Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje zanositev-inseminacija

zanositev-inseminacija

Prosim povejte mi če je katera zanosila s pomočjo inseminacije!Jaz sem imela postopek 25.aprila in sedaj čakam na rezultate in sme že čist obupana!!

Hvala za odgovore in lp

Sama sem pred letom in pol imela IUI, vendar neuspešen. Zaradi dianoze so nama svetovali IVF-ICSI, tudi to je bilo do sedaj neuspenšo.

Lahko pa ti povem dve resnični zgodbi mojih dveh kolegic, ki sa zanosili ena v drugo, druga pa v tretjo z IUI in sta obe normalno donosili zdrava dečka.

Inseminacija je največkrat primerna pri parih, kjer je neplodnost nepojasnjena ali kjer ženska nima lastnh rednih ovulacij, pa se le-te hormonsko stimulira.

Držim ti pesti in nikar ne obupuj. Obup je namreč lahko odlična kontracepcija, tega pa si ne želimo….

Maksi

Veliko nas je že zanosilo z inseminacijo, jaz osebno v postopku IVF-ICSI, uspelo je v 2. poskusu, bi rekla da zato, ker sem bila čist mirna in pričakovala pozitiven rezultat. IUI pa sem preskočila!

Najina zgodba:po dveh letih in vseh mogočih pregledih,ki so bili vsi bp sva čisto na koncu!!opravila še postkoitalni test,ki je bil poz.,kar je pomenilo da moj ph ni ustrezal njegovim semenčicam.Poizkusili smo z ins.in ta je takoj uspela.Na žalost pa sem v 8tednu spont.splavila.Nisva obupala in smo inseminacio pnovili po dobrih 2mesecih.Sedaj sem v 13t in kljub težavam(že dvakrat sem krvavela)to najinega malega očitno ne moti preveč.Danes sva inamreč izvedela na NS,da je vse ok.Srčno ti želim da bi tudi vama uspelo.Mmogrede,stara sem 38let.
Sabina

Pozdravljena!

Pri meni je bila prva inseminacija neuspešna. Pri drugi so me zaradi prevelikega števila foliklov (in s tem možnosti večplodne nosečnosti) presedlali na IVF-ET, ki je bil žal tudi neuspešen.
Lani oktobra pa sem v tretjem poskusu IVF-ET zanosila in že komaj čakam otročka.

Nikar ne obupaj, tudi mene je grabila nervoza, ko sem čakala na rezultate. Če inseminacije ne bodo uspešne, te bodo itak dali na IVF.

Veliko sreče ti želim,

Špela

Nama je uspel prvi poskus insemenacije. Razlog je bil nepojasnjena neplodnost. Sedaj sem že v 31. tednu in je vse ok.
Test sem delala najprej 29. dan (14 dni po IUI) je bil negativen, potem pa sem za foro ponovila še naslednji dan pa se je na testu Clear blue pokazal lep +.

Veliko sreče, najdi si kakšen hobi, da se zaposliš in ne misli preveč na to ali bo ali ne. Meni je pomagalo!

Lp, Eca

Jaz sem zanosila prvič po postopku IUI.Sedaj upam,da bo vse v redu v nosečnosti.Naredila sem teste že po enem tednu ,po desetih dneh in potem še po štirinajstih dneh postopka in vsakič mi je pokazalo pozitivno,vendar jaz kar nisem mogla verjeti.Ampak sem noseča .

Ne obremenjuj se preveč s tem, počivaj in bo ! Držim pesti!

Nisem si mogla pomagat in semvčćeraj naredila test26.dan seveda je bil negativen.Danes sem test ponovila 27,dan in pokazala sej zelo,ampak res zelo rahla druga črtica,tako da jutri postopek ponovim in potem vam javim,
HVla vsem za vzpodbudo

lp dadica

pozdravljeni!
zanima me potek inseminacije in v kolikem času ko se naročiš prideš na vrsto?

Zivjo. Po dveh letih neuspeha naju je g dala naprej na inseminacijo. Sedaj me pa zanima koliko dni pred dejanskim postopkom moras hodit tja. Jaz namrec imam zelo veliko km do maribora ali ljubljane.

Zdravo.

Na ultrazvoke hodis odvisno od tega kaksno si terapijo dobila. Obicajno pa si tam 3-4x. Na koncu pa lahko poves v kaksni sprejemni pisarni da ti dajo potrdilo kolikokrat si bila tukaj in uveljavis povracilo potnih stroskov na zzzs. Lp

Pozdravcek
Ali res lahko uveljavljas potne stroske za ZZZS? Kako pa to naredis?
Ali res delajo inseminacijo tudi v SBI ?

Ali je bila katera na insemimaciji? Kakšen je bil potek? Vaše izkusnje?

New Report

Close