Najdi forum

lep pozdrav

sem pol leta po porodu..v sami nosečnosti me je zagrabil hud isias in se je to vleklo kakšen mesec. po porodu sem imela težave pri vstajanju iz dolgotrajnega sedenja..bolečine so bile dokler se nisem razmigala in potem nadaljevala hojo prisotne v medenici. potem se je to umirilo in me je začelo boleti stegno. bolečina je bila zelo blag..locirana nekje 10 cm nad kolenom proti zunanji strani stegna. tam imam tudi neko zatrdlino za katero zdravnica trdi, da je maščobna. ker sem dokaj močne postave . v glavnem da nadaljujem. bolečine se počasi stopnjujejo..zdaj so prisotne po celotnem stegnu..spredaj in zadaj. ni tako hudo, da bi jemala tablete ampak je. po hoji je še bolj izrazito. boli me od zgornjega dela stegna in gre navzdol..se začne širit na sredini stegna in potem v zadnji del. peče in kot ena toplota. na trenutke tudi ščemi. bila sem na rtg in imam baje stisnjeni medvretenčni L4 in L5 ter pomaknjeni naprej. kolk rahla obraba, na stegnenici ni videti posebnosti. je to lahko išias? zaenkrat mi je dr samo po tel povedala za izvide..do nje osebno grem čez dobrih 10 dni. mi je pa zanimivo da sama hrbtenica me med hojo ne boli..boli me, če ponoči ležim na trebuhu ali med prisiljeno držo. hvala za odgovor

Pozdravljeni,

vezano na simptome, ki jih opisujete, ni nujno, da gre za klasično obliko išialgije. Lahko, da gre zgolj za draženje enega od živčnih pletežev v predelu ledvenega dela hrbtenice ali pa celo zgolj za posledice sprememnjenega krvnega obtoka v tem delu.
Na podlagi klinične slike bi lahko natančno ugotovili vzrok ter vam svetovali glede možnosti zdravljenja. Priporočam, da se naročite na pregled v eno izmed naših ordinacij.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close