Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja katero adaptirano mleko za novorojenčke?

katero adaptirano mleko za novorojenčke?

Bom odprla kar novo temo, ker ne vem, če bo kdo bral spodaj, ko sem to vprašala.
Zanima me, če so kje objavljene kake “raziskave/testi”, katero od adaptiranih mlek za dojenčke je najboljše? (pustimo to, da je dojenje, vsekakor vem, ampak ČE pač moraš adaptirano ..). Pravite, da je Novalac najdražji, katera pa so potem še ok, poznam samo Aptamil in tega ne bi, je še meni ogaben okus:)
Nimamo pa v kraju DM, Mullerja … Prosim, napišite, katero in kje se kupi. Hvala

Hipp je bilo tudi OK. Imajo ga v vseh večjih trgovskih centrih kot je Spar, Mercator…

sprobaš vse po vrsti, pol pa pristaneš pri tistem, ki ga otrok najbolje prenaša.
da nima kolik, driske, da nima refluksa, da ga ne zapira……
to je cela znanost

haz sem nazadnje dajala milumil

nova
Uredništvo priporoča

Tudi Novalac je ogaben. Pravzaprav so vsa adaptirana mleka ogabna. Otroci ga pa vseeno pijejo.

Jaz kupujem v DM-u (baby love) in mi ni panike se peljat 20km po njega ker je edino mleko ki mu ne dela problemov 🙂 Sem probala tudi Aptamil, Novalac in podobne zadeve pa je dobil taksne spuscaje da sem se skoraj zacela jokat :/

Na začetku je imel Aptamil kot je bil navajen že iz porodnišnice, po parih mesecih sem morala zaradi zaprtosti prešaltati na hipp, po nasvetu pediatrinje. Podatki za kar nekaj let nazaj.


Saj kupiš na zalogo navadno. Poglej za Hipp(ima tudi Spar),Humano, Holle,Babylove, Bebivita,… Nekatere dobiš tudi v spletnih trgovinah, npr. Na strani Baby centra, Holle in kakšne lekarne. Sicer pa nakup v Muellerju ali DM.

Sem te že spodaj brala. Pa kaj bomo zdaj naredili raziskavo mleka, da ti bomo odgovorili? Ne bi povedala še kje si doma, pa bomo točno napisali trgovine pa še ulice (google map), kje se dobi kaj.
Otroke zaliva toliko mamic, da formule res ni problem dobit v tazadnji vasi v Sloveniji.
Sicer pa nekako ne slišiš na uho o tem, da je najcenejše in najboljše mleko mamino.


Res malo preveč kompliciraš. Najboljše je tisto AM, ki ga otrok dobro prenaša. Ja, obstajajo testi, ampak resnici na ljubo, niso hudo relevantni. Ker je bila npr.ocena odvisna od tega, ali je na škatli napisano, da je dojenje najboljše za otroka, ali ne. Mislim, da to pač ne vpliva na kakovost mleka. Sicer pa je bilo ali DM mleko dobro ocenjeno, Novalac pa recimo ni bil nič posebnega. Letos je spet kao malo drugače, ker so testirali vsebnost škodljivih snovi. No, bi bilo zanimivo tudi testiranje človeškega mleka, ki je ravno tako onesnaženo(žal), okus pa je ravno tako zanič. Ampak hej, kaj pa otrok ve, kaj je dobro, a ne? �
Skratka, ne komplicirana si življenja in pojdi v nabavo. Kupi dve vrsti, pa poskusi. Če bo otrok imel težave, zamenjaj. Če ne, ostani pri tem, lahko pa poskusis se s kakšnim drugim. In to je to. Namesto znanstvenih raziskav, se posveti otroku ali pa sebi. Katerokoli adaptirano mleko je čisto ok!

Novalac se je najbolj obnesel.
Aptamil nikakor.
Pri Novalacu je tako, da imaš navadno mleko, mleko za zaprtje, mleko az polivanje, mleko za ne vem kaj še vse…
Pač različne vrste novalaca. Ko je bil zaprt, sem dajala Novalac IT, ko je imel krče sem dajala Novalac AC, ko je bilo vse ok, sem dajala navaden Novalac.

Pri nobeni drugi znamki mleka nisem odkrila toliko različnih vrst enega mleka, da bi zadovoljilo potrebe mojega otroka.

In kot ene pišejo – sprobaj vse.. NIkakor. Daje se eno mleko, mlek se ne meša. Odloči se za eno in dajaj to mleko nekaj časa… Če kaj ni vredu, zamenjaj, vendar nikar prepogosto.
Pa zapomni si, ni važna embalaža in barva žličke, ampak tisto, kar je v njej.
In kolikor jaz vem, pediatri priporočajo Novalac. Vsaj na Obali. (imamo možnost kupit italijanskega) – je boljši. In še celo to so mi rekli. Ali ga kupujte v Italiji, ali pri nas, nikar ne mešajte enkrat tega, enkrat onega.

Zdej se pa odloči sama.


Daj no, kako poceni reklama! Zakaj le priporočajo Novalac? Hm, si videla koliko pisal, blokcev, reklam ima pediater v ordinaciji? �Pa vse od Novalaca. Čudno naključje. To mleko je samo najdražje in čisto nič drugega. Mimogrede, specialna mleka(kar so ta AR,sensitive, AC….) imajo tudi druga mleka. Dejstvo pa je, da razen anti refluks, nobeno nima nekega hudega učinka! Zato je marsikdaj bolje, da namesto specialnega mleka zamenjaš za drugo navadno. Pa je efekt isti ali celo boljši. Da se mlek ne sme mešat? Zakaj že ne? Nastane potem strup?� Seveda komot mešaš, paziti moraš samo na ustrezno razmerje z vodo. Pa pri kakšnem specialnem(npr. Anti refluks) se potem tista lastnost malo izniči. To je pa tudi vse! Toliko o hudih nasvetih! Vsi pač ne padamo na poceni trike in reklame. Imamo pa tudi precej izkušenj tako z otroki kot adaptiranimi mleki.

Hvala za odgovore.nevem, zakaj kompliciram, ce vprasam. Malo sem si zsmislila nad 1 odg, zakajkupujem novalac, ki je najdrazji, pa sem vprasala.ne bi namrec rada kupila najcenejsegamleka za otroka, da ne bi zgledalo, da mu ne privoscim, ker nekako velja, da je slabsa roba poceni,ceprav vem,da ni nujno. Sploh ne poznam drugih vrst mleka, so pa tudi meni pred leti rekli, da ne smem mesat, ceprav zdaj dam svojega in potem novalac in je ok.
Seveda se mi ni problem zapeljat 20km v dm, tudi tankat sr vozimo toliko po boljsi bencin, gre za to, da ce bi se kdaj zgodilo in bi zmanjkalo, je pac lazje it en km, ko se mudi, kot pa 20…

A ves, da je bil pred letom ali dvema rezultat oeko testa bil tak, da je bilo najcenejše mleko(Babylove) precej boljše od najdražjega( Novalaca). Sicer pa se ne obremenjuj s tem kaj bodo drugi rekli, pač pa kar ustreza tvojemu otroku. Čisto možno je, da bo tudi najcenejše mleko dobro ali celo boljše od najdražjega. Ja, praktično je, da ga lahko kupiš še kje, ne samo v lekarni.

Moj sine je začel z Aptamilom. Sestra je prčekirala ful stvari in začela svojim dajat BabyLove od DM. Tud sama sem prešaltala in to že po prvem mesecu rojstva. Lepo je kakal, nobenih reakcij, ni polival in nekaj ti tudi pove rezultat, da lepo pridobiva na teži in rasti. Jaz ti vsekakor priporočam DM. Kupiš 5 škatel na zalogo (cca 25eur), ko greš naslednjič spet v tisti kraj pa spet nabaviš. Danes je star 16 mesecev in še vedno spije flašo 3-ojke zjutraj pred vrtcem.
Lp

naš je na začetku pil aptamil, ki ga je začel okoli tretjega meseca zavračati. presedlali na hipp, potem na DMovo in ko se DMovega en čas ni dobilo spet nazaj na HIPP. Vse brez težav.

no pri nas smo probali kar nekaj AM…pri prvem otroku se je najbolj obnesla Beba iz Mullerja, zdaj pri dvojčkih pa Humana, drugega nočeta več…

Meni so tudi v Svici svetovali da kupujem mleko vedno v isti drzavi ker je sestava drugacna ceprav je isto mleko npr Aptamil1.Ker je v Svici dosti drazji ga jaz kupujem v Nemciji.In moram povedati da mojemu otroku pase ta iz Nemcije Aptamil.

Če je novorojneček – se res ne bi (še) malo potrudila in dojila. Mleko je zastonj in skoz na razpolago. Pomoč pa tudi najdeš, če imaš težave z dojenjem.

Kot je že ena povedala. Mleka se ne meša. Kupi eno začetno mleko in na tem ostani. Menja se v primeru večjih težav, ki trajajo par dni. Vsa mleka so v bistvu kakovostna. Mame najbolj uporabljajo Humano, Hipp, Aptamil, Novalac, Baby love. Poglej malo tudi cene in se za eno odloči. Glede okusa pa odsvetujem mleko, ki je okusnejše, imajo npr., okus Vanilije. Otrok nima še razvitega okusa in so mu tudi nam zanič mleka dobra, ko bo enkrat pil pa slajšega ne bo več hotel drugega. Pa veliko radosti z dojenčkom!

Zaradi takih bedastih babšet se mi je dojenje uprlo do konca! Kaj pa ti veš, zakaj daje otroku AM!!! Nedonošenček brez sesalnega refleksa, nekaj mesecev samo na aparatih, … NISEM dojila, ker mi je kljub kapljicam zmanjkalo mleka… In potem me take babure sekirajo na vsakem koraku “zakaj se malo ne potrudiš” …

Katero AM mleko? Ne vem, karkoli mu bo pasalo … Naš je bil potem na Allernovi, takrat še na recept (ne vem, ali je sedaj to sploh še možno).

New Report

Close