Najdi forum

Nuhalna- SPOL?

Pozdravljene,
jaz imam direktno vprašanje, koliko je možnosti, da se pri nuhlani zmoti za spol otroka?

Meni je povedala, da bom imela fantka, seveda me je najprej vprašala, kaj že imam doma, nato , če hočem vedeti spol, na kar sem ji prikimala, a v njenih očeh sem že razbrala, da je fantek, in seveda mi je tudi potrdila da je.

Glede tega sem imela občutek prav tako pri hčeri s katero smo v porodnišnico prišli brez imena za fantka.

Sem zelo vesela, pa me zanima a so šanse, da se je zmotila???

Hvala in LP

Običajno lahko spol (NA)povejo pri morfologiji ploda, se mi zdi da tam okoli 20 tedna, pa še to se pogosto zmotijo. Nuhalna se dela okoli 11 tedna, se mi zdi. Ne razumem, kako lahko pri nuhalni povejo spol …

Nuhalna je v bistvu ultrazvok, možno je, da se spol lahko tedaj že vidi, nikoli pa ni 100%, kot je bilo ravno pred dnevi že napisano na tem ali sosednjem forumu (starševski čvek)…
LP

ja kot je rekla D. Za spol ponavadi povejo v 22t-morfologija,kjer se dosti motijo.

Meni je že na nuhalni ugotovila spol in seveda pravilno – rekla pa je da je 70 % zanesljivo.

Lep dan

Mni je rekla da z 90% trdi da bo fantek -in res je! Tudi Pušenjak piše, da če se dobro vidi, lahko z 90% ugotovijo spol!

Pri nuhalni so meni povedali (12 teden) da bomo imeli fantak, celo obkrožila mi je nekaj štlečega, seveda smo bili zelo veseli, ker imamo doma že eno pupo, pa se je zdravnica na naslednjem UZ opravičila in rekla da bo punca…tako da se ne veselit preveč zgodaj. tudi dr. ušenjak je pisal o tem, da se pri nuhalni spola ne govori, kajti takrat še vse štrli ha ha

Pri NS sta klitoris in penis enako velika, izkušen preiskovalec pa lahko pri dobri vidnosti z 90% natančnostjo oceni kot in tako določi spol…..Dobro se vidi pri bolj suhih ženskah ali pa če se dela NS vaginalno.

No, meni je dr. v 13. tednu kar sama zelo prepričano rekla, da je punčka – da se noro dobro vidi…….na vseh kasnejših UZ pa vse govori v prid lulčku 🙂

Kot kaže je pri nas v igri tistih 10%, ko se zmotijo. Če pa je kako drugače, vam lahko povem čez kak teden. Takrat bo 100% 🙂

Na nuhalni sem bila pri dr. Pušenjaku, ki mi je rekel, da se okoli 13 tedna že lahko vidi in da v primeru, da se dobro vidi, lahko z 90% verjetnostjo napove spol. 10% lulčkov pa se še vedno spremeni v punčko 🙂 Pri naši pupi ga je pravilno napovedal.

Pri nas je dr. Strah pri NS v 12 t, točno ugotovila in nama tudi pokazala lulčka, tako je ostalo do konca, ko me je moja G. spraševala pri morfologije če pogledava kaj bo, sem rekla, da že vem in, da bi samo preverili, če je res, je rekla braz oklevanja a bo fant, saj naj bi pri NS le za fantke lahko povedli da so to to, za punčke je težje napovedati da one prihajajo……potem sva preverili in je le potrdila…….

Pri merjenju nuhalne svetline sem ga prosila naj mi pove spol. Je djal, da je 90% možnosti, da bo punčka, rodil se je pa fant.

Nike

Dr. Pušenjak mi je na NS rekel, da je 95% možnosti, da bo punčka. No in potem se je rodil moj sinko…

Rada bi pisala dr.Pusenjaku in mu prilepila slikco uz, pa ne vem kako?

Tukaj mu postavi vprašanje: http://med.over.net/forum5/viewforum.php?f=19

New Report

Close