Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja 5 mesecna hcerka, oce odvisnik, obiski…

5 mesecna hcerka, oce odvisnik, obiski…

Pozdravljeni.

Stara sem 25 let in imam 5 meseceno hcerko.

Nenacrtovano sem zasnosila z osebo, ki se je zdravil odvisnosti od prepovedanih drog. Med nosecnostjk j3 kazalo, da se je fant (25let) res ured in bodo stvari speljale no jiso.

Ze 14 dni po rojstvu je “izginila” hcerki a zapestnica, on je kao delal cele dneve do nemogocih ur. Vracal se je poznk ponoci in tudi nedelje je kao delal.

No meni je prekipelo, ko sem ga dobila, da je svoji sestri kradel denar. Spomala sem domov.

To je bilo junija, hcerka se ni imea 3 mesece.

Avgusta sem sla se po preostake stvari, s tasco se ne razumemo pfevec dobro, ker ime ona svoje muhe, “tast”se ne oglasi nic.

Ocka hcerke ni videl v 5ih mesecih 3 dni skupaj. Previl je ni nikoli, sprehod mogoce 3krat.
Od njega nisem dobila se niti centa in ko klice (mogoce enkrat na mesecla takrat ima neke bizarne zelje, da bi imel celj dan) vprasa le ce potre ujem kJ denarja. Nikoli ne vprasa kako je hcerka.

16.10 imava razpravo na sodiscu za prezivnino, stike. Zanima me. Ali lahko zahtevam spremembo njenega priimka v mojega (pise se po njem)?
On ni psihucnk stabilen in ni oseba ki bi ji zaupal otroka. Sedaj se gre 4ic zdravit in v prijekt clovek.

Ne zaupam mu. Pravi da jo jma rad in da je ona razlog da se zdrav . Rad bi da mu jo 2krat na mesec pripeljem tja kjer se zdravi. Jaz nocem, ker se mi to ne zdi primerno za njo. Pa se pozna ga ne.

Kaj naj storim. Imam strase ki mi pomagajo in stojijo ob strani.

Skratka:
-ali ji lahko spremenim priimek v mojega(kakorkoli), brezb njegovega dovoljenja?
– kako je z obiski,v tem primeru, njega hci ne bo poznala, ali ne bo to za njo samo stresno? Enkrat ga bo imela enkrat ne. Ker je precej bezanesljiv, samo naklada ne drzi se cesar rece (obljube so prazne (2krat nak bi prisel pa ni),)
-roditeljske pravice- ali se mu jih lahko vzame?

Hvala.

"Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay." ...Simone de Beauvoir

Pozdravljena,
Tudi jaz se pridruzujem vprasanju kako je z obiski(stiki) ce otrok ne pozna oceta in je le ta odvisnik ter obenem psihicni bolnik(sociopat).Jaz ocetovstva nisem urejala,s tem clovekom ne zivim,sedaj cakam na tozbo z njegove strani za ugotavljanje ocetovstva in kasneje zaradi stikov…mislim pa,da je tudi moznost da do tozbe ne pride, ker “oce” nima denarja.No seveda,razen za drogo.To je pa ze druga zgodba…Avtorica, upam,da ti uspe, varnost otroka je na prvem mestu.

Pozdravljena Zdravo Tjaša.Ustvarila si si res lepo mnenje o meni.Žal mi je da tako misliš.Žalostno da si me ocenila po samo enem dogodku.Ko sem pri 40 zaključil zdravljenje se je moje življenje začelo znova.Bila si poleg.Z vsemi strahovi in čustveno okrušen sem začel živeti iz manj kot nič.Če bi res bil taka pošast le kako bi zdržal obvladati sociopatsko vedenje ob vsem kar ste mi napletli in lagali.Če bi res bil tak človek kot mi očitaš in kot so te prepričevali bi že davno ponorel ob vsem kar ste mi napletli.Pa nisem. Zakaj? Zato ker je ljubezen najčistejša energija,ki premaga vse.To,da nimam denarja pa ne vem od kje ti. Ni pomembno.Najin otrok je dodal mojemu življenju smisel.Vedno sem te upošteval in nikoli ti nisem lagal.Želela si si otroka prav tako kot jaz.Govorila sva o tem.Že to,da sva dobila oba,vsak svojo priložnost je velika sreča.Ti naj nebi mogla zanositi jaz pa sem pri mojih 40 tih dobil priložnost postati očka.Zmaga Tjaša za oba.Nisem pošast,le živeti z vsemi temi čustvi sem se moral naučiti.Strah me je bilo ravno tega kar sem povzroči, z svojim izpadom.Ustrašil sem se čustev ,ki sem jih gojil do tebe.Bila so tako intenzivna da tega preprosto nisem bil vajen.Ljubezen in sovraštvo sta pri meni bistveno bolj intenzivna čustvovanja kot pri navadnem človeku in to sem se moral naučiti obvladovati. 15 let sem poskušal zadušiti svoje občutke in čustva saj mi ni bilo dovoljeno pokazati jih.Nisem jih smel zaradi okolja v katerem sem odrasel čez puberteto in kasneje.Če bi ti le bila malo bolj poštena do otroka,sebe in mene bi govorila z mano.Marsikaj še ne veš o meni.Veš Tjaša,tvoj svet je drugačen,ampak tudi moj ni napačen.Ne razumem pa,zakaj si bila pri meni in mi dala sliko ultrazvoka,če si bila prepričana,da sem tako slab človek.Le kaj te je pritegnilo na meni toliko,da si hotela imeti otroka z mano.Ne zanikaj tega.Govorila sva o tem in potem tudi na temu pridno delala.Veš koliko mi ta otrok pomeni.Verjetno ne.Ko boš to spoznala in ko ti bom pokazal kakšen sem v resnici boš spremenila mnenje.Poskrbiva najprej za njo potem pa misliva na sebe.Ne vzemi mi je.Lepo te prosim.Ona je vse kar imam.Nikogar drugega nimam.Nikomur drugemu,da predam vse to kar me je življenje naučilo.Brez nje si ne predstavljam življenja.Prišla je ob ravno pravem času za oba.Doživela sva vsak svojo srečo v najlepši možni obliki.Bodiva hvaležna za vse to.Zato te lepo prosim govori z mano pa se bova vse lepo zmenila.Nič nočem od tebe.Le očka bi rad bil.Tega si neizmerno želim.Ti samo bodi dobra mama pa bom poskrbel za vse,tudi za tebe,če boš dovolila.Med mano in otroka pa se lahko nekaznovano postaviš samo ti in še to le trenutno,ko še nisem vpisan v rojstni list kot oče.Potem,ko bo to poglavje zaključeno pa začnejo veljati povsem druga pravila tudi zate.Nikoli ti nisem grozil in ti tudi ne bom.Mati mojega otroka si Tjaša.Dolžan sem vedeti kaj se s tabo in posledično z otrokom dogaja.To se mi ne zdi narobe.Narobe pa se mi zdi to,da si prekinila stike čez noč brez pojasnila.Tjaša pričakovala sva otroka,To kar ste izvedli je bilo grdo.Res grdo od vseh vas vpletenih.Otroku pa poskušate zatajiti očeta kar pa je še bolj grdo.Jaz sem namreč posvojen in ti to dobro veš.Zato tudi veš koliko mi pomeni najina Sofija.Iz izkušenj naj ti povem,da sem imel krizo identitete že kot otrok in kasneje je bilo še težje ko sem razvijal svojo osebnost.To je pripomoglo tudi k temu da sem začel jemati pomagala.Zato moj otrok nikakor ne bo šel čez take travme ker mu ni potrebno.In naj ti še to povem.Nisem odvisnik.Dovoli mi da razvijem z otrokom normalen odnos in posledično tudi tabo saj so zapleti vsem v škodo.Poglej namreč.Ti boš morala plačati 500 evrov za test očetovstva ker me poskušaš zatajiti. Dajva raje porabiti za otroka.Pametneje je. Zdaj bi ti že bilo lahko jasno,da nebom izginil iz vajinega življenja.Sprejel sem odgovornost zato ostajam.Zato se prosim spametuj in začni z mano dialog.Potrudiva se vsaj za njeno dobro. Ker nisem ravno siromak bi želel da sodelujeva in uporabiva vse kar imava na voljo ter jo pošljeva na najboljše fakultete in ji omogočiva vse kar midva nisva imela. Končajva to brezosebno komunikacijo.Ničemur ne koristi.Poglej kako si ti interpretiraš stvari,ki so napisane.Po svoje.Kar pa vidim,da ni ravno dobro.Poglej kam naju je pripeljalo. Jaz pa zaenkrat ne grem nikamor in bom še nekaj časa oče temu otroku. Uporabi razum.(zahtevaj račun;-) Z vsem spoštovanjem,samo moja malenkost,vajin Klemen.

New Report

Close