Zdravstvo pri nas?

Prostor za pogovor o zdravstvu v Sloveniji. Pohvale, pritožbe, pripombe, predlogi in pobude.

NOVA TEMA Izberi forum
X
Zdravstvene posvetovalnice    Darovanje organov    Dermatologija    Družinska medicina (mapa)       Družinska medicina       ED - želiva si spolnosti       Prva pomoč       Urgenca    Farmacija (mapa)       Zdravila in zakonodaja       Farmacevt svetuje    Fizioterapija (mapa)       Elektromagnetna terapija       ARTHRON - fizioterapija       Fizioterapija in masaže    Genetska posvetovalnica    Ginekologija in porodništvo (mapa)       ABC ginekologije in porodništva       Bioidentični hormoni       Darovanje spolnih celic       Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb       Fetalna kardiologija       Klimakterij       Matične celice       Kontracepcija       Neplodnost    Hujšanje    Interna medicina (mapa)       Alergije       Astma in druge pljučne bolezni       Bolečine v križu       Bolezni prebavil (gastroenterologija)       Bolezni ledvic       Hormonske motnje       Inkontinenca       Kako živeti z boleznijo ščitnice - Metuljčica       Kardiologija       Proktologija       Revma       Sladkorna bolezen       Srčno popuščanje    Kirurgija (mapa)       Radiologija       Klinika dr. Fabjana       Urologija       Žilna kirurgija       Estetsko preoblikovanje telesa       Abdominalna kirurgija       Estetska in plastična kirurgija    Manualna medicina - zdravljenje gibalnega sistema    Nevrologija (mapa)       Multipla skleroza       Kronična utrujenost    Onkologija (mapa)       Pravna pomoč bolnikom z rakom       Limfom in levkemija       Kako živeti z rakom?    Optika    Ortopedija in travmatologija (mapa)       ARTHRON - Sklepne in športne poškodbe       ARTHRON - Zdravstveno svetovanje v športu       Nevrokirurgija       Ortopedija       Zdravljenje obolenj in deformacij stopala    Otorinolaringologija in ustna higiena    Pediatrija (mapa)       Pediatrija       Neonatologija    Prehrana in varnost živil    Preventivna medicina (mapa)       Cepljenja       Oksidativni stres       Kajenje    Psihiatrija in terapevtska pomoč (mapa)       Demenca       Depresija, anksioznost in razpoloženjske motnje       Psihoterapija       Psihiatrija    Stomatologija (mapa)       Ortodontija - čeljustna in zobna ortopedija       Ustno zdravje in higiena       Maksilofacialna in oralna kirurgija       Zobna protetika       Otroško in mladinsko zobozdravstvo       Endodontija       Parodontologija       Splošna stomatologija    ARHIV - zdravstvo Zdravo življenje in alternativne vede (mapa)    Duhovnost, meditacija in joga    Homeopatija    Medex – zdravi z naravo    Preventivni pregled dojk    Prehrana in kulinarika    Masaža    Zdravilstvo    Prehrana, rekreacija in oblikovanje telesa    ARHIV - alternativa in zdravo življenje Starševstvo in medsebojni odnosi (mapa)    Čustvena inteligenca, komunikacija in odnosi    Enostarševske družine    Obporodno obdobje    Ljubezenski nasveti    Ločitev, nezvestoba in varanje    Mejna osebnostna motnja    Mejna in narcistična osebnostna motnja - svojci    Mladi, ljubezen in spolnost    Nosečnost    Partnerska in družinska posvetovalnica    Sex v mestu    Starši, učitelji in učenci    Starševski čvek    Starejši so modrejši    Starši in otroci    Vrnitev k sebi    Vrtci in varstvo otrok    Vzgoja otrok in družine    Ženski in Moški čvek    Življenje, ah to življenje Sociala, delo, izobraževanje in pravo (mapa)    Bolni otroci - svetovanje    Delovno pravo in zaposlitev    Iščete delo, delavca?    Motnje hranjenja    Duševno zdravje    Otroci s posebnimi potrebami    Pomoč starejšim in bolnim    Posvojitev otroka in rejništvo    Pravni nasveti    Stres    Varna hiša    V svetu tišine    Zasvojenost in pomoč    Za ženske v stiski    Žalovanje in slovo    Žensko podjetništvo    Arhiv - sociala Dom, tehnika in prosti čas (mapa)    Al' prav se piše ...?    Domače živali in veterina    Glasba, film in fotografija    Gradimo, opremljamo in urejamo dom    Knjižni molji    Nepremičnine    Politični čvek    Računalništvo, telefonija, internet in televizija    Skrinjica idej!    Slovenci po svetu    Vrtičkarstvo, zelišča in urejanje okolice    Arhiv - prosti čas Mali oglasi    Vse za malčke in mamice    Ostali oglasi    Menjave Zavarovanja in finance (mapa)    Financiranje    Računovodstvo    Pokojninsko zavarovanje    Poravnave in odškodnine    Prostovoljna zdravstvena zavarovanja    Zavarovanja Avto.Over.Net: Avtomobilizem (mapa)    Avtomobilizem in F1    Avtomobilska zavarovanja    Pomoč voznikom v prometu Style.Over.Net: Moda, ličenje in nega    Poroka in poročno potovanje    Nega, ličenje in style Travel.Over.Net: Počitnice in potovanja (mapa)    Izleti po Sloveniji    Praktični nasveti in popotovanja    Kam in kako na počitnice O omrežju Over.Net (mapa)    O omrežju Over.Net    Tehnična podpora    Zdravstvo pri nas?    TEST - Testni forum 3 (148)    TEST - Minister za zdravje obvešča       Podforum - TEST    TEST - Testni Forum 2 (153)    TEST - Testni forum 4 (62)    TEST - Testni forum 5 (127)    Varna pot    Estetska dermatologija
Odgovori

Kje slikanje CT glave?

Default avatar mat3ja 20 Jun 2007 11:24

V slo in kaksne so vrste, ker sem bila napotena na Medilab in bom prisla na vrsto sele septembra in je sestra rekla naj malo potelefoniram, kje bom prej na vrsti samo da je kakovost slik vprasljiva, zatorej kdo ve kje je dobro slikati glavo in hitrejse kot v medilabu? Prosim za odgovor in lp

mateja

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar Simba 20 Jun 2007 11:37

Na žalost je tako: preko napotnice čakaš in čakaš in čakaš, če pa plačaš, si pa čudežno takoj oz. v parih dneh na vrsti za pregled.

MR (magnetna resonanca): v KLiničnem centru čakalna doba 1 leto, Medilab samoplačniško na vrsti v desetih dneh!

Ena varianta je v MB, tel. št. sem dobila na nevrološki v Kliničnem:
Fontana center: 02-234 41 00, 02-235 35 53

in pa: 02-7829 061

Upam, da dobiš kmalu datum za pregled!

Default avatar k72 20 Jun 2007 12:05

pri dr. samo slokan (MB) sem bila v treh tednih na vrsti 02 23 53 553

k.

Default avatar jana11 20 Jun 2007 13:44

CT glave delajo tudi na Jesenicah, kako je s čakalno dobo, pa ne vem.

Default avatar sneguljčica 20 Jun 2007 14:52

Pa v Izoli tudi delajo CT.Trenutno je čakalna doba tam nekje okoli 2 meseca

Enkrat na leto je dovoljeno noreti.

Default avatar sneguljčica 20 Jun 2007 14:53

Sem pozabila napisat.Smaoplačniško pa prideš takoj na vrsto; v parih dneh.

Enkrat na leto je dovoljeno noreti.

Default avatar sevanje 20 Jun 2007 18:00

Jaz bi se malo vprašala ali so težave res takšne, da je CT nujno potreben. Sevanje je kar konkretno.

Default avatar kreta 20 Jun 2007 20:09

Jaz sem šla 2 leti nazaj na napotnico v medilab - čakala sem tri mesece. Kako je zdaj, pa ne vem, pokliči in vprašaj.
Strokovnost in nivo dela pa pri njih nista vprašljiva.

Default avatar kreta 20 Jun 2007 20:10

[quote sevanje]Jaz bi se malo vprašala ali so težave res takšne, da je CT nujno potreben. Sevanje je kar konkretno.[/quote]

Ponavadi ne hodimo slikat glavo kar tako iz hobija, kaj?!

Default avatar zajčica 20 Jun 2007 22:34

medilab lj - naročila sem se januarja, februarja prišla na vrsto, z napotnico

Default avatar mat3ja 20 Jun 2007 22:36

Hvala vsem res, jutri bom poklicala vse te ustanove, ki ste jih povedali, mogoče se to če se odločis za samoplacnisko, ali ti zavarovalnica denar povrne, ali je vse res samoplacnisko? hvala vsem se enkrat

mateja

Default avatar kreta 20 Jun 2007 22:47

Če greš samoplačniško, gre vse iz tvojega žepa. Edino če imaš kako super nadstandardno zavarovanje - v tem primeru ne vem?!

Default avatar Barca 21 Jun 2007 11:36

kopirano iz strani ZZZS - izvajalci CT
SB Celje
SB Izola
B Valdoltra
SB Jesenice
B Golnik Kopa
SB Brežice
Medilab
SB Maribor
SB Ptuj
Radiomed d.o.o.
Terme MB d.d. -MRC Fontana
SB Murska Sobota
SB Franca Derganca NG
SB Novo mesto
SB Slovenj Gradec
Onkološki inštitut
KC

Jaz sem lani, sicer na MRI, z napotnico, čakala v Fontani 4 mesece - nisem bila urgentni primer. Stric, ki pa je bil urgentni, pa je čakal samo en dan.

Default avatar Sevanja 29 Jun 2007 17:29

Ah dajte no, osebni zdravniki vam napišejo tisoč napotnic samo da se vas rešijo.
Če je po zdravnikovem mnenju nujno boste na vrsti v parih dneh čene celo urah. Vesten osebni zdravnik sam pokliče v bližnjo ustanovo.

Magnet je brez ionizirajočega sevanja. Samo toliko v vednost.

Vsi samo nekaj blebečejo o CT -ju, pa še vedo ne kaj to pomeni in bi prav vsako vnetje sinusov za vsak slučaj slikali z CT- jem. Dozne obremenitve so pa vsem španska vas. Določena diagnosticiranja se dajo narediti čisto s klasično RTG sliko. Rezultat je isti - doza sevanja, ki jo prejme pacient pa neprimerljivo nižja.

Z takim obnašanjem, bi komot skrajšali čakalne vrste za nujnejše in neobhodne preglede z CT-jem.

mat3ja - upam da ti je jasno, da to ne leti nate ampak je čisto informativna pripomba, ki bi bilo dobro, da jo prebere prav vsak, ki v CT vidi rešitev vseh svojih težav.

To je samo primer in verjemite, da je takih, ki so tako pametni vsaki dan kar nekaj na čakalni vrsti.

Default avatar Barca 29 Jun 2007 23:44

[quote Sevanja]Ah dajte no, osebni zdravniki vam napišejo tisoč napotnic samo da se vas rešijo.
Če je po zdravnikovem mnenju nujno boste na vrsti v parih dneh čene celo urah. Vesten osebni zdravnik sam pokliče v bližnjo ustanovo.

Magnet je brez ionizirajočega sevanja. Samo toliko v vednost.

quote]

Sevanja - če je slučajno letelo name ( ... nisem bila urgentni primer..), ti kaj pove diagnoza MS? In kontrole z MRI, kje so nove lezije v mojih možganih ...

Tako da ... če ne poznaš ozadja, ne obsojaj kar podolgem in počez, da delamo predolge vrste, ker prepričana sem, da si velika večina od nas niti pod razno ne želi obiskov zdravnikov in preiskav takih in drugačnih.

LP!

Default avatar Sevanja 30 Jun 2007 00:46

Barca sanja se mi ne kaj sploh želiš povedati in niti pod razno ne želim razpravljati o raznovrstnih diagnozah - sploh ne na javnem forumu. Da o kakem ne vem kakšnem obsojanju ne bi .

Vse kar sem napisala je res.

Delam na tem področju in vem kaj vse pride na CT.

Če se ti nekdo dobesedno vsede vsaki teden k splošnemu zdravniku za " boleče koleno ", ki ga je predhodno pogledal ortoped in podal svoje mnenje, bil poslan na fizioterapije x tič in...in...........in... je najlažje poslati osebo na CT - tako bo pomembna in še mir bo pred njo najmanj pol leta.

Rezultat - kratkoročno zadovoljen pacient in osebni zdravnik. Zadeva se po pol leta ponovi.

Preiskave so pa - glede Ct-ja odremenjujoče, drage in tistim, ki so res potrebni tega daljšajo čakalno vrsto.

Sem rekla kaj obtožujočega?

Default avatar pahorka 18 Jul 2007 11:25

Če imaš poznanstva prideš zelo hitro na vrsto, če kateri izfali. Jaz sem morala kar z dopusta odfrleti, pa je bilo. No,seveda ne povem kje,kdo pa še pljuva v lastno skledo. Torej najprej se pozanimaj pri med. sestrah,saj so one bogovi, ko prideš do zdravnika si že v redu. Sorry,ampak tako je. Povprašaj če kakšna tvoja prijateljica pozna kakšno med. sestro in se mreža plete,izgubiti nimaš kaj.Sem pa slišala da v Želetničarskem domu so zelo v redu.Lp

Stran 1 od 1
Na vrh