Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! pralne kroglice

pralne kroglice

Odločam se za nakup te kroglice, ker ima moja punčka kontaktno alergijo, sprva sem odstranila mehčalce, in kljub temu se ji je spet pojavilo izpuščaji, tak da menim da so tudi praški krivi.
zato sem po netu našla zanimivo alternativo pralnim praškam, bolj ekološko. Me pa zanima če kdo uporablja in če res učinkuje, če je perilo res čisto, mehko?
en izdelek je cenejši http://www.priskrbi.si/kroglica-pranje.html

drug dražji http://www.priskrbi.si/pralna-kroglica-zogica-washing-ball.html

pA je kakšna razlika? ker berem imata iste opise, pa menim da je cenejša tud dobra a ne?

poskusi z ekološkim pralnim sredstvom slovenskega proizvajalca Matokem, Podmilščakova 43, Lj, je brez konzervansov, encimov,fosfatov, opičnih belil in umetnih barvil, pa po sivki ima vonj….

Tudi meni se zadeva zdi interesantna in bi res rada vedela v čem je fora.
Ali je material prepojen s kakšnim lugom ali kaj?

In zakaj bi kupovala set dveh kroglic za 60€, če ena zadostuje za 6 let? Kupim tri po dvajset eurov in jih imam za 18 let? :)))))

Z zanimanjem bom prebrala izkušnje.

Morda se celo odločim za nakup in poročam po prvem pranju.
Ampak ne čakajte name :))))))

nova
Uredništvo priporoča

fora je v glavi tistega, ki to kupi za 40 eur in je prepričan, da sedaj lahko uporablja samo pol predpisane količine praška.

fora je v tem, da se dobro opere tudi brez te kugle in samo s pol predpisane količine praška.

ta kugla je NATEG, verjemite.

Res je en velik nateg, preizkušeno od več znank in prijateljic. Ni ne mehko, ne čisto. Prašek mora biti, sicer ni čisto, žal.

Jaz pa imam to zeleno in jo uporabljam že dve leti pa sem ful zadovoljna z njo. Tudi moja mama jo ima, pa tašča in še nekaj sodelavk in smo vse ful zadovoljne. Ne vem v čem bi bil nateg?
Začela sem jo uporabljati, ko mi je hčerina zdravnica rekla, da moram nehati uporabljati mehčalce in zelo malo praška, saj je mala alergična na detergente. Je bila nonstop pikasta in se je praskala. Pa sem jo preizkusila in je bilo takoj bolje. Seveda, če nisem več prala s tisto kemijo.
Kako deluje?
Princip delovanja:. Pralno kroglico sestavlja mnogo naravnih keramičnih sestavin. Med pranjem emitira infrardeče žarke in s tem se aktivira molekularna kombinacija vode v manjše gruče. To povečanje premikov molekul povzroči večjo pralno moč vode. Istočasno se sproščajo negativni ioni, ki omehčajo umazanijo v tkanini, da jo voda lažje odstrani brez uporabe detergentov. (prepisano iz http://www.priskrbi.si/pralna-kroglica-zogica-washing-ball.html )
1x na mesec jo postaviš na sonce za kakšno urco, da se keramični delci, ki so v kroglici napolnijo s sončno energijo.

V čem je razlika z modro kroglico pa ne vem, ker je nimam, sklepam pa , da je verjetno nova in še niso uspeli novega opisa objaviti. Ponavadi kakšni študentje dajejo izdelke na net (vsaj pri nas je tako) in so velikokrat površni in včasih samo skopirajo opise, da imajo manj dela – potem pa moremo ostali za njimi popravljati.

2 sta potrebni, če imate doma stroj s kapaciteto pranja večjo od 5 kg. Ena zadostuje za nekje 3 leta, približno 1000 pranj.

Odgovor za – hudo naivne

Tisti, ki smo se odločili za nakup te kroglice pa se večinoma nismo zaradi manjše uporabe praška in mehčalca, ampak zaradi raznih alergij. In če dosežeš, da nimaš več zoprnih alergij, si zmagal, ali ne? Seveda, kdor ni alergičen na detergente tega ne razume in potem ostalim pravi, da so naivni ali karkoli že, da verjamejo v te kroglice.
Mi pa zdaj vsaj mirno spimo (posteljnina) in se ne praskamo na vsakem koraku.

Ceni sta različni, ker sta od različnih dobaviteljev. Modra je iz Kitajske.
Drugače pa jo tudi mi uporabljamo (imamo zeleno, ker modre takrat še ni bilo) in smo tudi zelo zadovoljni. Mehčalca več ne uporabljam in je perilo mehko, praška pa minimalno. Tako da smo že kar nekaj prišparali na ta način.

Hm, jaz pa kar verjamem v teke kroglice in stekam vas, ki mate alergije po hisi. Sama gledam bolj na varovanje narave in zato dilitiram praske in mehcalce, kolkor se le da in kolkor mi druzinski clani dopuscajo.
Uporabljam pa pralne oreske (iz Himalaje, sicer pa se dobijo v eko-trgovinah pri nas) in se cist dobr opere.
Seveda pa se mi zdi cist brez veze, da bi mela tko zlo blescece belo perilo kot iz reklame za Persil – ker me pa to le ne bi tko osrecevalo kot une v reklamah. Mam vecje veselje, ko vem, da manj onesnazujem narqvo, pa je le “povprecno belo”;)

Saj tudi pralni praški ne operejo bleščeče čisto 🙂 Perilo v reklamah je popolnoma novo.

Nekaj časa sem jaz tudi uporabljala te oreščke pa nisem bila zadovoljna, saj so puščali madeže na perilu, če nisi perila takoj obesil. tako da sem si potem nabavila pralno kroglico, imam tudi tole zeleno, ki so jo že “zgoraj” omenjale.

Tudi jaz uporabljam pralne kroglice (zelene) in sem zelo zadovoljna.

Lep pozdrav….

Pralne krogljice (modre) so SUPER!!! Jaz imam doma najnovejšo (od aprla letos) varjanto, ki stane 75 EUR in imajo doživljensko garancijo in so celo patentirane! Kupljene v Sloveniji preko mojega znanca….uporabljam pa jih namesto pralnega praška, saj trdovratnih madežev ne opere niti pralni prašek, zato pa so na tržišču razna “čudežna sredstva”!Perem, prišparam in varujem naravo, nimamo alergij…naravnost božansko!In kako lepo diši perilo (mehčalca na uporabljam več odkar perem z njimi), ki je oprano z njimi, je mehko, idealno za likanje!
Nikoli več ne kupim pralnega praška!!!

LP
Polona

Lep pozdrav….

Pralne krogljice (modre) so SUPER!!! Jaz imam doma najnovejšo (od aprla letos) varjanto, ki stane 75 EUR in imajo doživljensko garancijo in so celo patentirane! Kupljene v Sloveniji preko mojega znanca….uporabljam pa jih namesto pralnega praška, saj trdovratnih madežev ne opere niti pralni prašek, zato pa so na tržišču razna “čudežna sredstva”!Perem, prišparam in varujem naravo, nimamo alergij…naravnost božansko!In kako lepo diši perilo (mehčalca na uporabljam več odkar perem z njimi), ki je oprano z njimi, je mehko, idealno za likanje!
Nikoli več ne kupim pralnega praška!!!

LP
Polona

Po1987 na pomoč!

Strinjam se s teboj, če misliš te nove modre magnetne kroglice, ki so take male in težke. Te kuglice so res nevrjetne. Moji ženi jih je prinesla sodelavka na preizkušnjo in smo z njimi bili zadovolnji. Imeli smo te zelene, ampak so te magnetne za naš okus veliko boljše, ker ne potrebuješ nobenega praška, niti minimalno, opereš lahko do 5-6kg perila, pa tudi to s soncom in 3letno garancijo pri zelenih in tistih “novih” modrih mi ni nič všeč, rajši bi nabavil te nove, ki so baje patentirane, samo ne vem kje naj jih kupim? Imaš kakšno informacijo, če naj bi to zastopal tvoj znanec? Kajti naši mali Hani so všeč (ima alergijo na detergente) in jih potrebuje!

Sem videla, da so modre pralne kroglice zelo znižane – samo 19,90€ .
http://www.priskrbi.si/kroglica-pranje.html

Jaz imam pralni krogli GLOSION, ki sta 2 v paketu 57 eur, uporabni najmanj 3 leta in sem ful zadovoljna z njima! Ne dodajam nič praška in mehčalca, le nekaj kapljic eteričnega olja kot dišavo. Nisem kupila zaradi alergij, ampak zato, ker je zavoljo prihodnosti naših otrok treba nujno bolj skrbeti za vodo!! Pa tudi ne slepite se, da z izpiranjem gre ves pralni prašek iz oblačil, veliko ga ostane v tkanini in s tem prodre v vašo in otrokovo kožo! Le zakaj bi zastrupljali vodo in sebe, če ni potrebno!

Pri nas doma uporabljamo pralne krogle GLOSION dobri dve leti. Edini problem pri njih je , da niso prav primerne za pranje na 100 stopinj C, pa nič zato. Z ženo sva ugotovila, da je najboljši efekt pranja skupaj s pralnim praškom, Ariel(v škatli zelene barve), ki ga kupujeva v Mullerju.Mehčalca ne uporabljamo.
Pri zelo umazanem perilu dajeva do maximalno 20% pralnega praška, drugo pa izvrstno opravijo krogle.

Vstran s kemijo, če je to le mogoče!

Za krogle sva takrat dala 72 eura, pa so se do danes že dvakrat izplačale!

Miran Vučko

pozdravljena,

perem s pralnimi oreški (himalajskimi) , ki se mi še vedno zdijo najbolj ekološka varianta, ker se dejansko 100% razgradijo tudi po uporabi. Cena ni primerljiva z navadnimi praški, perilo je izjemno mehko že brez mehčalca (ker trdoto perilu da tudi pranje s pralnimi praški in njegovo nepopolno spiranje), dodam pa malce alkoholnega kisa in par kapljic eteričnega olja. Zelo zadovoljna. Tudi z malo manj bleščeče belimi cunjami.

Torej, moj glas za pralne oreške…

V bistvu eni govorite o pralnih oreških, drugi pa o pralnih kroglah.

Sama sem pralno kroglo kupila in nisem preveč zadovoljna, vsaj z vidika uporabe praška ne, ker ga moram dat še vedno v stroj toliko, kot piše, sicer ima perilo neprijeten vonj (ne smrdi).

Bom pa poskusila prašek iz pralnih oreškov oziroma jih bom enkrat kupila.

Če perete s pralno kroglico perilo nima vonja, saj ga ne more imeti, če ni nobenih umetnih dišav (mehčalcev) zraven. Če ga zunaj sušiš ima vonj po svežem, naravnem.

Sama s pralnimi oreški nisem zadovoljna, ker belo perilo posivi in še madeže puščajo, če perila takoj ne vzameš iz pralnega stroja. To pa se meni velikokrat zgodi, ker se hitro z otroci zamotim ali čim drugim pa pozabim, da sem perilo dala prat.

New Report

Close