Kardiologija

Bolezni srca in ožilja. Krvni tlak. Bolečine in skrb za zdravo srce.

Moderator:
Boris Cibic
prim. Boris Cibic
spec. interne medicine 
NOVA TEMA Izberi forum
X
Zdravstvene posvetovalnice    Dermatologija (mapa)       Dermatologija    Družinska medicina (mapa)       Družinska medicina       ED - želiva si spolnosti       Prehlad, gripa in preventiva       Prva pomoč       Urgenca    Farmacija (mapa)       Zdravila in zakonodaja       Farmacevt svetuje    Fizioterapija (mapa)       Elektromagnetna terapija       ARTHRON - fizioterapija       Fizioterapija in masaže    Genetika (mapa)       Genetska posvetovalnica    Ginekologija in porodništvo (mapa)       ABC ginekologije in porodništva       Bioidentični hormoni       Darovanje spolnih celic       Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb       Fetalna kardiologija       Klimakterij       Matične celice       Kontracepcija       Neplodnost    Hujšanje tako in drugače (mapa)       Hujšanje    Interna medicina (mapa)       Alergije       Astma in druge pljučne bolezni       Bolečine v križu       Bolezni prebavil (gastroenterologija)       Bolezni ledvic       Hormonske motnje       Inkontinenca       Kako živeti z boleznijo ščitnice - Metuljčica       Kardiologija       Proktologija       Revma       Sladkorna bolezen       Srčno popuščanje    Kirurgija (mapa)       Radiologija       Klinika dr. Fabjana       Urologija       Žilna kirurgija       Estetsko preoblikovanje telesa       Abdominalna kirurgija       Estetska in plastična kirurgija    Manualna terapija, kiropraksa, osteopatija       Manualna medicina - zdravljenje gibalnega sistema    Nevrologija (mapa)       Cerebralna paraliza       Multipla skleroza       Miastenija gravis       Kronična utrujenost    Očesna medicina (mapa)       Optika       Oftalmologija in očesna refraktivna kirurgija    Onkologija (mapa)       Pravna pomoč bolnikom z rakom       Limfom in levkemija       Kako živeti z rakom?    Ortopedija in travmatologija (mapa)       ARTHRON - Sklepne in športne poškodbe       ARTHRON - Zdravstveno svetovanje v športu       Nevrokirurgija       Poškodbe in obolenja kolenskega sklepa       Poškodbe in obolenja ramenskega sklepa in komolca       Zdravljenje obolenj in deformacij stopala       Zlomi v predelu kolka in zapestja    Otorinolaringologija (mapa)       Otorinolaringologija in ustna higiena    Pediatrija (mapa)       Pediatrija       Nedonošenčki       Neonatologija    Prehrana (mapa)       Prehrana in varnost živil    Preventivna medicina (mapa)       Cepljenja       Oksidativni stres       Kajenje       Prehranska dopolnila    Psihiatrija in terapevtska pomoč (mapa)       Demenca       Psihoterapija       Depresija, anksioznost in razpoloženjske motnje       Splošna psihiatrija    Stomatologija (mapa)       Ortodontija - čeljustna in zobna ortopedija       Ustno zdravje in higiena       Maksilofacialna in oralna kirurgija       Zobna protetika       Otroško in mladinsko zobozdravstvo       Endodontija       Parodontologija       Splošna stomatologija    Transplantacijska medicina (mapa)       Darovanje organov    ARHIV - zdravstvo Zdravo življenje in alternativne vede (mapa)    Duhovnost, meditacija in joga    Homeopatija    Medex – zdravi z naravo    Preventivni pregled dojk    Prehrana in kulinarika    Masaža    Feng shui    Zdravilstvo    Prehrana, rekreacija in oblikovanje telesa    ARHIV - alternativa in zdravo življenje Starševstvo in medsebojni odnosi (mapa)    Čustvena inteligenca, komunikacija in odnosi    Enostarševske družine    Obporodno obdobje    Ljubezenski nasveti    Ločitev    Mejna osebnostna motnja    Mejna in narcistična osebnostna motnja - svojci    Mladi, ljubezen in spolnost    Nezvestoba - varanje    Nosečnost    Partnerska in družinska posvetovalnica    Sex v mestu    Starši, učitelji in učenci    Starševski čvek    Starejši so modrejši    Starši in otroci    Vrnitev k sebi    Vrtci in varstvo otrok    Vzgoja otrok in družine    Ženski in Moški čvek    Življenje, ah to življenje Sociala, delo, izobraževanje in pravo (mapa)    Bolni otroci - svetovanje    Delovno pravo in zaposlitev    Iščete delo, delavca?    Motnje hranjenja    Duševno zdravje    Otroci s posebnimi potrebami    Pomoč starejšim in bolnim    Posvojitev otroka in rejništvo    Pravni nasveti    Stres    Varna hiša    V svetu tišine    Zasvojenost in pomoč    Za ženske v stiski    Žalovanje in slovo    Žensko podjetništvo    Arhiv - sociala Dom, tehnika in prosti čas (mapa)    Al' prav se piše ...?    Domače živali in veterina    Glasba, film in fotografija    Gradimo, opremljamo in urejamo dom    Knjižni molji    Nepremičnine    Politični čvek    Računalništvo, telefonija, internet in televizija    Skrinjica idej!    Slovenci po svetu    Vrtičkarstvo, zelišča in urejanje okolice    Arhiv - prosti čas Mali oglasi    Vse za malčke in mamice    Ostali oglasi    Menjave Zavarovanja in finance (mapa)    Financiranje    Računovodstvo    Pokojninsko zavarovanje    Poravnave in odškodnine    Prostovoljna zdravstvena zavarovanja    Zavarovanja Avto.Over.Net: Avtomobilizem (mapa)    Avtomobilizem in F1    Avtomobilska zavarovanja    Pomoč voznikom v prometu Style.Over.Net: Moda, ličenje in nega    Poroka in poročno potovanje    Nega, ličenje in style Travel.Over.Net: Počitnice in potovanja (mapa)    Izleti po Sloveniji    Praktični nasveti in popotovanja    Kam in kako na počitnice O omrežju Over.Net (mapa)    O omrežju Over.Net    Tehnična podpora    Zdravstvo pri nas?    TEST - Testni forum 3 (148)    TEST - Minister za zdravje obvešča       Podforum - TEST    TEST - Testni Forum 2 (153)    TEST - Testni forum 4 (62)    TEST - Testni forum 5 (127)    Varna pot    Estetska dermatologija
Odgovori

Izvid hematoloških preiskav

Default avatar bbunkica 17 Avg 2008 12:11

Spoštovani,

na službenem zdravniškem pregledu en rezultat pri hematoloških preiskavah odstopa od referenčne vrednosti:

(K)Trci-MPV 7,5 fl

K-Trombociti so v okviru normalnih vrednosti, 249.

Zanima me, kaj to pomeni oziroma ali je potrebno kaj spremeniti (prehrana, vitamini ipd).

Hvala za vaš odgovor.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Avatar Boris Cibic 20 Avg 2008 11:05

Pri navedbi vrednosti trombocitov navajamo dve številki: velikost (140 – 340) in poprečni volumen (mean platelet volume). Normalne vrednosti so 7,8 – 11. V vašem primeru so ugotovili volumen, ki je rahlo pod spodnjo normalno mejo, vendar brez vsakega kliničnega pomena, glede nato, da je njihovo število normalno.

Boris Cibic

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.
Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije
www.zasrce.si

Default avatar galica 26 Avg 2008 13:37

Pozdravljeni,

prosim za razlago laboratorijskega izvida.

Hematološke raziskave:
K-SR 25
K-LEVKOCITI 10.21
K-ERITROCITI 4.96
K-HEMOGLOBIN 125
K-HEMATOKRIT 0.38
K-MCV 76.9
K-MCH 25.1
K-MCHC 327
K-RDW 14.4
K-TROMBOCITI 359
K-MPV 7.4

Biokemijske preiskave
S,P-GLUKOZA 4.9
S-SEČNINA 4.4
S-KREATININ 62
S-HOLESTEROL 3.7
S-TRIGLICERIDI 0.60

Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem.

Avatar Boris Cibic 29 Avg 2008 08:26

Pri oceni krvnih izvidov nam zelo koristi podatek izvidov krvi pri zdravih ljudeh. V vašem primeru mi podatek manjka. Če je bil pregled opravljen na aparatih, ki so sedaj v Ljubljani, bi lahko povedal, da so vrednosti hemoglobina, hematokrita na spodnji meji normale, izvida MCV in MCH ravno kar pod normalno vrednostjo, izvida levkocitov in sedimentacije eritrocitov rahlo nad normalno vrednostjo. Izvidi dopuščajo sum na blago slabokrvnost in na blag vnetni proces. Priporočam pregled pri hematologu.

Boris Cibic

Lep pozdrav!

www.zasrce.si

Default avatar gvido mravljak 21 Sep 2008 14:51

Pozdravljeni,

Hematološke raziskave:
K-SR
K-LEVKOCIti 4.0
K-ERITROCITI 4.80
K-HEMOGLOBIN 152
K-HEMATOKRIT 0.46
K-MCV 95
K-MCH 32
K-MCHC 333
K-RDW
K-TROMBOCITI 114
K-MPV

Biokemijske preiskave
S,P-GLUKOZA 5.7
S-SEČNINA 7.4
S-KREATININ 71
S-HOLESTEROL 4.8
S-TRIGLICERIDI 1.17

gvido

Default avatar Silva Babovič 09 Okt 2008 19:48

Prosim za razlago laboratorijskega izvida- Silva
K- SR H 95
K- MCV L 80,4
K-RDW H 15,5
K- Trombociti H 433
k-MPV L 7,1

CRP-P H 120,3

Hvala in lep dan vam želim.

Avatar Boris Cibic 13 Okt 2008 12:16

V dopisu ste prosili za razlago laboratorijskega izvida. Pri vsakem izvidu je vpisana ena črka, ali H, ki pomeni, da je ugotovljena vrednost višja od normale ali L, ki pomeni, da je ugotovljena vrednost prenizka. Izvidi kažejo na prisotnost akutnega(?) vnetja.
Iz laboratorijskega izvida ne moremo ugotoviti narave bolezni.

Boris Cibic

Lep pozdrav!

www.zasrce.si

Default avatar LucijaB 22 Okt 2008 22:08

Prosim za pojasnilo ugotovljenih vrednosti, ki so višje od normale za 80 letnika:
K-MCH 34.3
K-MCHC 371
in kaj pomenijo te oznake.

Hvala lepa!

Avatar Boris Cibic 23 Okt 2008 13:20

Navedeni izvidi so rahlo nad zgornjo normalno mejo. Take izvide lahko dobimo pri nekoiliko izsušenih ljudeh, kar ni redek primer pri starejših ljudeh, ki uživajo premalo tekočin. Domnevam, da je to stanje prisotno pri 80 letniku, sicer, ali se bolnik zdravi zaradi kakšne bolezni krvi?

Lep pozdrav!

www.zasrce.si

Default avatar DijanaB 06 Nov 2008 20:19

Pozdravljeni,

prosim za pojasnilo laboratorijeskga izvida:

Eritrociti 4.1 L
MCV 95 H
S-Holesterol 3.9 L
S-Trigliceridi 1.9 H
S-HDL-Holesterol 1.1 L
Ostali v mejah normale.

LP, Dijana

Default avatar Tatjana1 12 Nov 2008 12:50

Spoštovani, zanima me ali je možno opraviti pregled srca in ožilja kje samoplačniško?
Lp, Tatjana

Avatar Boris Cibic 20 Nov 2008 15:03

Ljubljani je več samoplačniških ambulant v katerih delujejo kardiologi, npr: "Cardial" na Zaloški cesti 69, "Barsos" v Gregorčičevi ulici 9, "Medicor" v Kotnikovi ul 5.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si

Default avatar keety 17 Dec 2008 12:11

prosim za razlago kaj pomeni ce je z mano vse vredu=

K-MCHC= 451
NEVTRO= 29,1
LIMFO=55,4

STARA SEM 25 LET

Avatar Boris Cibic 19 Dec 2008 08:58

Napisali ste nekaj izvidov pregleda krvi. Vrednosti MCHC in limfo so zvišane in nevtro znižane. Izvid dopušča sum,da je prisotna slabokrvnost in, da je prisotno virusno vnetje. Za pravilno oceno izvida so potrebni podatki o morebitni bolnikovi bolezni in o ostalih izvidih krvi. Verjetno vas je izbrani zdravnik že poslal na kontrolni pregled krvi, da ugotovi ali so navedeni izvidi še prisotni. V takem primeru bo morda potreben pregled pri hematologu.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si

Default avatar Lidija Keček Vrbančič 13 Jan 2009 14:41

Laboratorijski izvid izkazuje naslednje vrednosti, ki odtopajo od refernčnih vrednosti:

MCV aparat 102
MCH aparat 3,3.

Sploh ta 3,3 mi ne da miru, ker hudo odstopa (26.000-32.000).

Prosim za odgovor in vnaprej hvala.

Avatar Boris Cibic 15 Jan 2009 08:50

Normalna številka MCV je fl. 81 – 94. S kratico MCV označimo velikost posamezne rdeče krvničke. Vrednost MCV 102 je nekoliko zvišana in pove, da je volumen posamezne rdeče krvničke povečan, kar kaže na možnost obolenja jeter ali krvne bolezni.
Pri navedbi MCH 3,3 gre verjetno za napako v prikazu decimalk, pri katerih je v tem primeru normalna vrednost MCH pg 26,0 – 32,0. Posvetujte se z izbranim zdravnikom ali hematologom.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si

Default avatar tinamalina1 23 Jan 2009 19:58

Pozdravljeni.

V torek se odpravljam na operacijo kolena in naročeno mi je bilo, da moram opraviti osnovne krvne preiskave. Zelo lepo bi vas prosila za razlago spodaj zapisanega izvida in vaše mnenje, ali je vse ok in me bodo s temi rezultati izvida sprejeli na operacijo.

K-LEVKOCITI 8.9 4-10
K-ERITROCITI 4.38 4.2-6.3
K-HEMOGLOBIN 134 120-180
K-HEMATOKRIT 0.387 0.37-0.54
K-MCV 88.5 81-94
K-MCH 30.5 26-32
K-MCHC 345 310-350
K-TROMBOCITI 229 140-340
K-SEDIMENTACIJA 2 do 15

Poleg tega pa me še zanima, kaj pomeni podatek število točk? Na mojem izvidu je ta številka 3,52

Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovor.

Avatar Boris Cibic 27 Jan 2009 14:00

Vaši laboratorijski izvidi so povsem normalni, kar ste gotovo že sami videli. Številka 3,52 je številka za denarno oceno opravljene storitve(ta podatek sem izvedel od laboranta).

Boris Cibic

Lep pozdrav!

www.zasrce.si

Default avatar DDarja 26 Feb 2009 19:25

Prosim za pojasnilo.

Imam terapijo Lamictal 2X50 mg (vzdrževalno dozo). Ker sem dobila alergijo v obliki izpuščajev sem opravila v privatnem laboratorijo preiskave jeter, ledvic in krvi. Pri hematoloških izvidih odstopajo naslednji podatki:

K-Ht 0,366
MCH 32,1
MCHC 373
MPV 6,7

Ostali izvidi so v mejah normale(hematološki,DKS,testi koagulacije in biokemične preiskave).

Prosim za pojasnilo in nasvet v primeru, da se moram obrniti na svojega nevrologa v zvezi nadaljno terapijo Lamictala oz. hematologa.

Pred jemanjem omenjenega zdravila so bili vsi testi v mejah normale (konec decembra 2008).Terapijo prejemam dober mesec dni.Večji izpuščaj in več manjših se je pojavilo 28 dan.Velik izpuščaj je v bistvu poniknil v štirih dneh,ostali pa so še prisotni drobni izpuščaji.Vzrok za odločitev omenjenih preiskav je bil večji izpuščaj.

Hvala za pojasnilo.

S prijaznimi pozdravi,
Darja

Avatar Boris Cibic 27 Feb 2009 11:36

Sporočeni podatki izvidov laboratorijskih preiskav so kratice za naslednje preglede:

K-Ht – volumen rdečih krvničk
MCH – srednja količina hemoglobina v posamezni rdeči krvnički
MCHC – srednja koncentracija hemoglobina v posamezni rdeči krvnički
MPV – povprečen volumen posameznega krvnega telesca

Pri tolmačenju sporočenih izvidov bi smeli reči, da so rdeče krvničke nekoliko manjše od pričakovanih, vsebujejo pa dovolj krvnega barvila. Kot ste sporočili so ostali izvidi hemograma v normalnih mejah. Morda bi koristil še pregled železa v krvi.

Zaključek: sporočeni izvidi odstopajo premalo, da bi bil potreben terapevtski ukrep. Mislim, da izvidi nam ne pomagajo pri vprašanju vzrokov nastanka izpuščajev.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si

Default avatar NEJŠA 02 Mar 2009 14:48

Pozdravljeni !

Že dolgo časa se ukvarjam z svojimi zdravstvenimi težavami in sem vam o tem tudi že pisala.
Namreč če dobro leto me nekaj tišči v predelu vratu (kjer leži sapnik, ščitnica),predvsem po obroku kot je kosilo,hitreje mi bije srce zato sedaj pijem tablete BLOXAN ter Lacipil 2mg in mi je srce nekoliko se umirilo, še vedno pa ostajajo težave z tiščanjem v vratu,prsnem košu.
Od vseh preiskav ORL,GASTRASKOPIJA,UZ ŠČITNICE,RTG PLJUČ, UZ SRCA razen evtirotični gomolj ščitnice ni bilo nikjer nič posebnega.
Danes sem po pošti dobila izvid preiskave krvi in me zanima kaj te kratice pomenijo in kaj menite vi na moje težave ter starost 27 let, težka 51kg in visokoa 168cm.

Hematološke preiskave:
L:7,34 G7L
E:4,46 T/L
Hb:142g/L
Ht: 0,42
MCV:93fl
MCH:32pg
MCHC:342 g/L
T:234G/L

Biokemijske preiskave:
Bil.Cel:21umol/L
Bil.Dir:4umol/L
AST:0,28ukat/L
ALT:0,14ukat/L
LDH:2,48ukat/L
GGT:0,19ukat/L
AF:0,52ukat/L
AAmil:1,41ukat/L
Lip:0,48ukat/L
K:4,6mmol/L
Na:139mmol/L
CI:101mmol/L
Ca:2,5mmol/L
Urea:5,8mmol/L
Krea:88umol/L
Glu:4,9mmol/L
CRP:1,1 mg/L
TropT:0,010ng/ml

BIOKEMIJSKE PREISKAVE II:
TGC:0,71 mmol/L
Hol:4,8 mmol/L
HDL-Hol:2,0 mmol/L
LDL-Hol:2,5mmol/L
S-BNP:26,6

Lep pozdrav !

Default avatar ELko 02 Mar 2009 18:07

Pozdravljeni,
Pred kratkim sem šel na test kar tako (pri 30 - tih) in dobil te izvide.
Osebno se počutim dobro, in nimam kakšne bolezni.

S-ALT 1.41
S-GAMA GT 2.04
S-HDL HOLESTEROL 0,76
S-TRIGLICERIDI 4.13

Zanima me ali so trigliceridi povezani s hrano.In s čim se da le te regulirati ?

Avatar Boris Cibic 03 Mar 2009 13:49

Vrednosti ALT, GAMA GT in TRIGLICERIDOV so povišane, vrednost HDL je znižana. Navedeni izvidi dopuščajo sum, da je funkcija jeter motena. Vrednost trigliceridov znižujemo z zdravo prehrano, omejitvijo uživanja sladkih jedi in z zdravili.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si

Default avatar NEJŠA 03 Mar 2009 14:35

Napisal: NEJŠA
Datum: 03.03.2009 14:48

Pozdravljeni !

Že dolgo časa se ukvarjam z svojimi zdravstvenimi težavami in sem vam o tem tudi že pisala.
Namreč če dobro leto me nekaj tišči v predelu vratu (kjer leži sapnik, ščitnica),predvsem po obroku kot je kosilo,hitreje mi bije srce zato sedaj pijem tablete BLOXAN ter Lacipil 2mg in mi je srce nekoliko se umirilo, še vedno pa ostajajo težave z tiščanjem v vratu,prsnem košu.
Od vseh preiskav ORL,GASTRASKOPIJA,UZ ŠČITNICE,RTG PLJUČ, UZ SRCA razen evtirotični gomolj ščitnice ni bilo nikjer nič posebnega.
Danes sem po pošti dobila izvid preiskave krvi in me zanima kaj te kratice pomenijo in kaj menite vi na moje težave ter starost 27 let, težka 51kg in visokoa 168cm.

Hematološke preiskave:
L:7,34 G7L
E:4,46 T/L
Hb:142g/L
Ht: 0,42
MCV:93fl
MCH:32pg
MCHC:342 g/L
T:234G/L

Biokemijske preiskave:
Bil.Cel:21umol/L
Bil.Dir:4umol/L
AST:0,28ukat/L
ALT:0,14ukat/L
LDH:2,48ukat/L
GGT:0,19ukat/L
AF:0,52ukat/L
AAmil:1,41ukat/L
Lip:0,48ukat/L
K:4,6mmol/L
Na:139mmol/L
CI:101mmol/L
Ca:2,5mmol/L
Urea:5,8mmol/L
Krea:88umol/L
Glu:4,9mmol/L
CRP:1,1 mg/L
TropT:0,010ng/ml

BIOKEMIJSKE PREISKAVE II:
TGC:0,71 mmol/L
Hol:4,8 mmol/L
HDL-Hol:2,0 mmol/L
LDL-Hol:2,5mmol/L
S-BNP:26,6

Lep pozdrav !

Default avatar Pero oris 08 Mar 2009 23:08

Pozdravljeni

Danes sem prejel izvid, kjer je vecina v okviru ref. vrednosti razen K-MCHC kjer je vrednost 354 in naj bi bila previsoka. Občasno me zadnji teden boli in stiska v levem prsnem delu in cutim veliko utrujenost. Pljuca naj bi bila cista, obcasno me boli bolj ali manj boli glava in nasplosno se slabo utrujeno pocutim. Tako se do sedaj se nikloli nisem tako cudno pocutil.

S prijaznimi pozdravi

Default avatar eden pač 15 Apr 2009 21:29

Pozdravljeni!

Sam imam eno vprašanje glede jeter.
Sem 30 letnik, alkohol pijem občasno v družbi (le med vikendi), predvsem pivo in vino, žganih pijač ne pijem. Kadil sem cca 10 let, vendar sem pred letom in pol prenehal, vendar še vedno pokadim kakšno cigareto sem ter tja.
Veliko sem se ukvarjal s športom, dokler pred leti ni prišlo do poškodbe kolena, ki mi sedaj onemogoča aktivnejše ukvarjanje s športom. Tu pa nastopijo težave. V cca 2 letih sem se zredil za 10 kg (175/89), na odvzemu krvi pa so mi ugotovili da imam povišan holesterol (okoli 7), zvišane jetrne encime (ALT - 0,68, AST - 1,06 in gamaGT 0,98). Prav tako imam tudi povišane trigliceride in urat. AF je normalen.
Zdravnica mi je v izvidu napisala da v kolikor ne gre za alkoholne razvade, mi priporoča preiskavo za hepatitise, kar je mene spravilo v totalen šok. Kako naenkrat hepatitis, saj sem imel še manj kot leto nazaj povsem normalne izvide.
Zanima me ali so morda povišani jetrni encimi tudi zaradi bolj nezdrave prehrane in zgoraj opisanega življenjskega sloga. Predvsem me zanima ali obstaja povezava med holesterolom in maščobami v telesu in zvišanimi jetrnimi encimi in ali se dajo vrednosti normalizirati z dieto, gibanjem in bolj zdravim načinom življenja? Precej časa (skoraj leto) sem jemal tudi glukozamin sulfat zaradi poškodbe, ali ima lahko to posledico na jetra?

Priznam da je tudi stres prisoten precej v mojem življenju, dodam pa naj še da nimam težav s pomanjkanjem apetita, prej ravno obratno in zadnje čase pazim da ne pojem vsega kar vidim.

Najlepša hvala za odgovore.

Avatar Boris Cibic 17 Apr 2009 14:02

Povišane vrednosti jetrnih encimov dopuščajo sum, da je delovanje jeter prizadeto zaradi kroničnega uživanja, lahko že majhnih količin, alkoholnih pijač oziroma zaradi kroničnega vnetja jeter. V mnogih primerih izključimo vpliv uživanja alkoholnih pijač z nekaj tednov dolgo popolno abstinenco in kontrolnim pregledom krvi. Poizkusite.
Povišane vrednosti maščob v krvi kažejo na nepravilno prehrano. Ko jih ugotovimo, bolniku naročimo, da uživa nekaj tednov čim bolj zdravo prehrano (čim manj maščob živalskega izvora, omejeno uživanje sladkih jedi, omejeno uživanje kalorično bogate hrane in hujšanje, uživanje čim več sadja in zelenjave), da se giba čim več, itd. Če boste uspeli dosledno izvajati navedena priporočila obstaja verjetnost, da boste po 3–4 tednih imeli precej boljše izvide maščob v krvi in verjetno tudi jetrnih testov.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si

Default avatar BorutGGG 20 Apr 2009 22:43

Spoštovani, vljudno naprošam za analizo preiskave krvi

Biokemisjke presikave

S - AST 0,02
S - ALT 0,26
S Gama GT 0,2
S- Kreatinin 79
S-Glukoza 5,1
S - Holesterol 5,1
S - HDL 0,91 L
S - LDL 3,78 H
S - Triglici 0,9

Heamtoliške preiskave

K - Sedimentacija 3
K - Levkocit 10,2 H
K - Erotricit 5,56
K - Hemoglobin 169
K - Hematokrit 0,489
K - MCV 87,9
K - MCH 30
K - MCHC 346
K - Trombocit 215
K - Limfo% 18,9 L
K - MXD% 8,6
K - Segme% 72,5
K - Segme 7,4
K - Limfo 1,9
K - MXD 0,9
K - RDW 13,20
K - PDW 14,3
K - MPV 10,2

Hvala

Avatar Boris Cibic 21 Apr 2009 12:41

Ne vem, če so na obrazcu laboratorija v katerem so pregledali vzorec vaše krvi, navedene normalne vrednosti pregledanih parametrov. Če je bila preiskava krvi opravljena v enem od kliničnih laboratorijev v Sloveniji smem reči, da so izvidi v mejah normale. Morda sta vrednosti hemoglobina in hematokrita na zgornji meji normale. Kratici MXD% in MXD sta, ne samo meni pač pa tudi inženirju vodji laboratorija, povsem neznani. Drago mi bo, če mi boste sporočili njun pomen.

Lep pozdrav!

www.zasrce.si

Default avatar mateja.k 26 Apr 2009 12:18

Pozdravljeni.

Pred kratkim sem dobila domov hematološke izvide in me zanima samo kaj pomeni kratica MONO in kaj pomeni če je povišan ozr. znižan.

Hvala, lp.

Na vrh