Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Risanke kot je npr. Grozni Gašper so otrokom škodljive, saj jih učijo traparije in neumnosti

Risanke kot je npr. Grozni Gašper so otrokom škodljive, saj jih učijo traparije in neumnosti

Kako lahko starši svojim otrokom predvajate takšne risanke kot je npr. Grozni Gašper? Te risanke mu ne bodo koristile temveč škodile! Gašper v tej risanki počne same traparije in neumnosti. Kaj bo, ko bo vaš otrok storil kakšno traparijo, ki jo je storil Gašper v risanki? Čeprav mu boste rekli, da to ni bilo lepo in da sledi kazen, opravičilo ipd., bo on nazaj vprašal, zakaj pa Gašper lahko to počne. Kaj pa boste potem njemu rekli?

Skratka, če hočete ali nočete so takšne vrste risank otrokom škodljive in odsvetujem, da jih predvajate njim!

Jaz tudi knjig nisem dovolila brati, ker so mi eno samo dajanje glupih idej otrokom. Gašper je nevzgojen, razvajen in nesramen. Ne vem kaj bi en tak lik lahko koristil mojemu otroku?

saj tudi Tom & Jerry so sama agresija, pretepanje, deformiranje iz ene oblike v druge zaradi nasilja….

nova
Uredništvo priporoča

moj je gašperja najraje bral in seveda tudi risanko gledal..je bral že zelo hitro, tako da je že pred šolo bral sam te knjige..enkrat je to knjigo še za domače branje povedal, pa ni imela ulčiteljica nič proti..še skupaj sva ga včasih brala, jaz sem se prav nasmejala zraven, prav hecno napisano..pa je danes priden in neproblematičen 13 letnik…

Saj lahko otroka poistovetiš z likom Pridnega Petra, če te že Gašper sam tako moti.


Ali pa v poplavi knjig izbereš dobre.

morm podat mnenje glede Groznega Gašperja. Sva ga namreč s tamalim od moje tete gledala in ga zato doboro poznam. Pri GG je zanimivo to, da obstaja sum da bi vplival na teorijo spola. Njegova teta Justi ga je namreč prekrstila v Špelo, v eni epizodi mu je celo poslala dekliške hlačke katere potem po pomotoi tudi obleče.

Drugače pa GG prikazuje naš odnos, pravice, dolžnosti in izvajanje le teh tako kot se v resnici izvajajo.

Bi pa rad pogledal kakšno epizodo Ogabnega kluba. Če se komu sanja kje to staknt, mu častm pir

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Zaradi takih, kot je avtorica in podobni, pa imamo generacijo poneumljenih otrok!

Baje je risanka Tom & Jerry v Ameriki prepovedana, ker so se otroci klofali s ponvami in podobno, kar so videli v risankah.
Moja generacija je odrasla na tej risanki, pa nikomur od nas ni padlo na pamet, da bi drugega užgal s ponvo po buči!

Dajte se malo prizemljit!

vprašaj v arhiv RTVSlo…..

VSI nevzgojeni, razvajeni, nesramni otroci so takšni zaradi Groznega Gašperja, vsi po vrsti!!

Zdaj, ko smo našli krivca, ga samo še ukinemo, pa je problem rešen, ne? 😉


Zakaj taka neumna posploševanja? Je pa to, da se išče take negativne junake, prav gotovo del problema. Še ena prezaščitniška mama in prenapihnjen foter (oboje je zelo pogosto), malo vzgoje ob risankah in igricah, pa si tam, kjer smo.

Znanstveno je dokazano, da duševno zdravim otrokom takšne risanke ne škodijo, škodijo pa zagotovo mame, ki hočejo svoje otroke usmerjat tako kot one želijo in prej kot slej se tak otrok upre.

super knjige, risank niti nismo gledali..je bilo obdobje, ko je bil na sporedu v knjižnici samo grozni gašper, še jaz sem ga brala z njima, vsem je bil zanimiv..nikoli mi ni padlo na pamet, da bi rekla, da tega ne smeta brat..sploh nisem dobila take ideje..odlično napisano, humorno, mogoče mora bit otrok malo bolj inteligenten, da vse pošteka in mu je smešno..
imaš pa na drugi stran lik pridni peter, ki je nasprotni pol in otrok dobi odličen vpogled v to, kaj je “prav” in kaj ni..pa še mnogo drugih likov v knjigi, ki so res smešni in zabavni..

Ja, pa Pika Nogavička tudi, al kako?

Je vzgojno res le vse, kar je dolgočasno?

lpu

Moji trije otroci (17 fant in dvojčka 12 let fant in punca) so zrasli ob knjigah Groznega Gašperja in mlajša dva tudi občasno ob risankah, ki so jih vrteli na televiziji. Smo že pri starejšem kupili skoraj celo zbirko knjig. Brali smo jih skupaj, brali so jih sami in se vedno nasmejali. Knjige sem izkoristila tudi za pogovore o primernem in neprimernem obnašanju. Pa tudi o tem, da se v vsakem od nas skriva delček groznega Gašperja, pridnega Petra, muhaste Maje in ostalih junakov. Da nihče nima samo ene lastnosti, da je v teh knjigah namerno vsaki osebi pripisana ena sama lastnost, da je zgodba bolj zanimiva.
Kljub uram in uram, ki so jih moji trije preživeli z Groznim Gašperjem, se nikoli ni zgodilo to, pred čemer avtorica teme svari. Vsi trije so zrasli v lepo vzgojene najstnike, ki jim je kristalno jasno, kakšno obnašanje je primerno za kakšno okolje in kakšno situacijo.
Nikakor se ne strinjam, da otroci iz knjig črpajo ideje za neprimerno obnašanje. Obstajajo geniji, ki na idejo pridejo povsem samostojno. 🙂 Če starši dobro opravijo svojo vlogo, njihove dobre vzgoje ne more ogrozit noben knjižni junak!

no, pol pa dejmo ukinit vse take jajc risanke, ki lahko slabo vplivajo na otroke.

pod prvo winx, ki so eno samo pobebavljanje punčk. Pa My little pony in Littlest pet shop, ker otroke spodbujajo k pačenju in neumnostim. da ne omenjamo beybladov, ninjagotov in podobnih japonskih sranj.

dejmo, hočemo Miš Ušatka nazaj na TV 🙂 pa ves spekter čeških risank iz 70-80ih let.


Seveda to leti name, kajne? Moji so stari 21, 19 in 15. Nobeden se do sedaj ni še tako uprl, da bi temu rekla upor (in kakršnega bi mi ti privoščila). So luštni mladinci, ki vsi trije ogromno berejo. Se mi zdi pa, da je GG šele tam nekje od tamalega dalje preveden.
Sem pa svojo starševsko vlogo vzela zares in jim nikoli nisem pustila brat vsega sranja, jest vsega sranja, niti delat vsega sranja. Pa se kar obnese:)))


He he he he … še jaz rad gledam tega groznega Gašperja. Tako mi je všeč, da sem postal čist zasvojen z njim. Najboljši del je pa tisti z naslovom Grozni Gašper piše dnevnik. He he he … padeš dol..

Mislim, da je naloga staršev otrokom približati branje, knjige… Lahko tudi tako, da jim ponudimo v branje stripe ali pa vsebine, ki otroka zanimajo. Na nas je tudi, da se o prebrani vsebini z otroki pogovorimo. Moj sin je v osnovni šoli bral za neko tekmovanje knjigo z naslovom Princeska z napako. Knjigo so nekateri želeli izločiti kot neprimerno. Kolikor poznam otroke, (iz sinovega razreda) in ki so to knjigo takrat prebrali, vsebina nikomur izmed njih ni prav nič škodila. In od takrat je že kar nekaj let. Tako, da po mojem mišljenju Grozni Gašper res ni nekaj strašnega, kar lahko otrok prebere.


Seveda to leti name, kajne? Moji so stari 21, 19 in 15. Nobeden se do sedaj ni še tako uprl, da bi temu rekla upor (in kakršnega bi mi ti privoščila). So luštni mladinci, ki vsi trije ogromno berejo. Se mi zdi pa, da je GG šele tam nekje od tamalega dalje preveden.
Sem pa svojo starševsko vlogo vzela zares in jim nikoli nisem pustila brat vsega sranja, jest vsega sranja, niti delat vsega sranja. Pa se kar obnese:)))[/quote]

Ja uspelo ti je, čestitke… tudi jaz imam 3 otroke in ja tudi meni je supelo, ha,ha in to z Gašperjem.

Vsi trije ogromno berejo in ti si jih usmerila na prav pota??? Če ti prišepnem nič ti ni uspelo, srečo samo imaš, da radi berejo, da nimajo drugih interesov. Moj sredinski otrok je že od malega rad bral enciklopedije in ostalo tehnično literaturo. Pobira matematične in logične nagrade, izjemen je v fiziki.leposlovja ne bere. Mi je spodletelo??? daj no… niso vsi za vse.

New Report

Close