Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk Bolečina nad desno dojko

Bolečina nad desno dojko

Spoštovani,
obračam se na Vas ker je moja osebna ginekologinja na dopustu.
Stara sem 23,5 let in zadnji teden me kar precej boli v/nad desno dojko in bolečina se širi proti podpazduhi. Jemljem KT Yasminelle. Drugače nisem imela nikoli nobenih problemov (no, preden sem začela jemati KT sem imela včasih malo napete dojke). Ginekologinja mi še nikoli ni pregledala dojk, je to redna praksa? Sama si jih sicer redno pregledujem, vendar ne znam oceniti situacije, zdi se mi, da se tekom meseca struktura spreminja. Bolečina je bolj pekoča, topa, na trenutke močnejša (tudi ob pritisku).
Kaj lahko sama storim? Masaža pod tušem?
Hvala in brez zamere.
Lep dan.

Lahko vam dam nekaj splošnih namigov, ki bi lahko pripomogli k rešitvi vaših težav.
Možnosti, zakaj nastajajo vaše težave, je lahko več.
– Nepravilna drža ali prekomerno obremenjevanje roke.
– Hormonski disbalans.
– Nepravilna, neuravnotežena prehrana.
– Uživanje kave in alkoholnih pijač.
– Stres.
Uživajte lahko hrano, zadosti zelenjave in sadja i vlaknin. Izognite se sladkorju, čokoladi,…hitri prehrani, ocvrtim jedem. Poskusite z redno masažo, lahko tudi pod tušem. Dojki redno pregledujte.V primeru, da bolečina do naslednje menstruacije ne bo popustila, se posvetujte še z ginekologinjo. Po potrebi vas bo napotila v najbližji center za bolezni dojk.

pozdravljeni

približno en teden opažam, da imam nad levo dojko in ob strani leve dojke, včasih tudi v notranjosti dojke pekoč občutek. nobene bulice ne tipam. kaj je vzrok??

nova
Uredništvo priporoča

Morda vas bom razočarala, a hitrega odgovora na vaše vprašanje na žalost nimam.
V primeru, da se pojavi kontstantna, dlje časa trajajoča bolečina, je potrebno opraviti določene preiskave, ki bi lahko poiskale vzrok za to nenadno pekočino. V vaših letih je to UZ dojk, metoda BreastScan in klinični pregled, ki se med seboj dopolnjujejo.
Včasih je lahko vzrok za pekočino, tudi povezan s težavami v hrbtenici (prevelika ali nepravilna obremenitev), včasih tudi stres ali hormonalna neravnovesja.
Malce se opazujte, kdaj se pojavlja pekočina. Ali bo po menstruaciji popustila, ostala enaka ali se okrepila. Če se bo bolečina konstantno nadaljevala ali se okrepila ali bi zatipala spremembo sami dojki, je posvet pri zdravniku nujen.
Upam, da sem vam s svojim odgovorom vsaj delno pomagala in da bodo vaše težave čim prej prešle.

zdravo!
stara sem 19 let, spolnih odnosov nimam, ne jemljem nobenih kontracepcij ali česa podobnega.
Odkar imam menstruacijo, sem vedno imela težave z bolečimi dojkami kakšen teden pred menstruacijo, in je potem postopoma izpuhtela.
Od maja dalje pa sem opazila mogoče malo spremembe. Sprva mi je menstruacija zamujala skoraj en teden, in tik preden sem jo nato dobila me je začela boleti desna dojka (ki je vedno bila nekoliko večja), in sicer na zunanji desni strani, skoraj že proti pazduhi. Bolečina je nato izginila tekom menstruacije.
Približno 10 dni pred začetkom naslednje menstruacije se je bolečina ponovila, in to predvsem v desni dojki, ki me je bolela bolj, kot leva. Desna dojka je tudi začela boleti nekoliko prej (10 dni pred menstruacijo, leva pa približno 4-5 dni). Predvsem v desni dojki na istem mestu je bila bolečina znatna, ampak bolj ko sem se približevala začetku menstruacije bolj me je začela boleti tudi leva. No, potem sem dobila menstruacijo, (in sem prvi dan imela tako hude krče, čeprav jaz nimam krčev nikoli). No bolečina je sčasoma izginila, in vse je bilo super.
Potem pa sem kakšnih 9-11 dni nekaj takega po začetku menstruacije, začutila nekoliko nelagodja v desni dojki, na istem mestu. Kot da bi se pripravljalo na to da me bo ponovno začelo boleti. Na otip me ni nič bolelo, samo imela sem občutek da me hoče zategovati oziroma nekaj podobnega. Težko razložim. Danes smo 13.7., menstruacijo pa bi morala dobiti 21.7, in me boli in špika predvsem v desni dojki, na istem mestu, kjer me je prej (torej zunanji desni del desne dojke). Boli me zdaj že 2 dni, danes me je začelo špikati. Leva dojka je mogoče nekoliko nelagodna, na trenutke me mogoče malo boli, ampak problem je v desni, kjer je bolečina večja. Je to možno, da je zaradi velikosti? Modrček nosim cel dan, ko spim ga dam dol, včasih pa če sem sama doma, dam dol modrček tudi čez dan. S športom se ne ukvarjam, niti nisem dvigovala kakšnih težkih stvari.
Skrbi me , ker je moja babi po mamini strani imela raka na dojki, in so ji mogli odstraniti dojko. Sicer sem bila pred 2 tednoma pri zdravnici zaradi prehlada, in so mi pregledali saturacijo pljuč, utrip, pritisk in kri in je bilo vse v redu.
Zdaj, drugih simptomom nimam, razen tega da me boli, in skrbi ker se je bolečina pojavila tako prej kot običajno (do maja je vedno bilo približno kakšen teden ali pa pet dni pred menstruacijo)
Zatipam mislim, da nič, razen nekoliko debelejšega tkiva, ki je na tej strani, ki me tudi na trenutke boli, oziroma mam občutek kot da je to vir bolečine.
Strah me je da je kaj hudo narobe, in si trenutno karkšnegakoli obiska zdravnika ne morem privoščiti, saj sem na dopustu in me še kar nekaj časa ne bo domov.
Sem pa prrebrala toliko takšnih in drugačnih stvari, in glede na to da bolečina pride in gre je dober znak, saj to pomeni da je ciklično kajne?
Se oproščam za pretirano nakladanje, ampak ta stvar me tako zelo skrbi, da mi je že kar slabo.
Hvaležna bi bila odgovora.
Lep pozdrav!

New Report

Close