Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Kdaj brez plenic? Realno!

Kdaj brez plenic? Realno!

Zanima me kdaj so vaši malčki začeli hoditi po svetu brez plenic, kako ste jih na to pripravljali in kako ste se dokončno poslovili od plenic.
Predvsem pa kdaj? Ne bom komentirala zakaj sprašujem, prosim pa naj mi odgovorijo mamice/očki realno da ne bom še bolj,…Vsekakor me iskreno zanima , sploh razlika med kakanjem in lulanjem.
Hvala vam za vse nasvete in izkušnje ki jih boste napisali. Pa lep pozdrav.

Midva sva bila zelo hitra, maja sem ga imela doma brez pleničke, če sva kam šla pleničko obvezno gor, tko sem delala do julija, ko smo prišli z morja ( sredi julija) sva jih pa kr ukinla podnevi in ponoči še sama ne vem kako mi je ratal, bil je pa star dva tedna manj kot dve leti. Se pa veliko pogovarjam z njim že od samega začetka.
Upam da ti kaj pomaga.

Lidija&Leon

hoteli smo jo odvadit na poletje, ko je imela dobro leto in pol. ni slo. ni hotela na kahlico, ni hotela na stranisce. smo nehali.

pozimi (dobri dve leti) je sama hotela dat pleničko stran, takrat je potem začela uporabljati kahlico (ampak tako z ročaji, navadna ni bila ok). čez cca. 4 mesece je bila podnevi suha.

do malo manj kot tretjega leta ji je še včasih ušlo. zdaj ne več. pa od okrog tretjega leta nima ponoči več plenice in se po cca. dveh mesecih nikoli več ni polulala v posteljo. če jo tišči se zbudi in mi pove, pa jo nesem na stranišče.

torej podnevi in ponoči suha pri 3 letih

nova
Uredništvo priporoča

mi smo bili pri dveh letih čez dan brez pleničk ponoči pa pri dveh in pol.torej pri dveh in pol popolnoma brez- hčerkica

prva je pri dveh letih nehala kakat v pleničko, dve leti in pol je bila suha, brez “nesreč
druga je prav tako nehala kakat pri dveh, dveh in pol suha čez dan, plenico ima pri treh in pol še vedno ponoči. zakaj? Ker se zvečer uspava tako, da se naceja z vodo. Ko bomo ukinili to, bomo tudi plenico.

Pozdravljena!

No, da povem še jaz – čez dan brez plenic pri 20-ih mesecih (imel jo je samo pri popoldanskem počitku in to do 2 let in 3 mesece starosti), zapletlo pa se je pri ukinitvi nočne pleničke, saj je jokal, da jo želi imeti, ker drugače ne more spati. In smo jo pustili. Potem se je odločil, da jo bo dal stran za 4. rojstni dan in to je tudi storil.

Tana

Pri 19 mesecih ukinili pleničko podnevi, od takrat nobene nesreče.

Čez 3 mesece ukinili še pleničko ponoči.

Vse je bilo na njegovo željo. Star je skoraj 3 leta in od takrat smo imeli približno 5 nesreč ponoči, ko se ni zbudil.

pri 22 mesecih ukinili pleničko čez dan, po enem tednu pa še ponoči. nesreče? le ena, ko se je še v začetnih dnevih brez plenic enkrat ponoči nekaj prebujala, sem jo vprašala, če gre lulat, in je prikimala in se takoj polulala ;)). to je bila edina nesreča.

fantek, 2 leti in 4 mesece brez podnevi in ponoči. Takoj na stranišče, brez kahlice. “Odvajanje” 2 meseca prej pa je bilo neuspesno (ni opazil, da se je npr. med kosilom polulal v hlače in ga mokrota ni motila).

Naša je pri dveh letih in 3 mesecih bila čez dan brez pleničke. Sedaj je stara 2,5 in jo imamo še za spanje. Kdaj bomo pa čisto brez pa ne vem.

LP

Prva pupa pri dveh letih in pol suha podnevi, točno na tretji rd pa brez pleničke tudi ponoči. Čez noč se ni nikoli polulala, podnevi pa, ker je prepozno prišla do stranišča.S kakanjem je bilo isto. Je šlo kar nekako vštric z lulanjem. Sedaj je druga pupa stara 14 mesecev in gre vsak večer, ko jo razvijem, sama na kahlico in lula. Je nič ne silim, sama se učiča in lula. Poleti bo na morju več brez pleničk ampak ne pričakujem, da bo že kar suha. Ta prve nismo nič silili, smo ji prisluhnili in se orientirali po njej. Eni prej, frugi kasnej.

Realno ni pravila. Vsak otrok je individum. Lahko ga siliš, seznanjaš s kahlico, zganjaš cel cirkus, če otrok ni zrel, ni. Moj prvi se je odvadil pri dveh letih in 8 mesecih. Vsaki poskusi prej so se jalovo končali. Ko je rekel pleničko stran, je bilo to to, z minimalno nezgod.
Hčerka je kazala posamezne znake, da je zrela že pri letu in pol. Uvedli smo kahlico, ampak kakih večjih uspehov ni bilo. Se je polulala noter, ampak samo takrat, ko je sama hotela. Dva dni ja, potem par tednov spet ne. Pleničko sem ji vzela, ko:

– Sem opazila, da je daljša obdobja suha in da zna potrpeti do kahlice
– Ko se je znala sama sleči in iti lulat
– Ko se je polulala na ukaz (kadar sem seveda vedela, da je mehur poln)
– Ko jo je zelo motilo, če se je polulala ali pokakala v hlačke

To se mi zdi, da so štirje predpogoji, da začneš z odvajanjem. Vzameš pleničko stran in od začetka otroka redno daješ na kahlico. Če gre v hlače, preoblečeš. Tako smo delali prvi dan, drugi dan je šla že sama in že tretji dan skoraj ni bilo nezgod, tudi v vrtcu ne. Edino pri kakanju moramo biti še pozorni, da jo ujamamo.
Za ponoči pleničko še ima in jo bo imela, dokler bo zjutraj polna.
Pleničko smo vzeli stran in dveh letih in dveh mesecih.

Kakal na kahlo od 11 mes dalje, prvič razločno povedal “kaka” pri 14 mes. Od takrat nikoli nobenega kakca v gatkah. 100% suh (tudi na poteh ipd) bil pri 18 mes, brez plenice za dnevno spanje pri 21 mes, brez nočne plenice 3 mes pred 3. RD. Nesreče ponoči do zdaj 3 (star je 4 leta).

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Vidim, da ti odgovarjajo samo mamice, ki imajo zelo hitro otroka izven pleničk.
Pri nas je poba star 3 leta in 10 mesecev in ima ponoči še vedno pleničko, podnevi pa od 2 let in 2 mesecev ne. Smo probali letos poleti še ponoči brez, pa se je zgodila nesreča skoraj vsak dan(14 dni), pa še tako obremenjen je bil s tem , da se je na pol ure zbujal in prosil, da ga nesemo na stranišče, da pol noči ni spal.
Potem smo pa rekli, da ga tudi čez zimo ne bomo odvajali, ker ne mislim imeti ledeno mrzlega otroka sredi zime, že tako je dovolj prehlajen. Bomo kar lepo počakali na poletje.

1. POdsnevi pri slabih dveh, ponoči pri 2,5 (pa je ravno dobil bratca). Pri 18 je vglavnem kakal v kahlico. Pri kakanju se je vedno zelo napenjal imel malo težav, zato smo vedeli, kdaj bo kakal in smo ga kmalu dajali na kahlico.
2. POdnevi pri 2,5 ponoči še ne čeprav je že 6
3. star 18. mesecev, včeraj prvič kakal v kahlico.

Fantek dva meseca pred tretjim rojstnim dnem brez podnevi in ponoči; smo pa probali že par mesecev prej pozimi pa ni šlo, potem pa čez noč.

Hvala vam za odgovore vidim, da je res uspešna tista faza pri dveh letih oz.celo prej. Jaz osebno sem mislila, da je to prehitro pa sem jo na žalost spustila. Sedaj pa imamo malo težav pri kakanju, stari smo tri leta. Drugače uspešni, a za kakanje raje zadrži.Pa želi imeti pleničko, sam mi pove.
Kakšne izkušnje s tem?
Hvala še enkrat, pa obilo snežakov in kepanja! :-))

Pri 1.
– podnevi pri 20 mesecih
– ponoči kak mesec kasneje.
Imeli smo kake 3 nesreče. Je pa bolj poredko in trdo kakala, tako da smo točno vedeli kdaj bo in je ta veliko potrebo opravila na kahljico že pri 9 mesecih.
Sedaj je stara 3,5 let.

Pri 2. pa ne bo šlo tako hitro. Sedaj je stara 15 mesecev pa še ne potegne. Včasih jo dam na kahljico, ampak se samo igra, vstaja, počepa, stiska račko za kljunček…

Moj je star 22 mesecev, pa je šele sedaj zakapiral, kaj se na kahli dela…prej sem ga dajala gor in če se je slučajno polulal, je bilo to zgolj naklučje, sedaj pa se vsede gor in lula, kaka…je pa tako da je sedaj zima, in ima še vedno plenice,samo ko reče lulat, ga slečem in dam na kahlo…včasih ga tudi sama vprašam…če bo pa plenica suha, pa jo bom odstranila, poleti če ne prej pa bomo še plenice ukinili-se nič ne mudi!

Pri treh letih,je bil v enem tednu suh in kmalu tudi ponoči.

Lp

New Report

Close