Najdi forum

VODENE KOZE- NORICE

LEP POZDRAV VSEM MAMICAM,
IMAM TRI IN POL LETA STAREGA SINKA IN PREJŠNJI ČETRTEK SMO UGOTOVILI, DA JE NAŠ MALČEK “DOBIL” VODENE KOZE.
RAZEN TABLETK CLARITINA MU NE DAJEM NIČESAR.
VSI V MOJI OKOLICI PRAVIJO, DA SE OTROK Z NORICAMI NE SME UMIVATI IN KOPATI.
VENDAR IMA SEDAJ ŽE POSUŠENE KRASTE IN RADA BI MU OPRALA LASE IN GA POŠTENO OKOPALA SAJ TUDI SAM PROSI, DA BI SE RAD KOPAL.
DO SEDAJ SEM GA SAMO Z VLAŽNO KRPO MALCE UMILA.
V NOBENI KNJIGI NE PIŠE KAKO DOLGO NE SMEŠ UMIVATI OBOLELE DELE.
MOGOČE IMA ŽE KATERA OD VAS KAKE PODOBNE IZKUŠNJE IN MI VE SVETOVATI?
IN KDAJ LAHKO GRE OTROK SPET V VRTEC?

LEP POZDRAV

Včasih je res veljalo, da se otrok z noricami ne umiva. Pa tudi kraste se je mazalo s težkimi žaubami… Zdaj velja drugače. Krastic se ne maže, razen s kakšno naravno kremo, ki pospešuje celjenje in preprečuje nastanek brazgotin (Cosmerba rjava, Tea tree…). Kopanje oz. namakanje v topli vodi res ni priporočljivo, je pa zelo priporočljivo otroka tuširati z mrzlo ali mlačno vodo (lahko celo večkrat dnevno, če mu paše) in nato nič drgniti, ampak samo previdno popivnati z brisačo.

Iz knjige Otroške bolezni (dr. Keudel): Otroka umivajte z mrzlo vodo, izogibajte se toplih kopeli, ker povečujejo srbenje. Vročino znižujte raje s svečkami kot obkladki, ker vlažna tolpota pod obkladkom naravnost izvablja nove izpuščaje. Otroku pristrizite nohte čisto na kratko,da se ne bo mogel praskati.

V vrtec lahko gre, ko se bodo vse norice že zacelile (torej ne bo imel svežih ranic).

HVALA!

nova
Uredništvo priporoča

kužen ni več ca 2-3 dni po tem, ko se je zadnja norica posušila v krasto

priporočajo pa, če je možno, da ostane še vsaj kak teden doma, ker jim blazno pade imunost po noricah in v vrtcu hitro spet poberejo kakega “hudiča”

tuširanje, brez drgnjenja z brisačo (samo pivnanje) se svetuje ves čas bolezni

seveda ga lahko tuširaš, le pazi, da ne boš drgnila čez mehurčke.včasih so tuširanje odsvetovali zaradi infekcije.v lekarni pa prodajajo tudi sprej, za blažitev srbeža, ne vem imena(pox-clean, nekaj takega, vprašaj), odvisno kakšno obliko ima, je pa imunski s. po noricah zelo oslabljen in svetujejo 14 dni po izginotju pikic izolacijo od vrtčevskih skupin ipd.
LP, D

Pozdravljeni!

Imamo vodene koze. Prve so se pojavile 10.7. in jih se še danes 14.7. kar pojavljajo. Zanima me, če mogoče kdo ve, kako je s slano vodo, saj gremo 20.7. na morje.
Lep pozdrav!

Voda in sonce nista prumerna, sploh pa ste še vedno kužni.

kolikor je meni znano, naj se otrok, dokler ne odpade velika večina hrast, ne bi kopal, pa tudi sonce je škodljivo. Kužnost naj bi ponehala, ko se začme sušit še zadnja norica. Na tvojem mestu bi dopust skušala prestavit vsaj za teden dni.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Nam se je po kozah tako podrl imunski sistem, da je bila zdrava komaj po 8 mesecih. Takoj za kozami smo dobili peto bolezen, škrlatinko, koža je bila zelo poškodovana, posledično se je pojavila občutljivost na skoraj vso hrana, vključno z vodo iz pipe,…. za znoreti.

Na koncu so ugotovili, da ima bakterijo stafilokoka. Po petih tednih antibiotika smo prišli na konja.

Torej pazite otroka, da si okrepi imunski sistem. Mi smo bili do koz brez problemov.

Mene pa zanima kaj je priporočljivo jest ko imaš vodene koze?Kava?Star sem 32 in sem jih komaj zdaj dobil. Zdravnik pravi zelenjavo, mesa pa manj. Tuširanje odsvetujejo, bolj polivanje z mlačno vodo, BREZ šamponov. Ima kdo izkušnje?Hvala, lp

hrana ni povezana z noricami-kakšne neumnosti pa govori to tvoj zdravnik
Prav tako se lahko tuširaš-potem se samo popivnaš z brisačo in ne brišeš

Ker jih tudi jaz prebolevam, ti svetujem, da ti zdravnik predpise Valtrex. Pomaga neverjetno. Sama imam sicer blago obliko, je pa lahko pri odraslih zelo hudo.

Ne vem pa kaj bi mela hrnaa z noricami?

Hvala za odgovor.

Meni je dermatolog svetoval CICALFATE LOTION od firme AVENE.Hčerko sem 3-4x na dan mazala samo po kozicah in že drugi dan so se pričele sušiti.To je zelo dobra zadeva in otroka tudi ne srbi pa še celjenje je hitrejše.Če nima vročine ga lahko tudi potuširate rahlo mlačna voda je balzam.

Pozabila sem omeniti,da sem tudi jaz takoj v lekarni kupila peno Pox clean in dala 20 evrov nakar mi je ta dermtolog povedal da ta pena samo hladi ,da ne srbijo koze ,suši pa ne ,pa v dozi ga je zelo malo,tako da ga jaz iz mojih izkušenj ne priporočam.
.

Mi imamo tudi vodene koze. Nimamo jih veliko ali da bi blile nasute. Veliko vodenih koz ima po splovilu, okoli oči in po lasišču. Najbolj jo je srbelo po splovilu. V lekarni so mi predlagali naj kupim peno Pox Clin – je hladilna pena in je zelo neuporabna po problematičnih delih stane pa 20€. To vam odsvetujem ker boste denar vrgli proč. Potem pa sem spet v lekarni kupila kremo od Avene Cicalfate in je super namažeš in drži posebno je problem splovilo…….. Tako da razmislite kaj vam predlagajo v lekarni, ker so ratali tržno naravnani………….

Nikjer ne piše, da pena pomaga povsod. Pomaga pa. Krema, ki si j predlagala ti, je čisto OK krema, ampak ne za norice, ampak za po noricah. V njej ni ničesar, kar bi slabilo srbenje. Tudi ti ne nasedi vsemu, kar ti ponudijo v lekarni. In ta krema tudi ni dosti manj kot hladilna krema.

Nam je Pox Clean pomagal, eno dozo sem imela za 2 otroka.

--------------------------------------------------------------------------------- Prevajanje: http://www.parisienne.si/ Medved z otoka, zgodba za otroke: http://www.alba2000.si/otro%C5%A1ke-knjige-in-pravljice/96-medved-z-otoka.html

Pozdravljeni,

tudi midva z sinom sva kupila to peno, nama popolnoma nič ni pomagala oz. oblažila bolečin – srbenja. Niti ga ni hladila.
Zdaj nevem kaj naj mu kupim ponovno. Vsak mi razlaga drugače, prideš v lekarno ti pove drugače in ti seveda ponujajo najdražje. Poskusila sem tudi z Hipermanganom, hjaaa malo pomaga, vendar se morajo ti vijolični kristalčki popolnoma stopiti v vodi. Cena teh kristalčkov je 3,95 € in nanašaš jih z vato.
Danes grem pogledat, kaj mu bodo ponovno ponudili v lekarni 😉

Lp

Mi smo jih imeli predkratkim – naš pediater nam je svetoval puder za koze – v bolnišnici na otroškem so me sestre požrle zaradi pudra. Puder zapre kozo in se spodaj gnoji….

Nam je pomagala POX clean bili smo celi v gnoju zaradi pudra in hvala bog nam je POx pomagala.
V vodo kjer se otrok kopa – se lahko v mlačni vodi namaka kot želva (so mi povedali v bolnišnici) pa sem jaz dajala sodabikerbono – ki je poceni.

Da povečaš učink jo lahko daš v hladilnik – ampak našega je hladila tako, da je bil celi v kurji koži ko sem ga namazala.

New Report

Close