Najdi forum

Zelo rahle črtice

Pozdravljne vse nosečke&bodoče nosečke!

Sem pišem, da vidi,če je že katera imela podoben primer… Zadnjo M sem imela 23.2.12, dolžino ciklusa imam 27 dni, M pa dolgo 3-4 dni (največkrat samo 3 dni). Kontracepcije že pol leta ne jemljem, jem pa folno kislino, saj s fantom delama, da bomo trije 😉

Žal sem tak grozno neučakana,da sem test nosečnosti delala že v ponedeljek, včeraj in dans. Danes teden pa pride M, vendar upam, da je ne bo… Kar me grozno muči,je to, da se mi je na vse treh testnih palčkah (baby check mini) prikazala zelo,zelo,zelo bleda črtica,vendar je tam. So zelo,zelo rahle roza barve, torej je težko, da so to samo evaporacijske črtice, glede na barvo?

Zdaj bo že kak teden, odkar me špika v jajčnikih, pa tudi utrujena sem grozno. Drugih “znakov” pa nimam, pa tudi pred menstruacijo nimam nekih bolečen, prav tako tudi med njo ne. Vem, da sem delala teste prehitro, me pa zanima, če je še katera neučakana imela podobno situacijo…

Lp

Naredi Clear blue, bo bolj sigurno.

Črtica se pokaže tudi v času ovulacije, ko so hormoni na višku zato je veliko prehitro delanje testa nesmisel. Počakaj na dan menstruacije in test ponovi pa bo vse jasno. Narava ima svojo pot in jo lahko le spoštuješ. Vsako prehitevanje povzroča le nesmiselne skrbi in še večjo neučakanost.

nova
Uredništvo priporoča

Pri meni je bila črtica tako minimalna, da so mi v dveh lekarnah rekli, da ne bo nič s tega.
Sedaj je ta črtica stara 5 let 🙂

Jaz imam podobno dolg cikel in datum zadnje m kot ti in tudi midva sva začela delati na drugem detecu. Ravnokar sem prišla iz šoping centra in uprla sem se skušnjavi, da si kupim test, saj vem, da je še kakšnih tri do pet dni prezgodaj. Zanima me, če je kateri vendar kakšen test pokazal nosečnost par dni pred pričakovano menstruacijo in kateri? 🙂
Mene je pri prvi nosečnosti špikalo v trebuhu, kaj več pa se ne spomnim, predvidevam, da ni bilo nič posebnega. Tokrat me je ene parkrat špiknilo v jajčniku, malo me tišči, pa kar naprej hodim lulat, tudi ponoči se zbujam zaradi tea. Ne vem, je to to? 🙂
No, bo najbrž treba počakati do vikenda. Ampak vseeno, je kateri kateri test pokazal prej?
Držim pesti!

Pozdravljene!

Hvala za vaše odgovore…
Jaz se žal nisem mogla upreti temu in sem naredila še en baby check… Spet rahla črtica v okviru 10 min, ampak tako rahla… In te rahle črtice so me spravile tako daleč, da sem kupila clear blue in ga naredila v soboto zjutraj s prvim urinom!
Vem, grozno sem neučakana in samo sebi delam slabo, ampak mislim, da se ne bom spremenila 😉
Kakorkoli, po petih minutah ni bilo ničesar, kar je izvabilo iz mene jok iz razočaranja, fant pa me je (oborožen z robčki) tolažil. Nato pa mi popoldne nekaj ni dalo miru in sem test izvlekla iz koša in na njem opazila čistooo rahlo črtico. In tako spet ne vem, na čem sem, saj nimam pojma, če se je črtica pojavila v okviru 10 minut ali pa kasneje…
Te črtice me spravljajo ob pamet! V sredo bi naj prišla M, za katero upam, da je ne bo. Te črtice pa… So kot sol na rano! Zakaj se to dogaja?
No, zdaj čakam na usodno sredo, čeprav me mika,da bi vsaki dan skakala do lekarne…
Pardon, če sem predolga, tečna s tem, ampak prav paše, da še svoje občutke zaupam osebam, ki me ne poznajo in jaz njih ne, ampak vem, da me razumejo. Dostikrat se izrablja ta anonimnost v nepoštene namene, ampak na srečo nisem naletela na negativnosti.
Zato hvala za vaš posluh!

Iz srca vam vsem, ki si to želite, privoščim te magične črtice oziroma pluseke!!!

Meni so tudi te črtice enkrat žrle živce :))) ampak to šele po izostanki M (prej mi ni pokazalo popolnoma nič, nibi blede črtice ne). Po moji izkušnji, če je maaaaaaalaaaaaaa črtica, potem je nosečnost še čisto na začetku in je še premalo hormona, da bi se kaj videlo. Res počakaj še kakšen dan in naredi zjutraj Clear blue. Meni 1 teden po izostanki CB pokazal + še preden se je pokazala kontrolna črtica :))) prej so bili na First sign pa same drobne in komaj vidne črtice.
Srečno in poročaj, kako se bo razvilo!!!

No pri teh črticah je stvar v tem, da je v zgodnji nosečnosti še zlo mal hormona HCG in zato blede črtice. Torej če počakaš na dan izostanka menstruacije bo verjetno temnejša in potem zmeraj bolj. Po mojih izkušnjah je blo tako. Čutila sem spremembo v telesu. Nekaj se je dogajalo in sem bila prepričana da sem noseča. Itak nisem mogla čakat na izostanek in sem naredila test 5 dni prej. Črtica je bila tako bleda, da sem mogla mojega vprašat če jo tudi on vidi. No čez 2 dni sem šla spet po nov test (first sign) in je bla črtica pošteno vidna. Potem sem pa še na dan izostanka naredila in mi je ClearBlue pokazal plusek in 2-3 tedne 😀 tako da smo pri hiš čist presrečni in čakamo na prvi pregled 😀

kakšne občutke pa imaš-spremembo?
in kdaj naj bi dobila m….
čestitam

No pri men se je začelo z zelo pogostimi glavoboli. Na to niti nisem bila pozorna, sem pač mislila, da je vreme krivo 😀 Po pitju kave me je noro žgala zgaga, pa sem drugače pravi kafetoman, no nič več, se mi je uprla. Dosti mi je bilo slabo in zelo me je špikalo v jajčnikih in maternici (isto kot da bo zdaj zdaj m, pa še ni bil čas). Zadnji znak ki mi je pa dal vedeti da je treba narediti test je pa bila povišana telesna temperatura, vsak dan ob isti uri 37,2. M bi morala dobiti v nedeljo in v nedeljo sem tudi naredila še clear blue, čeprav brez potrebe, ampak za ziher. Je potrjeno, in zdaj čakam na prvi pregled in komaj čakam da vidim svojo malo pikico prvič 😀

Hvala za čestitke 😀

jst sm rodila ze dve taki rahli crtici, tretja je pa na poti 😉
sam pogumno…

Pozdravljene!:)
Sem pisem ker me zanima ce je katera imela podoben primer…
Zadnjo men…sem imela 19.10.2012,
Test(baby check) sem naredila 26.11.2012,
Pokazala se ki je zelo zelo bleda crtica,
Zdaj Bo ze 2 tedna odkar me špika v jajčnikih,bruham le ponoci,slabo mi je celi dan,
Glavobol imam zmes,sem tudi ful utrujena…
Me zanima ce je katera imela podobno situacijo?
Lp hvala za odgovore ze naprej 🙂

Priporočam ti, da narediš test s ClearBlue..je najbolj zanesliv 😉

Živjo,

Sama sem z rahlo črtico noseča že 23 teden. Tudi sama sem bila neučakana.
Baby chek mini najhitreje pokaže. Potem babychek. in potem clear blue. To je vrstni red.
ko vsebnost hormona v urino doseže dovolj visoko stopnjo ga test zazna. stopnja je pri prevem omenjenem najnižja in pri zadnjem najvišja. Zato je clear blue najbolj zanesljiv. Ko on pokaže da ste noseči gotovo ste, ker je stopnja hormona že kar visoka.

Vsem neučkanim prelagam, da si kupijo dva paketa babychek (skupaj so to 4 testi) mini in ga lahko delajo že kakih 5 dni pred menstruacijo. Naredijo enega na dan ob isti uri in potem lahko vidite ali se črtice temnijo ali ne. Stopnja hormona se vsak dan poveča. Če ste noseče boste imele na koncu enotako barvno lestvico od svetle do temnejše barve.

Sama sem slabosti doživela malo kasneje. Prvi znak pa so bili boloči podkožni mazolji na obraz, ki so se pojavili čez noč. Že pred izostalo menstruacijo. No na srečo so hitro izginili.

Vso srečo.

Pozdravljene vse!

Da ne smetim po nepotrebnem z novo temo, ker je moja situacija podobna… M.mi zamuja že 4 dan, zadnjo sem imela 21.1., naslednja bi morala priti 17.2., namesto tega pa sem imela včeraj čez cel dan minimalne svetlo rjave izcedke, danes zjutraj pa izcedek temno rjave barve. Ponavadi dan po rjavih izcedkih pride M. Pa je ni, prav tako niti PMSja, nobenih krčev, bolečih prsi, samo malo bolj polne so.
Sem delala test first sign duo (mi je še en na zalogi ostal) v nedeljo in se je prikazala tanka, rahla črtica roza barve, ampak vidna samo na močni svetlobi. Včeraj pa sem naredila first sign v tisti plastiki in se na svetlobi vidi rahla roza črtica iste debeline kot kontrolna (ne potrebujem neke močne svetlobe, da jo vidim, ampak tako intenzivna pa speni, da me ne bi spravljala v dvome). Vse lepo pa prav, ampak begajo me izcedki, nobenih znakov ni… Je še katera kaj podobnega doživljala?
Jutri poskusim s clear blujem (digitalnim, da ne bo več dvomov s črticami), mislite, da bi bilo prehitro spet delati test?

Lp

Pozdravljene … glede na to da je forum baby check testa… in čeprav ni več aktiven verjamem da si ga marsikatera punca prebira in mogoče ji bo kar bom napisala v pomoč… Sem precej mlada <25 in z mojim delava že čez leto (sploh ne vem zakaj toliko časa 🙁 ) na malemu bitjecu ki ga ni in ni… no, moje izkušnje s testi so pa tako: decembra sem delala baby check (palčka) ker mi je menstruacija zamujala 2 dni in je bil pozitiven… par dni pozneje (za božič) sem dobila menstruacijo … bila je rahla črtica kar je pomenilo, da sem imela spontani splav, ki je v zgodnji nosečnosti zelo zelo pogost. Kar hočem povedati je, da raje test pozneje, da take stvari spustiš oz jih niti ne veš … torej test je narejen za PO menstruaciji in tako se izognemo vseeem takim in drugačnim težavam … 😉 Sama sem ji delala in dan prej in pozneje … Saj vemo kako je 🙂 Od tega dne… ne več. V glavnem kar se pa testa baby check mini tiče jaz sem ga delala že nekajkrat in je bil VEDNO RAHLO POZITIVEN pa nisem bila noseča …. samo toliko … da ne boste prizadete počakajte, ne mislite na to … in bo prišlo* Vsem vam želim svoje pluske …. otročke, ki vam bodo polepšali življenje * SREČNO ….

Živčna … upam da bo mala črtica postala debela … in da boste pestvali čez 9 mesecev … Največ kar ti lahko rečem je, da te popolnoma razumem (samo tako – danes bi mogla tudi jaz dobiti mestruacijo in je nisem… čakam … gledam …) ampak bom počakala še kak dan .. in če je nebo, šele potem test … enako predlagam tebi da počakaš kakšen dan, če si nosečka bo hormon zrasel in bo plusek takšen, da ne bo nobenega dvoma več! Držim pesti in srečno!!

včasih bi bilo dobro, da pogledate, kdaj je kdo kak post oddal, preden odgovarjate…
živčna je to pisala pred pol leta…. zdaj menda ve, ali je bila noseča, ali ne….

Se opravičujem … 😉 lep dan

Pozdravljene,
tudi jaz imam vprasanje, ker me medejo te črtice. In sicer, s fantom sva pred slabim mesecem zacela delati na tem, da bi postali družina. 🙂 Menstruacija mi zamuja ze 6.dan, sem pa vmes bila po obcutku ze 3x prepricana, da prihaja vendar je ni bilo. 😉 Drugih simptomov nimam. Danes sem naredila test Presense (zgodnji test), na kateremu se v primeru nenosecnosti naredi ena crtica, v primeru nosecnosti pa 2. Prva se je narisala takoj in zelo mocno, druga pa po cca 5min in to bleda. Mislil sem, da to pac pomeni, da ni nic, sedaj pa berem ta vasa mnenja in sem dobila upanje, oz.ostala zmedena. Priznam pa, da nisem pricakovala, da bi nama tako na hitro uspelo. Kaj mislite?

Hvala 😉

New Report

Close