Najdi forum

Kdaj v nogomet ?

Kdaj je pravzaprav tapravi čas za začetek treniranja nogometa?
Eni pravijo, da pred 6 leti nima smisla…

Pri nas smo začeli pri 5,5 letih in se mi je zdelo zgodaj,vendar je sin vztrajal-sedaj je v četrtem raztedu in še vedno vztraja:-)
Pri našem klubo je zelo veliko 5 in 6 letnikov.

Če je otrokova želja mislim ,da ni prezgodaj.
Pri nas je vsekakor pozitivna izkušnja.

lp,Tita

pri sestih letih ni nic nenavadnega ce otrok zacne z nogometom. To je v bistvu kar prava starost. Pomembno pa je da ima otrok v tej starosti solanega trenerja ki ve kako se dela s tako majhnnimi otroki. Zacetek je namrec igra, ki se bo sele cez par let razvila v tehnicno gledano pravi nogomet. Otroci ne smejo prezgodaj zacet z dolocenimi treningi saj to potem skodi namesto koristi. Pa to velja za vse sporte.

nova
Uredništvo priporoča

Nam je trener rekel, da ne hitimo prezgodaj, ker se po nekaj letih otrok “nasiti”, čeprav je navdušen in rad igra nogomet. Da naj v šoli obiskuje Malo šolo nogometa (običajno v nižjih razredih) in potem v klub. Zaenkrat fant (ne več otrok) še vedno dobesedno ljubi nogomet. Jasno pa, da so tudi otroci, ki začnejo bolj zgodaj in se ne nasitijo.

Moj je skoraj pet in je tudi zelo navdušen. Pa še kolebam ali naj ga dam.

Trenerji posameznih sportov priporocajo zaceti s treningi cim prej oz takoj, ko je otrok sposoben slediti nekim navodilom.
Nekateri strokovnjaki pa priporocajo, da se otrok do 10. leta ukvarja z “lahkimi” sporti – to je plavanje in navadna telovadba s pridobivanjem izkusenj v raznih gibanjih, ki so potem osnova posameznim sportom.
Baje se talenti otrok (razen ce niso super geniji) pokazejo sele okoli 10. leta.

Jaz osebno sem bolj za to, da bi bilo tudi za soloobvezne otroke vec neusmerjene telovadbe, kjer bi razvijali sportne sposobnosti iz osnove vseh sportov. Nekateri bi pokazali svoje talente zelo zgodaj, drugi pozneje, eni bi bili talentirani za vecino sporto, drugi za nobenega, otroke bi se potem lahko lepo usmerjalo, pa se telo v rasti ne bi bilo enostransko obremenjeno in zmanjsane bi bile moznosti poskodb v dobi odrascanja in tudi pozneje.

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

najboljši ča sje pri vstopu v šolo. zakaj ne prej: gre za to, da večina otrok prej v to ne da. prej otroci rabijo bolj gibanje kot tehniko in taktiko (čeprav je res ja se je vsega mogoče naučit) in potem bi če bi npr. želela vpisat 4 letnika v skupini pa so 6 letniki, in je ta tvoj 4 letnik še majhen mislim da ti je jasno kako bi mu lahko uničila željo do nogometa še v povojih. z vstopom v šolo pa se otroci navajajo na nek red in že sprejemajo obveznosti. prav tako pa tudi za mlajše ni tekem, saj je mord av celi sloveniji le za eno skupino ali dve otrok ki bi še v predšolskem času poskusili nogomet. žal. in še druga stvar, otroci morjao najprej doseč stopnjo ko so sposobni na timsko delo, saj nogomet je ravno to in ne individualen šport

V bistvu ne gre zato, da bi otroku uničili veselje ali zmanjšalo željo. Tudi ne zato, da se tehnike in taktike tisto leto ne bi mogel naučiti. Vse se nauči, vendar se mora drugo leto naučiti vse znova, saj tako kot raste se način kako recimo brcniti žogo spreminja (uff ne znam dobro razložit)….skratka tako majhni otroki kar v enem letu osvojijo, začnejo drugo leto skoraj od začetka. Govorim o tehniki (brcanje, podaje ipd)
Drugi del so pa pravi treningi. Kakršen koli ”fizični” trening, torej vaje kjer se pridobiva mišična masa so pri tako majnih otrocih škodljivi in povečajo možnosti poškodbe kasneje.

Treniranje nogometa za otroke sem se učila z dragim, ko je delal izpite :)))

Otroke vpišite tja kamor jih veseli. S tem jim lahko samo koristite in nikakor škodujete. Izberite pa šolo nogometa kjer vedo kaj delajo, to je pa zelo pomembno.
Niso vsi trenerji (žal) dovolj strokovno poučeni o šolanju otrok še posebej tako majhnih otrok.

No naš sin, če bo le želel bo pri 5ih letih šel v nogometno šolo 🙂 Če pa ne bo hotel bo pa recimo hodil k baletu:))))

Delam kot trener v NŠ Mura z mlajšimi selekcijami in iz izkušenj vam povem, čim prej. Danes hodijo na nogomet otroci že z 4. letom in ko se otroci vpišejo k nogometu pri 6 letu že “zaostajo” in novi otroci rabijo relativno dosti časa za adaptacijo v skupino.

v portalu v nastajanju sem poskušal ponazortit, kdaj je primerno s katero starostno razvijati posamezne motorične sposobnosti:

24 ur nogometa

V tej povezavi pa je prikazan razvoj kognitivnih sposobnosti in pomen le teh pri otroku in vplivu nanj

Kako prilagodimo trening starostni skupini glede na intelektualni nivo

Upam, da sem bil dovolj nazoren.

Pozdravljeni.

Moj otrok se je sedaj, ko je konec prvenstva čisto navdušil nad nogometom. Star je 9 let in letos je hodil na atletiko. Ima mogoče kdo kakšen predlog kateri klub na gorenjskem je ok (Radovljica, Lesce,Bled)?

NAš je bil že od kar je shodil nor na žogo in brcanje. In vsak, ki ga je videl je rekel, da ful dobro brca. In je prav hrepenel po nogometu, zato smo ga z dobrimi štirimi vpisali. Je bil v skupini pet-šestletnikov in ni nič zaostajal. So bili pa treningi že takat 3x na teden ampak je naš hodil samo 1x. Joj, kolk je čakal na tiste četrtke. Naslednje leto je izprosil 2x tedenski trening in tko je bilo do šole.
Ampak to je eden od štirih sinov, dva sta začela z nogometom šele v šolski nogometni šoli v prvem razredu, enega pa fuzbal sploh ne briga 🙂
Kdaj naj otrok začne s športom je torej odvisno od posameznega otroka,,,predvsem pa naj bo šport želja otroka in ne starša.

Star sem 15 let in me zanima če sem prepozen za začetek treniranja v nogometu? Igram s prijatelji na igriščih in neprofesionalno treniram namizni tenis..

New Report

Close