Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk Ultrazvok prsi

Ultrazvok prsi

Lepo pozdravljeni,

stara sem 22 let in sem dobila napotnico za UZ dojk. In ne vem, kam naj se sedaj oglasim?

Kje lahko to opravim v LJ? Na Metelkovi? Nekaj sem brala, da se najprej prijaviš v Centru za bolezni dojk, ki je v Kranju. A pol te najprej pošljejo tja in potem šele prideš na Metelkovo? Veste, kje bi še lahko to opravila?

Koliko je približno čakalna doba? Se ne mudi tako zelo, da bi plačevala …

Hvala za vaše odgovore!

Če ste iz Ljubljane, potem se lahko naročite v Centru za bolezni dojk, v Zdravstvenem domu Ljubljana, Metelkova 9 ali v Železniškem zdravstvenem domu, na Celovški cesti 4.
V Kranju deluje Center za bolezni dojk v Bolnišnici za ginekologijo in porodništvo.

Pozdravljeni.

Stara sem 60 let in iz Maribora..Pred enim mesecem sem bila po dveh letih ponovno na mamografiji v Centru za bolezni dojk v Zdravsvenem domu Adolfa drolca Maribor.
Pogosto me boli leva dojka.Drugače pa imam v obeh dojkah ciste, v levi fibroadenom,v obeh zgostitve,predvsem v levi grčaste in razširjene žleze ,pa še nekatere vidne
druge zatrdline.Kalcinacij niso omenili.Imam namreč porušen hormonski sistem.
Po mesecu dni so me včeraj dopolnilno pregledali še z ultrazvokom.Tudi
lv prejšnih letih so me včasih dojke dodatno pregledali še z ultrazvokom.

Ta pregled včeraj pa je bil izredno boleč.Pregledovala me je mlada radiologinja.
Obilno me je namazala z zelo hladnim gelom.Ko je začela močno drseti s tisto napravo
po moji levi dojki,me je zelo bolelo.Omenila sem ji,da ko močno pritiska po dojki, tudi ko je na mestu pritskala in morda merila tumorje,me je bolelo.Vendar ni zmanjšala pritiska.Najraje bi zakričala,pa sem se vzdržala.
Še noben radiolog me ni tako močno pritiskal in pregledoval.Zvečer me je močno zbadalo
v dojki,bolečine so bile ostro zbadajoče.Bolečine imam tudi danes.Pred pregledom pa so bile občasno tope in vzdržne.
Sprašujem,če je ta močan pregled normalen.Upam,da me ni poškodovala, glede na sestavo dojke in novotvorbe v njej.
Zdaj imam še en strah več.
Hvala za odgovor in lepo pozdravljeni.

nova
Uredništvo priporoča

Žal mi je za vašo izkušnjo. Upam, da je oziroma da bo bolečina prešla čim prej.
Poskusite z rahlo samomasažo dojk. Kar obeh istočasno. Dojki s celotnimi dlanmi zelo nežno masirajte s krožnimi gibi okrog bradavic. Najprej v smeri navznoter, potem še navzven. S krožnimi gibi z eno roko nežno zmasirajte tudi prsnico. Dojki pred tem dobro namažite s katerim od naravnih olj (madljevo, olje grozdnih pešk, lahko tudi olivno).
Glede na vse vaše dosedanje diagnoze, bi vam svetovala še dodatne kontrole z metodo BreastScan, ki ni invazivna in je popolnoma neboleča. Temelji na spremjanju metabolizma v tkivu dojk in uspešno dopolnjuje oz. nadgrajuje vso ostalo diagnostiko.

Pozdravljena.
Svoje vprašanje bom vključila kar v to že obstoječo temo.
Namreč, mami je bila na rednem pregledu prsi(mamografija). Tam jo je ginekolog tudi ustrezno pregledal in ni zaznal nobenih posebnosti. Domov je prejela kot nekakšen izvid mamografije, kjer je navedeno, da niso našli nobenih posebnosti, vendar predlagajo še ultrazvok prsi, v roku 1 meseca.
Vse ok do tukaj, vendar je bila izvidu priložena tudi napotnica, na kateri je navedena šifra D48.6 in opis-sum na tumor dojke. Upam da razumete, da smo vsi zelo prestrašeni, da ne govorim o moji mami, ki si že riše v glavi razne scenarije. Ko je želela govoriti z zdravnikom, ki jo je pregledal glede dejanskega izvida mamografije, če je bilo kaj narobe (glede na priloženo napotnico) do informacij, lastnih seveda ni prišla. Naj povem, da imam pritiska neomejeno , saj se mi tak pristop do pacienta zdi skrajno neodgovoren. Zanima me, kako lahko prejmeš domov izvid, da ni nobenih posebnosti, obenem pa napotnico s takim opisom? Vem da vsak tumor ni dokončni tumor, pa vseeno. Smo zelo zaskrbljeni, posebej ker je dobila datum v roku 1 tedna. Mami je drugače stara čez 60 let, brez kakšnih posebnih težav. Bi nas moralo kaj skrbeti? Oz. bomo očitno v prihodnje res morali obiskovati na svoje roke strokovnjake, kot ste npr. vi, ki si za pacienta vzame vsaj 10 minut in mu zadeve obrazloži? Sem skrajno razočara.

New Report

Close