravi, da je kriza na začetku – no, meni se zdi, da je kriza non stop z vmesnimi odmori 🙂 Naslednje poletje bom pa taglavna, itak! Po mojem me bo krč v usta, k se bom stalno smehljala.

Še to me zanima: ti zdaj zobje ostajajo na mestu ali so se kaj premaknili? Nosiš snemni aparat za čez noč? Mene skrbi, da se bodo potem spet razsejali po svoje, ker so se mi pred aparatom prednji zobje v nekaj letih vidno premaknili naprej.

Ja, jaz tud pravim, da dobro, da prej nisem vedela vsega, kako bom nosila aparat:))) Pa dobro da je bil aparat fiksni in ne snemni, ker drugače bi jih vmes že pošteno fasal, tako pa nimaš kaj. Ampak zdaj se tega komaj spomnim. Vem da sem ves čas lepila tisti vosek na vse možne konce po ustih, pa sem vseeno mela ranice.

Zobje se zdaj nič ne premikajo, nič se ne pozna od zvezdic, tudi snemnega aparat mi ni treba nositi, samo za spodnjimi zobmi spredaj imam eno žičko. Mene je tudi to skrbelo, ker jih kar nekaj poznam, ki so se jim zobje potem začeli nazaj premikat, še posebej takim, ki so nosili snemni aparat.

Mene pa zanima koliko ste stare, je pri 30-ih že pozno?

Ne, pri 30tih ni prepozno, jaz sem si dala porihtati pri cca 32 ali 33 in sem nosila le 1,5 leta, sedaj imam zadaj za zobmi prilepljeni žički, ki držita zobe na mestu. Se mi pa zdi, da so se malenkost (v cca 2 letih) vseeno premaknili, ampak lahko da se motim.

Mene je vse skupaj prišlo cca 2600 EUR, mi je pa na začetku dala med. sestra okvirni izračun vseh stroškov in povedala, da se loki menjajo po potrebi, po oceni je to 2 ali 3x. Veliki stroški so torej: namestitiev aparata, menjava lokov (pri meni je bilo to tedaj še v tolarjih 50.000 SIT za en lok) in demontaža. Stroškov je bilo manj, kot je rekla, da jih bo. Sem pa tudi z rezultatom močno zadovoljna.

Ne nikakor ni pozno. Dokler maš še kaj zob za prestavit, lahko nosiš aparat 🙂 Jaz sem bila že čez 30, ko sem začela.

Jaz sem pa že skoraj 40. Starostne omejitve pravzaprav ni, pri 30 definitivno nisi pozna. Pri meni pravzaprav pri 30 situacija sploh še ni bila tako grozna.

h1, 35ka, vaju tista ploščica oz. žička na zobeh kaj moti?

Živjo! Tudi jaz sem ena tistih, ki nosi “železnino” v ustih. Imam 36 let. Tudi jaz hodim k dr. Mezgu in so mi rekli, češ da me bo aparat motil samo kakšen mesec. Pa težke muke trpim že pol leta… In bo menda treba zdržati še leto in pol… Kako dolgo ste ga nosile ve? In kako ste zadovoljne z dr. Mezgom? Saj je strokovnjak, ampak drugače je pa res “medved”, ko lomasti po ustih, se vam ne zdi? Ampak upam, da bom potem res zadovoljna z zobmi… SE mi bo ves čas samo smejalo:).

New Report

Close