Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! Koliko evrov za darilo- birma

Koliko evrov za darilo- birma

Vprašanje za tiste, ki imate to čast da ste letos birmanski botri, koliko evrov naj podarim birmancu in birmanki kot botra za darilo da bo nekje ravno prav? Hvaležna bom tudi staršem birmancev če mi dajo kakšen namig…

Že kar nekaj časa se pojavjajo ogromna darila za birmo. Odvisno koliko si pripravljena dati. Mogoče tudi iz katerega konca si, menda štajerci najbolj pretiravajo…

No ne vem glede na to da kupujejo od računalnikov, motorjev in ostalih dragih stvari je 400€ ravno prav. Čeprav absolutno tega ne podpiram. Sploh če imaš 500€ plače.

Taka darila so meni prevelika. To podpiram edino v primeru, če je boter nekdo od staršev ali pa npr. starih staršev (če so ful premožni).

V današnjih časih in pri takih darilih pa res ne vem, če je biti birmanski boter nekomu res čast ali je bolj ena zoprna obveznost.

Se pravi, da mora birmanec botra že dobro tudi poznati, da ve kaj mu lahko naroči za darilo (ne moreš nekomu, ki ima 500€ plače naročiti darilo za 300€…)….

Včasih so bila birmanska darila bolj v stilu: nekaj od zlatnine ali pa ura (jaz sem ob navadnem radiokasetofonu skoraj jokala od sreče)…

nova
Uredništvo priporoča

Ja, ravno iz štajerskega konca sem, pa še botra dvema…tako da res veliko ne morem dati obema…rada pa bi da bi bili koliko toliko zadovoljni z podarjenim. Tudi meni so velika darila čisto mimo, jaz sem si izbrala za botro teto, ki sem jo in imam še vedno zelo rada in mi je blizu, finančno pa si res ni mogla dosti privoščiti. Izpolnila pa mi je moje otroške sanje- za darilo mi je kupila vlak na baterije s progo. Še danes mi je res prelep spomin na ta dogodek… Danes pa žal, marsikateremu otroku že kupijo starši vse stvari, ki so ta zadnji krik, in potem seveda pričakujejo sploh in oh. Žal je moj birmanec tudi take sorte, medtem ko je birmanka bolj skromna. Vendar moram spet biti do obeh pravična in enaka. Če ima kdo kako idejo…

moj sin je opravil zakrament sv. birme pred dvema letoma…tudi jaz ne zagovarjam velikih in dragih daril…boter mu je podaril 800e,da si kupi novo sobo,ker smo se ravno vselili v novo hišo.to ne pomeni da bi tudi ti morala dati tako veliko,samo sem ti odgovorila na vprašanje o izkušnjah.

jaz sem mnenja da velika in draga darila ter ves pomp in veselice po maši čisto zasenčijo pravi pomen birme…čez dva meseca gre k birmi moja hčer…pri nas ne bo velike veselice in muzikantov in vsega tega kot pri naših treh sosedih,ki imajo isti dan birmo…imeli bomo svečano kosilo in sproščeno druženje v krogu najožje družine,pa ne zato ker midva z možem ne bi hotela,ampak ker je to želja najine hčerke.

Mi imamo letos birmanko pri hiši. Prav grdo mi je, da nekateri izbirajo botra na podlaginjegovega finančnega stanja, zato smo izbrali za botrico mojo nečakinjo, ki je še študentka in ji omejili darilo na vrednost 50 eur….če pa bo naša punca kaj potrebovala, ji bova to kupila sama. Namen birmanskega botra ni kupovanje velikih in dragih daril.

ko sem bila pred leti botra sem moji birmanki poleg ostalega podarila njen portret naslikan naplatno…še zdaj po tolikih letih pravi,da je to najlepše darilo,ki ga je kdaj v življenju dobila

Midva bova podarila nečakinji 400e oz. si lahko izbere darila v tej vrednosti. Najverjetneje bo dobila eno lepo uro in i-pod.

Pa saj niste normalni. 400 e? Pa saj se ne poroči. Zanima me, zakaj toliko denarja? Potem pa res izgleda, da gredo k birmi samo zaradi daril. Žalostno.

Jaz bom mojo peljala z nami na dopust v Egipt. Oni si dopust bolj redko privoščijo, tako daleč pa sploh ne bi šli. Mi imamo zadevo že nekaj časa v načrtu in punca je zelo vesela. Šli bomo pa konec junija ali pa kaj kasneje, ker imamo neke obveznosti, pa se strinja brez problemov. Stroškov bo verjetno kakih 500-600 € – vse skupaj.

Zakaj pa ne bi bili normalni? Mogoče pa nisi normalna ti? Mi gre na živce to pametovanje na forumih, kdo je bolj normalen. Vsak po svoje in po svojih zmožnostih.

Čestitam, to mi je všeč!

Lahko vas je sram, tiste, ki pišete oz. hvalite se, ja to je hvaljenje da boste dali za birmo 400 evrov. Sicer pa net vse prenese, ne. Ljudje imajo toliko tudi mesečne plače. Pa jim še tukaj, kjer naj bi bili pametni ljudje, take nabijate.Če bi bili pametni, za kar se imate,bi vedeli kakšnam je situacija v slo, da nekateri nimajo za preživet, vi pa se tukaj, ok, je vaš denar, ampak zakaj se hvaliti. Sicer pa mislim, da to sploh ni res. Kot rečeno net pa res vse prenese, evo jaz bom dala pa 5oo evrov, sej napišem lahko neumnosti. Plače je pa 45o evrov, pa itak vsak mesec 2oo prišparam. Niste ljudje, res ne. In zdej bodo najbolj pametne pisale, s svojim denarjem lahko počnem kar hočem. Res je, ampak denar ne daje človečnosti.

Vernoiki pač, bolj ko jim tupijo ne spreminjati birmo v pomp in razkazovanje, bolj to delajo, saj pol pa gredo k spovedi in se omajo fajn…

Torej bi se po tvoji logiki morala tu gor zlagati in vsekati en moralen stavek, da bi veljala za oh in sploh heroja, ker sem itak rešiteljica sveta. In ti poznaš mojo familijo, da veš kakšni so naši odnosi in koliko človečnosti premoremo.

Daj ne piše, če ne veš kaj sem mislila. Brezvezen post, a se razumeš?

Oprostite, ampak tole s 400 evri dejansko je pretirano. Tudi vzgojno ni.

Podari ji dokumentarec BBC-ja o spolnih zlorabah otrok v cerkvi.
Darilo, ki je nad vsem denarjem.

Bila botrica lani, kupila MP3 in dala 130€, nisem se obremenjvala s tem koliko bodo dali ostali, mi je bolj pomemben odnos z birmancem.pri nas nikoli nismo pretiravali z darili niti pri porokah, pa mi je to všeč ker se potem tudi ne čutiš dolžnega ne vem kaj podarjati.

Čestitam, to mi je všeč![/quote]

Tudi meni:-)
Jaz sem za svojo poročno pričo izbrala sestrično, ki je bila še študentka. Sem ji tudi rekla, da ji ne bo treba dati niti ficka, ker samo hočem, da je ob meni v tem posebnem času zame. Se ji je kar kamen odvalil od srca, ker res ni imela denarja.

New Report

Close