Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? Zobna prha

Zobna prha

Ali ima kdo izkušnje z zobno prho?Zanima me predvsem katero znamko uporabljat? Ali pomaga proti razvoju parodontalne bolezn?
Hvala

Zobne prhe uporabljam že 20 let. Nedvomno je koristna in dejansko pomaga ohraniti zdrave dlesni in zobe. Začela sem z Iskrino prho, ki je bila daleč najbolj kvalitetna in ji danes nobena druga firma ne seže do kolen. Pogojno dobra je tudi Rowenta. Če imaš možnost, naj ti prodajalec ob nakupu demonstrira moč vodnega curka. Če je ta slab, je sploh škoda, da kupuješ tako prho, saj ti bodo vsi koščki hrane in obloge ostali med zobmi.
Sploh moraš pa sama prit do kriterijev, kaj je dobro in kaj ne. Vse to pa dobiš s prakso, kajne? Torej veselo v nakup, pa kar bo, pač bo.

jaz bi se najprej posvetovala z zobozdravnikom… imam začetno obliko paradontoze, neko sklenino ki se obrablja al kaj že in posledično striktno prepoved uporabe zobne prhe…

nova
Uredništvo priporoča

mislim, da je najbolj učinkovita ravno proti paradontozi. če se ta še ni začela, ker krepi dlesni, da so bolj čvrste. če pa če imate paradontozo se pa raje posvetujte z zobozdravnikom. mi imamo braunovo. važno je, da se nastavi jakost prhe na veliko stopenj, ker moj mož uporablja na 3, ki je zame kot dež, jaz pa na 7, skoraj na ful.

Zobno prho so mi odsvetovali 3 zobozdravniki. Baje, da bolj kot ne škoduje zobem oz. dlesnim. Priporočali so mi zobno nitko.
Mi jo sicer imamo doma, uporablja jo mož, ki je z njo zadovoljen. Vprašaj še na forumu stomatologija.

ma pri teh zobozdravnikih tud ne veš…
večina se jih nad električnimi krtačkami in zobnimi prhami zgraža

Meni jo je zobozdravnica priporočala, zdaj pa vedi… Jo že kar dolgo uporabljam in nimam nobenih težav.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

TUdi jaz imam paradondtozo. Bila na treh operacija in mi je ravno Paradontologinja svetovala da naj uporabljam zobno prho in sonic krtačko. Ker sem krtačko že imela sem si nabavila še prho. Imam jo od oral-b. Zelo močna im je super.
lp

evo takšni imam
lp

Pri uporabi zobne prhe moramo paziti, da curek usmerimo tako, da ne odmikamo dlesni, drugače je pa v redu. Moč curka mora biti pa čimmanjša za medzobne prostore. Dlesni masiramo tako, da rahlo usmerimo curek od dlesni proti zobem. V tem je vsa umetnost.

Za dejansko higieno ust in zob brez prhe ne gre. Nitke so dobre pri otrocih, ki še nimajo plomb. Ko so enkrat plombe v ustih se nitke zaradi njih samo cefrajo, če spšloh prideš z njimi med dva zoba. Zobna prha je tu nenadomestljiva in prepreči marsikatero vnetje obzobnega tkiva zaradi delcev hrane ki zaidejo med zob in dlesni.

Seveda je pa prho treba pravilno uporabljat. Ne sme se je usmerjat naravnost med zob in dlesni saj bo hitro prišlo do krvavitve. Če kaj zaide med zob in dlesen, kar praviloma pripelje do vnetja, ki ga je že marsikdo po nepotrebnem plačal kar s puljenjem zoba, čeprav je bil vzrok v zaostalih delcih hrane, je treba to spraviti ven z blažjim stranskim curkom ne pa z močnim direktnim. V pol ure potem otekline ni več in zob zaradi morebitne napačne diagnoze ali zobarjeve malomarnosti je rešen.

Sicer se zobno prho usmerja le med zobe, torej tja kjer naj očisti to, kar ščetka ne more, ne pa pod dlesni ipd.

Krtačenje jezika s ščetko in zobna prha sta temelj zdrave ustne votline. Žal se mnogi tega ne zavedajo in obdarjajo bližnje z ustnim zadahom, ki te vrže v trans, sebe pa z nenehnim virom okužb.

Tole je najbolj prodajana, vsaj kolikor je meni znano, zobna prha http://www.dentalstudio.si/Izdelek/zobna-prha-wp100e-1671451.aspx,

Imam jo tudi sam in kot mi pravi zobozdravnik imam dlesni zdrave tudi v medzobnih prostorih in niti sledu o paradentozi.

Priporočam,

Slavko.

Tudi jaz sem kupil zobno prho znamke Waterpik in sem res zadovoljen z nakupom.

Priporočam, ne bo vam žal.

Zobna prha je edina ki lahko očisti medzobne prostore kot je treba. Mini delci hrane ostanejo tudi po zobni nitki.
Meni se zdi perfektna.

New Report

Close