Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Avto za 7-člansko družino

Avto za 7-člansko družino

Pozdravljeni,

prosim za nasvet oziroma izkušnje 7-članskih družin, kateri avto je najbolj primeren?
Da bi kupili novega in uveljavili povračilo davka ne pride v poštev, ker so cene previsoke. Ciljamo tam nekje do približno 10.000,00€. Avto pa bi imeli za kar nekaj let…
Je bolje kupiti enoprostorca ali kombi. Ker ga bom večinoma sama vozila, me malo skrbi velik avto. Pa poraba bencina in zavarovanje… vse se mi zdi, da je višje. Po drugi strani, ne vem, če bi bilo dovolj prostora v enoprostorcu. Je naprimer za odhod na dopust, recimo 1 teden, dovolj strešni kovček…

Cel kup vprašanj se mi plete po glavi. Zato bi bila zares zelo vesela kakega konkretnega nasveta.

Čez približno 2 meseca pričakujemo 7. člana – 5. otroka.
Prvi štirje se stari od 15 do 8 let.

Lep pozdrav in srečno!

Mi imamo Opel Zafiro in nam ustreza tako , kot po prostornosti ( včasih se nas pelje tudi osem),pa tudi poraba je sprejemljiva ( je pač disel in ima 6l/100km),otroci so v avtu pripeti po predpisih.Za dopust pa je strešni kovček dovolj tudi za daljše počitnice,če ga potrebuješ si ga lahko prideš sposodit.
LP

Hvala za prijazen odgovor.
Pa se zadosti udobno sedi tudi na zadnjih sedežih? No ja, sicer pa ni treba, da so ravno največji zadaj. Je za zadnjimi sedeži sploh kaj prostora, recimo za kake športne torbe, ker hodijo na treninge?
In hvala za ponudbo za kovček.

Lep pozdrav in srečno!

Mi imamo Caddy maxi life in smo zelo zadovoljni. Končno avto s 7 sedeži in normalno velikim prtljažnikom, hkrati pa je manjši od kombija. Vsi sedeži udobni, tudi sedeža v 3. vrsti sta zelo udobna za odrasle. Letos se nas je vseh 6 družinskih članov peljalo v terme na počitnice, pa nismo potrebovali strešnega kovčka za prtljago. Res pa je, da je najmlajši star 4 leta in vozička in ostale opreme za dojenčke ne potrebujemo več.

Verjetno pa tudi nekaj let star Caddy stane več kot 10.000 EUR.

Če se vas pelje 8, niste pripeti po predpisih. Prtljažnik pa je, če uporabljaš vseh 7 sedežev, minimalen.

Sicer smo to vprašanje že nekajkrat obdelali.
Sedem oseb s prtljago, se nikakor ne more peljati v zafiri. Za vas je edino primeren kakšen kombi. Novejši so povsem primerljivi z osebnim vozilom, tako po opremi, zmogljivostih in udobju. Preglednost je pa neprimerljivo boljša.
Nas je šest, pa je za na dopust skoraj poln. Si ne predstavljam, da gremo z enoprostorcem.

Tule je nekaj primerov za vas: http://www.avto.net/_AVTO/results.asp

Hvala za odgovore.

Caddy maxi life na avto.net so vsi od 19.000 dalje, so pa eno leto stari. Očitno še ni starejših. To nam je malo veliko.

In pa ja Elaine, videla sem podobno temo, ampak tam je bilo bolj govora za družino s 3 otroci, kot sem jaz razumela. Sicer se pa opravičujem….
Link se mi pa žal noče odpret.

No ja, spet sem v dvomih kot prej 😉

Lep pozdrav in srečno!

Ja, zafira je tko, tko. Mi jo imamo tudi. Pa zadaj sta zadnja dva sedeža v bistvu v prtlažniku. Ni več prostora za en vem kaj.
Kako bomo hodili na dopuste še tudi mi ne vemo. Sicer imamo strešni kovček, samo, da bi tja spravila vse, :-/

Bomo videli.

Jaz imam renault trefica je kombi,ampak zelo udoben in diezel mala poraba,res da je velik samo sem se ga navadla.

MI imamo Lancio Phedro ( je enaka kot C8. ali fiat Ulisee .. ) Kupili smo jo letos spomladi letnik 2004 za 9.500 € z vso razširjeno opremo. Super zadovoljni.

Ne predstavljam si, da bi se 7 oseb vozilo v malem enoprostorcu (Zafira, Megane Scenic), celo v velikem, s strešnim kovčkom, težko. Daleč najboljša izbira se mi zdi kombi.
Pri nas je 7. oseba vedno babica (ali celo 2 babici). Imamo 8-sedežni kombi Hunday H1, star 1 leto, na smučariji (ki je pri nas kar pogosta, vsaj 50 dni v letu) ali na hribovskih dopustih imamo na kombiju vedno tudi strešni kovček.
Dokler nas je bilo samo 5 in je babico še vozil dedek, smo imeli Toyoto Avensis Verso, ki je toliko daljša (464 cm), da se v njej udobno vozi 6 oseb (z bistveno večjim prtljažnikom kot Opel Zafira).

.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdrav vsem skupaj,

Glede avtomobila pa je bil tudi pri nas 9 članski da sedaj najbolj pereč problem.Do tretjega oz.četrtega otroka smo nekako vozili osebne karavane oz.manjše enoprostorce….temu rečem ,-sharan,chraysler-grand voyager…..in podobno,po 5 em otročku pa sva začela z kombiji…moram reči da nas je do sedaj vedno spremljala nesreča saj smo dobili vedno cca5 let star avto in posledično precej potrebnega servisa,kar je skrbelo za pretočnost najinih denarnic…..,zdaj pa ko nas je devet sva se odločila za novega trafica z družinsko opremo saj edino vanj dajemo lahko hkrati dva vozička,vse nakupljeno ,in vse potrebno za izlete ali dopuste,pa na srečo ni potrebno nič otrokom med sedeže oz.pri nogah dajat,kar bi bilo manj udobno za njih…

Ko pa berem vaše vprašanje kot sedem članska družina vam podam nasvet,kar sem sam zelo občudoval,saj so v tem obdobju postali zelo sofisticirani in večjim družibnam priljubljeni-torej govorim o -citroen jumpy,fiat scudo,peugeout partner….poznam celo družinico ki jih je 8 pa so z njim zelo zadovoljni,prostoren-udoben-pregleden-varčen-lep,za ceno pa raje pomislite ,splača se dati par tisoč več-pa četudi v skrajni sili na lizing,kajti nikar vam ne privoščim najine izkušnje…..servis,servis,servis-jutri pa servis……

lp

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ ~°Za Zdaj pa ostanejo vera, upanje, ljubezen,to troje.~° ~°Največja od teh pa je ljubezen~° 1kor 13,13

Res ste super.

O Lancii Phedra sva tudi midva že razmišljala. Pa sem slišala, da so baje fejst naviti motorji in da ko ima kakih 100.000 km, veliko pokurijo. Drugače oprema je super. Se pri vas dobro obnese? Kuri normalno, ni kakih popravil potrebnih?

TomažP, dal si mi misliti. Bova resno razmislila o tem. Najbolj je problem, ker tudi stanovanje opremljamo (manjka nam še kuhinja) in vse potegne finance za sabo. Tako da, še kuhinja in avto, potem pa upam, da bo za nekaj časa mir z velikimi stroški.
Kateri avto pa ste kupili rabljen in se vam je tako kvaril?

Lep pozdrav in srečno!

Hja,

Vedno sem prisegal na VW ,zato sem bil precej naklonjen transporterju,ter ga kar trikrat zamenjal vse do najbolje opremljenega carravelle,ampak ko gre kaj na motorju ti tudi webasto nič ne pomaga,le na toplem čakaš avtovleko,;))))

Torej,ob izračunu,koliko me je stal rabljen voz na letni ravni,vštevši mesečno porabo,servise(razporejene na leto),gume,reg,zav,…..me zdaj z novim stane točno pol manj….pa si nikoli nisem dovolil tega dopovedati,šele zdaj ko sva ga kupila vidim da je to res….

HAHA,

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ ~°Za Zdaj pa ostanejo vera, upanje, ljubezen,to troje.~° ~°Največja od teh pa je ljubezen~° 1kor 13,13

Ne lomite ga z enoprostorci. Dva na zadnjih sedežih sedita dobesedno v prtljažniku, za njima so le vrata, ki hitro popustijo v primeru močnejšega trka. Imamo traffica passengerja s sedmimi sedeži, sem bil ob nakupu skeptičen, sedaj ga ne zamenjam več. Vozim tudi corso, pa je traffica mnogo lažje parkirati, ima dvojni stranski ogledali in ves čas vidiš celotna boka, vključno z zadnjima kolesoma. Pregled in nadzor nad cesto iz kombija je pa povsem neprimerljiv z manjšimi.

Mi smo kupili rabljenega sharana – stroškov je kar dosti – posebej z gretjem in klimo.
Za 6člansko družino z majhnimi otroki zadostuje, če bi imeli večje otroke potem bi dali prednost kombiju.

Tudi mi prisegamo na kombi, trenutno imamo, pri 6 otrocih, renault traffic passanger. Sploh ni taka umetnost ga vozit, niti po mestu ne. Si kar ne predstavljam it nazaj na kakšen manjši avto…

Bi pa vprašala Tomaža, kakšen je to traffic z družinsko opremo? A ima sedeže razporejene v vsaki vrsti po tri? Se pravi tudi spredaj so trije? Naš ima trenutno 2+3+3, pa bi radi še en dodaten sedež. Ima traffic tudi to varjanto? Hvala.

Na dopustu je v naši bližini taborila družina s petimi otroci. Imeli so Ford galaxy in strešni kovček in ko so začeli postavljati šotor smo se samo čudili, kaj vse so znosili iz avta. Ogromen šotor s tremi spalnicami, klopi in mizo, blazine, kuhinjo, ograjo za okrog parcele in ne boste verjeli-celo otroška kolesa in skiroje.

Predvidevam, da so imeli s seboj tudi nekaj obleke in hrane in res mi ni jasno, kako jim je uspelo vse to spravit v avto.

Mi imamo sicer samo tri otroke in prav tako ford galaxyja ter brez problema spravimo vso camp opremo v prtljažnik.

Sicer pa zadnje čase opažam, da je “nujno” kupiti velik avto (vsaj karavana) že pri prvem otroku,
saj voziček in ostala oprema za dojenčka to zahteva.

Ja rafic ima opcijo tudi z 9 sedeži ot večina kombijev,družinsko pa le zato mislim,ker ima dodatne air bag-e,klima spredaj +zadaj,elektrika povsod,dodatno gretje-webasto itd…..

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ ~°Za Zdaj pa ostanejo vera, upanje, ljubezen,to troje.~° ~°Največja od teh pa je ljubezen~° 1kor 13,13

Nas je 6 in imamo peugeot expert tepee, ki je zelo dobro opremljen. Sedežev imamo 8, tako, da se nam velikokrat pridružijo sosedovi otroci. Je pa varianta tudi z 9 sedeži, torej v prvi vrsti 3. Mi ga kličemo kar naš “avtobus”. Z njim smo zadovoljni. Vozim ga predvsem jaz in sem se ga tudi zelo hitro navadila. Za pomoč pri parkiranju in obračanju imam nameščene senzorje spredaj in zadaj, pa tudi ogromna stranska ogledala so super. Mi smo se odločili za podaljšano varianto.
Meni je všeč tudi videz, saj se mi ne zdi tako kombijevski, vsaj od spredaj. Drugače pa sva oba z možem navdušena nad renault espace. Mi smo pač radi komot in smo si za čas prevažanj vozička in dojenčkove šare omislili večji avto.

Srečno!

New Report

Close