Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja otroka prestavili v drugo skupino, lahko kaj storim?

otroka prestavili v drugo skupino, lahko kaj storim?

Samo mojega otroka so v vrtcu prestavili v drugo skupino z drugo vzgojiteljico, in med nove otroke, prejšnja skupina pa se še vedno drži skupaj.
med počitnicami sem jo vzela iz vrtca, tako, da nismo nič vedeli kaj se dogaja.
Popoldne pa sem jo spraševala zakaj se je cel dan jokala, nakar sem zvedela ,da je čisto v novem okolju…..
bivša vzgojiteljica pa mi je rekla, da ima ona zapolnjeno kvoto (24 otrok) in da ona nič ne more………
tok sem jezna….. kaj sploh lahko storim?

Pri nas podobno. So razdelili razred po svojih strokovnih kriterijih in naredili celo zmešnjavo….
Sploh ne vem, kje naj začnem ukrepat

nič, punčara se bo že privadila.

Ne zavijajte svojih SONČKOV preveč v vatko.

molči,pa zadovolna bod da sploh maš vrtec.
Otroci so velik bolj prilagodljivi,kot smo mi,al pa kot si mislimo.

Najprej vprašaj svetovalno delavko v vrtcu, zakaj so to naredili, nek razog verjetno mora bit?

Pri nas to naredijo, le da prej o tem ovestijo starše. Grejo pa po starosti in se je že zgodilo, da najstarejšega niso prestavili, ker se starši niso strinjali, so pa prestavili potem nekoga drugega, katerega starši so se strinjali. Seveda predvidevam, da so ga dali v starejšo skupino.
Nimaš pa po moje kaj veliko za naredit. Mislim, da se bo otrok slej ko prej navadil.

tako je povsod. Z novim šolskim letom naredijo nove skupine, ker je vpisanih nekaj novih otrok in tako se je tudi tvoja punčka znašla med novimi sošolci. Storiti kaj dosti ne moreš, ker so skupine narejene in če je naval v vrtcu,potem imajo vse vzgojiteljice zapolnjene kvote, tako kot ti je rekla. Sicer pa bo kakšen dan hudo, potem pa se bo privadila, boš videla.

Kolegico so vprašali najprej za premestitev, in ker se ni strinjala, so poiskali drugo rešitev. Zakaj pa tebe niso, pa je najbolje, da greš sama vprašat.

Kolegica je vzgojiteljica in se je tudi njena skupina popolnoma spremenila. Je sama tako jezna, da se mi prav smili, ker ima jasli. Popolnoma razume pretresene starše in otroke, ampak kaj dosti se ne da narediti. Morda če se naredi velik “halo” pri pomočnici ravnatelja, bi utegnili še zmagati. Probajte.

Zakaj pa si škrta. Če poleti ne bi dala otroka ven, bi bil še zdaj v tej skupini. Zdaj pa je prav, da je v drugi. Si pa prišparala 2 eura, to pa.

Pokliči v vrtec in povprašaj … lani bivša skupina tvoje punčke verjetno ni imela toliko članov, kar pomeni, da so sprejeli nove otroke. Zanje pa je vstop v vrtec v vsakem primeru stresen dogodek, zato bi lahko novega malčka dali v drugo skupino brez premeščanja tvoje punčke.
Otroci so ljudje, majhni, a kljub temu imajo svoje pravice. Ker se sami ne morejo/znajo postaviti zase, jim pri tem pomagamo starši. Mislim, da vsi starši pri sebi vemo, kdaj ima otrok preveč in kdaj se je primerno potegniti zanj.
Tudi nam, ki smo že veliki, ne bi bil všeč, če bi nas po vrnitvi z dopusta brez obvestila premestili na drugo delovno mesto in med nove sodelavce. Zato mi utrujanje o sončkih, ki naj bi bili preveč zaviti v vato, že pošteno preseda.

otroku ne bo prav nič. se bo že navdil.
pri nas so bile poleti pomanjšane skupine, vzgojiteljice so se non stop menjavale, otroci tudi. čisto nič se mu ni zgodilo in še vedno rad hodi v vrtec.
včeraj pa je začel v novi skupini z novo vzgojiteljico.
nič takšnega. se pa tudi ne spomnem, da bi obstajal kakšen pravilnik ( vsaj v našem vrtcu), da mora otrok od začetka vstopa v vrtec, pa do konca imeti isto vzgojiteljico in skozi biti v skupini z istimi otroci.

Tudi našega fanta so premestili. Res je bil avgusta doma, ampak so premestili tudi dve pupi, ki sta bili nonstop v vrtcu. Nič niso prej obvestili. Najbolj me jezi, ker je že bil s to skupino v jaslih in se ni vključil- je najmlajši fant in so se spravljali nanj (pred mano ga je en lopnil). potem je šel lani v drugo skupino, kjer so bili bolj njegove starosti, in se je prav razcvetel. Še vzgojiteljica mi je omenila, kako se je spremenil v pozitivo.
No, zdaj pa spet istih pet, ki so jih lani dali v drugo skupino, so dali v novo skupino. Sem jezna. Včeraj jem bil cel dan zamorjen. Je tudi žlahta opazla. Bomo videli. Če se ne bo vključil do sestanka, bom zahtevala naj ga dajo nazaj. Najbolj me jezi pa to, da ker je januarček, sploh ne bo šel s to skupino v šolo.

jaz se tudi ne bi nič jezila, če bi menjavali vse! Zakaj si izberejo samo eno ali dve žrtvi in to zaradi kvot. Naj pomešajo potem vse ne pa samo enega ali dva!!!!!!!! res je grozno.

Če je dejansko tako kot si napisala je to svinjarija. Tako se z otroci ne dela. Če niso znali drugače organizirati, bi morali staro skupino dati na polovico in tako razdeliti otroke.
Če se ti ljubi, napravi ravnateljici vsaj nekaj sivih las.

Moj starejši sin je lansko leto dobil eno sošolko iz sosednje skupine, v sosednji skupini pa niso dobili nobenega na novo. Pa še edina je bila, ki je šla letos v šolo.
Vzgojiteljica je rekla, da zato, ker je sošolci kao niso marali in so ji nagajali, pa da so ji raje spremenili skupino, kot pa da dekle trpi.
Sam kaj bo pa letos v šoli?

naše so tudi premešali, do konca je ravnatelj zatrjeval, da pa mogoče…
od 16 jih je šlo 5 skupaj, vsaj nekaj, ostali pa v tri druge skupine

Tudi pri nas so že pred poletjem povedali, da ne garantirajo, da bo otrok prišel v isto skupino, če ga bomo izpisali. Sama si nikoli nisem upala, vedno prakticiramo odjavo in plačamo 50%.

Ma pretiravate. Tudi naša je letos spet v drugi skupini. Nobenega problema. Dejte otroka malo vzpodbudit, mu razložit prednosti nove skupine, druge vzojiteljice…pa bo otrok komaj čakal, da gre v vrtec, namesto da z vami na čelu objukuje svojo usodo.

Čimprej sprejmeš, prej se boš skulirala in pozabila na to.

Pa kaj potem, če so jo prestavili? Če boš zdej to lepo mirno sprejela in razložila hčerki, da se pač to kdaj zgodi, bo tudi hčerka prejela od tebe sporočilo, da se ni zgodilo nič takega.

Če boš ti udarjala po mizah še pol leta, robantela, kričala in “pizdila”, bo tudi tvoj otrok dobil sporočilo, da je treba za vsako malenkost udarjat po mizi, robantet, kričat, “pizdit”. Potem se boš spraševala le od kod je moj otrok tak?

New Report

Close